Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19096 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

L I L I T
nadmin

L I L I T
Član broj: 2437
Poruke: 868
*.etf.bg.ac.yu

Jabber: lilit@elitesecurity.org
Sajt: www.geekchix.org


Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?13.08.2003. u 15:26 - pre 252 meseci
eh .. ovo je tako jadno čitati ....
zato što govori koliko su neki ljudi toliko jadni da to nije normalno ...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?13.08.2003. u 17:02 - pre 252 meseci
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
Alo ventura pa sta ti vozis i sta menjas na tom servisu ????

Ja na 10.000km zamenim ulje, filter za ulje i filter za vazduh sto izadje 50e.


vozim audi tt

5 litara sintetickog ulja - 80eur
3 litre ulja za menjac - 50eur
filter ulja
filter za vazduh
polenov filter na klimi
dezinfekcija klime (ciscenje nekih gljivica koje se stvaraju zbog vlage unutar klime)
kaisevi, remeni
+ ruke u autokomercu

izadje nesto malo vise od 500eura

i jednom godisnje 4 gume 225/45/17


 
Odgovor na temu

pixelmania
Marko Jovanović
Beograd

Član broj: 3766
Poruke: 129
194.247.204.*

ICQ: 113685276
Sajt: www.pixelmania.go.to


Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?13.08.2003. u 18:32 - pre 252 meseci
Slažem se da 12 dinara nije mnogo ali ipak za nekoga ko se vozi GSP-om kada ide u 2 škole (gimnaziju i muzičku) to mu izađe otprilike ovako:

20 dana mesečno vožnja u gimnaziju - bar 40 vožnji - 40*12 - 840 din.
10 dana mesečno vožnja u muzičku - bar 20 vožnji - 20*12 - 420 din.
U zbiru - 1260 din - da zaokružimo 1300 din mesečno (10-20% nečije plate)

Priznaćete - mnogo para za mnogo zakasnelih, škripavih i sporih tramvaja, trolejbusa, autobusa...

Naravoučenije - koristite markicu - košta 300 din - i bićete zadovoljni.
coito ergo sum - Marko Jovanović
 
Odgovor na temu

Gill_Bates

Član broj: 12606
Poruke: 115
*.27.EUnet.yu

Sajt: www.dominatina.com


Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?13.08.2003. u 20:00 - pre 252 meseci
Citat:
ventura:
Dali je moguce da je neko stvarno toliki cigan da gleda kako da ukrade 12 dinara...

Ja bi se ubio istog trenutka da mi 12 dinara znaci nesto...



Ti ne razumeš osnovne stvari, i molim ostale koji nisu srbi i koji ne razumeju srpski mentalitet da se ne uključuju u raspravu!!!!! Provocirajte na drugom mestu.

Što smo mi krivi što su oni smislili nešto što ne funkcioniše u praksi, to ti je kada dođe neko iz unutrašnjosti i završi fakultet pa pročita da se tako to radi tamo negde u svetu - mislim stvarno... praksa je jedno a Internet je nešto treće.

Imaš privatnike koji su UPOSLILI LJUDE kada se njima isplati da imaju konduktera, zašto se to ne praktikuje i u državnim autobusima. Pa onda neka kontrola kontroliše rad konduktera a ne putnike da maltretira zbog propusta u načinu kupovine (poništavanja) karata.

Da se razumemo, želim i ja da budemo deo savremenog sveta, smislite bolju kampanju i PRAKTIČNIJI način prodaje i poništavanja karata koji bi (onemogućio zloupotrebe).

Pazite koji je to IDIOTIZAMA staviti u SRPSKE autobuse automate kojima je otvor za poništavanje na vrhu, pa prvo čovek kada ga ugleda pomisli - ovo je lako ZAPUŠITI... ;) Zamisli kada bi recimo banke ne bi držale novac u dobro obezbeđenim sefovima i sa LOŠIM NAČINOM MONITORINGA...

Znači nešto je TRULO u državi DANSKOJ...



Lako je tebi, teško je nama POŠTENIMA...
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.yubc.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?13.08.2003. u 20:40 - pre 252 meseci
Vama bi trebalo zabraniti da se vozite gradskim prevozom
1 poredi cene karte i goriva, 2. poredi cene korišćenja svog TT-a (k'o da svi vozimo TT na bezolovni) i karte od 12 dinara a najpamntiji kažu da koristimo markicu

Ma, najjeftinije je voziti se biciklom ako ne koristite opremu za disanje po gradu (ima smoga u BG-u). Zamolio bih da ne poredite cene korišćenja svog ultra-mega firmiranog bicikla i karte za prevoz jer ću u suprotnom ja početi da upoređujem sve i svašta .

