Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip

[es] :: Mreže i novosti :: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 219522 | Odgovora: 928 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrmilos
Beograd

Član broj: 34522
Poruke: 104
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip07.07.2011. u 16:55 - pre 155 meseci
Citat:
Blagi: Podneo preključe zahtev u telenoru za prelazak sa mts-a. Juče me zvali iz telekoma i nude mi razne "pogodnosti" za ostanak u mreži. Rekao sam im da ću da razmislim i da mi se opet jave. Sada ću ja malo sa njima da se cenjkam, probaću da izvučem što više od njih... ako može... ako ne može telenore eto mene kod vas.


Ne bih da te razocaram, ali nema tu cenkanja, to sto su ti ponudili to je to. Za to si morao da se odlucis, jer ljudima se desavalo da se predomisle, pozovu ih, a oni se prave kao da te "posebne" ponude nije ni bilo, i nude standardne stvari. Operater verovatno dobije nalog da te pozove, ponudi ti tacno odredjenu ponudu, i opcija je hoces-neces... Moja sestra je presla sa mts na Telenor, i zvali su je sa mts-a ali ona nije mogla da se javi na poslu, i to je bilo to, vise je nijednom nisu zvali. Mada njoj ne znam sta da su ponudili ne bi ostala posto je pre dve godine posle zamene ostecene karice ostala nedostupna nedelju dana, dok su joj ponovo ukljucili karticu...
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip07.07.2011. u 18:44 - pre 155 meseci
Znači, imamo i dva slučaja koji su prešli NA Telekom ... :) :)

Blagi i Superbaka, uvek je tako kada se prelazi SA telekoma. Namerno sabotiraju. SVI koji su to hteli, nije htelo odmah.
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip07.07.2011. u 19:01 - pre 155 meseci
Pozvah danas Mts express 064/790 sa zeljom da vidim koji telefon i uz koje pogodnosti bih mogao da dobijem uz paket koji koristim u slucaju potpisivanja ugovorne obaveze na 2. godine (trenutno mybel paket, 300 minuta u mts, 300 poruka ka svima i 300 MB za 590 din. tarifiranje 60 + 1s).

- Da li je u pitanju broj sa koga zovete? (nakon potvrde, dobih odgovor da sacekam). Vi ste trenutno nas prepaid korisnik, morate prvo postati postpaid korisnik (tada zamolih da kazem kako stoje "stvari")

- Vas sam korisnik 9. godina ali poslednje 3. sam postpaid, cak sam imao i ugovornu obavezu na 2. godine koja je istekla. Da li mozete da mi kazete koji su telefoni u opticaju za moj paket?

- Samsung ovaj, Samsung onaj ..... (svi izvan domasaja mog paketa)

- Da li imate nesto od SonyEricsson-a?

- Samo X8 (koji je opet izvan domasaja)

- Da li imate SE Spiro, da li cete osvezavati ponudu?

- Taj telefon nemamo a trenutno ne mogu da vam dam takve informacije, bice objavljeno u novinama i na televiziji ukoliko dodje do promena (u sebi pomislih da se i ovog trenutka reklamira "bogata" ponuda telefona ali se to uopste ne poklapa sa stvarnim stanjem).

- Hvala vam.


NIsam planirao nikakvu ugovornu obavezu ali se pojavila potreba za jednim jeftinijim telefonom pa rekoh da vidim kako stoje stvari. Odusevili su me po ko zna koji put. Za pocetak nisu znali ni status mog broja a kamoli sta da mi ponude, na kraju sam ja svojim pitanjima i potpitanjima dobio zeljene informacije.

Za sada jos cekam razvoj situacije, a cini mi se da ce se desiti ono sto sam pretpostavio, da kao i do sada nijedan operater nece preterano "poboljsavati" svoju ponudu, osim MTS-a koji ce svoju politiku kreirati prema procentu izgubljenih klijenata...

