Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Total Commander ZA ili PROTIV

[es] :: Advocacy :: Total Commander ZA ili PROTIV

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45382 | Odgovora: 170 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 01:50 - pre 209 meseci
Svaka vama cast, ali na mom racunaru nikad necete naci Total Commander. Razloga je puno, a osnovni je to sto nemam nameru da se navikavam da se oslanjam na program kojeg nemam na svakoj Win konfiguraciji, pa da onda dolazim u situaciju da se blamiram i da ne mogu nesto da uradim kod korisnika zato sto sam ja navikao na TC, a korisnik nema instaliran TC, pa mu ga onda ja instaliram (kao - cinim mu uslugu), pa ga onda teram da uci da radi na TC (kao - cinim mu uslugu), pa onda...

Znam da ce mnogi zbog ovog "osuti drvlje i kamenje", ali stvar je u principu, ne mogu da shvatim da je postalo cudno sto neko ne koristi TC, kao TC je standard itd. pa se onda desi sledeca situacija: Dodje serviser, donese racunar kod korisnika (ja bio prisutan) i kaze: "Jao, zaboravio sam da donesem TC, sad neces moci da proveris da li ti radi mreza", ja ga pitam (misleci da ima tu neka caka kod win): "pa zar ne moze kroz win explorer, u adresbar-u otkucam \\Racunar i to je to", a on: "Nisam to znao, ja koristim TC". Ili drugi primer, gde se ljudi iznenade sto ne koristim Nero u XP za rezanje, vec radim kroz Win Explorer sa Copy\Write (pa valjda su zato to i izmislili). Ili treci slucaj, sto koristim IE za ftp upload, nisu znali da to tako moze, oni to rade preko TC ....

Dakle, mislim da nije profesionalno navikavati se na TC i nametati TC drugim korisnicima, nemam nista protiv da se koristi TC za privatne namene, ali nemojte me ubedjivati da nisam normalan sto ne koristim TC, kada ga svi koriste (sto je vrlo problematicna izjava, cija se tacnost da proveriti) - ljudi, nemaju svi instaliran TC, a ako vi ne znate da se snadjete na Win-u ako nema instaliran TC, zar ne mislite da ste negde nesto pogresno naucili?

Eto, a sad napred sa kritikama, ja nisam mogao da se suzdrzim.
 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 02:32 - pre 209 meseci
Citat:
goranvuc:
Eto, a sad napred sa kritikama, ja nisam mogao da se suzdrzim.



Od mene pohvala.


Lepo si reko, ne treba se preterano navikavati na programe mada nije ni lose znati kako se neki koriste.
Ja licno TC samo koristim za kopiranje fajlova jer kad preko njega kopiram znam da ce 100% da se prekopiraju jer mi se desavalo da Explore to ne uradi dobro, pogotovo ako ima dosta fajlova.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 03:00 - pre 209 meseci
@goranvuc. Ovde si otisao upravo u soprotnu krajnost u odnosu na tog servisera. Zapravo, potrebno je prvo nauciti kako stvari rade u samom operativnom sistemu a zatim i kako uz pomoc programa koji je napredniji i koji povecava produktivnost. Znaci, jedno po jedno a ne samo prvo.
Cinjenica je da TC (ili neki slican program) povecava produktivnost u odnosu na rad sa Windows Explorer-om i to sto ne zelis da ga koristis ti je samo steta. Kao sto je i tom serviseru stata sto nije prvo naucio da koristi Windows.

Ukratko, treba nauciti odgovarajucim redosledom vise stvari i koristiti onu koja nejvise odgovara.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 07:29 - pre 209 meseci
Citat:
Shadowed:Cinjenica je da TC (ili neki slican program) povecava produktivnost u odnosu na rad sa Windows Explorer-om i to sto ne zelis da ga koristis ti je samo steta.

