Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linuks kursevi u praksi

[es] :: Linux :: Linuks kursevi u praksi

[ Pregleda: 1951 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Linuks kursevi u praksi25.05.2007. u 21:14 - pre 206 meseci
Zanima me kakvu praksu sprovode u centrima za Linuks sertifikate. Da li koriste virtual mašine? Uopšte, kakva je praksa za kurseve za sistem-inženjere i slično, u slučajevima kada su potrebna administratorska prava za izvođenje primera.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Linuks kursevi u praksi26.05.2007. u 00:35 - pre 206 meseci
Ne znam sta si smatrao pod "centrima za Linux sertifikate", ali, kad god da sam ja drzao kurseve u nekoj skoli koju sada necu pominjati (da ne bude reklamiranje), nikada nismo koristili virtuelne masine. Sve sto su korisnici radili, ako je zahtevalo root nalog, radili su kao root. Ako neko napravi gresku u koracima, i masina postane neupotrebljiva, to je odlicna prilika da se nauci sta se onda radi. Krajnje sredstvo u vidu dd sa ispravnog diska i ovako, ako nista drugo ne upali, nece uzeti vise od 20 minuta, koliko traje pauza za rucak.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Linuks kursevi u praksi26.05.2007. u 07:53 - pre 205 meseci
Aha - to me i interesovalo. (Pretpostavljam da je škola koju pominješ ova iz potpisa...)
S obzirom da imamo 15-ak računara sa dual-boot-om, koje intenzivno koriste i pod Windows-om, razmišljao sam da instaliram Linux pod Virtual-PC-em, uz sigurnosnu kopiju virtualnog-diska (za ne daj Bože). Termini su malo zgusnuti, pa bih da odaberem najefikasniju varijantu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linuks kursevi u praksi

[ Pregleda: 1951 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.