Na Telenor i Vip ne bih prelazio jer mi ovaj paket trenutno odgovora a i zbog cinjenice, da se nisu nista preterano potrudili da iskoriste MPN i izvrse dugo ocekivano preuzimanje dela MTS korisnika, ves racunaju na vec pomenuto nezadovoljstvo MTS pretplatnika...

Sve u svemu tuzna situacija na nasem mobilnom trzistu....


Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip07.07.2011. u 19:53 - pre 155 meseci
Po Vasim iskustvima, rekao bih da je za sada MPN veliko razocarenje sa aspekta ponuda za zadrzavanje korisnika. Iskreno sam ocekivao daleko vise ponuda od strane sva tri operatera da zadrze svoje korisnike nudeci im vise minuta, poruka, neogranicen internet ili nesto sto do sada nisu imali ili im treba u vecoj kolicini.

Ovo sto po Vasim iskustvima vidim, deluje kao da ne nude nista posebno, sto do sada nisu nudili.

Do sada ne vidim da je i jedan operater ponudio nesto spektakularno za prelazak (zvanicno), osim da se prenos ne placa (onu sramotnu ponudu MTS-a, gde ako dovedete nekoga i taj potpise ugovor, vi dobajate nekih 50 dinara i sl. ne smatram spektakularnom). Ccc....

Secam se jedne epizode Gadget Show-a (mislim da je iz 2008.) gde se voditelj bukvalno cenka sa svojim mobilnim operaterom (pijaca sistem) i "ucenjuje" ih da ako ne dobije vise minuta ili tako nesto, da ce preci kod nekog drugog operatera. Naravno posle kratkog vremena dobija ono sto je trazio i ostaje na istoj mrezi.

Da li je neko pokusao da kontaktira svog provajdera mail-om i da proba da dobije nesto vise u okviru svog paketa?

-------------------------

Ja sam trenutno na postpaid-u kod VIP-a (od marta 2008. - svi racuni redovno placani, nikad nisam uzimao telefon itd.) i jedva sam cekao da dodje MNP da predjem bilo gde, samo da ne ostanem na ovoj ocajnoj ponudi (Smart pakete necu ni da komentarisem). MTS ima relativno bolju ponudu (za slicne pare daje vise minuta i poruka), a Telenor i neograniceni internet (jeste posle "brzih" MB-a dosta spor, al bar ne moram da razmisljam koliki ce biti racun).

Ideja mi je da svog trenutnog operatera kontaktiram mail-om, da zatrazim bolje uslove, ili da lepo predjem na Telenor.
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip07.07.2011. u 20:35 - pre 155 meseci
Obavezno okaci odgovor ako budes to uradio, mada vec mozemo pretpostaviti sta sledi ........


Zaboravih da napomenem u prosloj poruci da sam nakon negativnih odgovora po pitanju ponude telefona dobio odgovor, "uvek mozete preci na jaci paket"....

[Ovu poruku je menjao bantes9 dana 07.07.2011. u 21:48 GMT+1]
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Blagi
Željko Blagojević
Kamerman
Topola

Član broj: 20604
Poruke: 40
91.228.254.*



+1 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip07.07.2011. u 20:47 - pre 155 meseci
Ja sam podneo zahtev, potpisao ugovor za prenos broja i uzeo sim karticu ali mi još nije aktivirana. Kao što rekoh zvali su me iz telekoma, nudili mi telefone koje inače mogu da uzmem za dinar, jedino su mi ponudili Sony X8 za 1 din uz mixnet M. Ja sam trenutno bio na mixnet S i uvek mi je ostajalo minuta, poruka i MB za prenos tako da taj paket što su mi nudili ne bi ni mogao da iskoristim a taj bonus od 6 mesečnih pretplata mi tek ne bi koristio pogotovu što bi to moralo da se iskoristi do nove godine. Rekao sam da ću da razmislim i da me zovu za sat vremena i zvali su me ali iako sam bio u mreži dobio sam poruku od MTS-a da sam imao propušten poziv sa broja +38164790. Toliko o njihovoj mreži. Danas me nisu zvali i ne očekujem više da će me pozvati, ono što su mi nudili ne bih prihvatio. Ja sam pre dve godine, mesec dana po potpisivanju ugovora, zamenio oštećenu karticu kod njih i TRI meseca čekao da mi je aktiviraju zbog njihovih problema u mreži. Po aktiviranju te kartice niko iz mts-a mi se nije javio da mi se izvini zbog toga a o nadoknadi štete i da ne pričam. Možda sam imao osnova da ih tužim ali nisam imao ni vremena ni živaca da se bakćem sa tim, jednostavno sam čekao ovaj dan da mogu da prebacim broj u drugu mrežu. Sada kada malo bolje razmislim posle 6 godina u mts-u vreme je da se oprostim sa njima. Drago mi je što nisam naseo na njihove promocije, popuste i šarene laže.
 