Ja nigde ne poricem da TC nije produktivniji od Win Explorera, ali jos jednom navodim zasto ga nikad necu koristiti: zbog prirode svoje profesije puno radim na racunarima svojih korisnika, pa smatram da je u najmanju ruku korektno i stvar osnovne kulture (a u zadnje vreme i licenciranja) da ne instaliram TC kod svakog svog korisnika "da bi meni bilo ugodno", a ponekad je to i stvar efikasnosti i vremena: kada bih imao toliko vremena da na svakom racunaru svog korisnika instaliram TC i podesavam ga, da bih ga mozda 2-3 puta upotrebio OK, ali to nije tako.

Sta mislite kako bi to izgledalo kada bih OS od svakog korisnika prilagodjavao sebi?

Za privatnu upotrebu TC je OK, ali u mojim i slicnim scenarijima mislim da nije dobro da se navikavate na TC, jer vam ta navika moze biti samo smetnja, sve sto moze u TC uglavnom moze i na standardan (MS predvidjen nacin) tj. u 99% slucajeva, a ovaj 1% kad se desi lepo je znati da se moze resiti preko TC ili na neki drugi nacin, ali je to onda vec stvar znanja i iskustva.

Meni je osnovna smetnja i motiv da reagujem ovde to sto sam vise puta bio u situaciji da se ljudi iz struke zgrazavaju nad cinjenicom sto ja ne koristim TC vec WE, kao da se podrazumeva da svi treba da koriste TC - Da svi treba da koriste TC, Microsoft bi ga vec kupio i delio uz OS instalaciju. Zato mislim da je kao i kod muzike ili hrane: ukusi su razliciti.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-133.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 11:01 - pre 209 meseci
Total Komander početnike i obične korisnike jako zbunjuje i za njihove potrebe je sasvim suvišan. Ne preterujem kada kažem da je TC za amatere isto što i Linux u odnosu na Windows. Kada su prvi put videli fascikle na radnoj površini, kliknuli su na jednu i ona se otvorila, a da nisu imali pojma da su pokrenuli Windows Explorer, niti im je to bitno. Kada kliknu na neku plavu disketu dožive šok i ako uopšte nešto pitaju, to je, kako se ovo gasi. Malo pribraniji pitaju: a što je ovo sve duplo. Isti slučaj je sa NeroStart Smart­om. Brže-­bolje moram da im objasnim da se koristi samo Data CD/DVD i ništa više, osim brisanja CD/RW diskova. E, onda im je malo lakše. Moje mišljenje je i da insistiranje na originalnom interfejsu takođe nije isparavno od strane stručnjaka. Ukoliko neko traži da mu se instalira srpski interfejs, ne treba ga odvraćati. Vrlo često se u regionalnim opcijama ostavlja SAD, što je besmisleno i kada neko ko je sam instalirao Windows i smatra da se razume u računare vidi kod mene Gmail nalog na ćirilici, ne može da se načudi. Otvaranje Linux Particija TC­om iz Windowsa ne koristim, jer ne može da upisuje na ext3. Partition Magic sa komandom Browse to radi bez ikakvih ograničenja.
 
Odgovor na temu

skynet
Vladimir Stefanovic
Beograd

Član broj: 29447
Poruke: 54



+1 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 13:58 - pre 209 meseci
Citat:
goranvuc

Dodje serviser, donese racunar kod korisnika (ja bio prisutan) i kaze: "Jao, zaboravio sam da donesem TC, sad neces moci da proveris da li ti radi mreza"...


Za ovog "servisera" si potpuno u pravu, kao i za ostale primere sto si naveo. I potpuno se slazem s tobom. Covek je trebao da nauci da radi prvo sa Windowsovim alatima, a tek posle da radi sa dodatnim alatima kakav je TC.
Za ostalo si totalno promasio temu, sto bi rekla moja bivsa profesorka srpskog jezika.

Citat:
goranvuc
...Dakle, mislim da nije profesionalno navikavati se na TC i nametati TC drugim korisnicima...


Kao prvo, ne vidim sta tu nije profesionalno sto neko koristi TC? To je samo dodatni alat koji poboljsava produktivnost, kako rece jedan od diskutanata ovde i olaksava posao. Sto se tice nametanja drugim korisnicima, ovde niko nije pomenuo da namece TC drugim korisnicima koji ga ne koriste. Ok, tvoj izbor je da ne koristis TC i to postujem, to je tvoja stvar sta ces od alata da koristis. Zasto toliko kritikovati korisnike koji ga koriste?

