Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ka će subvencije za samozaposljavanje?

[es] :: Vodič za posao :: Ka će subvencije za samozaposljavanje?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 62987 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?24.03.2013. u 13:06 - pre 134 meseci
Idi kod knjigovođe, zgodno je prilikom preuzimanja papira da kažeš da neznaš ni jednog. Pa da te oni upute kod nekog. Knjigovođe se ljudi iz priče, oni imaju sve informacije, samo se raspitaj koliko klijenata ima koji knjigovođa, to pokazuje koliko je dobar.

Taj zahtev što si skinula popuni, pošto su zahtevi veoma slični između pokrajine i republike. Za dobavljače moraš znati pravnu formu, da li su preduzetnici ili D.O.O. i gde im je sedište.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Sturibu
student
beograd

Član broj: 274581
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?24.03.2013. u 18:40 - pre 134 meseci
Ne razumem, sta ce mi sad knjigovodja? Zasto da idem kod njega? Mene je samo zanimalo da li zna neko kako se boduje, i da li ima neko od prosle godine kome su odobrili sredstva :) Zahtev sam vec pocela da popunjavam, pokusala sam da nadjem negde vec popunjen kao primer alinisam nigde nasla. Za dobavljace sam mislila sve da napisem, pun naziv firme posto znam koje su sve? Ne znam sta konkretno da napisem u opisu delatnosti?Da li da napisem naziv sifre delatnosti da se zna sta je tacno?
 
Odgovor na temu

Golja

Član broj: 92685
Poruke: 85
212.178.224.*



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?24.03.2013. u 23:19 - pre 134 meseci
kriterijumi za bodovanje izlaze isto kad i konkurs, bice na oglasnim tablama a verovatno i na internetu, verovatno je to u sklopu samog obrasca, tako su meni rekli kad sam trazio te poene/bodovanje da dobijem sa prezentacije sto su drzali, tj obuke..

trebao je konkurs da bude jos krajem februara, nego stalno odlazu i niko vise ne zna da mi kaze da li ce nesto biti od toga ili ne.. lakse mi je da znam da nema nista i da ne cekam vise za taj konkurs nego da lepo odmah otvorim agenciju.. jos gore ako presecem i otvorim, pa posle 5 dana izadje konkurs :)
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?25.03.2013. u 08:14 - pre 134 meseci
@ Sturibu

Pa kod knjigovođe ideš, jer on ima sve informacije koje te zanimaju. Ja sam otišao, bio tamo 40 minuta i sve nejasnoće koje sam imao šta da pišem i kako su mi objasnili.
Ti samo pripremi taj obrazac što si skinula jer će 90% toga da se ponovi na republičkom konkursu, pa ćeš samo prepisati. Ne znači da je bitno da što pre predaš biznis plan, ali ne može da škodi.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Sturibu
student
beograd

Član broj: 274581
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?25.03.2013. u 11:17 - pre 134 meseci
Hvala oboma :) Golja i meni su tako rekli, ali u Vojvodini je vec objavljen konkurs zato sam predpostavila da oni vec imaju bodove pa da mi neko napise da vidim kako se krecu ti bodovi, da probam da uklopim sto je vise moguce... Kod nas knjigovodje nece da daju savete za dzabe :D A za sada ja u sustini sve znam, sem tih bodova... A biznis plan sam pripremila 90% ali ici cui u biro da mioni pomognu, na obuci su mi rekli da moze u nekoj tamo sobi ako ima nejasnoca da se obrati zapomoc pa cu mozda da odem :) Vala ja se nadam da ce taj konkurs uskoro.. Verujem, jer ako je izasao u Vojvodini sigurno ce onda i kod nas..
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?25.03.2013. u 13:24 - pre 134 meseci
Ne ide to vaš tako, ja sam danas predao biznis plan i odgovor stiže polovinom aprila. Tako da od raspisivanja konkursa, to je bio 14 mart ima da se čeka mesec dana do odgovora. Što se tiče bodova, tu se ide prilino prosta ekonomija. Ako imaš svoj poslovni prostor ide plus bodovi, ako se iznajmljuje idu minus bodovi. i slično za sve ostalo.
Bitno je da razradite koncept po kojem vi ulažete isto kao i biro zapošljavanja. Kao svoje ulaganje navedite nameštaj i navedite adaptaciju objekta, pošto ćete ga svedno krečiti. Bitno je da se ne navede da je za posao potrebno 160 000 dinara pa kalkulaciju, nego treba navesti da za pokretanje posla treba bar 300 000 dinara, a da vi ulazite sa pola svog novca.
Knjigovođa nije nikako besplatan, ali ne bi trebalo predstavljati problem dati par desetina (recimo 30 eura), ako se očekuje da se dobije 1500 eura. Bar ja tako razmišljam.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Golja