Odgovor na temu

gargamel011
gargamel
beograd

Član broj: 24788
Poruke: 126



+13 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip07.07.2011. u 22:38 - pre 155 meseci
Zahtev za prelazak sa Telenora na MTS podneo 01.07. oko 17h, 02.07. (SUBOTA) zvali me iz MTS-a da da potvrdim zahtev i isti da popune.
U utorak 05.07. zovu me iz post expressa da preuzmem karticu, pošto nisam bio u gradu ostavili u pošti da podignem sutradan.
06.07. podigao karticu posle sat vremena stiže poruka na Telenorovu karticu iz MTS-a da će mi broj biti aktiviran posle 06h 07.07. i tako je i bilo.
Do tada je Telenorova kartica radila bez problema.
Danas bio do na putu BG do Nove Varoši i nazad i sve funkcionisalo kako treba i pozivi i SMS.

U medjuvremenu 05.06. i 06.06. par puta me zvali iz Telenora što nisam čuo telefon pa se nisam javio jednom bio u vožnji i sama osoba koja je samnom kontaktirala
predložila da me pozove kasnije i na kraju kada me je "ulovila" pitala me zbog čega sam podneo zahtev i ponudila mi neku opciju PREPAID nisam baš slušao,
jer me nije interesovalo, u naredna tri meseca za svaku dopunu od 200 din nekih 200 minuta + još nešto, inače broj koji sam koristio na Telenoru nisam dopunjavao
bar 3-4 meseca jer sam operateru na 9863 još tada rekao da mogu da računaju da imaju korisnika manje zbog nekog njihovog odnosa prema meni kao korisniku,
razlog nebitan za ovu priču.

Good luck is often with the man who doesn't include it in his plans!!!
 
Odgovor na temu

mtstelvip
mts
srbija

Član broj: 287540
Poruke: 2
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip07.07.2011. u 23:45 - pre 155 meseci
Generalno svi imaju prednosti i mane... Ja znam par ljudi koji su sa telenora presli na mts... a u principu svuda u svetu je to isto koliko ljudi ode toliko i dodje... ,ts me nervira zbog gužvi
telenor nikad nisam ni vboleo a imam priprjd br a vipovci su mi ljigavi pogotovo sa racunima i izvodima iz banaka... to ima je kao sigurnost a i najobicniji klosar moze da ode u banku i otvori racun..
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip08.07.2011. u 22:10 - pre 155 meseci
Vidim da je odredjeni broj korisnika sa foruma uspeo od MT$-a da izvuce:

Citat:
- 50% popusta na ugovor od 2 god/1 god
- bonus dobrodoslice u visini 6 pretplata
- bonus za broj koji navedemo da nas je doveo
- telefon ZTE ili Nokia 1800
 
Odgovor na temu

potraga007

Član broj: 278494
Poruke: 38
*.static.kdsinter.net.



+3 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip09.07.2011. u 11:24 - pre 155 meseci
^
ja dobih i prepaid karticu sa 200din kredita
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.218.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip10.07.2011. u 20:36 - pre 155 meseci
meni je proslo 7 dana od prijave, a 5 dana od ponovne dopune prijave... dobio sam sim, ali nista i dalje ... SIM NEAKTIVAN ... zvao mts, kazu vip nam jos uvek nije prosledio parametre prenosa broja ...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip10.07.2011. u 21:04 - pre 155 meseci
Ja noćas očekujem prenos, tako sam bar dobio poruku od Telenora, 11.07. izmedju 02:00 i 06:00 sati.

