Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DataSet tabela Napuni tabelu KOLONU po KOLONU C#

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: DataSet tabela Napuni tabelu KOLONU po KOLONU C#

[ Pregleda: 2934 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kopca

Član broj: 14307
Poruke: 118
*.metrohive.net.



Profil

icon DataSet tabela Napuni tabelu KOLONU po KOLONU C# 04.10.2005. u 14:06 - pre 225 meseci
Imam RANDOM vrednosti za buducu tabelu. Te vrednosti NUZNO generisem prvo za prvu kolonu, pa za drugu... Posto ih ima mnogo, dugo mi traje operacija da te vrednosti stavljam u 2D niz, pa ponovo da trcim kroz taj niz SAD red po red i od njig pravim DataRow-ove i dodajem u tabelu. Da li ikako mogu te vrednosti da ubacujem tako sto:
1. Napravim prvu kolonu sa vrednostima
2. Ubacim kolonu
1....
2....
Meni je padalo na pamet: tables[0].columns["UporabnikID"][4] da je referenca na cetvrti red u koloni "UporabnikID" sto ne moze zbog prirode Columns kolekcije i Column klase... Mozda sa spajanjem 5 tabela sa po 1 kolonom da bih dobio tabelu sa 5 ubacenih kolona?
kopca
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: DataSet tabela Napuni tabelu KOLONU po KOLONU C# 04.10.2005. u 18:48 - pre 225 meseci
Da li ti je unapred poznat broj kolona u tabeli? Ako jeste, ne vidim razlog za lepljenjem punih kolona da bi nastala tabela.

Ako punis jednu po jednu, napravi tabelu pa joj prvi put dodaj red po red u petlji sa vrednoscu za prvu kolonu, a kasnije u petlji puni kolonu po kolonu iznova.

Ako bas ne moras, nemoj to da radis jedno za drugim. Ajde malo nam obrazlozi ideju zasto to tako radis, mozda postoji i bolji pristup.
 
Odgovor na temu

kopca

Član broj: 14307
Poruke: 118
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: DataSet tabela Napuni tabelu KOLONU po KOLONU C# 05.10.2005. u 09:07 - pre 225 meseci
Radim tako zato sto mi SQL server vrati random vrednosti za jednu kolonu u RANDOM redosledu mnogo brze nego da uzmem RANDOMcol1,row1 RANDOMcol2,row11... i napravim red (RANDOMcol1,row1 RANDOMcol1,row2... su mi RANDOM vrednosti prve kolone). Ako sad se razumemo... I drugi, jos zanimljiviji problem. Uspeo sam da napunim PARENT A tabelu sa AID kljucem tabelu kako sam zamislio i kako ste vi rekli... A sad spektakl: KAKO NAPRAVITI CHILD TABELU B sa RANDOM vrednostima (kljuc je PFK AID + PK BID) da se ne narusi referencijalni integritet?
kopca
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: DataSet tabela Napuni tabelu KOLONU po KOLONU C#

[ Pregleda: 2934 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.