Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja

[es] :: Video softver :: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 83189 | Odgovora: 232 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trovac

Član broj: 5134
Poruke: 21
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja13.05.2009. u 22:48 - pre 182 meseci


:) vrlo zanimljivo :))) , sutra cu probati..ma konvertujem ja , nisam bas neznalica..ali moram pitati mozda neko iz iskustva od ljudi koji profi rade znaju sta je najbolje...jer za rad sa AVCHD formatom se mora imati bas nesto totalno preludo od racunara, neki mek sa procesorom od 15 jezgara itd itd..ovo je jako zanimljivo..sutra cu da isprobam ovu verziju sto si predlozio..HVALA
 
Odgovor na temu

trovac

Član broj: 5134
Poruke: 21
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja14.05.2009. u 16:54 - pre 181 meseci

hmmm..hehehe..moram se nasmijati...

Imam vegas 9 platinium , i danas sam instalirao vegas 8 pro..nece da otvori pola video formata, tj nevidi ih..kako da se rijesi taj problem..:(
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
79.101.132.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja14.05.2009. u 20:01 - pre 181 meseci
ko ne vidi? platinum ili pro?
pro bi trebala najmaksimalnija verzija sa svim zivim opcijama (i formatima) da bude..

mada mislim da u svakom sluchaju treba da chitaju skoro sve shto ti padne na pamet..
kako to ne vidi? si probao da prevuchesh u vegas?
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

trovac

Član broj: 5134
Poruke: 21
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja14.05.2009. u 21:10 - pre 181 meseci

Verzija vegas pro 8 c 260 bild vidi sve , ali verzije 100 i nesto ne vide...:))) ...par telefonskih poziva pa sam doznao o cemu je rijec...
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja14.05.2009. u 22:00 - pre 181 meseci
Ako ti nije problem okaci par sekundi AVCHD fajla negde da moze da se skine za probu . Snimi bilo sta ulicu ... Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja17.05.2009. u 22:23 - pre 181 meseci
jer moze vegas da NE kompresuje video... znaci ubacim video bilo koji samo ga skratim i izbacim ali ne kompresovanog nego isti kao i original...

 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
93.86.99.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja18.05.2009. u 06:56 - pre 181 meseci
ako ochitash parametre ulaznog videa i isto tako rendash i ako je to to onda moze..

u svakom sluchaju vegas ce da renda! neka me neko ispravi ako greshim :)
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja18.05.2009. u 17:40 - pre 181 meseci
dobro to je jedna solucija ali da li moze da se zaobidje to...

 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
77.46.235.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja18.05.2009. u 18:03 - pre 181 meseci
u vegasu mislim da ne moze..ali mislim da moze neki drugi programchic..mozda virtual dub?neam pojma stvarno..
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

Pex

Član broj: 13004
Poruke: 329
77.46.176.*

Sajt: pexodrom.blogspot.com


Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja07.06.2009. u 21:15 - pre 181 meseci
Imam foto-aparat Canon A510, s kojim snimam kratke video klipove, sa 10fps ! Njih "montiram" u Vegasu, ali ih on na kraju nepotrebno izrenderuje na 25fps, tako da o5 moram da koristim josh neku kompresiju, da bi smanjio file za youtube!
Da li mogu da podesim Vegas da renderuje u parametrima, u kojima su importovani file-ovi.... i kako?
"Nije znanje, znanje znati, vec je znanje, znanje dati!"
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
93.86.23.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja09.06.2009. u 09:42 - pre 181 meseci
Naravno da mozesh da kontrolishesh render vegasa i da ti on renda ono shto pozelish pa i ako je to 15fps :)

Josh uvek nisam pronashao nachin, ako ga uopshte ima da vegas sam ochita ulazne parametre i da iste podesi za render..tako da sam to radio peshke

da bih ochitao podatke fajlova koristim media koder koji je ustvari univerzalni konvertor, ali ima i opcije koje su potrebne za odredjivanje kompresije i sl.


iz vegasa mozesh da podesish output tako shto kad odesh na render as i odaberesh tip kompresije (avi, mpeg i sl) kliknesh na dugme custom.
tu imash vishe kartica na kojima detaljno mozesh podesiti parametre kodeka, ako ti to nije dovoljno onda instaliraj neki kodek tipa ffdshow i podesi u samom kodeku
sve potrebne parametre (ali ovo je ipak malo naprednije korishcenje kodeka)

nadam se da sam pomogao
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

simeon

Član broj: 31805
Poruke: 60
212.200.178.*

Sajt: www.elitemadzone.org


Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja13.06.2009. u 21:47 - pre 180 meseci
Mala pomoć/pojašnjenje za početnika, OK? Prebacio sam video materijal sa Canon MiniDV kamere preko firewire kabla direktno na hdd pomoću Win Vista. Nisam koristio nikakav poseban softver za to. Vista je sve prepoznala i na kraju sam dobio veliki AVI fajl. E sad, kad ga pustim u Media playeru sve je ok, slika i zvuk, sve je tu. Međutim, kad taj veliki AVI ubacim u Vegas 7, dobijem samo trek (ili šinu kako sam ovde pročitao) sa video zapisom, zvuka nigde nema?! Da li negde grešim, odnosno kako da pripremim AVI da se korektno učita u Vegas?
The Potpis
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
79.101.137.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja14.06.2009. u 12:07 - pre 180 meseci
Najbezbolnija varijanta ti je da skidash videe direktno u vegas-u..mislim da je file pa capture
sa tvojim softwerom tj. vistinim se nisam susretao..
najcheshce problem samo jedne shine (bilo samo za video ili samo za zvuk) pravi losh odabir kodeka..ako vista nije nishta kodovala i prebacila video u DV avi onda ne bi smelo da bude problema..

nadam se da nemash mnogo prebachenog videa i da ti nece biti problem da ga prebacish preko vegasa?

dakle, koristi vegas i za prebacivanje i ne bi trebao da imash problema
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

simeon

Član broj: 31805
Poruke: 60
*.extreme.co.yu.