Citat:
goranvuc
...pa smatram da je u najmanju ruku korektno i stvar osnovne kulture (a u zadnje vreme i licenciranja) da ne instaliram TC kod svakog svog korisnika "da bi meni bilo ugodno", a ponekad je to i stvar efikasnosti i vremena: kada bih imao toliko vremena da na svakom racunaru svog korisnika instaliram TC i podesavam ga, da bih ga mozda 2-3 puta upotrebio OK, ali to nije tako...


Sto se licenciranja tice, TC je 99% funkcionalan i ako se koristi u "trial varijanti" da je uslovno tako nazovem. Jedino sto ima u licenciranoj verziji, a nema u "trial" je ne postojanje Encrypt opcije za zipovanje fajlova, a i nema dosadnog splash skrina gde mora da se klikne na broj. Tako da licenciranje u ovom slucaju nije problem.
Ja cu sve da uradim da bih posao zavrsio najefikasnije sto mogu, pa samim tim cu i da koristim alate koji meni najvise odgovaraju. TC uvek instaliram kod korisnika da bi bas meni bilo ugodno i da bih sto je moguce brze i efikasnije zavrsio posao. Ja korisnika ne teram da uci TC, a i ne zanima me da li korisnik u svom radu koristi TC ili Explorer. Ako zeli da mu ostavim TC, ja cu da mu ostavim, ako zeli da ga deinstaliram, ja cu da ga deinstaliram. Kraj price. Niko nikog ne tera da koristi TC.
Sto se tice vremena koje je potrebno za instalaciju i podesavanje, to traje jako kratko, tako da ti ni taj argument nije na mestu. Napravio sam sopstveni power pack, sa mojim podesavanjima i sa svim potrebnim dodatnim pluginovima koji mi trebaju (i ne trebaju) tako da nemam nikakvu potrebu za bilo kakvim dodatnim podesavanjem.

Citat:
goranvuc
Sta mislite kako bi to izgledalo kada bih OS od svakog korisnika prilagodjavao sebi?


Ovde nije rec o prilagodjavanju OS-a, vec je tema TC. Ako ti se ne svidja TC, to je ok, ali nemoj pljuvati po TC-u, samo zato sto ga ne koristis i sto ti se ne svidja.

Citat:
Meni je osnovna smetnja i motiv da reagujem ovde to sto sam vise puta bio u situaciji da se ljudi iz struke zgrazavaju nad cinjenicom sto ja ne koristim TC vec WE, kao da se podrazumeva da svi treba da koriste TC - Da svi treba da koriste TC...


Nemoj da te nerviraju takvi ljudi. Koristis ono sto ti odgovara da koristis. Neko koristi TC, neko WE, neko nesto trece i to je stvar potreba i navike. I o tome ne vredi raspravljati. Sve ovo me podseca na one cuvene rasprave o tome ko je bolji Commodore 64 ili ZX Spectrum ili PC ili Amiga i slicne teme.

Citat:
goranvuc
Da svi treba da koriste TC, Microsoft bi ga vec kupio i delio uz OS instalaciju.


Ne daj Boze da se ovo desi. :) Pu, pu, pu... :)
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 14:54 - pre 209 meseci
@skynet, izvini ako nisam bio dovoljno jasan sto se tice nametanja TC drugim korisnicima. Kada sam to rekao mislio sam na praksu da se u PC servisima prilikom kupovine ili servisiranja racunara "po default"-u instalira TC, a korisnici pocetnici navode i podsticu da ga koriste - pre nego sto su naucili neke druge osnovne stvari. Sto se tice "pljuvanja po TC", ja nigde u mojim komentarima nisam "pljuvao po TC", niti mi je to bila namera.

Sto se tice profesionalnosti, mislio sam bas kao sto sam i rekao na profesije slicne mojoj a ne na sve korisnike.

