Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kablovski internet na ADSL router

[es] :: SOHO Networking :: kablovski internet na ADSL router

[ Pregleda: 7032 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon kablovski internet na ADSL router15.06.2006. u 12:42 - pre 216 meseci
Evo upravo sam kupio Pheenet-ov ruter( 1WAN+4 LAN+SWITCH, ADSL), i sa zaljenjem konstatovao da mu je prikljucak za ADSL tipa RJ11(telefonski standardni prikljucak). Naima posedujem kablovski internet i prikljucen sam na modem preko LAN kabla. Mene interesuje da li ima neki kabl koji ce mi konvertovati RJ45 na RJ11 da bih mogao da prikljucim kablovski modem na taj ruter? i da li bi to uopste moglo da se izvede? Mislim, da li moze kablovski internet na taj ruter uopste?
evo, model je Pheenet Broadband Router W/ADSL modem BIG-304CA.
Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.bvcom.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: kablovski internet na ADSL router15.06.2006. u 23:42 - pre 216 meseci
Mislim da ovo nikako ne bi moglo da funkcionise. Cak i da nadjes RJ45 na RJ11 adapter opet je tu sve ostalo razlicito, od samih kablova predvidjenih za ADSL i LAN, spektara signala, pa do protokola...
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.89.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: kablovski internet na ADSL router16.06.2006. u 12:47 - pre 216 meseci
Ako koristiš kablovski internet i imaš modem koji se kači UTP konektorom, onda ćeš taj modem da zakačiš na neki od 4 LAN porta na routeru, a ne na WAN port koji je namenjen ADSLu (a ne kablovskom internetu)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.bvcom.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: kablovski internet na ADSL router16.06.2006. u 18:45 - pre 216 meseci
A da li ce moci tako da radi? Onda ruter prakticno postaje obican switch i ako od provajdera dobija samo jednu adresu nece moci da se poveze kako treba?
 
Odgovor na temu

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon Re: kablovski internet na ADSL router19.06.2006. u 09:48 - pre 216 meseci
problem resen uzeo sam ruter sa cable/DSL prikljuckom.

Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kablovski internet na ADSL router19.06.2006. u 21:15 - pre 216 meseci
Sad bi bio red da napišeš kako se ponaša ruter pošto ja moram da menjam ovaj svoj USR. Nikako nisam uspeo da ga ubedim da radi duže od jednog dana (tj radi 15-30 sati) i onda samo prekine tj zaglupi se. :( Verovatno sutra idem da ga vratim pa bi trebalo da odlučim šta da tražim umesto njega. Između ostalog je u planu i Linksys pa bi mi značilo da znam da li se on dobro nosi sa velikim brojem konekcija na duže vreme, ako si to već probao.
 
Odgovor na temu

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon Re: kablovski internet na ADSL router20.06.2006. u 08:26 - pre 216 meseci
@calexx

Evo ovako, da ne komplikujem mnogo. Moj licni ruter je Linksys-ov BESFX41 koji sam probao i radi, ali imam problema sa mrezom(pogledaj moju temu " ruter, internet radi, mreza ne radi"). Taj problem jos uvek resavam, mada internet radi kao lud evo vec 7 dana na 3 racunara. A danas mi stize drugi ruter koji je narucen za firmu pre neki dan, i danas cu ga probati pa ti javljam. model je "Wireless Access Point 54Mp/s PLANET WAP-4033" iako je bezicni, radice kao zicni. taj ostaje u firmi a ja moj nosim kuci .Na Linksysovom(koji preporucujem jer je odlican i nije mi pravio probleme, samo moje ne znanje) ruteru sam podesio sve na DHCP(taster reset je zakon, drzis 30 sec.) i imam malo macevanja sa ostalim konfigurisanjem ali to cu srediti.
Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon Re: kablovski internet na ADSL router21.06.2006. u 06:36 - pre 216 meseci
upravo sam namestio ovaj TP-ov wireless(radi kao zicni) ruter , i sve radi bez problema, i mreza i internet. sve je namesteno po defaultu odnosno DHCP-U. kako sam ga ukljucio sve je odmah proradilo. Da napomenem, workgroup je isti za sve racunare, sherovano je sve sto mi je bilo potrebno, i naravno internet radi odlicno. Ovaj ruter nije ni skup negde oko 5000 din. verovatno ima i jeftinije da se uzme i zicna verzija istog.
pozdrav.
Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.bvcom.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: kablovski internet na ADSL router21.06.2006. u 10:07 - pre 216 meseci
Jesi li mozda probao da sa tim TP-Linkovim ruterom (ako si na taj mislio) probas da pustis BitCommet, a da pri tom imas na ruteru ukljucen UPnP?
 
Odgovor na temu

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon Re: kablovski internet na ADSL router21.06.2006. u 11:27 - pre 216 meseci
Citat:
smark: Jesi li mozda probao da sa tim TP-Linkovim ruterom (ako si na taj mislio) probas da pustis BitCommet, a da pri tom imas na ruteru ukljucen UPnP?


hm, vidi ja sam juce tek namestio ruter i posto mi sve radi, nista ne diram . A usput, tek sam newbie u mrezama tako da iskreno ne znam ni sta je UPnP, a ovo prvo pretpostavljam da je neki BitTorrent client. I da, koristim TP-Link-ov ruter.

Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: kablovski internet na ADSL router

[ Pregleda: 7032 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.