Čudi me da niko ne poredi nove male trošadžije (mislim na kola). Uzgred, čujem da će uskoro da se omasovi proizvodnja elektro-automobilčića.

Uzgred, 1 ortak nabavlja vrlo povoljno šatro markice pa se vozika samo tako (ispadne ga jeftinije >60% nego da kupuje originalnu markicu).


Da odgovorim na temu : nisam primetio da neko proverava da li ste poništili kartu baš na automatima u tom autobusu. A, vala, ne znam ni kako bi to mogli osim da ponište ponovo .
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?13.08.2003. u 21:12 - pre 252 meseci
Citat:
Gill_Bates:
Citat:
ventura:
Dali je moguce da je neko stvarno toliki cigan da gleda kako da ukrade 12 dinara...

Ja bi se ubio istog trenutka da mi 12 dinara znaci nesto...



Ti ne razumeš osnovne stvari, i molim ostale koji nisu srbi i koji ne razumeju srpski mentalitet da se ne uključuju u raspravu!!!!! Provocirajte na drugom mestu.


To nije provokacija... To je moja zalosna konstantacija...

Citat:
momsab:
Vama bi trebalo zabraniti da se vozite gradskim prevozom
1 poredi cene karte i goriva, 2. poredi cene korišćenja svog TT-a (k'o da svi vozimo TT na bezolovni) i karte od 12 dinara a najpamntiji kažu da koristimo markicu


Poredio sam cenu karte i goriva jer je neko gore prokomentarisao da je 12din toliko skupo da je jefitinije se voziti u sopstvenom autu... A ako mene 10 kilometara kosta 195 dinara u mom autu, ja sam sasvim siguran da i u najstedljivijem autu ta relacija od 10 kilometara ne moze da kosta manje od 70-80 dinara, naspram 12 dinara koliko kosta karta za prevoz...
 
Odgovor na temu

Jakovljevic Nemanja




Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?13.08.2003. u 21:29 - pre 252 meseci
Znash kako....

Na tri meseca mora da se menjaju gume, a kevlarske koje vozim koshtaju 1300 din po komadu, a za zimu treba drugi set guma za led, i one su 1300 din po komadu, tako da za godinu dana treba oko 10400 din samo za gume.

Treba centrirati tockove dva puta godisnje, ruke majstoru po 300 din, znaci ukupno 600.

Promena paknova: 100 din 2 puta godisnje = 200 din

Promena jedne sajle godisnje: 50 + ruke 200 din

Jedanput godisnje stelovanje menjaca: ruke : 200 din

*Za limariju necu da vam govorim koliko sam puko

-----------------------------------------------------------------------------
eto to je 11650 din

sve je podrazumevalo intezivnu upotrebu bicikla

ali 12 meseci markica 300 din = 3600 din....

usteda 8050 din!

Eto za te pare uzmete Epox 8RDA3+ MB, malo dodate josh za procesor i eto....
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Dusan Marjanovic
Član broj: 59
Poruke: 1290
*.ptt.yu

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?13.08.2003. u 21:45 - pre 252 meseci
Citat:
momsab:
Uzgred, 1 ortak nabavlja vrlo povoljno šatro markice pa se vozika samo tako (ispadne ga jeftinije >60% nego da kupuje originalnu markicu).

hehe...znam i ja par njih sto su fin biznis napravili od toga...samo je trulo kod tih falsifikovanja shto taman razgranash pos`o...i oni te navataju...

VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

impaque
Član broj: 717
Poruke: 939
*.verat.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?13.08.2003. u 22:25 - pre 252 meseci
Citat:
momsab:
Da odgovorim na temu : nisam primetio da neko proverava da li ste poništili kartu baš na automatima u tom autobusu. A, vala, ne znam ni kako bi to mogli osim da ponište ponovo :( .


Hm, a što je to problem? Kontrola "otkuca" parče papira čim uđe u autobus i vidi raspored rupa i voila!

PS: Znao sam da će se kad–tad provući tema o preciousss automobilima, blah blah... Kako predvidivo. Zzzz... Boring.

PPS: NHF.
 
Odgovor na temu

markovm
Srbija

markovm
Član broj: 11886
Poruke: 207
*.nil.co.yu



+14 Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?14.08.2003. u 07:55 - pre 252 meseci
Citat:
Gill_Bates:
Citat:
ventura:
Dali je moguce da je neko stvarno toliki cigan da gleda kako da ukrade 12 dinara...

Ja bi se ubio istog trenutka da mi 12 dinara znaci nesto...