Pa ćemo videti ujutru.

A dotle, nije daleko od istine :
Citat:
BEOGRAD, 2. jul 2011, (Njuz) – Od prvog jula građani mogu da, bez menjanja svog broja mobilnog telefona, pređu kod drugog operatera mobilne telefonije koji je podjednako nepovoljan kao i prethodni.
Iako praksa prelaska na druge, podjednako skupe operatere sa zadržavanjem broja odavno postoji u mnogim zemljama, potrošači u Srbiji su tek juče dobili mogućnost da to urade.
- Do sada sam plaćao ogromne račune i imao mnogo problema u romingu kod MTS-a. Sada jedva čekam da promenim operatera bez menjanja broja i da ponovo imam te iste probleme i ogromne račune – kaže Blažo Jovanović iz Milanovca, jedan od hiljada pretplatnika koji su već podneli zahtev za prelazak na drugu telekomunikacionu kompaniju koja nudi potpuno iste usluge po identičnim cenama.
Neki korisnici su se odlučili na promenu operatera prvenstveno zbog Internet paketa.
- Na Vipu imam očajne uslove što se surfovanja tiče, deru me kao konja, međutim nikada do sada nisam mogao da pređem na drugog, isto tako bezveznog operatera a da ne promenim broj. Sada to konačno mogu da uradim, i već sam podneo zahtev za prenos broja. Znam da ću plaćati istu sumu, ako ne i još više kod mog budućeg operatera ali barem neću morati da menjam broj i da ponovo svim prijateljima, poznanicima i savremenicima šaljem svoj novi broj – kaže budući nezadovoljni pretplatnik Telenora Milan Kosanović iz Užica.
U mini-anketi koju je sproveo Njuz, saznali smo da će se većina korisnika mobilne telefonije, iako znaju da ih i kod drugih operatera očekuju podjednako nepovoljni uslovi, ipak odlučiti za promenu. Tako će većina korisnika Vipa preći na MTS, korisnici MTS će preći na Telenor, dok će ljudi koji koriste usluge ovog opereratera preći na Vip. Anketa je pokazala da će kroz mesec dana većina građana ponovo promeniti mrežu i preći na onog trećeg operatera, čije usluge do tada nisu koristili.
Anketa je takođe pokazala da petina građana planira da pređe na fiksnu telefoniju, za koju kažu da je znatno povoljnija i da joj je jedina mana ta što gube mogućnost da telefoniraju odakle god žele, dok svaki deseti korisnik mobilne telefonije planira da pređe na pejdžer jer smatra da je „super što uvek možeš da se vadiš da nisi bio pri telefonu ako nekog želiš da izbegneš“.


sa NJUZa, naravno ..... http://www.njuz.net/gradani-ko...-menjanja-broja/#ixzz1RjTaof3O
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip10.07.2011. u 21:34 - pre 155 meseci
razmisljam se kao i korisnik ib.kroki da predjem sa telenora prenesi 60 paket ( pretplata 290din sa pdv-om) na mts mix 100 gde je pretplata 472din sto bi izaslo 236din uz ugovor na god dana ili na mix net S gde bi imao 100sms-a vise kao i 200MB free saobracaja za 324 din isto uz ugovorenu obavezu od 12 meseci.

zanima me jedna stvar,kada prelazim sa jednog operatera na drugi da li je to pametno raditi nakon potorsenih svih minuta i poruka jer pretpostavljam da se isti (neiskorisceni) brisu pri prelasku,kao i to kako se obracunava racun koji treba da izmirim prema starom u mom slucaju telenor operateru da li od 1 u mesecu do dana prelaska placam samo pretplatu (posto nikad ne predjem limit) ili se placa jos nesto?

i kod mts-a kada se prenesu min i por kao i MB iz prethodnog meseca u sledeci koji je prioritet trosenja? da li prvo preneseni iz proslog meseca pa onda iz tekuceg ili obrnuto? i da li se moze videti stanje svih preostalih min i por?
 
