Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studiranje u USA ili Kanadi pomocu stipendije

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u USA ili Kanadi pomocu stipendije

[ Pregleda: 20901 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Freespirit

Član broj: 5666
Poruke: 107
*.NBS.BG.AC.YU



Profil

icon Studiranje u USA ili Kanadi pomocu stipendije30.10.2003. u 13:07 - pre 248 meseci
Da li neko moze da mi objasni kako je moguce da se studira u USA ili Kanadi, koji su uslovi sem polozenog TOEFL i SAT testa, koliko je verovatno da vam neka firma da stipendiju u zamenu za rad kod njih...

Sta ako se ode u USA preko agencija koje nude letnje poslove na nekoliko meseci i onda odlucite da samoinicijativno produzite boravak, sredite licnu kartu i SSN i prijavite se na fakultet...Koliko je to izvodljivo s obzirom da mi je jedna osoba rekla da je napravila licnu kartu i SSN ali ne mogu da budem siguran da li govori istinu. Recimo da ste student u USA i zelite da radite uz studije, ako imate licnu kartu i SSN da li ce vam poslodavac traziti i radnu vizu?

 
Odgovor na temu

Rodd
Rodoljub Petrović
web developer, Extreme
Beograd

Član broj: 242
Poruke: 358
*.vdial.verat.net

ICQ: 114756071
Sajt: www.rodpetrovic.com


Profil

icon Re: Studiranje u USA ili Kanadi pomocu stipendije31.10.2003. u 02:49 - pre 248 meseci
Moje skromno iskustvo iz USA:

Ako si trenutno u Srbiji - sve to je jako, jako, jako, jako tesko.

Ako imas dobar uspeh u srednjoj skoli treba da pokusas sa prijavljivanjem na ogroman broj koledza. Izbegavaj drzavne vec vise pokusavaj na manjim, privatnim koledzima. Ali, veruj mi, odavde ces stipendiju jako tesko dobiti. Oni je daju uglavnom kada vec upises koledz i zavrsis jednu godinu sa dobrim uspehom ili si isao u njihovu srednju i pokazao odlicne rezultate.

Ako dospes u USA na neki drugi nacin, nikako nemoj da se bavis falsifikovanjem dokumenata. Mi Srbi se cesto zajebemo pa mislimo da smo najpametniji i da su svi drugi sisali veslo - nisu - mi smo sisali veslo. Ako budes imao srece mozes da nadjes nekog pouzdanog da te zaposli na crno ali ako te neko slucajno otkuca - deportacija i - zaboravi na USA do kraja zivota. Nije vredno rizika, pogotovo ako si na istoku (cuo sam da je u Kaliforniji malo blaza kontrola jer vec imaju dovoljno problema sa Meksikancima).

Ako si slucajno zavrsio 2-3 godine nekog pristojnog fakulteta ovde sa dobrim prosekom (preko 8.5), onda imas vise sanse za neku stipendiju za nastavak studija.

Za postdiplomske studije je vec sve mnogo otvorenije ali i tu ti treba bar 8.5.

Eto, to je neko moje vidjenje. Ja sam bio tamo u srednjoj ali sam se vratio zbog bombardovanja 99 (budala, sta ces). Mada, sad kad pogledam unazad... nije mi zao.... sto naravno ne znaci da necu da zapalinski opet na postdiplomske cim dobijem diplomu ovde (za koji mesec :). Sve u svemu, u jedno sam siguran: za inostranstvo ti pored sopstvenih sposobnosti treba i mnogo, mnogo srece.
 
Odgovor na temu

CodeZero

Član broj: 88146
*.120.EUnet.yu



Profil

icon Re: Studiranje u USA ili Kanadi pomocu stipendije31.10.2003. u 03:00 - pre 248 meseci
Sto bi se reklo NEOSTVARIVO!!!
 