Član broj: 92685
Poruke: 85
212.178.224.*



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?25.03.2013. u 22:14 - pre 134 meseci
sutra izlaze one njihove novine "poslovi" , mozda bude nesto o konkursu, makar odpilike da kazu sta se trenutno ceka, jer koga god da sam pitao ne znaju nista o tome, a ne znaju ni ko bi trebao da zna :)
 
Odgovor na temu

Sturibu
student
beograd

Član broj: 274581
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?25.03.2013. u 22:52 - pre 134 meseci
Hvala!! Vejin dali ste mi super odgovor, dosta toga sto me je zanimalo ste mi odgovorili posebno za to sopstveno ulaganje da znam da li i koliko treba da navedem. mozda necu moci bas pola da napisem da ulazem ali trudicu se da sto vise navedem sto je realno :) A koliko treba da navedem potrebna sredstva da li iznos treba da bude tacno 160.000 (vrednost robe koju treba da nabavim treba da bude tacno 160.000 ili ne mora?)
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?28.03.2013. u 08:23 - pre 134 meseci
Zavisi da li će se morati pravdati sa računima sredstva. U nekim prethodnim godinama su morala, pa je sistem bio da ti navedeš šta kupuješ za taj novac, i kad ti uplate na račun firme ti moraš odneti račune na ime firme da opravdaš sredstva.

Znači ako si naveo da ćeš kupiti dva kompjutera, moraš na izvodu od svoje firme imati stavku da si novac prebacio na račun prodavnice u kojoj si kupio kompjutere. Ukoliko si kupovao polovne stvari, a to su alati (prese, cikulari, mašine za štampui slično) ili recimo plastenike, tada bi sa fizičkim licem od kojeg kupuješ trebao sklopiti ugovor tako da je navedena tvoja firma kao kupac.

Međutim kako se to pretvorilo u cirkus, jer su svi od komšija kupovali fiktivne mašine po naduvanim cenama, te tako pravdali dobijeni novac, od toga se odustalo. Ali ko zna možda će na republičkom se tražiti računi.

Takođe navodiš da je u pitanju nabavka robe, ali ovo je novac za osnovna sretstva. Znači ne možeš kupiti slatkiše, nego samo policu na kojoj će slatkiši biti izloženi. Ne navodiš sve, znači nema spiska tipa šrafciger, okasti ključ 14, kombinirke, veliki čekić, mali čekić, nego samo napišeš ručni alat - cena 10 000 dinara.

Bitno je da koliko tražiš, toliko i sam uložiš u posao. Jer logika je ako ti u posao ne ulažeš ništa, zašto bi neko drugi davao pare za taj posao. Svodi se na pozitivne i negativne bodove. Ali ako navedeš krečenje i lakiranje parketa ( na primer ) što ćeš verovatno raditi kad ulaziš u poslovni prostor, to navedeš kao svoje ulaganje u visini od 20 000 dinara.

Uglavnom u celoj priči ima mesta za malo fleksibilnosti, tako da ne možeš očekivati da je sve definisano 100%, nego je nešto ostavljeno da se tumači na terenu. Ispostavama biroa na terenu je bitno da se otvori što više firmi koje će nastaviti da rade posle godinu dana, jer se njima to gleda, pa stoga su prilično na strani mladih preduzetnika.

Mislim ja sam tek konkurisao, pa ovi moji saveti su prilično oskudni.