Odgovor na temu

deitero

Član broj: 287239
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip10.07.2011. u 23:17 - pre 155 meseci
Citat:
cimer: zanima me jedna stvar,kada prelazim sa jednog operatera na drugi da li je to pametno raditi nakon potorsenih svih minuta i poruka jer pretpostavljam da se isti (neiskorisceni) brisu pri prelasku,kao i to kako se obracunava racun koji treba da izmirim prema starom u mom slucaju telenor operateru da li od 1 u mesecu do dana prelaska placam samo pretplatu (posto nikad ne predjem limit) ili se placa jos nesto?

i kod mts-a kada se prenesu min i por kao i MB iz prethodnog meseca u sledeci koji je prioritet trosenja? da li prvo preneseni iz proslog meseca pa onda iz tekuceg ili obrnuto? i da li se moze videti stanje svih preostalih min i por?


Mislim da ti Telenor nece naplatiti celu pretplatu, ali za besplatan saobracaj ne znam kako oni obracunavaju. Kod mt:s-a se pretplata obracunava srazmerno koliko si dana koristio u toku meseca a dobijas celokupan besplatan saobracaj. Preneti saobracaj se sabira zbirno sa novodobijenim na pocetku meseca, i tako se pokazuje na stanju (*797#), a primer trosenja pogledaj ovde: http://www.mts.telekom.rs/inde...stite-i-u-narednom-mesecu.html
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip11.07.2011. u 00:20 - pre 155 meseci
telenor isto naplacuje srazmerno dana u mesecu kada je obavljen prenos iz paketa u paket tako da rade isto kao i mts.ipak mislim ako predjem na mts da mi nece dati maksimalan br min i por vec da ce to kao sto kazes uraditi prema srazmernom broju dana do kraja obracunskog perioda u telenoru je 31/1 rade presek za mts ne znam...sto se tice prenetih min i sms kod mts-a princip trosenja je isti kao na telenoru,dakle prvo se trose preneti min iz prethodnog meseca pa tek onda iz tekuceg...

@ib.kroki
ajd molim te malo objasni prelazak sa telenora na mts vezano za min i por da li su ti se obrisali prilikom prelaska kao i to kolika ce ti pretplata biti u telenoru do dana prelaska na mts?
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip11.07.2011. u 06:02 - pre 155 meseci
Cimer, obrisaće se poruke i minuti iz prethodne mreže.

Telekom naplaćuje srazmerno broju dana, dobijaš ful saobraćaj.

Telenor naplaćuje srazmerno broju dana, dobijaš saobraćaj srazmerno broju dana.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip11.07.2011. u 08:22 - pre 155 meseci
U mom nastojanju da pređem sa MTS na Telenor (zahtev predat 2. jula, dakle pre devet dana !) došao sam do faze da sad nemam ni jednu mrežu ! MTS me izgleda izbacio iz mreže, a ovi me izgleda još nisu ubacili !

Kakvi diletanti, ne mogu da verujem.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
*.cpe.vektor.net.



+115 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip11.07.2011. u 10:09 - pre 155 meseci
^
Vazno je da je sada tvoj broj,a mrezu sto nemas to nema veze
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip11.07.2011. u 11:44 - pre 155 meseci
Drago mi je da prenos brojeva funkcionise kod nas "kako treba" :)
 
Odgovor na temu

Blagi
Željko Blagojević
Kamerman
Topola

Član broj: 20604
Poruke: 40
195.252.121.*



+1 Profil

icon Re: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip11.07.2011. u 13:57 - pre 155 meseci
zahtev za prenos broja iz mts-a u telenor predat 5. jula, prenos u noći između 12-13 jula, bar su me tako obavestili sms-om
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobile Number Portability (MPN) u Srbiji? mt:s - Telenor - Vip

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 219522 | Odgovora: 928 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.