Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem: Scanning Bios image in hard drive

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem: Scanning Bios image in hard drive

[ Pregleda: 3784 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Crvic
Republika Srpska

Član broj: 23174
Poruke: 85
87.250.121.*

Sajt: www.nofrks.com


Profil

icon Problem: Scanning Bios image in hard drive18.05.2007. u 12:02 - pre 206 meseci
Pozdrav. Pomagajte ljudi molim vas. Imam slijedeci problem. Upalim racunar i na monitoru mi pise:
Award bootblock bios v 1.0
Scanning bios image in hard drive

Izvadim bateriju, sacekam malo, upalim ponovo i radi. Naravno bios resetovan, e sad, podesim bios, sacuvam postavke i restartujem i opet ista situacija, cekam, cekam, nista. Resetujem i ovaj put samo crna slika. Jedino mogu da ga upalim kad resetujem cmos i ne podesavam nista u bios-u, znaci onako po njegovim fabrickim postavkama, ali to nema smisla, jer zelim da podesim neke stvari u biosu, ugasim sata, itegrisanu zvucnu itd itd. Ploca je Gigabyte GA-K8VT800M sa Athlonom 64 2800+ a revizija biosa je F3. Ja nesto sumnjam da je hard disk, u pitanju je maxtor od 200GB po kojem vec "grebem" jedno dobre 3 godine, na njemu mi je i sistem i dodatna particija. Ima li iko kakav savjet? Hvala unapred.
Nasao sam slicnu temu i nadovezao se ali nije niko odgovorio pa pokrecem novu.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Problem: Scanning Bios image in hard drive18.05.2007. u 13:05 - pre 206 meseci
posto si resetovoao bios, prvo otkaci sve ne-neophodne stvari (modem, ostale pci kartice, cd, dvd, flopi, lan, usb uredjaje...) pa probaj da startuje, da vidis dal ce proci boot.

ako se sve ponovi, znaci da ti je 'riknuo' bios.
da li si flashovao bios ili overclockovao?

u tom slucaju odnesi hdd kod nekog, skini sa neta nov bios (TRI PUTA PROVERI DA LI JE BAS za TVOJ model ploce) pa upotrebi programcic sa cd-a da napravis image biosa na hdd-u. bios ce da ucita image i da se oporavi. ako uflesujes pogresan bios, pa prestane da radi, ili ako ti je ovo preveliko cimanje, javi se na privatne poruke, znam nekog lika koji se bavi bas tim stvarima.

edit: sad sam video da si iz rs. pokusaj prvo ono sa hdd-om, pa ako nemas prilike da dodjes da obavis to u bg, potrazi tamo kod tebe nekog ko ima eeprom programatore.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

dzo.dzokic
dzo dzokic
beograd

Član broj: 145662
Poruke: 13
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem: Scanning Bios image in hard drive18.05.2007. u 16:56 - pre 206 meseci
moj savet ti je da skines lepo taj hdd povadis stvari sa njega i lepo napravis dobaaaaaar format kompletnog hdd. meni se vise puta desavalo da hdd koji nije formatiran ceo dosta dugo (a ti kazes 3 god) pravi problem. trebalo bi da posle komplet formata radi ok. e da i isprobaj ga lepo nekim test programom
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Problem: Scanning Bios image in hard drive18.05.2007. u 18:49 - pre 206 meseci
Citat:
Nisam overclockovao niti flashovao bios, flashovali su bios jos davno kad sam ga kupio odma u toj radnji sa verzije F1 na F3 radi podrske procesoru ili tako nesto, uglavnom radi vec 2-3 godine a trenutna verzija biosa za moju plocu je F12. Pokusavao sam vaditi sve komponente ali je situacija bila ista, jedino sto nisam uradio (cini mi se) da povadim komponente i resetujem cmos ali vise ni ne znam. De mi samo reci jednu stvar, ti rece "pa upotrebi programcic sa cd-a da napravis image biosa na hdd-u" koji programcic? I da li mogu to da uradim i sa flopijem, znaci klasicno flashovanje, mada nemam ni ugradjen flopi pa bi to sa cd-om bila bolja opcija. I jos jedno pitanje eeprom programatori? To je znaci opcija ako nista ne uspije. Ej izvini ako ti je ovo cimanje ali frka mi je brate, ako mi sve rikne, propao sam. Pozdrav iz BL


ti programatori su ti u vidu lezista, bios chip se izvadi sa maticne ploce, i ubaci tu, i onda se uflesuje bios (to je metod koji skoro uvek uspe). ovde tako nesto da se uradi kosta oko 5evra. izgleda otprilike ovako:


za flopi i cd nisam siguran, sa hdd-a moze. sad ne secam se sigurno bas kako to radi, jer odavno to nisam video. znam samo da moze, i to bas kad izbaci tu bootblock poruku. detaljan opis kako i sta da radis imas u uputstvu od ploce.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Crvic
Republika Srpska

