Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fender Squire restauracija

[es] :: Muzička produkcija :: Fender Squire restauracija

[ Pregleda: 3017 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nocni Jahac
ĐaniRadio
K.Dubica RS

Član broj: 58614
Poruke: 32
*.teol.net.

Sajt: www.petplusband.com


Profil

icon Fender Squire restauracija20.04.2007. u 07:15 - pre 206 meseci
Pozdrav svima,

Kupio sam ga od jednog druga za male pare, i zelim da ga vratim u prvobitno stanje, star je negdje oko 16 godina, dakle onaj stari dobri fender. Treba da mu se stavi novi tremolo, pragovi, prednja ploca, i magneti (ovi su dobri samo su malko korodirali ali zvuk je odlican). Molim predloge i cijene tog svega, da li bi bilo bolje da mu se stave neki drugi magneti ili da trazim originalne? Itd Itd... Hvala na predlozima...
I`m Back and I`m Baaaad!!!
 
Odgovor na temu

viden
Pirot

Član broj: 54378
Poruke: 50
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Fender Squire restauracija20.04.2007. u 09:10 - pre 206 meseci
Kroz šta je prošla ta gitara kada joj je za samo 16 god. potrebna tolika restauracija?
Ja imam strata starog 37 godina, gitara je neprekidno svirana i sve na njoj je u besprekornom stanju (čak su i pragovi dobro očuvani).
Nisam upoznat sa trenutnim cenama, ali mislim da ako hoćeš da ugradiš iole kvalitetne komponente cifra neće biti mala. To je ona stara dilema-da li se isplati ulagati u jeftine gitare (squire)?
Sa druge strane, možeš ugraditi i jeftine delove ali nisam siguran da to ima smisla ako ozbiljno sviraš gitaru.
Možda ćeš po oglasima pronaći delove po pristupačnijim cenama.
Inače, ako su magneti korodirali a dobro rade i zadovoljan si zvukom, ne moraš ih menjati. Mislim da se korozija može očistiti i sanirati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Fender Squire restauracija

[ Pregleda: 3017 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.