Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL modem/router

[es] :: SOHO Networking :: ADSL modem/router

[ Pregleda: 2020 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mi.the.little
Pancevo

Član broj: 138722
Poruke: 3
*.eunet.yu.



Profil

icon ADSL modem/router27.06.2007. u 17:52 - pre 205 meseci
Pozdrav svima,
Uveo sam nedavno ADSL i dobio standardni USB modem koji ISPovi daju. Kako imam dva racunara zeleo bih da oba ide na Internet preko tog ADSL prikljucka. ISP mi je ponudio opciju da vratim ovaj USB modem i uz doplatu od 1700din, jednokratno, umem ADSL modem/ruter koji ima Ethernet port i koji bi mogao da prikljucim dalje na switch i tako snabdem oba racunara internet konekcijom. Switch bih morao sam da kupim, sto nije problem. E sad, raspitao sam se malo i pronasao da za cenu od 40ak evra mogu da kupim ADSL modem/router sa 4 LAN porta. Radi se o sledecem uredjaju: TP-Link TD-8840
Mene zanima da li ima neko iskustva sa slicnim stvarima. Marka je , bar meni, nepoznata i za moja shvatanja cena je mala (40e za uredjaj koji je i modem i ruter i switch + ima procesor na 256mhz i podrsku za NATovanje kao i jos mnogo opcija). Zanima me vase misljenje, da li vredi uraditi takvu stvar i kupiti taj uredjaj ili je ipak bolje iznajmiti taj ISPov ruter za 1700din i kupiti switch naknadno.


P.S.
Znam da bi to sve mogao da uradim i bez ikakvog ulaganja, kupim samo kabl i umrezim ova dva racunara koja imam. To sam vec pokusao, delim konekciju i lepo mi radi, ali ova dva racunara koristimo svi u kuci, ko kako i kad stigne i ne odgovara mi da mi jedan racunar bude stalno upaljen samo zbog internet konekcije (sto bih izbegao ruterom).

Zahvaljujem na odgovorima.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: ADSL modem/router27.06.2007. u 19:58 - pre 205 meseci
Ako ti je cena mala, lako ćemo da nađemo neki koji košta više stotina. ;) Ipak, provajder će da ti iznajmi nešto slično jeftino pa je onda bolje rešenje da sam kupiš. Ja trenutno koristim TP-Link 8810 tj ruter sa jednim lan portom (ne znači mi mnogo pošto ionako ide u sledeći ruter) i za njih sam čuo da rade pristojno. Pogledaj malo poruke po ovom forumu pa ćeš verovatno da nađeš i konkretne detalje o njemu tj o toj firmi.
 
Odgovor na temu

Ivic@
Agatunovic Ivica
Sistem Inzenjer,

Nelt Co D.o.o.
Beograd

Član broj: 64136
Poruke: 387
*.ikomline.net.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/ivica..


Profil

icon Re: ADSL modem/router27.06.2007. u 22:01 - pre 205 meseci
Kupuj TP-link bez mnogo razmisljanja. Stvarno su odlicni za te pare, imam ih 2 komada vec oko godinu dana. Sasvim korektno sljakaju tako da ce i tebi zasigurno zavrsiti posao.
 
Odgovor na temu

mi.the.little
Pancevo

Član broj: 138722
Poruke: 3
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: ADSL modem/router27.06.2007. u 22:13 - pre 205 meseci
Hvala na odgovorima...vadim novce i pazarim taj TP LInk :D
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: ADSL modem/router

[ Pregleda: 2020 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.