Član broj: 23174
Poruke: 85
87.250.121.*

Sajt: www.nofrks.com


Profil

icon Re: Problem: Scanning Bios image in hard drive18.05.2007. u 20:01 - pre 206 meseci
Ej hvala ljudi malo ste mi vratili nadu u ovu cijelu situaciju, posto sam vec lagano poceo da otpisujem cijeli komp. A onda opet razmisljam, nova ploca, novi ram, novi procesor a treba mi i novi disk a to sve je = puno para. Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Problem: Scanning Bios image in hard drive19.05.2007. u 16:36 - pre 206 meseci
http://www.giga-byte.com.tw/Support/ServiceCenter.aspx
evo ti pisi njima. jeste da su najgori moguci retardi, ali mislim da ce u ovom slucaju biti od koristi.
budi pazljiv da izaberes pravi bios, jer gigabyte LEMI bios cip za plocu, pa ako ga ubijes pogresnim flashom, mozes da se slikas.
s druge strane s754 plocu mozes da nadjes polovnu vec za 30ak eura....
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Problem: Scanning Bios image in hard drive19.05.2007. u 17:33 - pre 206 meseci
To vise nije toliki problem kao nekad! I ako pogresis, nije kraj sveta, izflesuje se ponovo ispravnim sadrzajem i sve je OK. Ni to sto treba skidati chip, nije vise toliki bauk. U ovom slucaju postoji mogucnost i da je neka memorijska lokacija (ili ceo blok) u samom chipu ostecena te se pojavljuje Bad checksum ali, ni to nije veliki problem. Kod dobrog servisera naci ce se i drugi chip (sa neke spaljene ploce) i programator a takva intervencija ne bi smela kostati vise od 15-tak eura! Evidentno je da ti problem mozes pokusati da resis flesovanjem BIOS-a, sve ostalo (ako krene po zlu) prepusti nekom iskusnijem i opremljenijem serviseru.
 
Odgovor na temu

Crvic
Republika Srpska

Član broj: 23174
Poruke: 85
87.250.121.*

Sajt: www.nofrks.com


Profil

icon Re: Problem: Scanning Bios image in hard drive22.05.2007. u 14:40 - pre 206 meseci
Evo sta sam napravio. Nadjem ja lijepo noviju verziju svog BIOS-a, stavim je na flopi, uz to skinem i trenutnu verziju svog biosa pa i nju snimim na flopi i pripremim jos jedan flopi da ovaj bios koji je na ploci, kroz Gigabyte-ov Q-flash, bekapujem, just in case. Pored toga odlucim se i da formatiram disk pa sam jos jedno par sati (na toliko usporenoj masini) snimao to na drugu particiju, rezao itd. Napokon, pozdravim se jos jednom sa trenutnom instalacijom Windowsa i sa kompom, tj plocom (mozda cak i za sva vremena). Restartujem komp kako bi dobio taj svoj error no medjutim on se upali normalno. Udjem u bios nesto podesim, promijenim, restartujem, opet ok. Znaci ponovim to nekoliko puta i svaki put radi. Bootujem fino Win sa cd-a, formatiram disk, krenem instalirati i sve tece normalno. Nekad u toku restartovanja mi javi opet Scanning bios in image drive, medjutim jedan obicni restart (bez ponistavanja cmosa) i radi normalno. Znaci dovrsim instalaciju udjem u windows i vidim da mi sa hardom nesto nije u redu (na duplim klik otvara mi hard u novom prozoru, mijenja particije - kliknem na d: on otvori c:, umjesto Open pise nesto na nekim cudnim znakovima, kontam evo ga gotov. Uz malo muke skontam da sam imao virus koji napada Userinit.exe kroz registry i tim pokrece neku vbs skriptu koja to radi, ocistim to nekako, uzmem repair windows (posto mi je nakon ciscenja windows radio slijedece - uloguje se i iste sekunde se izloguje i nikako se nije moglu uci u win, ni kroz safe ni nista). Evo sad radi sve, ponekad prilikom restarta mi javi isto ovo scanning bios image in hard drive ali u vecini slucajeva obicni restart to sredi (ili dva tri pokusaja, ali ne treba vise ponistavati cmos). E sad vise nemam pojma zasto mi se uopste krenuo javljati taj error, da li je mozda ipak hard disk u pitanju?! Cekam dok mi stignu neke pare sa Scriptlance pa cu uzeti novi hard i ako i dalje bude zezao bios, onda ga tek flashovati. Ima li neko komentara mozda na cijelu situaciju. (al ga ja raspisa)
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.eunet.yu.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Problem: Scanning Bios image in hard drive22.05.2007. u 20:03 - pre 206 meseci
I na kraju price ti nisi isfleshovao noviji bios !?
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

Crvic
Republika Srpska

Član broj: 23174
Poruke: 85
87.250.121.*

Sajt: www.nofrks.com


Profil

icon Re: Problem: Scanning Bios image in hard drive25.05.2007. u 17:48 - pre 206 meseci
E da ja napokon dovrsim ovu cijelu pricu oko Biosa. Danas sam kupio novi hard WD Caviar 200GB 16MB cache-a i u pokusaju da ga u biosu namjestim, primjetim da mozgovi iz Gigabyte-a nisu ukljucili opciju za prepoznavanje sata diskova, imaju samo opciju sata enable i disable ali nemogu pronaci disk i tu shvatim da mi nema druge nego update-ovati bios. Stavim bios verziju F10 a imao sam F8 i tu mi se pojave dodatne opcije za sata, medjutim kad uzmem search device on mi tu zablokira, ali mu je po default-u namjesteno da automatski prepoznaje uredjaj tako da sam dosao do instalacije win-a i odradio sve. Nakon sto sam vidio kako zdrav disk radi pokusam iskopirati sa starog hard-a podatke na novi ali tu mi se desava slijedece: samo zablokira komp i restartuje se. Skinem opet noviji bios verziju F12 ujedno i zadnju, update-ujem i rade sve opcije ispravno ali mi u windowsu evo sad jednostavno nestaje stari hard sa My Computer u pokusaju kopiranja nekih fajlova.

Moj neki zakljucak: stari hard disk je bio dosta ostecen i prilikom paljenja komp-a bios je vjerovatno vidio da nesto sa checksum-om nije u redu i tu izbacivao error. Znaci novi disk je bio neminovan a da bi ga pravilno podesio trebao je i novi bios. Tako da zasad na svu srecu radi sve ok.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem: Scanning Bios image in hard drive

[ Pregleda: 3784 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.