Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Word]Jedna formula za citavu kolonu

[es] :: Office :: Word :: [Word]Jedna formula za citavu kolonu

[ Pregleda: 2767 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.5.14.univie.teleweb.at.



+2 Profil

icon [Word]Jedna formula za citavu kolonu11.05.2007. u 11:39 - pre 206 meseci
Imam tabelu u wordu sa 4 kolone (A,B,C,D) i 200 redova.Kako da napravim da mi za svaku celiju iz kolone D odradi C-B tog reda?

Primjer:

A B C D
a 4 5 1
a 2 8 6
a 4 7 3

Ja znam to unositi redom svaku celiju ,ali posto imam 200 redova ,vjerujem da ima brzi nacin.

PS.
Ne smijem koristiti Excel. :(


Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Word]Jedna formula za citavu kolonu11.05.2007. u 13:27 - pre 206 meseci
U tabelama u Wordu mogu se koristiti formule - postoji Field Formula, pretpostavljam da i ti to koristiš. Ove formule su pre svega priručni alat za dobijanje različitih totala i slično Npr. =sum(above) koristi se da se sračuna total u nekoj tabeli.

Formulama se može postići i više od toga. U formulama se mogu koristiti standardn operacij +, -,*,/ , <, > itd<; funkcije; a mogu se i referencirati pojedinačne ćelije. Način referenciranja pojedinačnih ćelija odgovara onima u Excelu
Gornja leva ćelija je A1, pored nje B1, C1 ... a ispod nje A2, A3 ...
Na žalost (koliko ja znam) ne postoji relativno referenciranje (kao u Excelu) nego samo apsolutno. Dakle možeš Umetnuti polje formula u ćeliji D2 i napisati forumlu:
=C2 - B2
međutim C2 i B2 se tretiraju kao apsolutne adrese ($C$2 i $B$2) u Excelu= i ne vredi ih kopirati. I pretpostavljam da si ti stigao do ovde.

Dakle moraš se na neki način dovijati. Ja sam pravio makro koji mi je formirao odgovrajuće formule za celu tabelu. U tvom primeru možda je moguće elegantnije rešenje. Ako upišeš formulu:
=max(left) - min(left)
pa ovu formulu kopiraš u sve redove i updatuješ polja (označi tabelu pa F9), trebalo bi da sve bude u redu.


Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.5.14.univie.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: [Word]Jedna formula za citavu kolonu11.05.2007. u 14:33 - pre 206 meseci
Hvala na opsirnom odgovoru.

Imam jos jedan "mali" problem. U koloni A mi je datum. :(


Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: [Word]Jedna formula za citavu kolonu12.05.2007. u 01:11 - pre 206 meseci
U čemu je problem sa datumom?

Šta znači ovo "Ne smijem koristiti Excel. :(", neko kontroliše kako radiš to što radiš ili to mora da bude word a ne excel dokument?
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.5.14.univie.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: [Word]Jedna formula za citavu kolonu12.05.2007. u 16:24 - pre 206 meseci
Fazon je sto mora biti cisti word document jer ce se koristiti u okruzenju gdje ima open offica i dr. programa,gde kad se uradi sa excel tabelom ne izgleda isto kao u wordu.

Znaci format fajla .doc i tabela standardna word-ova.


Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: [Word]Jedna formula za citavu kolonu13.05.2007. u 00:22 - pre 206 meseci
Mislim da ne bi trebalo da bude problem ako odradiš copy/paste u excel izracunaš šta ti treba (jer je jednostavnije nego u wordu) a zatim sa copy/paste vratiš tabelu u word, kao običnu tabelu a ne kao excel objekat.
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Word]Jedna formula za citavu kolonu

[ Pregleda: 2767 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.