Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gitarsko pojacalo

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Gitarsko pojacalo

[ Pregleda: 8854 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.15.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Gitarsko pojacalo02.02.2003. u 23:21 - pre 257 meseci
Jel ima neko seme Marshall,Fender,Vox gitarskih pojacala ili zna gde ih mogu naci?
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Gitarsko pojacalo05.02.2003. u 13:20 - pre 257 meseci
To su pojacala renomiranih proizvodjaca i njihove sheme se placaju. AKo ti treba vise informacija, javi se na pp ili mail.
 
Odgovor na temu

maher
BiH

Član broj: 2666
Poruke: 11
195.222.59.*



Profil

icon Re: Gitarsko pojacalo05.02.2003. u 21:52 - pre 257 meseci
Uz svako ovo pojacalo moras dobiti service manual.

A evo za Fenderova pojacala nekih service manual-a sa shemama.

http://www.mrgearhead.com/faq/schematics/fender/

Imao sam negdje i od Marshalla link al ne znam gdje je.

cya
Good FETs die hard!
 
Odgovor na temu

michael
BG

Član broj: 3305
Poruke: 26
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Gitarsko pojacalo06.02.2003. u 21:19 - pre 257 meseci

Znam da se seme PLACAJU ali ima i za DžABE ako pitas prave ljude.
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.177.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Gitarsko pojacalo08.02.2003. u 13:26 - pre 257 meseci
Citat:
drdrksa:
To su pojacala renomiranih proizvodjaca i njihove sheme se placaju. AKo ti treba vise informacija, javi se na pp ili mail.


Placali se ili ne, ja sam nasao na tone sema ;))) al kako to ide, nadjem 100, a ne nadjem ono sto me zanima ;) al i za to ima leka, posaljes mail nekom od servisera koji je na sajt okacio par sema i reko za ostalo mail me ;))

Sto se tice sema, evo par sajtova:

http://www1.korksoft.com/~schem/fenderheaven.htm <--- Fender
http://www1.korksoft.com/~schem/marshallheaven.htm<--- Marshall :)

U ostalom idite na http://www.schematicheaven.com pa uzivajte ;))), vox,gibson,fender,marshall... jos samo sklopiti :P
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Gitarsko pojacalo08.02.2003. u 14:00 - pre 257 meseci
Odlican sajt za koji nisam znao, hvala ;). Ali, ipak, ako hoces malo ozbiljnije da to napravis treba ti uputstvo sa svim dijagramima, shemama, podshemama itd., ali to se na zalost ne moze dobiti for free ili bar ja ne znam. Ako neko zna, neka nas sva prosvetli.
 
Odgovor na temu

munja2
Sasa Dincic
elektronicar
Zemun

Član broj: 17783
Poruke: 90
195.252.116.*



Profil

icon Re: Gitarsko pojacalo26.08.2007. u 18:51 - pre 201 meseci
Pozdrav momcima sa foruma.Imam jednu veliku molbu,naime radi se o tome da sam pre neki dan dobio pojacalo na opravku koji je udario grom,radi se o Marshall-u oznake AVT150 Valve State 2000.Vec par dana trazim shemu istog ali nemogu da nadjem ni priblizno tome na sajtovima na kojima sa bio.Ako neko poseduje shemu molio bih da mi posalje na adresu [email protected] unapred
munja
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
195.222.97.*

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Gitarsko pojacalo27.08.2007. u 08:02 - pre 201 meseci
To je novo pojacalo i ya to nema shema po netu. Jedino da kupis, video sam da se prodaje za 10 dolara. Mada najbolje bi bilo da kontaktiras marshall da ti oni posalju servisno uputstvo (ako je pojacalo kupljeno legalnim putem, sa serisjkim brojem koji im posaljes trebali bi da ti pomognu). Meni su poslali shemu distorzije jos pre dve godine.



Citat:
Odlican sajt za koji nisam znao, hvala ;). Ali, ipak, ako hoces malo ozbiljnije da to napravis treba ti uputstvo sa svim dijagramima, shemama, podshemama itd., ali to se na zalost ne moze dobiti for free ili bar ja ne znam. Ako neko zna, neka nas sva prosvetli.



A za starija pojacala moze da se nadje sve, ali apsolutno sve, od sheme, rasporeda elemenata, ozicenja,... ma bas sve. Uglavnom za sva pojacala iz zlatnog doba 50,60,70ih (Marshall, Fender, Hiwatt, Orange, Vox....). Cak moze da se nadje i cad crtez kutije sa kojim mozes do najsitnijeg detalja da "kloniras" staro pojacalo. Evo pogledajte www.mhuss.com za neke primere, tu nema mnogo razlicitih modela ali za ono sto ima, ima sve potrebne podatke, da bez ikakvog problema neko sa malo znanja i mnogo truda moze sebi da napravi odlicno pojacalo

Poz
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
195.222.97.*

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Gitarsko pojacalo27.08.2007. u 08:06 - pre 201 meseci
btw, ako je udario grom, nema tu mnogo stvari koje su mogle da izdahnu. Krenes od osiguraca, trafoa, elektrolita, znaci cela napajacka sekcija (koja je standardni sklop, bez nekih inovacija i zavrzlama). Mogao bi to i bez sheme da isproveravas.

grom ga s*eb*o, a munja ga opravlja :) Izvini nisam mogao da odolim :)

Poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Gitarsko pojacalo

[ Pregleda: 8854 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.