Još da dodam da se obrati pažnja za šifru delatnosti, pošto je sad to totalno opušteno. Jeste da to ide kad se registruje firma ali sad razmislite. Recimo stolar, ima šifra za izradu novog nameštaja i ima šifra za popravku nameštaja. Razlika je u osnovi za oporezivanje, pošto je izrada novih stvari skuplja od popravke. A trenutno zakon predviđa da se pored navedene delatnosti možete baviti i bilo kojom drugom osim onih za koje treba posebna dozvola. Međutim ono što navedete kao osnovnu delatnost se gleda kad se razrezuje osnova za oporezivanje.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Sturibu
student
beograd

Član broj: 274581
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?28.03.2013. u 16:25 - pre 134 meseci
Saveti su daleko od oskudnih, savrseni su i mnogo ti hvala za to!!! Znas kako ja sad kad sam bila na obuci rekli su da sopstvena sredstva da se pravdaju! I to ne moze fiskalnim racunom nego mora neki brok racun koji ne dobijamo u prodavnicama ili garancija! E sad meni je to veliki problem iskrteno! Ja bih mogla da stavim (posto hocu ugostiteljskom delatnoscu da se bavim) da stavim sopstveni blender ali on je star ko zna koliko godina nemam ni racun od njega a kamoli garanciju! I kako cu to da pravdam? Komp isto tako! Vrednost kompa kadaa sam ga ja kupila i sada nije ni priblizna stoga ne mogu da napisem komp vrednost 40.000 npr iako sam ga ja platila npr 800e! A uostalom hocu tamo da navedem da cu kupiti komp... NAma su rekli da se sredstva vise ne prvdaju (koja kupujes od subvencije) znaci mozes ih potrositi na bilo sta! E sad, meni je najveci problem sta napisati za sopstvena ulaganja? Za adaptaciju ne mogu jer nemam te racune i to, ali to cu jos pitati sta mogu da napisem za tu adaptaciju... Ne znam sta bih jos mogla uopste da napisem u ta spostvena ulaganja, dajte mi neke ideje :) Inace ja sam juce zvala, rekla mi je da do kraja marta sigurno nece izaci... Cekamo april :)
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?28.03.2013. u 17:29 - pre 134 meseci
Jedino da napišeš da ćeš ti biti izvođač, da ćeš sama okrečiti objekat.

Nama su prilikom obuke koja je trajala dva dana, rekli prvi dan da se neće više tražiti računi, a drugi dan su rekli da će se sve morati pravdati i da se ne zezamo sa tim. Oba puta sam ja postavio to pitanje predavačima, jer su oba dana bili drugi. Sad kad je izašao pokrajinski, vidi se da nema zahteva za pravdanjem.
Klučna stvr je da tvoja firma može od tebe da kupi nešto, ali to bi morao već knjigovođa da odradi šta i kako. Tako da taj blender i komp, tvoja firma može da kupi od tebe. Takođe možeš ti sklopiti ugovor sa svojom firmom i da firma iznajmi auto od tebe radnim danima po 8 sati. Te pare se sa računa firme prebacuju na tvoj račun, takođe možeš doneti račune za gorivo i njih platiti sa firminog računa u nekom obimu. Takođe i neke popravke kola, jer pošto su se pokvarila baš dok ih je firma iznajmljivala. Ima tu dosta zanimljivih mogućnosti, ali kao što sam napisao i ja sam u procesu pokretanja posla pa ne znam tačnu proceduru.

Potrebno je naći nekoga ko je prošle godine dobio sredstva i sa njim se posavetovati. Jer jeste da su uslovi isti za sve, ali tumačenje nekih delova se razlikuje na lokalu.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Sturibu
student
beograd

Član broj: 274581
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?28.03.2013. u 21:44 - pre 134 meseci
Pa da, ali ako ja napravim taj ugovor sa svojom firmom to je vec od tih para koje sam dobila, ali mene zanima za ovo "sopstveno ulaganje" sta da napisem od kucnih stvari a to moram da pravdam (totalna glupost da se pravdaju sredstva koja si sam uneo a ne novac oji su ti oni dali!). Ne znam, pitacu jo kad izadje konkurs ici cu opet kod njih na konsultacije...
 
Odgovor na temu

Sturibu
student
beograd

Član broj: 274581
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?29.03.2013. u 17:20 - pre 134 meseci
E jos nesto me zanima. Jel se gubi pravo na konkurisanje ako se zaposlimo? Ali ako je to na ugovor ili preko omladinske?
Zaboravila sam to da pitam a idem na neki razgovor sutra...
 
