Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prvo za "kupusaru"

[es] :: Advocacy :: Prvo za "kupusaru"

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8096 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 10:00 - pre 204 meseci
Citat:
degojs: I opet ne kapiraš.. Ako ja imam aplikaciju u .NET-u, ako su mi programeri obučeni za rad sa .NET-om, da li je onda Oracle "moćniji" izbor od SQL Servera? Teško. Izbor baze zavisi od slučaja do slučaja. Inače bi svi koristili taj "najmoćniji" Oracle.

A šta ako imaš DOS aplikaciju pisanu u QuickBASIC-u i "programere" obučene za rad sa njim? Šalu na stranu, malo sam preterao, ali prema svecu i tropar. Kada nekome treba stvarno moćno rešenje, on nabavi Java/ORACLE programere.

Znam za banku koja ima baze rađene u svemu i svačemu, uključujući CLIPPER i COBOL, ali i "prave" baze podataka. Sad se prebacuju na savremenije uniformisano rešenje. Izabrali su ORACLE. Zašto?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 10:31 - pre 204 meseci
Citat:
degojs:
(A u vezi 1., npr. da li "moćnije" integriše .NET od SQL Servera?)

I hoćemo li konačno da čujemo zašto je to bitno, na čemu se vrti neka Oracle baza? Hajde pa pokaži konačno kako to Windows programer ili aplikacija ima neki problem zato što je ta Oracle baza na Linuxu, ili bilo kom drugom OS?


Koliko je MS-SQL "mocan" kod integracije ne znam, ali ono sto znam jeste da oracle nudi mogucnost da stored procedure pises i u javi, a Oracle za Win podrzava i .NET. Pa sada ako si pisao stored procedure u .NET-u onda mislim da imas problem da migriras tu bazu na linux, i ako je u oba slucaja oracle server. Dok u svakom drugom slucaju mislim da nemas problem oko izbora operativnog sistema na kojem ce da se vrti baza podataka. Ali u tom slucaju da se razumemo Linux mu dodje kako bolje resenje :), jer je jeftiniji :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 13:22 - pre 204 meseci
Citat:
Deki:
Ali u tom slucaju da se razumemo Linux mu dodje kako bolje resenje :), jer je jeftiniji :)


Da, a i Oracle je jeftiniji :)

Citat:
Nedeljko:
Znam za banku koja ima baze rađene u svemu i svačemu, uključujući CLIPPER i COBOL, ali i "prave" baze podataka. Sad se prebacuju na savremenije uniformisano rešenje. Izabrali su ORACLE. Zašto?


Zato što im npr. DB2 ili SQL Server ne bi "izdržali" taj posao možda, nisu dovoljno "moćni"? :))


Citat:
Nedeljko:
Kada nekome treba stvarno moćno rešenje, on nabavi Java/ORACLE programere.


Kad neko uzme da priča gluposti, onda ja odustanem na kraju.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 13:48 - pre 204 meseci
Citat:
degojs: Zato što je ta baza kao i IBM-ova, odavno zauzela tržište. Problem nije da bi konkurentske baze nešto slabije radile i slično nego je problem što su podaci, stored procs, izveštaji, bla bla, u drugoj bazi. Prebacivati to na novi sistem jednostavno nije isplativo.

Dakle, tradicija. A da nisu zahvaljujući dužoj tradiciji dostigli viši tehnološki nivo? Da li je zaista optimizacija uputa kod SQL Servera toliko dobra koliko i kod ORACLE-a?

Čuo sam od jednog (doduše, Java sevrlet) programera da je viđao situacije u kojima potpuno isti (prilično složen) upit SQL server "žvaće" mnogo duže. Ni red veličine vremena nije isti. Jedini veliki korisnik SQL Servera u Srbiji za koga ja znam je Majkrosoft. Možda ja nisam dobro obavešten, ali zaista ne znam nijednu drugu veliku firmu koja ga koristi. Sa druge strane, znam koliko hoćeš korisnika ORACLE-a.
Citat:
degojs: Kad su tako moćni, a ljudi se grabe za istu, pa što ne drže preko 90%, kao Win na desktopu, npr.?

Zato što nemaju svi para za ORACLE, kao ni potrebe za njime. Kao što ne voze svi mercedes, nego poneko vozi i ladu.

Ovde se ORACLE koristi u velikim, a SQL Server, možda, u manjim i srednjim preduzećima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 15:20 - pre 204 meseci
Citat:
Dakle, tradicija. A da nisu zahvaljujući dužoj tradiciji dostigli viši tehnološki nivo? Da li je zaista optimizacija uputa kod SQL Servera toliko dobra koliko i kod ORACLE-a?


Ne verujem da ima velike razlike. Imaš ti neka iskustva iz prakse?

SQL Server je nastao iz jedne druge, takođe dosta popularne baze - Sybase.