Odgovor na temu

Rodd
Rodoljub Petrović
web developer, Extreme
Beograd

Član broj: 242
Poruke: 358
*.vdial.verat.net

ICQ: 114756071
Sajt: www.rodpetrovic.com


Profil

icon Re: Studiranje u USA ili Kanadi pomocu stipendije31.10.2003. u 03:13 - pre 248 meseci
Citat:
CodeZero:
Sto bi se reklo NEOSTVARIVO!!!

Nije neostvarivo ali, u svakom slucaju, tesko. Treba imati debele zivce i biti uporan.

Dobro, mozda sam nastupio pomalo negativno, ali svako ko se bude sa ovim uhvatio u kostac shvatice sta sam hteo da kazem.
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.verat.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Studiranje u USA ili Kanadi pomocu stipendije03.11.2003. u 00:39 - pre 248 meseci
Jel ima skola koje daju need-based pomoc strancima?
Znam recimo da princeton to radi ali on spada u elitu i tesko se ulazi na njega.
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Studiranje u USA ili Kanadi pomocu stipendije03.11.2003. u 16:52 - pre 248 meseci
Citat:
Mikky:
Jel ima skola koje daju need-based pomoc strancima?
Znam recimo da princeton to radi ali on spada u elitu i tesko se ulazi na njega.

Čini mi se da je problem sa tim što se strancima ne može ponuditi kredit kakav se nudi „domaćim“ studentima. Kredit inače čini najveći deo takve vrste pomoći. Samo „elitni“ univerziteti su dovoljno bogati da u potpunosti plate školovanje studentu, ili već da mu lično odobre kredit iz univerzitetskog budžeta (inače se krediti daju iz državnog budžeta, pomoću banaka, ili nešto slično) — jedino oni i imaju toliko para na raspolaganju :-)

Takođe, znam da je dosta ljudi iz moje „generacije“ (možda i desetoro njih, od oko 100 :) otišlo u SAD, odmah posle srednje škole, pa ne mora ni da bude preterano teško, ako ste iz neke srednje stručne škole kakva je Matematička gimnazija ;-)

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Studiranje u USA ili Kanadi pomocu stipendije03.11.2003. u 17:45 - pre 248 meseci
Daleko je matematička gimnazija od "srednje stručne" škole. U Srbiji se nešto sasvim drugo podrazumeva pod "srednjom stručnom" školom. Pa to bi ti koji si je završio trebalo najbolje da znaš. Mislim da smo ovo već raspravili na nekoj starijoj temi.
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Studiranje u USA ili Kanadi pomocu stipendije03.11.2003. u 22:57 - pre 248 meseci
Mozda postoji jos jedan nacin. Naime postoje mnoge organizacije koje se bave razmenom ucenika. Na primer jednu koju znam to je AYUSA (mislim da znaci Academic Year in USA). Ja sam preko nje bio mesec dana u USA i to dzabe :) i plus nedelju dana u Budimpesti (isto dzabe) ali to je zato sto sam dobar decko.

Inace ta ista organizacija vrsi razmenu (tako se kaze(u) inace se razmena vrsi u jednom pravcu odnosno ti njima pare a oni tebe tamo :)) ucenika i na godinu dana. Tako da moze(te) na primer zavrsiti 3. ili 4. razred srednje skole ili oba razreda odjednom (moj drug upravo to sada radi u Sijetlu) a posle se upisati na neki koledz posto se pokazete da ste dobri (u necemu). Znaci platite oko 5000$ za godinu dana, oni vas smeste u neku finu americku porodicu a sve ostalo zavisi od vas.

Ovo je samo predlog koji priznajem nije bas najbolji ali vredi pokusati pa APP (ako prodje prodje)!


"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.beotel.net



+105 Profil

icon Re: Studiranje u USA ili Kanadi pomocu stipendije04.11.2003. u 08:36 - pre 248 meseci
Posto je o ovoj temi bilo govora mnogo puta do sada zakljucavam je uz linkove ka njima.

http://www.elitesecurity.org/tema/2186

http://www.elitesecurity.org/tema/13610

http://www.elitesecurity.org/tema/8942
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u USA ili Kanadi pomocu stipendije

[ Pregleda: 20901 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.