Da ponovim, razlog za moje javljanje je bio to sto sam primetio odredjenu praksu u IT svetu koja je vezana za TC i zeleo da izrazim svoje misljenje o tome, a oni koji me znaju na forumu znaju vrlo dobro da nikada "ne pljujem" ni po cemu.



[Ovu poruku je menjao mmwc dana 25.02.2007. u 11:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 17:09 - pre 209 meseci
goranvuc, ja se slazem sa tobom oko toga da je neprofesionalno (i lose uopste) da serviser instalira TC ako nije tako dogovoreno (ili dogovor instalacija win-a + korisni programi), da nije u redu terati druge da ga koriste, da nije u redu da instalira TC kada dodje nekom da popravi nesto itd.

Ono u cemu se ne slazem je da iz navikavanja na koriscenje TC-a sledi da neces umeti da koristis racunar bez njega. To ce se dogoditi samo ako si naucio na TC pre nego sto si naucio kako se bez njega radi i u tom slucaju jeste problem ali je uzrok tome druga greska (redosled radnji).

Eto, na to se odnosila moja primedba a tvoji komentari su naravno korisni jer se prodiskutovalo i o tom aspektu pa su iznesena nova misljenja pa se moze ponesto i nauciti :)
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 18:59 - pre 209 meseci
Citat:
Ja cu sve da uradim da bih posao zavrsio najefikasnije sto mogu, pa samim tim cu i da koristim alate koji meni najvise odgovaraju. TC uvek instaliram kod korisnika da bi bas meni bilo ugodno i da bih sto je moguce brze i efikasnije zavrsio posao. Ja korisnika ne teram da uci TC, a i ne zanima me da li korisnik u svom radu koristi TC ili Explorer. Ako zeli da mu ostavim TC, ja cu da mu ostavim, ako zeli da ga deinstaliram, ja cu da ga deinstaliram. Kraj price.


@skynet
Pa nisi u pravu. Ja sam totalni laik za racunare, i jednom prilikom mi je dosao serviser, i covek 'ladno poceo da instalira TC. Kada sam ga upitao sta to radi, kaze da mu je lakse preko TCa. Pa sta to mene briga sta je njemu lakse. Ja placam da mi nesto zavrsi, a ne da instalira ono sto ja ne znam sta je, da bi njemu bilo lakse. I naravno nismo mogli da se dogovorimo, pa je posao odradio drugi lik.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 20:26 - pre 209 meseci
@vlada01us
Tu se ne slazem sa tobom! Serviser ne moze da obavi neku intervenciju na operativnom sistemu bez odgovarajuceg programa. Kako mislis da ti ukloni viruse ako ne instalira antivirus program? To je generalna opaska za rad servisera i instaliranje programa. Ako vec zoves servisera, ne ogranicavaj ga u radu. Sam kazes da si laik. Je l' tako reagujes i kod automehanicara ili lekara?
A sto se tice Total Commandera, on moze da radi kao standalone aplikacija, znaci bez instalacije. Posle intervencije, samo se obrise i nema tragova koriscenja, repova u registry bazi i slicno.
 
Odgovor na temu

skynet
Vladimir Stefanovic
Beograd

Član broj: 29447
Poruke: 54



+1 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 22:03 - pre 209 meseci
Citat:
goranvuc

...izvini ako nisam bio dovoljno jasan sto se tice nametanja TC drugim korisnicima. Kada sam to rekao mislio sam na praksu da se u PC servisima prilikom kupovine ili servisiranja racunara "po default"-u instalira TC...


Tu se slazem sa tobom, i ja sam protiv bilo kakvog nametanja, ali zbog losih servisa i servisera, nema razloga biti protiv nekog programa. Nema potrebe da brises poruke, ja sam liberalan i uvek sam voljan da cujem drugacija misljenja. Barem se u par stvari slazemo i ako nista drugo, manje iskusni korisnici iz ove diskusije mogu da nauce da je prvo potrebno savladati osnovne Windowsove programe, pa onda ako zele mogu da prosire svoje znanje dodatnim programima.