Citat:
Čuo sam od jednog (doduše, Java sevrlet) programera da je viđao situacije u kojima potpuno isti (prilično složen) upit SQL server "žvaće" mnogo duže. Ni red veličine vremena nije isti. Jedini veliki korisnik SQL Servera u Srbiji za koga ja znam je Majkrosoft. Možda ja nisam dobro obavešten, ali zaista ne znam nijednu drugu veliku firmu koja ga koristi. Sa druge strane, znam koliko hoćeš korisnika ORACLE-a.


hahaha, red veličina nije isti :) Ma, da, i moj auto ide za red veličine brže od tvog :-))

Pa kad si poslednji put pogledao benchamark tih baza? Pa tu se svakih par meseci smenjuju sistemi sa Oracle, DB2 i SQL Serverom, tako da.. veruj kome hoćeš.

A to što ti ne znaš mnogo velikih firmi koje koriste SQL Server, šta da ti radim. Ja znam čitava ministarstva koja koriste SQL Server (a ujedno koriste i druge baze i niko se ne "rešava" baza tek tako, već se povezuju pomoću npr. BizTalka; eto i tu su nam iskustva različita).


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 16:02 - pre 204 meseci
A evo ti i jedno zanimljivo čitanje: Oracle 10 vs MSSQL 2005.




Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 16:07 - pre 204 meseci
Dobro, zašto je ORACLE skupli i prodavaniji?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 16:11 - pre 204 meseci
Pa kako da se SQL Server probije nego nižom cenom (između ostalog)? Mislim..

Da li je (Oracle) prodavaniji, ne znam. Kako meriš to "prodavaniji"?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 16:36 - pre 204 meseci
Citat:
There is no fair way to compare Oracle's database directly to Microsoft SQL Server.

Doing so is like comparing a BMW to a Honda Accord. No one disputes that Honda makes very good, reliable cars. Yet many folks would prefer to pay for the bells and whistles that a BMW provides.

U najkracem, to bi bilo to.
:-)
Inace, sto prvo za "kupusaru"- pretpostavljam da je zbog Oracle Unbreakable Linuxa? Posto su poceli da guraju tu njihovu distribuciju, meni je bar logicno da 11-icu prvo puste za Linux. Mada, ko ce ga znati.....
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 16:53 - pre 204 meseci
^Ma kako da ne, samo onaj PDF što sam ostavio, nešto se baš ne slaže sa takvom ocenom i lepo objašnjava zašto. A ti si citirao.. koga? Ima li bar link?

Doduše, uvek ima ljudi koji će da plaćaju za praznu priču, kao što najbolje pokazuju vlasnici Mac računara.

Samo da dodam: Honda ima luksuznu verziju firme i zove se Acura :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.07.2007. u 18:13 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.net.t-com.hr.



+6455 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 20:13 - pre 204 meseci
Citat:
Nedeljko
Jedini veliki korisnik SQL Servera u Srbiji za koga ja znam je Majkrosoft. Možda ja nisam dobro obavešten, ali zaista ne znam nijednu drugu veliku firmu koja ga koristi.


Jel firma treba biti velika? (što ne mora da znači da će im i baze biti velike), ili firma može da ima samo veliku bazu?

Uostalom šta definišeš kao veliku bazu? 1gb, 10gb, 100gb, 500gb, 1tb, 10tb...? Kad odgovoriš na to pitanje ja ću ti navesti nekoliko ličnih iskustava sa ms sql serverom...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 21:11 - pre 204 meseci
Citat:
degojs: Pa kako da se SQL Server probije nego nižom cenom (između ostalog)? Mislim..

Pa, onim PDF-om u kome je toliko superioran.
Citat:
degojs: Da li je (Oracle) prodavaniji, ne znam. Kako meriš to "prodavaniji"?

U dolarima (američkim). Reći ću ti sutra šta je napisao ORACLE na datu temu na plakatima na kojima se puvao. MS ispade treći posle njih i IBM-a.
Citat:
degojs: Ja znam čitava ministarstva koja koriste SQL Server (a ujedno koriste i druge baze i niko se ne "rešava" baza tek tako, već se povezuju pomoću npr. BizTalka; eto i tu su nam iskustva različita).

Ja znam za srpsko ministarstvo koje je na ORACLE-u.

@ventura

Mislio sam na EPS, razne banke itd., pa i ministarstva.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 21:20 - pre 204 meseci
Minpolj tj Ministarstvo Poljoprivrede Srbije je na ORACLE.
To odgovorno tvrdim jel sam radio na doticnoj bazi 2 godine ;-)
Medjutim o tome je odlucivala UN jel oni finansiraju prilican deo
projekata u minpolju. Za ovu veliku akciju Obelezavanja i kretanja
zivotinja bio je ORACLE kao i za jos par velikih projekata koji se ticu
Srbije.

