Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja

[es] :: Video softver :: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83200 | Odgovora: 232 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
79.101.189.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja26.12.2008. u 11:46 - pre 186 meseci
u vegasu to moze lako da se odradi..

napravimo novi video track i u njega stavimo isti video koji je potrebno cenzurisati.

primenimo neki od efekata tipa blur ili drugi u zavisnosti od tipa cenzure koju zelimo postici.
(sada bi trebalo da je ceo video cenzurisan)

primenimo cookie cuter kojim cemo ostaviti samo deo koji treba cenzurisati.

ako je potrebno da se cenzura pomera, samo animiramo kuki kater osobine.

nadam se da sam pomogao :)
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

A.G.KG

Član broj: 150855
Poruke: 191
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon .avi kao najbolji format za rendering (sony vegas) - kako ga podesiti01.01.2009. u 00:30 - pre 186 meseci
evo pitanjca za video struchnjake :)

prvo da se izvinim ako tema vec postoji ...

a pitanje je sledece

kako shto bolje prepodesiti .avi format za rendering na vegas-u
kada je po default ne daje mi zeljeni prikaz posle renderinga - postoje horizontalne crtice ... ako bi ih tako nazvao

kada sam probao sa .wmv prikaz je mekshi i kada je dinamichki kadar nema prethodno pomenutih crtica
Na youtube-u sam nashao podeshavanje za .wmv ali ne i za .avi (najverovatnije nisam dovoljno trazio)

Voleo bih da ne gubim na kvalitetu snimka ni tona (velichina fajla mi nije bitna)

hvala i hitno mi je

i da ... :) SRECNA NOVA GODINAAAAAAAA
 
Odgovor na temu

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.wireless.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja10.01.2009. u 12:36 - pre 186 meseci
Prvo pozdrav za sve forumaše, i sada jedno pitanje vezano za Vegas.

Neznam da li uspjeti objasniti šta želim, ali ću se potruditi onako laički objasniti da se razumije.
Kada se snima sa više kamera (recimo 2-3 kamere) i kada se sirovi materijal ubaci u komp. i krene sa montažom
ima li neka opcija da automacki prepozna audio trake da se sinhroniziraju, da se može manuelno prebacivati sa jedne
kamere na drugu, pa na treću, a da je audio kod svih isti. to se jednostavno odradi na licu mjesta pomoću miksete
gdje režiser prebaciva sa jedne na drugu kameru, i dobije ono što želi.

Ja znam da se to može odraditi ručno, ali uvije postoji šansa da se malo čovjek preračuna, i da na jednoj kameri
pjevaljka normalno pjeva, a da kad se prebaci na drugi kadar, da malo "bježi" sa usana.

Nadam se da sam bio jasan, pa eto sad molim, ako neko zna kako da se to najbezbolnije uradi.

Hvala.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
77.46.220.*



+3 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja10.01.2009. u 14:35 - pre 186 meseci
To ima smisla samo ako je kompletan deo koji je sniman sa dve kamere sniman tako da obe kamere nisu gasene t.j. da nije prekidano snimanje. U tom slucaju jednom se nadje sinhron rucno, i kasnije se samo prelazi sa jedne cam na drugu ili se koristi dodatak u programu koji sluzi za miksovanje dve kamere. Ne znam tacno kako se to u Vegasu zove ali neki opsti izraz je Multicamera. Ne moze masina znati da napravi sinhron to se radi rucno ali samo jeadnput i sinc ostaje do kraja trake jer uslov je da se kamere ne gase.
 
Odgovor na temu

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.wireless.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja10.01.2009. u 16:54 - pre 186 meseci
uffffffff, to je već malo teže da se ne gase kamere, jer riječ je osvadbama, a nisam lud čitavu noć snimati pa je logika da će se kamere gasiti.
Ipak hvala na odgovoru, pa ću se nekako ručno mućit, šta ću sad ... :)
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja11.01.2009. u 11:35 - pre 186 meseci
Nije mislio da se kamere ne gase :). Mislim, ako tako nameravas, onda ti je preporucljivo da snimas dvema kamerama zajedno. Znaci, da kada nameravas da pritisnes REC :) na jednoj to u, ako je moguce, isto vreme uradis i na drugoj. Znaci pocinjati i zavrsavati snimanje u isto vreme, radi lakseg orjentisanja u montazi kasnije..... Inace, mozes i onako, najobicnije, ali tu su velike muke oko sinhronizovanja...
Nadam se da me razumete :D
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

birmic
Mr.Aleksandar Birmancevic
Serbianhood Tv
Sabac

Član broj: 208363
Poruke: 32
91.150.71.*



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja14.01.2009. u 12:32 - pre 186 meseci
Uh....nacitao sam se....