Imaš privatnike koji su UPOSLILI LJUDE kada se njima isplati da imaju konduktera, zašto se to ne praktikuje i u državnim autobusima. Pa onda neka kontrola kontroliše rad konduktera a ne putnike da maltretira zbog propusta u načinu kupovine (poništavanja) karata.



12 dinara je stvarno bedna lova i poenta uopste nije kako prevariti GSP, vec da je gsp 2002 godine postavio automate za ponistavanje karata koji su se u budimpesti pojavili verovatno 1902 godine, koji nude takav sistem ponistavanja karata da je dovoljno 84 karte za sve moguce autobuse u Beogradu. I koje je potrebno rucno presteliti na svakoj pocetnoj stanici.... e to je bedak, a ne tinejdzeri koji se svercuju.





...jer tako smo u mogućnosti.
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?14.08.2003. u 08:25 - pre 252 meseci
bedak je sto gubite vreme raspravljajuci o tome kako se svercovati u GSPu i ustedeti velikih 12 dinara.

ZAKLJUCAVAJ TEMU !
:)
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
80.93.224.*

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?14.08.2003. u 09:28 - pre 252 meseci
Citat:
ventura:
vozim audi tt

OK!
Sve mi je jasno ;)
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
217.26.67.*

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?14.08.2003. u 23:01 - pre 252 meseci
Ma nista ti nije jasno, Ventura vozi porshe;> lol
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?14.08.2003. u 23:50 - pre 252 meseci
Citat:
Djomloun:
Ma nista ti nije jasno, Ventura vozi porshe;> lol


Ti moj zivot ocito mozes samo da sanjas i da se nadas da ces bar nekada u zivotu dostici ono sto sam ja imao....
 
Odgovor na temu

L I L I T
nadmin

L I L I T
Član broj: 2437
Poruke: 868
*.etf.bg.ac.yu

Jabber: lilit@elitesecurity.org
Sajt: www.geekchix.org


Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?15.08.2003. u 00:46 - pre 252 meseci
eh ....imao ??
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
217.26.67.*

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?15.08.2003. u 01:23 - pre 252 meseci
Pa kako bre sada imao...ah da zaboravio sam.....ti bese se prevrnuo sa tim porsheom? lol
Zao mi je sto nisam odmah uvideo koliko je mocna bila ideja Lekina <ili nije bio leka> kada je predlozio da se uvede ignore. Siguran sam da bi bio na ignore pa barem kod polovine likova sa ES-a;>
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?15.08.2003. u 07:11 - pre 252 meseci
Sanjaj samo decko... I kenjaj... Posto ti ocigleno nista drugo ne preostaje...

A sto se tice mojih 'imaginarnih' automobila, to mozes da proveris kod Gojka, posto sam jednom odbacio njegovu bivsu devojku svojim 'imagirnanim' automobilom do Panceva, sto ova nije propustila a da mu ne kaze...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?15.08.2003. u 09:35 - pre 252 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:
Ma i vozaci da promene sifru opet mu dodje na isto jer sveukupno postoji 84 moguce kombinacije. Doduse mislim da GSP igra na fazon da ljudi nece skupljati karte :)))

Kako 84? 'Ajde sad lepo reci kako si to izracunao.
 
Odgovor na temu

markovm
Srbija

markovm
Član broj: 11886
Poruke: 207
*.nil.co.yu



+14 Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?15.08.2003. u 10:28 - pre 252 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
Dejan Lozanovic:
Ma i vozaci da promene sifru opet mu dodje na isto jer sveukupno postoji 84 moguce kombinacije. Doduse mislim da GSP igra na fazon da ljudi nece skupljati karte :)))

Kako 84? 'Ajde sad lepo reci kako si to izracunao.



prvi broj izaberes 1 od 9
drugi broj izaberes 1 od 8
treci broj izaberes 1 od 7

9 * 8 * 7 = 504

e sad posto raspored brojeva nije bitan, a tri broja mozes da rasporedis na 6 nacina
-> broj mogucnosti = 504 / 6 = 84

to se valjda zove kombinacije bez ponavljanja ( 84 = 9 'nad' 3)
poz.

...jer tako smo u mogućnosti.
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.verat.net

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?15.08.2003. u 11:54 - pre 252 meseci
Ma necu ja nista da ga pitam niti da proveravam, da li si uzeo od nekog ortaka auto ili sta vec. Mada sada sam se setio, znam da si rekao Gojku kada ste se upoznali da radis u HP-u;> U ostalom to sto imas neke gadne tripove je tvoja stvar, i meni to ne smeta. Ali me nervira kada palis ljude jer znam da si veliki baron!
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se odredjuju da li si zutu kartu bas ponistio u tom autobusu?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19096 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.