Citat:
vlada01us

Pa nisi u pravu. Ja sam totalni laik za racunare, i jednom prilikom mi je dosao serviser, i covek 'ladno poceo da instalira TC. Kada sam ga upitao sta to radi, kaze da mu je lakse preko TCa. Pa sta to mene briga sta je njemu lakse. Ja placam da mi nesto zavrsi, a ne da instalira ono sto ja ne znam sta je, da bi njemu bilo lakse. I naravno nismo mogli da se dogovorimo, pa je posao odradio drugi lik.



Dragi imenjace, kompjuter je tvoje vlasnistvo i naravno da mozes da ne dozvolis da serviser instalira neki program. Ali ti gresis, ovaj, silno gresis sinak i to je potpuno besmisleno. Sam kazes da si laik i zato pusti coveka da odradi posao kako mu je lakse. Uvek mozes da mu kazes da kad zavrsi, da deinstalira to sto je instalirao. Zamisli situaciju da sada ja majstorima koji su mi uvodili kablovsku televiziju "ne dozvolim" da koriste Bosch busilice, vec samo da koriste Hilti busilice u mom stanu. To je totalno besmisleno. Svako radi sa alatima koji mu odgovaraju i sa kojima misli da ce brze, efikasnije i lakse zavrsiti posao.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 22:19 - pre 209 meseci
Citat:
goranvuc: Svaka vama cast, ali na mom racunaru nikad necete naci Total Commander. Razloga je puno, a osnovni je to sto nemam nameru da se navikavam da se oslanjam na program kojeg nemam na svakoj Win konfiguraciji, pa da onda dolazim u situaciju da se blamiram i da ne mogu nesto da uradim kod korisnika zato sto sam ja navikao na TC, a korisnik nema instaliran TC, pa mu ga onda ja instaliram (kao - cinim mu uslugu), pa ga onda teram da uci da radi na TC (kao - cinim mu uslugu), pa onda...
Da li da pretpostavim da za pisanje tekstova koristiš WordPad a za rad sa slikama Paint? Za muziku verovatno Sound Recorder a browser je IE?
Nije ovde u pitanju moda ili nametanje nečega drugom korisniku, meni je recimo uvek bilo lakše da fajlove kopiram Dos Navigatorom nego da pišem komandu za to. Slično za sve ostalo, ako postoji alat koji mi omugućava lakši rad i mnogo više opcija, nema razloga da ga ne koristim. Naravno da uvek sve mogu da uradim i bez njega, nekad (vrlo retko) lakše pa ga u takvim slučajevima i ne koristim ali ne znam zašto bih ostalo radio na teži način. Jednostavno, uz TC se većina poslova lakše uradi i koristim ga maksimalno.
Citat:
goranvuc: @skynet, izvini ako nisam bio dovoljno jasan sto se tice nametanja TC drugim korisnicima. Kada sam to rekao mislio sam na praksu da se u PC servisima prilikom kupovine ili servisiranja racunara "po default"-u instalira TC, a korisnici pocetnici navode i podsticu da ga koriste - pre nego sto su naucili neke druge osnovne stvari.
Ovo baš ne razumem, da li su korisnici dogovorili i platili da se TC instalira? Da li im TC smeta da koriste WE, IE i ostalo, osim što im zauzme par MB na hardu? Meni se ne sviđa što im u tim servisima uvale neku gostovanu instalaciju, 50 najboljih programa na svetu i na hiljade fontova sa našim slovima pa sada može da se kuca ćirilica i latinica, što, jelte, bez toga ne može. :( To je navođenje na pogrešan smer a ubacivanje TC koji može da pomogne i korisniku i nekom serviseru mi ne smeta. Jedini problem je što je 95% tih servisera na nivou onog koga si pomenuo. :(

Inače TC uopšte ne mora da se instalira, može da se pokrene sa CD-a ili fleša i to radi. Ne ostavlja ni tragove za sobom.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 22:59 - pre 209 meseci
@SlobaBgd
Citat:
Ako vec zoves servisera, ne ogranicavaj ga u radu. Sam kazes da si laik. Je l' tako reagujes i kod automehanicara ili lekara?