Imam Vegas.I snimio sam jedan snimak duzine 1 h i 42 min.I zelim da vidim kako to da napravim neku malu animaciju i dobar skin....i da na toj animaciji mogu da u uglu napisem

Komentator
Ime i prezime

Moze li neko ad napravi neku animaciju i obajsni postupak ovoga u Vegas-u.

 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
79.101.174.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja14.01.2009. u 12:58 - pre 185 meseci
mozesg da se igrash sa titlovima i da im odredjush keyframe za polozaj..isto moze sa slichicama, ako zelish da se lepo ispisuje onda bi mogao da animirash masku na titl..uzmi neku slichicu, obradi je u fotoshopu i polako animiraj pojavljivanje maskama, to moze biti interesantno..

mozda sam pomogao? :S
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

birmic
Mr.Aleksandar Birmancevic
Serbianhood Tv
Sabac

Član broj: 208363
Poruke: 32
91.150.71.*



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja14.01.2009. u 13:20 - pre 185 meseci
Jesi,ali nemam fotoshop..mozes li da mi pomognes...i napravis tu animaciju...pa da mi obajsnis ceo postupak od pocetka.Mnogo hvala!

[Ovu poruku je menjao birmic dana 14.01.2009. u 16:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

A.G.KG

Član broj: 150855
Poruke: 191
93.87.0.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja23.01.2009. u 08:17 - pre 185 meseci
molim vas odgovorite mi na pitanje

"pitanje je sledece

kako shto bolje prepodesiti .avi format za rendering na vegas-u
kada je po default ne daje mi zeljeni prikaz posle renderinga - postoje horizontalne crtice ... ako bi ih tako nazvao

kada sam probao sa .wmv prikaz je mekshi i kada je dinamichki kadar nema prethodno pomenutih crtica
Na youtube-u sam nashao podeshavanje za .wmv ali ne i za .avi (najverovatnije nisam dovoljno trazio)

Voleo bih da ne gubim na kvalitetu snimka ni tona (velichina fajla mi nije bitna)"

mislio sam na podeshavanja neposredno pre renderinga u prozoru gde se izabira format i daje nazif file-a

hvala
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
77.46.233.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja24.01.2009. u 08:41 - pre 185 meseci
imao i ja problem davno sa time..
te crtice su posledica interlace-a

ako radish za rachunar nema potrebe da bude video interlace-ovan, pa u podeshavanjima, najpre samog projekta postavi da bude progressive (ima josh lover i uper fields first chini mi se)

onda ti je isto i kod rendera..stavi da bude progressive, za blend method da bude interpolation i ne bi trebalo da imash problema..

za avi je oke dv format ali je dosta veliki..to je format u kome se snima na miniDV kasetice (oko 13giga je sat) tako da njega preporuchujem samo za ozbiljne primene i neshto dosta kvalitetno, jer realno teshko se primeti razlika u kvalitetu tog i malo kompresovanijeg materijala..

i zashto bash u avi? recimo mpeg2 (koji se koristi u dvd standardima) ti je sasvim pristojan..podesish bitrate na 8, 6, ili 4Mbps i to bude jako lepo i reda velichine klasichnog dvd-a :) (sat vremena na 8 je valjda oko 4 giga ako se ne varam)
plus je mpeg podrzan od vegasa za dalju obradu pa je on moja preporuka za neke kucne videe i sl.
i malo upozorenje..kada sam hteo da kompresujem mpeg2 na 1-2Mbps dobijao sam OCHAJAN kvalitet, pa ga za toliko kompresije ne preporuchujem..

da zakljuchim..kljuchno je da video bude PROGRESIV sa dobrom interpolacijom i tih horizontalnih linija nece vishe biti

@birmic
na zalost trenutno je ispitni rok pa nisam vremenski u mogucnosti da ti pomognem :(
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

zoran13
Zoran Radojevic
Kragujevac

Član broj: 124434
Poruke: 74
*.bb.netvision.net.il.