I pored toga iskustva su veoma losa nazalost iz vise razloga.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"23.07.2007. u 23:25 - pre 204 meseci
Citat:
Pa, onim PDF-om u kome je toliko superioran.


Pa zar se ne probija dobro? Drže ~17%. Zar je to malo, s obzirom da kada su krenuli od početka, protiv sebe su imali tada već jako poznate i dobre baze, sa već zauzetim tržištem (pa još dodaj i open source rešenja :). Računaj da se Oracle baza na tržištu pojavila negde 10+ godina pre SQL Servera, tako nešto. Pa to je uspeh prijatelju, ovo što je SQL Server uradio.

(OFFTOPIC: Slična situacija je kad pogledaš kako se IIS drži protiv Apache serera, kakve su pozicije bile kada je IIS izašao, činjenica da je Apache odličan a još besplatan, itd. Pa kako drugačije nego reći da je to uspeh IIS-a - vidi ovde jednu zanimljivu vest tim povodom: http://www.novetehnologije.com...manjuje-razliku-do-Apache.aspx )

Citat:
U dolarima (američkim). Reći ću ti sutra šta je napisao ORACLE na datu temu na plakatima na kojima se puvao. MS ispade treći posle njih i IBM-a.


Jeste treći po prodaji, ali pogledaj koliki je rast:



Jednostavno, pogledaj koje firme u svetu koriste SQL Server, pogledaj testove, itd, pa ćeš videti da nema prepreke da koristiš SQL Server za ogromne baze, kompleksne situacije i slično. Pa ima takvih primera. Pa nije Oracle popio svu pamet sveta, pa da drugi ne umeju da naprave bazu podataka.

Ti pitaš zašto SQL Server onda ne prešiša po prodaji Oracle i DB2? Pa nije cena softvera jedina koja se plaća. Generalno, najveći izdatak u budžetu jesu ljudi. Ako već imaš Oracle, onda imaš i ljude koji su verovatno stručnjaci za rad sa istom. Možeš da uštediš kupujući SQL Server, ali računaj da ćeš onda morati da dovedeš i stučnjaka za isti. A to će te koštati npr. $100,000. Godišnje.
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"24.07.2007. u 09:48 - pre 204 meseci
Mali update
Citat:
There is no fair way to compare Oracle's database directly to Microsoft SQL Server.

Doing so is like comparing a BMW to a Honda Acura. No one disputes that Honda makes very good, reliable cars. Yet many folks would prefer to pay for the bells and whistles that a BMW provides.

:-))))))
Citat:
Ti pitaš zašto SQL Server onda ne prešiša po prodaji Oracle i DB2? Pa nije cena softvera jedina koja se plaća. Generalno, najveći izdatak u budžetu jesu ljudi. Ako već imaš Oracle, onda imaš i ljude koji su verovatno stručnjaci za rad sa istom. Možeš da uštediš kupujući SQL Server, ali računaj da ćeš onda morati da dovedeš i stučnjaka za isti. A to će te koštati npr. $100,000. Godišnje.

Pa ako imas Oracle, onda moras takodje da nabavis ljude koji isto kostaju nesto novca. I opet Oracle ima vece trzisno ucesce. Pa jel oni prodaju maglu, ili su ljudi bas toliko glupi da mozes da im podvaljujes svasta, ili je ipak Oracle bolji? Da nije ovo trece u pitanju?

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"24.07.2007. u 13:48 - pre 204 meseci
Citat:
Pa ako imas Oracle, onda moras takodje da nabavis ljude koji isto kostaju nesto novca.


Pa ne moraš, ako te ljude već imaš u firmi, šta tačno ti nije jasno?

Oracle se pojavio mnogo pre SQL Servera i zauzeo tržište, a sada to promeniti - uopšte nije lako, sve da imaš i duplo jeftiniji a kvalitetniji proizvod, jer rekoh već - cena softvera nije uvek odlučujući faktor.

Mislim, vaša sva argumentacija se svodi na uobičajeno laprdanje, bez igde išta konkretno da kažete, kako je to Oracle tako superioran u odnosu na ostale baze. Da jeste, onda bi imao učešće kao Windows na desktopu.

Citat:
Da nije ovo trece u pitanju?


Nekad bilo, a danas možda ako i ima prednosti one su neznatne. Međutim - tržište je već podeljeno, najvećim delom. I to se neće promeniti skoro.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"24.07.2007. u 15:15 - pre 204 meseci
Evo jedna stvar koja me zanima-Oracle nudi RAC, a koja je alternativa tome u Sql Serveru? I ima li je? Nisam siguran, mislim da nema, ali me ispravi ako gresim.

