Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem pri instalaciji: slac, mdk ...

[es] :: Linux :: problem pri instalaciji: slac, mdk ...

[ Pregleda: 2700 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RhiN0X
Nikola Mladenovic
Nish

Član broj: 6961
Poruke: 22
*.dial.InfoSky.Net

Jabber: RhiN0X@elitesecurity.org
Sajt: www.nikolica.tk


Profil

icon problem pri instalaciji: slac, mdk ...25.06.2003. u 18:52 - pre 253 meseci
imam sledecu konfiguraciju:
asus a7n8x-x
athlon xp 2400+
1gb ddr400 ram
2x80gb hdd
msi ti4800se-vtd....

problem je sledeci:
pri instalaciji mandrake 9.1 posle uvodnog ekrana (f1 i enter) monitor se iskljuci a diodice na tastaturi pocnu da blinkaju i to je kraj.
kada pokusam da instaliram slack prvo 500mb swap-a formatira 10 min a zatim na ext3 od 35 gb potpuno ukove.
ako bi neko imao ideju u cemu je problem bio bih mu do neba zahvalan.

kad sam vec tu... ...koja je optimalna temperatura za athlon xp 2400+ i da li pregrevanje moze da dovede do restartovanja kompa (u sred rada) ili je u pitanju napajanje(300w)?
Among mysteries of science lies the key to victory - Jetfire [Transformers]
 
Odgovor na temu

Tigerheart
Mladen Komac
VMware SME / IT Architect
NIL ltd.
Celje

Član broj: 306
Poruke: 461
*.etf.bg.ac.yu

Jabber: tigerheart@elitesecurity.org
Sajt: www.linkedin.com/in/komac


Profil

icon Re: problem pri instalaciji: slac, mdk ...25.06.2003. u 20:50 - pre 253 meseci
Citat:

imam sledecu konfiguraciju:
asus a7n8x-x
athlon xp 2400+
1gb ddr400 ram
2x80gb hdd
msi ti4800se-vtd....

Kako su ti vezani uredjaji (HDD-ovi i CDrom(ovi))?, tj kako su rasporedjeni po granama ... ???
Da li si iskljucio (disable-ovao) nForce graficku karticu na ploci (u bios-u maticne ploce) ...?
Citat:

problem je sledeci:
pri instalaciji mandrake 9.1 posle uvodnog ekrana (f1 i enter) monitor se iskljuci a diodice na tastaturi pocnu da blinkaju i to je kraj.
kada pokusam da instaliram slack prvo 500mb swap-a formatira 10 min a zatim na ext3 od 35 gb potpuno ukove.
ako bi neko imao ideju u cemu je problem bio bih mu do neba zahvalan.

Sto se tice MDK ... moguce je da je problem u tome da MDK ne moze kako treba da prepozna / detektuje pravu karticu tj mesa nForce i tvoj MSI TI4800SE-VTD ... probaj da stavis monitor na nForce priljucak na ploci da proveris dali je to problem .... (normalno pokreni instalaciju MDK).
Sto se tice Slack-a ... moguce je da je problem zbog 2 HDD-a koja imas zakacena ... mozes npr sa Partition Magic-om 8.0 da napravis mesta kao i particije za Slack ... EXT3 i swap i sve to iz windowz-ea .. a nakon toga uputis slack u toku instalacije da koristi te particije (normalno on ce te pitati dali da formatira ... ti mu reci da na neformatira ....) ... ostatak instalacije bi trebalo da prodje bez problema ... normalnonakon instalacije potrebno je da podesis XFree server pomocu komande xf86config ... (vodice te kroz sistem menija, a pre toga saznaj koliki ti je raspon horizontalne i vertikalne frekfrence za monitor (npr H:30-86 V:50-150 je za Belinea 103040 model monitora) jer ce ti trebati ... za pocetak dok ne instaliras NVidia drajvere mozes da koristis genericke drajvere za GeForce ....), a nakon toga skini drajvere za www.nvidia.com-a za Linux i pokreni ih (imas upustvo na samom sajtu) on ce odraditi ostatak posla.
Citat:

kad sam vec tu... ...koja je optimalna temperatura za athlon xp 2400+ i da li pregrevanje moze da dovede do restartovanja kompa (u sred rada) ili je u pitanju napajanje(300w)?