ICQ: 237925431


Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja03.02.2009. u 00:03 - pre 185 meseci
Imam DVD koji nikako ne mogu da ucitam u vegas, e sad ja sam ga kompresovao i prebacio u avi, ali sad kad ucitam imam samo ton a ne i video....recite mi da li postoji mogucnost da preko nekog programa kompresovani format avi promenim u neki od formata koji mogu ucitati u vegas i ako postoji koji je to program. Pozdrav
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
79.101.77.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja04.02.2009. u 09:25 - pre 185 meseci
vegas sasvim dobro chita mpeg2 format koji se koristi u dvd kompresiji, pa je oke da videe prebacish u isti kako bi ih obradjivao u vegasu kasnije..kod mpeg2 kompresije samo obrati paznju da ne preterash sa kompresijom (meni lichno video na 1Mbps ne izgleda ni na shta, ali na 3-4 pa do 8 izgleda sasvim solidno)..

program?
total video konverter..taj radi iz svega u sve ima interne kodeke koje moze da koristi(pored tvojih instaliranih) i ima podeshavanja razna za napredne i klik klik varijantu za manje napredne..toplo ga preporuchujem
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

A.G.KG

Član broj: 150855
Poruke: 191
93.87.0.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja06.02.2009. u 11:08 - pre 185 meseci
Citat:
Toxic Flame: imao i ja problem davno sa time..
te crtice su posledica interlace-a

ako radish za rachunar nema potrebe da bude video interlace-ovan, pa u podeshavanjima, najpre samog projekta postavi da bude progressive (ima josh lover i uper fields first chini mi se)

onda ti je isto i kod rendera..stavi da bude progressive, za blend method da bude interpolation i ne bi trebalo da imash problema..

za avi je oke dv format ali je dosta veliki..to je format u kome se snima na miniDV kasetice (oko 13giga je sat) tako da njega preporuchujem samo za ozbiljne primene i neshto dosta kvalitetno, jer realno teshko se primeti razlika u kvalitetu tog i malo kompresovanijeg materijala..

i zashto bash u avi? recimo mpeg2 (koji se koristi u dvd standardima) ti je sasvim pristojan..podesish bitrate na 8, 6, ili 4Mbps i to bude jako lepo i reda velichine klasichnog dvd-a :) (sat vremena na 8 je valjda oko 4 giga ako se ne varam)
plus je mpeg podrzan od vegasa za dalju obradu pa je on moja preporuka za neke kucne videe i sl.
i malo upozorenje..kada sam hteo da kompresujem mpeg2 na 1-2Mbps dobijao sam OCHAJAN kvalitet, pa ga za toliko kompresije ne preporuchujem..

da zakljuchim..kljuchno je da video bude PROGRESIV sa dobrom interpolacijom i tih horizontalnih linija nece vishe biti

@birmic
na zalost trenutno je ispitni rok pa nisam vremenski u mogucnosti da ti pomognem :(


hvala na obrazlozenju
bio sam malo zauzet poslom pa nisam video tvoj odgovor
javljam ti se kakvi su efekti

srecno i hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

zoran13
Zoran Radojevic
Kragujevac

Član broj: 124434
Poruke: 74
*.bb.netvision.net.il.