Odgovor na temu

Golja

Član broj: 92685
Poruke: 85
212.178.226.*



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?29.03.2013. u 21:40 - pre 134 meseci
konkurs je raspisan...

http://www.nsz.gov.rs/live/inf...avanja_za_2013._godinu.cid2300

Citat:
Sturibu: E jos nesto me zanima. Jel se gubi pravo na konkurisanje ako se zaposlimo? Ali ako je to na ugovor ili preko omladinske?
Zaboravila sam to da pitam a idem na neki razgovor sutra...


konkurs je za nezaposlena lica koja su na birou, tako da ne mozes konkurisati ako se zaposlis ili ako sama otvoris radnju..



meni je sad bitno da saznam da li moram cekati odgovor na konkurs, ili mogu odmah nakon predaje obrazca da otvorim radnju
 
Odgovor na temu

Sturibu
student
beograd

Član broj: 274581
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?29.03.2013. u 23:34 - pre 134 meseci
To nije konkurs, to je samo saopstenje al pise da ce sutra da izadje :) Mada ja mislim da ce tek u ponedeljak biti objavljen jer je sutra subota, nsz ne radi subotom...ali videcemo :) Gle, ja mogu da ti kazem da su nama na obuci rekli da do trenutka raspisivanja konkursa tj. do trenutka kada prdas ne smes da imas, a posle kada predas smes da otvoris... Ali bolje pitaj opet za svaki slucaj! Imas na njihovom sajtu kontakte pa ima bas za samozapposljavanje pa zovi u ponedeljak do 14h pa pitaj...
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?01.04.2013. u 09:18 - pre 134 meseci
Na sledećem linku se može preuzeti dokumentacija

Javni poziv nezaposlenim licima za dodelu subvencije za samozapošljavanje u 2013. godini
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Sturibu
student
beograd

Član broj: 274581
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?01.04.2013. u 16:28 - pre 134 meseci
Znam, hvala, odma sam 30og ujutru izasla i poskidala sve :) Danas sam opet bila na konsultacijama da pitam za ta sredstva, mora da se prilozi garancija uz sve sto ti unosis, to ce mi biti mali problem ali snacicu se :) Ici cu do kraja nedelje da predam...
 
Odgovor na temu

Sturibu
student
beograd

Član broj: 274581
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?02.04.2013. u 19:45 - pre 134 meseci
Treba mi jedna pomoc... Stavila sam da su mi prihodi 854.400 a rashodi 688.000 na godisnjem nivou, da li je to ok?
I sta treba da se napise u poslednjem odeljku Vreme vracanja ulaganja?
Sta predstavlja Predracunska vrednost investicije? Nadam se da cete mi brzo odgovoriti :)
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?04.04.2013. u 12:41 - pre 134 meseci
Ako si navela da ćeš sebi davati platu to je 480 000 rashoda godišnje. Ako pokrećeš posao a nećeš sebi davati platu, delovaće pomalo čudno.Za platu računam bruto vrednost mesečno 40 000 hiljada.

Meni je kao očekivana zarada za prvu godinu upisano 2 700 000, ali mi sad nije kopija plana ovde da ostalo proverim. Za sad sam predao samo za pokrainski, za republički konkurs još nisam popunjavao.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Golja

Član broj: 92685
Poruke: 85
212.178.238.*



Profil

icon Re: Ka će subvencije za samozaposljavanje?04.04.2013. u 19:48 - pre 134 meseci
ja sam isto u rashode stavio bruto platu 500000,00 godisnje

ne znam koje bi bile idealne vrednosti za "koeficijent ekonomicnosti"(3.5 stavljeno) i "vreme vracanja ulaganja"(1.5god) , gledam da ne bude bas malo, a ni bas veliko :)

trazio sam danas neku knjigovodstevenu agenciju ili savetnika za izradu biznis plana, ali niko izgleda nije upucen, malo je mesto u pitanju, a ovi sa biroa ne primaju stranke u vezi sa biznis planom...

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Ka će subvencije za samozaposljavanje?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 62987 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.