Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

firma pro forme-help

[es] :: Vodič za posao :: firma pro forme-help

[ Pregleda: 2373 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nowisover

Član broj: 97740
Poruke: 4
194.106.187.*



Profil

icon firma pro forme-help04.11.2006. u 20:53 - pre 212 meseci
dobio sam nepovratni kredit za samozaposljavanje,neku sicu od 1000eura,ali duzan sam da otvorim firmu,s tim sto sam ogranicen na agenciju za koju oni insistiraju,a to mi nece doneti profit.ne bih da odbijem te pare pa me zanima da li bih mogao da otvorim agenciju pro forme,cisto da uplacujem staz od tih para,a da ne radi nista{bte,koliko ce da kosta ovo pocetno ulaganje?),znaci cilj mi je firma da bih uplacivao socijalno sebi i nista vise..koja je najbolja varijanta,a najpovoljnija za mene?..kako da izbegnem sto duze porez?mozda da otvorim pa da pauzira neko vreme a ja da i dalje placam staz?sta mislite o ovim varijantama,i sta predlazete,molim za pomoc i savet,ne zamerite na neznanju.pozdrav svima !
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: firma pro forme-help05.11.2006. u 00:30 - pre 212 meseci
Pozdrav,

nisam siguran da sam razumeo ovaj deo:

Citat:
dobio sam nepovratni kredit za samozaposljavanje,neku sicu od 1000eura,ali duzan sam da otvorim firmu,s tim sto sam ogranicen na agenciju za koju oni insistiraju,a to mi nece doneti profit.


Koliko mi je poznato, deo zahtevane dokumentacije koju si podnosio po raspisivanju konkursa je bio i biznis plan u kome si ukratko opisao šta planiraš da radiš i koji oblik organizovanja ćeš registrovati (pr/od/doo/...). Odluka koja je doneta povodom tvog zahteva bi trebalo da bude isključivo u obliku go ahead, bez uslovljavanja izmene makar i jednog slova u tvom biznis planu. Iz tog razloga ne kontam kako je moguće da te neko ograničava i pokušava da ti nametne rešenje koje ti sam nisi ranije spomenuo kao prihvatljivo? Ne kažem da nije moguće, možda je procedura izmenjena u odnosu na poslednje stanje za koje ja znam. Ranije je jedina začkoljica bila da firma mora da radi min. 2 godine neprekidno i redovno izmiruje poreze i doprinose.

Znaj da je firma pro forme skupo zezanje u Srbiji. Dve godine postojanja firme samo na papiru te mogu koštati i preko 5.000€! Ako ti je stalo samo do radnog staža i zdravstvenog osiguranja, možeš sam da ih uplaćuješ i bez firme.
 
Odgovor na temu

Nowisover

Član broj: 97740
Poruke: 4
194.106.187.*



Profil

icon Re: firma pro forme-help05.11.2006. u 19:23 - pre 212 meseci
cilj mi je da uzmem te pare(da bilo je biznis plana,ali nesto sasvim levo,sto me ne interesuje trenutno,ali sam duzan da osnujem samo takvu vrstu delatnosti,koju sam naveo u b.p.) i da sa njima placam socijlu,par godina..a da troskovi firme ne predju mnogo u okviru te sume..da li je uopste moguce tako nesto?zar je moguce da porezi i doprinosi jedne prosecne agencije koja nema profit idu do 5000?kao da izvedem to sto sam zamislio?kako da limitiram totalno troskove,a da placam neki osnovni porez i socijalu?molim jos neki savet..puno hvala
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: firma pro forme-help06.11.2006. u 01:49 - pre 212 meseci
Citat:
zar je moguce da porezi i doprinosi jedne prosecne agencije koja nema profit idu do 5000?


Odgovoriću ti kontrapitanjem: Zar je moguće da Srbija i dalje zvanično ima milion nezaposlenih iako se država ubi od propagiranja preduzetništva i liberalne ekonomije?

Dažbine koje firma plaća državi zavise od velikog broja faktora. Najpopularniji i najjednostavniji način smanjivanja istih je registracija firme u nekoj vukojebini gde su struja, voda, kanalizacija i/ili telefon misaona imenica, pa su i komunalne takse smešno niske, a opštinski organi najbolji drugari svakome ko se odluči da tamo okači tablu sa imenom firme.


Srodna tema: http://www.elitesecurity.org/t154829-Kako-se-sada-otvara-Agencija
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: firma pro forme-help07.11.2006. u 20:02 - pre 212 meseci
Citat:
Nowisover: cilj mi je da uzmem te pare(da bilo je biznis plana,ali nesto sasvim levo,sto me ne interesuje trenutno,ali sam duzan da osnujem samo takvu vrstu delatnosti,koju sam naveo u b.p.) i da sa njima placam socijlu,par godina..a da troskovi firme ne predju mnogo u okviru te sume..da li je uopste moguce tako nesto?zar je moguce da porezi i doprinosi jedne prosecne agencije koja nema profit idu do 5000?kao da izvedem to sto sam zamislio?kako da limitiram totalno troskove,a da placam neki osnovni porez i socijalu?molim jos neki savet..puno hvala

Posto mislim da nisi dobio odgovor kakav si zeleo reci cu ti ja...
Ne isplati se...Moras imati firmu 2 godine, za to vreme ces biti kontrolisan, moras podnositi bilanse uspeha i poreske prijave, sto verujem sam ne znas da sastavis, znaci treba ti i knjigovodja.
Ti ocigledno nisi nista drzao privatno pa ne znas koliki su troskovi, doprinosi, porezi i rashodi za jednu firmu...
Jedno si u pravu tih 1000e je stvarno sica, u odnosu na ono sto ce ti trebati...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: firma pro forme-help07.11.2006. u 22:39 - pre 212 meseci
Mislio sam da sam ovim sve rekao...

Citat:
Znaj da je firma pro forme skupo zezanje u Srbiji. Dve godine postojanja firme samo na papiru te mogu koštati i preko 5.000€! Ako ti je stalo samo do radnog staža i zdravstvenog osiguranja, možeš sam da ih uplaćuješ i bez firme.


... no ipak je dobro što si bio tako eksplicitan. Da ponovim: ne isplati se.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: firma pro forme-help07.11.2006. u 23:04 - pre 212 meseci
Da ti si dovoljno rekao ali njemu je ocigledno trebala (jos jedna) potvrda
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: firma pro forme-help

[ Pregleda: 2373 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.