ICQ: 237925431


Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja07.02.2009. u 01:35 - pre 185 meseci
Citat:
Toxic Flame: vegas sasvim dobro chita mpeg2 format koji se koristi u dvd kompresiji, pa je oke da videe prebacish u isti kako bi ih obradjivao u vegasu kasnije..kod mpeg2 kompresije samo obrati paznju da ne preterash sa kompresijom (meni lichno video na 1Mbps ne izgleda ni na shta, ali na 3-4 pa do 8 izgleda sasvim solidno)..

program?
total video konverter..taj radi iz svega u sve ima interne kodeke koje moze da koristi(pored tvojih instaliranih) i ima podeshavanja razna za napredne i klik klik varijantu za manje napredne..toplo ga preporuchujem


hvala uspeo sam, ali sad imam drugi problem. Rendovanje....kako je najbolje podesiti parametre da dobijem najbolji kvalitet za youtube...pokusavao sam mnogo toga, ali uvek je los kvalitet?
sta sve treba da se podesi...ako moze neko da objasni bio bih zahvalan
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
77.46.188.*



+3 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja08.02.2009. u 20:22 - pre 185 meseci
U slučaju da želite mpeg2/DVD da konvertujete u Avi da bi ga montirali u Vegasu ili Premiere-u preporučujem vam da konvertujete u DVavi format-PAL DV. Na taj način izbegavate višestruke rendere koji slabe kvalitet kasnije izvezenog videa.
Za Youtube, zavisi kakav i šta je izvorni materijal, ako je DV avi skinut sa DV kamere i izmontiran, eksportovan kao DVavi i postavljen na youtube kvalitet bi trebao biti barem zadovoljavajući. Ako je neki kompresovan materijal uvežen u Vegas pa ponovo prekompresovan nakon obrade pa postavljen na youtube ne očekujte neke posebne kvalitete.
 
Odgovor na temu

zoran13
Zoran Radojevic
Kragujevac

Član broj: 124434
Poruke: 74
*.bb.netvision.net.il.

ICQ: 237925431


Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja08.02.2009. u 21:00 - pre 185 meseci
Prebacio sam u mpeg2 i kvalitet je bolji nego sto sam do sada dobijao, inace radi se o dvd fajlovima koje sam.
Pokusacu i da prebacim u DVavi format-PAL DV pa cu javiti kakav je rezultat.



Evo da javim rezultate....kvalitet snimka koji sam dobio ovim putem je odlican, ali dosta je veliki cisto da napomenem da je 4 ipo minuta posle obrade "tesko" oko 900mb, ali kome je potreban kvalitet to je pravo resenje, bar za mene. Ako neko ima drugacije resenje neka pise...
jos jednom hvala!

[Ovu poruku je menjao zoran13 dana 09.02.2009. u 22:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
93.86.103.*



+1 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja10.02.2009. u 09:23 - pre 185 meseci
Citat:
zoran13: ....kako je najbolje podesiti parametre da dobijem najbolji kvalitet za youtube...pokusavao sam mnogo toga, ali uvek je los kvalitet?
sta sve treba da se podesi...ako moze neko da objasni bio bih zahvalan


ovo pitanje i mene muchi..nije u pitanju samo vegas nego uopshte..ma shta god da uradim youtube mi osakati snimke..a da uploadujem minidv format trebala bi mi vechnost...

pokusirao sam sa raznim opcijama...i mislim da mi je wmv na 1M davao najbolje rezultate, al opet se ne secam tachno...svaki put kachim po 5-6 puta fajl sa raznim kompresijama kako bih dobio iole dobar kvalitet..

ako neko zna neshto detaljnije oko kompresije za youtube neka podeli sa nama..

inache.. postoji sajt vimeo slichan tube-u koji ima help i lepo objashnjeno sve oko kompresije koju podrzavaju do detalja..kad tamo okachim video on je zaista kao shto treba da bude..
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

Gotoo_86
Gotoo_86

Član broj: 206351
Poruke: 11
92.241.140.*



Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja28.02.2009. u 23:00 - pre 184 meseci
E ovako ja imam jedno pitanje, mozda pocetnicko vama ali meni je bitno... Jel moguce sa Vegasom ubacivati transparentne animacije, koje bi prekrivale neke djelove videa, tako da se on djelimicno vidi a da se vidi i ta animacija, ako je moguce molim da mi objasnite, il uputite na neku stranicu gdje ima da se skinu gotovi primjeri toga, nesto kao FX ili slicno...
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja02.03.2009. u 20:15 - pre 184 meseci
Ako sam dobro razumeo iznad tvog videa dodas video sinu i na nju postavis transparentnu animaciju i smestis je gde hoces . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Sony VEGAS Pitanja i objašnjenja
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83200 | Odgovora: 232 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.