Ja da sam toliko siguran da je Sql Server isti ( ili cak bolji ) od Oracle-a, ja bi se lepo prijavio Larry Elison-u i maznuo mu lovu.Ako se dobro secam to je bilo pre par godina, lik je ponudio 1 milion $ onome ko mu dokaze da web sajt na Sql serveru ili Ibm Db2 nece raditi tri puta sporije nego na Oracle 9i:-)))))))

Druga stvar, nalakse je izgubiti trziste ako nemas kvalitetan proizvod, a konkurencija ga ima. To mislim da nisi u pravu. Nije bitno kad se pojavio oracle a kad Sql Server, da Oracle ne vredi te pare, ne bi on bio gde je danas. Jos nesto, da Oracle baze kostaju po 100-200$, ko kaze da ne bi imali ucesce ko Windows?
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"24.07.2007. u 17:26 - pre 204 meseci
Citat:
Evo jedna stvar koja me zanima-Oracle nudi RAC, a koja je alternativa tome u Sql Serveru? I ima li je? Nisam siguran, mislim da nema, ali me ispravi ako gresim.


E pa, pročitaj lepo onaj PDF, pa ćeš da vidiš i za RAC.

Inače, siguran sam da i jedna i druga baza imaju nešto što konkurencija nema, ali to nije baš razlog da neko priča stvari tipa BMW vs Accord (posebno je lepo što je na engleskom, onda valjda ima veću težinu? :) ili SQL Server ne može za velike baze.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"24.07.2007. u 17:32 - pre 204 meseci
Citat:
Nije bitno kad se pojavio oracle a kad Sql Server, da Oracle ne vredi te pare, ne bi on bio gde je danas.


Jok nije bitno.. kako nije bre? Šta pričaš.. Pa koja firma koja ima gomilu podataka pod Oracle i recimo treba da proširuje kapacitete će sad da uvodi drugu bazu ili, ne daj bože, da prebacuje aplikacije na drugi sistem? Pa jeftinije je da samo nastave dalje sa Oracle, itd.

Dalje, ja nisam rekao da Oracle ne vredi te pare (mada, mogli bi da diskutujemo cenu, pogledaj testove po tom pitanju) pogotovo što stvari treba gledati zasebno od slučaja do slučaja, već samo reagovao na Nedeljkovo lupetanje da se SQL Server koristi u malim i srednjim firmama, a za "veće" Oracle. Koješta. Interesantno, pa niko od vas ni ne pominje IBM DB2, kao da ne postoji, što je samo pokazatelj da ste vi čuli negde (pre jedno 500 godina verovatno) da je Oracle najbolja baza i sad ćete tako da prenosite dalje do groba :)

Citat:
Jos nesto, da Oracle baze kostaju po 100-200$, ko kaze da ne bi imali ucesce ko Windows?


A ako bi onda i IBM, Microsoft, Sybase i ostali spustili svoje cene? I kada bi sve baze bile $0, garantujem da opet ne bi svi uzimali jednu te istu bazu (npr. Oracle).

I Java je besplatna i .NET i PHP. Što svi ne koriste jedno (najbolje, .NET :)? Primera možeš da nađeš koliko hoćeš.


Windows za konkurenciju ima sistem koji je već besplatan praktično (Linux). Tako da ti poređenje ne stoji. Windows je skuplji (od Linuxa), a u tvom primeru Oracle bi bio jeftiniji od konkurencije.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 24.07.2007. u 19:16 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.net.t-com.hr.



+6455 Profil

icon Re: Prvo za "kupusaru"24.07.2007. u 20:12 - pre 204 meseci
Citat:
Nedeljko
@ventura

Mislio sam na EPS, razne banke itd., pa i ministarstva.


Ok sve, ali po cemu je neko tamo ministarstvo mnogo bitan parametar u ocenjivanju kvaliteta baze? Pa ja verujem da neka nebitna STR moze da ima vecu bazu neko vecina ministarstava... A ako je ministarstvo parametar po prinicipu mora da je oracle najbolji cim ga koristi ministarstvo - pa oni koriste i jugice i raspadnute stojadine... Sto ne znaci da su to najbolja auta na trzistu...

Ne tvrdim ja da je oracle losa baza, cak stavise, jedna od pa ako ne i najbolja baza na trzistu danas... Ja kad sam pocinjao da se profesionalno bavim razvojem softvera i izmedjuostalog i odlucivao o izboru baze odlucili smo se za mssql iz tri razloga: pored oracle-a jedina konkurentna profesionalna baza, znatno jeftinij od oraclea (a zadovoljava nase potrebe) i nismo trebali zaposljavati dodatne oracle programere.

Danas da moram da pravim isti izbor, razlika izmedju MSSQL-a i Oracle-a nebi uopste isla u znacajiju korist Oracle-a...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Prvo za "kupusaru"

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8096 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.