Sajt: www.elitemadzone.org


Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja15.06.2009. u 10:17 - pre 180 meseci
Hvala. Probao sam sinoć da grebujem pomoću WinDV i sve je OK kada izaberem Type 2 AVI fajl, vide se obe šine video + audio.
Pitanje: Koji format da izaberem kada nakon montaže želim da renderujem finalni snimak? Šta je najbolje za DVD autoring?
The Potpis
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja15.06.2009. u 11:23 - pre 180 meseci
MPEG2 (dvd)
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
79.101.137.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja15.06.2009. u 11:37 - pre 180 meseci
Slazem se! MPEG2 ti je dvd standard
vidi samo bitrate da prorachunash koliki ti treba tj. koliko snimka vremenski imash..shto manji bitrate to vishe videa stane na dvd i obratno..stim da preko 8Mbps ne treba ici..nema potrebe

za authoring predlazem dvd architect ako se josh nisi odluchio koj cesh program..i ako ubodesh bitrate onda sve lepo odradi bez rekompresije videa..a tu je i opcija da ti rekompresuje ceo video i smesti ga na dvd (tj. moze video da kompresuje po velichini). Pa je to krajnje korisno ako odradish video od dva sata ili spajash dva ranija videa od po sat vremena a ne prorachunash bitrate pa zveknesh na 8..onda on odradi prorachune za tebe :)
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

HappyIndividuals
Željko Toševski
Požarevac

Član broj: 166623
Poruke: 88
93.86.16.115

Sajt: https://www.youtube.com/u..


Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja07.07.2009. u 22:41 - pre 180 meseci
Jedno pitanje za one koji rade na Vegas Pro 9.0 (Build 563). Konkretno kod mene ne prepoznaje flash. Kada uvezem *.swf fajl uredno ubaci u media manager isto tako i na timeline ali ga uopste ne prepozna (tj. daje npr. crven ekran). Probah i na desk (WinXP SP3) i na laptopu (Win7 RC1). U osmici to radi. Da li je neko imao slično iskustvo ili ako ne a ima dotičnu verziju i još ako ima dobru volju da ubaci neki *.swf pa da javi. I još da napomenem (setih se) instalirao sam shockwave i pre i posle instalacije Vegasa a takodje i abobe flash player, najsvežije nadjene sa adobe sajta skinuti
 
Odgovor na temu

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.BRAS1.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja09.07.2009. u 07:39 - pre 180 meseci
Vidiš, i u mene je isti problem sa istom verzijom Vegasa. Dok sam koristio 8-icu, to nisma ni probavao, jer mi nije trebalo, tako da ne znam da je 8-ica to uopće mogla, ali ova 9-ka neće ni kod mene. Ja samo to riješio tako što sam pomoću programa Total Video Converter *swf pretvorio recimo u *wmv i onda uradio šta sam trebao.

Volio bi i ja kad bi netko znao rješenje za ovo.

lp
 
Odgovor na temu

HappyIndividuals
Željko Toševski
Požarevac

Član broj: 166623
Poruke: 88
93.86.47.87

Sajt: https://www.youtube.com/u..


Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja13.07.2009. u 23:58 - pre 179 meseci
Da, to može. Ali npr. ako su neki delovi fleša transparentni. Doduše nisam ni probao da konvertujem u nekom video konvertoru, mada mi je palo na pamet i to naravno.
...posle 5-6 min...
Iskonvertovah na brzaka samo da proverim i naravno kao što sam i mislio, transparentni delovi su postali beli (RGB 255,255,255). Pa dobro, onda možda probati sa chroma key ili luma key ali nije to prava stvar ako ima belih površina u samom flešu itd. Možda će biti u nekoj narednoj reviziji (buildu) ispravljeno. Nadam se
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
93.86.213.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja16.07.2009. u 18:00 - pre 179 meseci
nisam pokushavao sa fleshom, ali generalno jesam sa nekakvim animacijama koje sam ubacivao..
probajte da iz flesha eksportujete kao niz png-ova, transparentnih naravno, i to bi trebalo da bude to..
inache je flash jako nezahvalan za bilo kakav video materijal koji nije na kraju swf. (bar se meni pokazao kao takav)
ukoliko su korishceni movie clip simboli i swf ce se videti sve lepo, ali prilikom eksporta ce ti simboli ostati kao statichni sa zamrznutim prvim kadrom, bar je tako bilo u starijim verzijama (recimo flash 8) dok za nove nisam pokusirao sa time..shto se tiche klasichnih tvinova to radi dobro, ali muvi klip simbole..zaboravite..

ako su neke jednostavne grafike onda png iz flesha i to je to, ako je jednostavnija animacija onda png iz flesha pa animiraj u vegasu, a ako je neshto slozenije ja bih preporuchio neki drugi programchic, a ne flesh..opet kazem, nisam mnogo chachkao novije verzije, ali mi je eksport u starim verzijama uvek bio jako losha opcija..
mozda su to sredili :)
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 83189 | Odgovora: 232 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.