Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???

[es] :: SOHO Networking :: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???

[ Pregleda: 3153 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???20.07.2007. u 12:21 - pre 204 meseci
Pomagajte ljudi. Koristim RADMIN za pristup udaljenom racunaru i to je sve radilo dok sam bio na DialUp konekciji.Kad sam presao na kablovsku, nece. Jednostavno, nemam javnu IP adresu. DynDNS mi pokazuje kao da radi, ali to N E C E.
Jel ima neko mozda resenje, neki tunelcic, nesto. Molim za pomoc. Hvala.
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???20.07.2007. u 14:29 - pre 204 meseci
Ne može DynDNS da pomogne, on služi za navođenje ;) kod dinamičkih javnih adresa. U ovom slučaju imaš privatnu pa radmin dođe do Ikoma a da bi došao do tebe, potrebno je da oni forwarduju port na tvoju adresu ... što čisto sumnjam da hoće da urade. Možda Hamachi može da pomogne.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???20.07.2007. u 15:59 - pre 204 meseci
... May the force be with you calexx Skywalker, that is your destiny!

Nije valjda da Ikom ne daje javne IP adrese? Možda da probaš
da koristiš Hamachi?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
*.ikomline.net.



+1 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???20.07.2007. u 16:04 - pre 204 meseci
Zvao sam ih milion puta, slao Mail i molio da mi forwarduju port, ali nista. Kazu nema tehnickih mogucnosti.
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
*.ikomline.net.



+1 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???20.07.2007. u 16:06 - pre 204 meseci
A sto se tice Hamachia, ne znam. On mi nekako komplikovan.
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???20.07.2007. u 19:12 - pre 204 meseci
... May the force be with you somicom Skywalker, that is your destiny!

Jeste, ali mi se čini da ti je to jedino moguće rešenje tvog
problema. Malo literaturu u ruke i napravi to. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???21.07.2007. u 07:41 - pre 204 meseci
Citat:
somicom: Zvao sam ih milion puta, slao Mail i molio da mi forwarduju port, ali nista. Kazu nema tehnickih mogucnosti.
Jesi li razmislio o tome šta bi oni trebalo da urade? Da forvarduju sve što stigne na port 1489 (valjda taj port koristi radmin) na tvoju privatnu adresu. A šta da rade ako još neko to potraži?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???21.07.2007. u 08:32 - pre 204 meseci
[Goran Mijailovic: izmenjena poruka shodno Clanu 4 Pravilnika za korisnike]

Pa dobro, može da koristi VNC i da na serverskom delu stavi
port koji god poželi, na primer 65500. :D Onda provajder nema izgovor da
ne forwarduje taj port jer im je to sekund posla.

Ali, ne verujem da bi ti i tad izašli u susret, jer im je
politika jednostavna takva, pa ti preostaje ili da koristiš onaj
hamachi, ili da doplatiš za javnu ip adresu (ako provajder to ima u
svojoj ponudi) ili da promeniš provajdera.

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 21.07.2007. u 14:08 GMT+1]
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.stereonet.info.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???21.07.2007. u 12:12 - pre 204 meseci
Za radmin je potreban port 4899 a taj koje si ti naveo....i da ga otvoris manuelno u firewall-u (bar onom integrisanom, koji je u windows-u)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???21.07.2007. u 15:39 - pre 204 meseci
Nije baš obavezan, ja koristim taj i susedni za pristup na dva kompa ali ostaje problem da provajder otvori port samo za njega. Teško da im je u planu da svakom korisniku otvore po neki port.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???22.07.2007. u 00:33 - pre 204 meseci
Forvardovanje portova od strane ISP-a ka korisnicima je teško izvodljivo. Bilo da su IP adrese javne ili ne, one se dodeljuju dinamički što znači da će se korisnikova IP adresa kad-tad promeniti. Dakle, od forvardovanja na ˝tu-i-tu˝ IP adresu nema ništa. Da bi se to prevazišlo, na DHCP-u treba rezervisati jednu IP adresu za tog korisnika na osnovu njegove MAC adrese. Čak i da ISP ima toliko dobre volje postoji problem administracije klijentovog računara. Naime, ISP admin nema nikakvu kontrolu nad klijentskim računarom pa klijent može svojevoljno menjati MAC adresu, mrežnu karticu, modem, ruter, šta god, a da nije ni svestan da forvardovanje nakon toga više neće raditi. A kad ISP admin nema kontrolu i ne može garantovati pouzdan rad, to neće ni raditi jer bi bilo neozbiljno.
Pored svega toga, ponekad u ugovorima o davanju ISP usluga stoji da se korisnik obavezuje da na svom računaru neće koristiti nikakve servise, tj. servere. Zbog toga se inače i forsira promena klijentove IP adrese.

Nisam sa ovim ništa novo rekao, al' rekoh da malo objasnim...
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???22.07.2007. u 12:13 - pre 204 meseci
Citat:
somicom: A sto se tice Hamachia, ne znam. On mi nekako komplikovan.


Da li si probao da konfigurišeš Hamachi? Konfigurisanje je više nego jednostavno.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
*.ikomline.net.



+1 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???22.07.2007. u 21:43 - pre 204 meseci
Ma probao sam jednom, pa mi nije poslo za rukom i ja odustao. Od tad sam ga omrzao, ali ne kazem da on nije dobar. Pokusacu ponovo, naravno. Vidim iz komentara da od forwardovanja porta ocigledno nema nista. Samo jedna mala ispravka-radmin radi na portu 4899 ali DOZVOLjAVA njegovu izmenu, tako da tu ne bi bilo problema oko mogucnosti da 4899 vec neko koristi, ali vidim da tu ima jos drugih sitnica koje bi pravile probleme.
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???23.07.2007. u 00:50 - pre 204 meseci
Čekaj, mi pričamo o IKOM-u? Pa zar nisi dovoljno srećan što uopšte imaš internet mogućnost preko njih, a ti bi još i port da forwardujes? :D

Dakle to je nešto što se ne dešava baš kod naših provajdera koji ne daju javni IP pa bolje stavi Hamachi.


Ne znam kako nekome može biti Hamachi komplikovan, svako ko zna da napravi home network na Windowsu ne bi trebalo da ima problema sa Hamachi-jem.
 
Odgovor na temu

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
*.adsl.static.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???23.07.2007. u 11:10 - pre 204 meseci
Ha ha, bravo Mister Big. Zaboravićemo forwardovanje porta i srećan sam, ha ha...
Pozdrav.
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???24.07.2007. u 14:26 - pre 204 meseci
Probaj ponovo hamachi. Ne preostaje ti ništa drugo. Ako zaglaviš, napiši gde je problem.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: RADMIN na Ikom kablovskom internetu, KAKO ???

[ Pregleda: 3153 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.