Ma jock. Kod mehanicara, treba da mi se zameni letva volana na audiu, a on kaze pri ruci mi je letva od pezoa, pasuje, bice sve ok, pa ja sam majstor...Nemoj da me ogranicavas u radu... I da, naravno, treba cutati, jer je on majstor-serviser. Ajde molim te.
@skynet
Zamisli ti situaciju kada ti uvode kablovsku, ti kazes 'ocu preko krova, a on, ma nee, busicu ti zidove, lakse mi je tako, pa ako ti ne bude odgovaralo, okrpicu rupe... Ti kazes "alatom", pa kakav si majstor ako znas da radis samo jednim alatom, pa bio to hilti, bosch, ili tc???
 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 23:23 - pre 209 meseci
Ja vise ne vidim smisao ove teme. Bolje je bilo da se tema nazove "Total Commander za ili protiv"
Svaki serviser ili obican korisnik koristi program bez obzira dal to bio TC ili neki drugi program da mu omoguci sto jednostavniji i brzi rad na racunaru. Sad dal je TC koristan program? Po mom misljenju jeste, jer sa TC mozes da uradis mnogo brze neke stvari nego iz samog WIN. npr: Multi-Rename Tools, Split File, Compare By Conten, CD Tree.... itd (vreme je novac ) takodje ima dosta slicnih programa kao sto su TC.
Jedno pitanje kakav je to serviser koji ne zna da ne mora da instalira TC vec moze da pokrene sa flasha, a sto se tice samog konfigurisanja TC pa dovoljno je samo ga jednom iskonfigurisati i sacuvati fajl C:\WINDOWS\wincmd.ini i posle ga samo zameniti prilikom instalacije TC, a ako se pokrece preko flesa sve ostaje kako je i bilo prilikom zadnjeg podesavanja.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV24.02.2007. u 23:46 - pre 209 meseci
@vlada01us

Da ne bi više razvodnjavali temu, bilo bi lepo od tebe da nam daš osnovne lične podatke (ime i prezime i adresu) da znamo šta nas čeka ako neki serviser dođe da interveniše na tvom PC-u, kolima ili klima uređaju. Ili da se čovek lepo s tobom dogovori koji alat i materijal treba da ponese, jer zaboga, ti se pitaš kako on treba da radi svoj posao! A ko onda daje garanciju za urađeni posao, ti ili serviser?
Da se razumemo, poštujem svačije mišljenje o ma kom problemu, što naravno ne znači da moram da se slažem sa njim. To pravo priznajem i tebi, dokle god je u pitanju akademska i argumentovana rasprava. Takođe da se nadam da nećeš uzeti za zlo što oponiram tvojim stavovima. Ovde smo da iz mnoštva mišljenja i stavova naučimo nešto, i ti i ja i ostali. Uostalom, kažeš da si laik za kompjutere. Hajde da ponovo popričamo o ovome kad budeš smatrao da više nisi laik, važi?

I opet ode tema o Total Commanderu u offtopic! Džabe smo krečili, ovaj pisali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV25.02.2007. u 00:02 - pre 209 meseci
Citat:
vlada01us: Zamisli ti situaciju kada ti uvode kablovsku, ti kazes 'ocu preko krova, a on, ma nee, busicu ti zidove, lakse mi je tako, pa ako ti ne bude odgovaralo, okrpicu rupe... Ti kazes "alatom", pa kakav si majstor ako znas da radis samo jednim alatom, pa bio to hilti, bosch, ili tc???
Dođe majstor i izvadi bušilicu a ti ... neeee, moraš onom ručnom da mi ne bi smetao a ni struju ne troši. Briga me što ćeš onda da bušiš nedelju dana a ne pet minuta. Ako si platio majstoru da uradi, valjda je važno kako to završi a ne kako će da radi. Drugo pitanje je koliko onaj serviser zna ali ako si ga izabrao, pusti da sam odabere kako će da radi.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV25.02.2007. u 01:45 - pre 209 meseci
Da, ja se izvinjavam zbog OTa. U stvari najvise me iritira onaj stav, ja sam "majstor" i ja radim kako ja hocu!
E sinak, nece moci, ja te placam i ti radis kako ja kazem. Ako ti se ne svidja, dovidjenja. U ovoj zemlji su svi u nekom ego-tripu, kao da su bogom dani da urade nesto, i svi treba da im se klanjaju. Ako neko nesto prigovori, to je padanje u nesvest. Pa zaboga, ja sam majstor!!! Sta je to sa likovima ovde? Bio to neki serviser, mehanicar, ili sl. Sta kazes @calexx, nije vazno kako se radi!!! Znas li sta si rekao? Svasta.
I ne, nisam bas toliki laik, i ja koristim tc, samo sam hteo da cujem reakcije tzv."servisera", koji od neke instalacije, ili kako neko rece, ciscenja racunara od virusa, naprave nauku, i predstavljaju se maltene kao da su odradili win. ili sl.
Izvinjavam se jos jednom.
Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

