Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatski izracun na osnovu odabrane opcije

[es] :: Access :: Automatski izracun na osnovu odabrane opcije

[ Pregleda: 2121 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mina7

Član broj: 35436
Poruke: 112
*.net.globalnet.hr.



Profil

icon Automatski izracun na osnovu odabrane opcije28.05.2007. u 13:17 - pre 204 meseci
Zdravo

zanima me kako da mi se na osnovu odabrane opcije u padajucoj listi popune i izracunaju ostala polja u reportu (tj. tablici)

Znaci ako u padajucoj listi odaberem opcija "puni pansion" i upisem broj osoba (npr. 4) da mi se automatski izracunaju podaci da je to 1€ boravisne pristojbe, tj 4 X 1€ =4€ pa da je to 2€ takse tj 2x €=8€ i da je to 3€ po dorucko i sl?? Podaci bi mi se trebali ispisati na reportu u formi ili tablici mi nisu potrebni

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Automatski izracun na osnovu odabrane opcije28.05.2007. u 13:50 - pre 204 meseci
Ja to radim ovako. Dodam jednu javnu varijablu u globalnom modulu. Tu varijablu punim prilikom odabira sa liste. Potom u On Format događaj reporta napišem proceduru koristeći tu vrednost u If ..... EndIf petlji.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Automatski izracun na osnovu odabrane opcije28.05.2007. u 14:14 - pre 204 meseci
Mozes sve da hard-kodiras na reportu - za svaku stavku po jedna izracunata unbound kontrola i u data source upisujes formulu koja treba. No, to nije dobro resenja, jer verovatno ima mnogo kombinacija pa ce trebati mnogo reporta, slicnih ali ne identicnih, pa ce trebati u kodu odluciti koji report da se stampa itd, itd,

A da probas malo sa nekom pomocnom tabelom Usluge, gde drzis stavke koje s estampaju za odrdejene opcije? Nesto kao ovo:

Tabela "Usluge"
Opcija Stavka FixniDeo PoSvakomGostu
"puni pansion" , "boravisna pristojba", 0, 1
"puni pansion" , "taksa", 2, 0
"puni pansion" , "dorucak" 0, 1

Iz ovog se vidi da se na primer taksa placa po sobi, bez obzira na broj gostiju, a sve ostalo se placa po glavi gosta.
Cenu svake stavke racunas za odredjenu sobu kao CenaSTavke = FixniDeo + BrojGostiju * PoSvakomGostu

Znaci, imao bi neki JOIN u kome su tabela sa sobama (BrojSobe, Datum, BrojGostiju, Opcija) i tabelu Usluge. JOIN bi bio po koloni Opcija

Na ovaj nacin se sve izracuna u kveriju i samo prikaze na reportu na nacin na koji zelis, sumarno ili detaljno. A mozes i da lako dodajes i oduzimas stavke u tabelui Usluge ako zatreba u buducnosti. Ako ce se to menjati u buducnosti, onda JOIN koji sam spomenuo mora da se sacuva u nekoj tabeli, da racuni izdati u proslosti ne bi bili pokvreni kad se nesto promeni u tabeli Usluge.




 
Odgovor na temu

Mina7

Član broj: 35436
Poruke: 112
*.net.globalnet.hr.



Profil

icon Re: Automatski izracun na osnovu odabrane opcije29.05.2007. u 08:31 - pre 204 meseci
Hvala svima na trudu i prijedlozima, odlucila sam u formi postaviti link na Excel tablice gdje vec imam izraden jedan dio tih izracuna, da se ne petljam previse.

 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Automatski izracun na osnovu odabrane opcije30.05.2007. u 07:12 - pre 204 meseci
Ma ne muči se s excelom,
Kad na formi odabereš i upišeš koliko osoba, na reportu si postavis u u text polje
da ti izracuna recimo za dorucak

= 3*Forms!Unos_osoba!broj_osoba

i tak si staviš u ostala polja u reporti i sve si riješila

Pozdrav Trtko

 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Automatski izracun na osnovu odabrane opcije

[ Pregleda: 2121 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.