Pazi ovako ...do pre jedno 8 meseci sam imao kod sebe Athlon-a XP-a 1500+ na EPOX 8KHA+ ploci .... + cooler Vulcano 9 .... najniza tempratura koju sam sa tom grdosijom od ventilatora mogao da dobijem jeste 49 stepeni i to u normalnim uslovima tj tempratura napolju 18 - 24 stepena .... tokom leta tempratura je rasla i preko 60 stepeni ( i ako je bio u MACASE C80 Big tower kucistu 300W sa gomilom vetilatora koji su pravili veliku promaju u kucistu a usput i veliku buku, tako da sam imao utisak da imam turbinu u sobi ...). krtiticna tempratura za XP je negde 70 do 75 stepeni .... tada dolazi do nestabilnosti (mada na nekim modelima se desavalo i na manjim tempraturama od 70 ..) a 90% je verovatnoca da procesor moze da CRKNE ... zasto ... kao prvo dali si pogledao deo procesora koji odaje toplotu na hladnjak (pogledaj sliku na lokaciji http://www6.tomshardware.com/cpu/20020313/images/1.jpg)... e pa kod AMD-a je to veoma veliki propust jer je velicina tela za disipaciju temparature veoma mala u odnosu na toplotu koja treba da se "prebaci" da bi procesor imao "normalnu" tempraturu (pogledaj sliku disipacije AMD procesora http://www6.tomshardware.com/cpu/20020610/images/image001.gif)..., dok kod intela je drugacija prica (pogledaj sliku npr Celerona na lokaciji http://www6.tomshardware.com/cpu/20020612/images/intro.jpg)....
Pazi moguce je da je kod novijih generacija AMD procesora taj propust resen bilo smanjenjen tehnoloskog procesa tj potrosnje bilo povecanjem disipativnog tela procesora .... takodje na asus-u postoji mehanizam za sprecavanje pregrejavanja procesora tj C.O.P. (CPU Overheating Protection) medjutim nisam imao prilike da proverim dali to u opste radi kako treba ....

Znaci moj predlog ... ASUS P4PE (pogotovo verzija sa SERIAL ATA prikljuckom) ili nesto u tom rangu ( normalno i vise) i neki od Celeron procesora 1800 i vise ... a ako se ima para onda i P4 2000 i vise ... :))) normalno uz originalni Intel cooler (bice ti potreban samo taj cooler i ni jedan vise ,osim onog u napajanju, a tempratura ce ti biti 40-50 stepeni u zavisnosti os toga koje je kuciste, gde se nalazi i kakvo je napajanje)
--
Mladen Komac
VMware SME / IT Architect
Web site: http://www.linkedin.com/in/komac
Blog: http://guru4hp.blogspot.com


 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
195.66.190.*

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: problem pri instalaciji: slac, mdk ...26.06.2003. u 03:50 - pre 253 meseci
Da li je aktivan RAID i u kom rezimu?
 
Odgovor na temu

RhiN0X
Nikola Mladenovic
Nish

Član broj: 6961
Poruke: 22
*.dial.InfoSky.Net

Jabber: RhiN0X@elitesecurity.org
Sajt: www.nikolica.tk


Profil

icon Re: problem pri instalaciji: slac, mdk ...27.06.2003. u 01:45 - pre 253 meseci
ovo je a7n8x-X ploca i nema raid i dual ddr podrsku inace vezana su dva harda na jednu ide granu a na drugoj je rezac. na ploci nema graficke (nije integrisana) opet napominjem da ovo nije onaj model na koji svi misle. sto se procesora tice moj ima temperaturu 52 stepena kada se restartuje. da li je moguce da je to neki slabiji model od 2400+ (ploca po defaultu stavlja fsb na 100MHz) pa zbog toga pada ili sta???...
Among mysteries of science lies the key to victory - Jetfire [Transformers]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: problem pri instalaciji: slac, mdk ...

[ Pregleda: 2700 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.