NenadSM
Sremska Mitrovica

Član broj: 70835
Poruke: 208
*.msp-terra.net.

ICQ: 373516076
Sajt: srem022.blogspot.com


+16 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV25.02.2007. u 05:43 - pre 209 meseci
Evo i mene..
1. Total Commander je odlican program.
2. Niko nikog ne tera da ga koristi ako nece.
3 Koriste ga ljudi koji se PC racunarima bave jos od vremena DOS-a i Norton Commandera ili Dos Navigatora, pa im je TC bio sasvim prirodno naslednik.
4. Nek mi bilo ko kaze da je folder lakse kreirati iz Windows Explorera nego iz TC:
WE - File >> New >> Folder >> unosenje naziva foldera..
TC - F7 i unosenje naziva...
Uporedjivati automehanicare, molere, majstore za kablovsku sa ovom temom je u najmanju ruku besmisleno.
5. Ako vec sve znate o racunarima zasto zovete servisera ?????
6. Kome god sam ga instalirao niko ama bas niko nije trazio da ga obrisem vec me pitao cemu to sluzi i nakon kratkog uputstva ga i dan danas koriste...
7. Svako ima svoj ukus i pravo da koristi sta hoce i kako hoce...
8. Od skora koristim i Linux i prva stvar koju sam instalirao nakon samog sistema je bila sta drugo nego Krusader - Linux klon TC...



Imam Yugo. Nije neki, mozete misliti kakav je. Dobio sam ga kao drugu nagradu na Tomboli.
Prva nagrada je bila TORTA!
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV25.02.2007. u 10:05 - pre 208 meseci
Pozdrav! U redu je ako neki software mora da se koristi da bi se zavrsio
neki posao ali tc stvarno ne mora da se instalira jer se sve skoro moze
zavrsiti i uz pomoc explorer-a. Meni je sve jedno koristio tc ili explorer
mada u radu kod kuce vise koristim explorer. E sada recimo druga je prica
sto ja kod korisnika moram da instaliram jaws screen reader da bih uopste
mogao da koristim racunar pa samim tim da kod korisnika sredim ono zbog cega
sam dosao.
Ovaj problem sam resio memory stick-om Stavim bukvalno sve programe koji
mogu da se pokrenu kada se prosto iskopira instalacijski folder na stick,
dakle ne zavise od registrya i to je to. Jedini je problem sto mora da se
instalira jaws video intrcept ali on ne ostavlja nikakve tragove i nakon
zavrsetka posla obrisem i njega i sve ostale tragove iz registry-a uz pomoc
narator-a.
p. s. izvinjavam se ako je poruka bila malo duza i ako sam malkice skrenuo
sa teme, mada mislim da nisam :))
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Total Commander ZA ili PROTIV25.02.2007. u 12:43 - pre 208 meseci
Citat:
NenadSM
4. Nek mi bilo ko kaze da je folder lakse kreirati iz Windows Explorera nego iz TC:
WE - File >> New >> Folder >> unosenje naziva foldera..
TC - F7 i unosenje naziva...

Ti za kreiranje novog foldera otvaras tc? Zar nije lakse i brze desni klik, new...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Total Commander ZA ili PROTIV

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45382 | Odgovora: 170 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.