Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

[es] :: IS i ERP :: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 285333 | Odgovora: 1124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
217.26.69.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama20.03.2007. u 06:52 - pre 208 meseci
"Farma servera"
bee, beeeee, beeee !

Na farmi nesto bleji?


Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

DarkWood

Član broj: 80465
Poruke: 29
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama21.03.2007. u 07:57 - pre 208 meseci
Pozdrav svima,
evo mene sa jos pitanja za koja nemam pojma kome da se obratim pa sam hteo da chujem kako to izgleda kod vas.
Naime u patronaznoj sluzbi(primarna) se ne naplacue participacija a oni u novom sifrarniku nemaju SVOJ oslobadjajuci vid.
Mogu da ubacim neki vid za to ali nemam pojma kako ce to proci na portalu kada proradi (ako i proradi :-) ).


Working hard or hardly working?
 
Odgovor na temu

gloyer
Branislav Gloyer
Vrsac

Član broj: 136467
Poruke: 34
*.dial.b92.net.

Sajt: www.zcvrsac.co.yu


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama21.03.2007. u 10:19 - pre 208 meseci
@DarkWood
Ako je dete, ubaci šifru za dete, trudnica-trudnica, stari-stari. Nećeš pogrešiti, proći će (bar je nama pre prolazilo).

Što se tiče novog portala, čekamo farmu, u fazi smo blejanja.

"I think computer viruses should count as life. I think it says something about human nature that the only form of life we have created so far is purely destructive. We've created life in our own image." Stephen Hawking
 
Odgovor na temu

Mosaic
Novi Sad

Član broj: 138963
Poruke: 2
*.sprintnt.com.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama21.03.2007. u 12:59 - pre 208 meseci
Pitanja za BIT-Impexovce:

- da li je tacna moja procena da su vam iz RZZO-a ponistili projekat za 2007. nakon skupa informaticara, jer su(ste) zakljucili da ste na pogresnom putu ? Da budem precizniji da li su shvatili da su trazili od vas da napravite nesto, pa su shvatili da su pogresili, pa sad vi ponovo sve pravite ? Mislim na aplikaciju koja radi u RZZO, ne na NeXT !!

- ko objavljuje sifarnike, odakle sad i txt i xml itd ? Zamislite molim vas sifarnik do 12.03 ima sifre VU*** i JZ***. Onda objave novi 12.03. koji ISPREMESTA sifre !!!! Pa onda oni koji su unosili po starom moraju da prekucaju unete podatke jer na mestu VU*** transplatacija bubrega sad stoji nesto drugo (PAZI ISTA sifra drugi naziv)

- odakle vam ideja da sadrzajem sifre 'SM i sl' resavate vrste faktura ??? Pa zar nije logicno da u zaglavlju fakture postoji obelezje da je to faktura za 'Dijalizu', 'Vestacku oplodnju' itd ??? Sad vas i RZZO cekam da vidim kako ce te da resite problem fakturisanja 'transplatacija bubrega' koja se u celosti placa mimo ugovora, ali za donora se ne moze koristi VU*** sifra jer nije njemu transplatiran bubreg.

- da li je neko svestan da prvu i drugu instrukciju od strane RZZO u potpunosti PONISTAVA tehnicko upustvo koje stoji na portalu ???


Mosaic
 
Odgovor na temu

vtva

Član broj: 137672
Poruke: 12
212.200.145.*



+1 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama21.03.2007. u 13:59 - pre 208 meseci
Citat:
Mosaic: Pitanja za BIT-Impexovce:

... zakljucili da ste na pogresnom putu ...
... ko objavljuje sifarnike, odakle sad i txt i xml itd ? ....
... odakle vam ideja da sadrzajem sifre 'SM i sl' resavate vrste faktura ??? ...
... da li je neko svestan da prvu i drugu instrukciju od strane RZZO u potpunosti PONISTAVA tehnicko upustvo koje stoji na portalu ???


Postovanje za MOSAIC

Ako ste procitali odgovor MARS4 od 16.03.2007 na moje pitanje o PROJEKTNOM ZADATKU sve ce Vam biti jasno.
Citat:
MARS4 : Koncentrisite se na ovom forumu na tehnicka pitanja: SQL, import, export itd. . Vec je dobijen odgovor za projektni zadatak (cutanje je znak odobravanja) i NE PITAJTE vise Slobodana Mitrovica za projektni zadatak i za vremenske rokove, covek je programer i pokusava svima Vama da pomogne.

Da ne pricamo o tome da BitImpex i ne zna kako treba da izgleda i sta je u stvari projektni zadatak (inace, narucilac posla definise projektni zadatak, kad vec mora da Vam se objasni)
Ali iz odogovora MARS4 se vidi da ONI NE ZNAJU STA RADE (i Fond RZZO i BitImpex) i ostaje nam samo da se molimo da ce se konacno dogovoriti sami sa sobom.

Iako postoji komletno zavrsen projekat funkcionisanja Fonda RZZO koje je uradio strucnjak iz Slovenije po projektu Svetske Banke, jednostavno su ODBACILI taj projekat, jer zaboga mi smo mnoooogo pametniji i sta ima tamo neka Svetska Banka da nam prica kako i sta treba da se radi u "MOM" Fondu ("mojoj dedovini")

Tako da su MOSAIC pitanja sasvim opravdana a odgovore i ne ocekujem. Otprilike g-din Mitrovic se trudi da pomogne oko gluposti koje su napravili sa svojim softverom, a sustinska pitanja oko fakturisanja niko ne resava.

Pozdravljam sve sapatnike iz Ustanova, a ja se odjavljujem sa ovog foruma, jer rasprava sa BitImpex-om nevodi nicemu.

Za dobrobit firme BitImpex: nadam se da sa ostalim klijentima ne radite na ovakav nacin, ovako neozbiljno i amaterski.

p.s.
Ako se neko iz BitImpeksa ili Fonda RZZO nasao uvredjenim ovim mojim tekstom, neka je. Mnogo ljudi ispasta zbog vas ....
 
Odgovor na temu

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.zrlocal.net.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama22.03.2007. u 06:39 - pre 208 meseci
Siroko gledano, postoje mnogi razlozi zbog kojih bi trebali da kritikujemo i rad i projektnu dokumentaciju i i i...
Sa druge strane nesto bolje (bar vecina malih ustanova) nema... Zbog samog uredjenja nase drzave i saradnje medju institucijama predpostavljam tek kakve probleme su Bitimpeksovci imali oko usaglasavanja Sifarnika, sta treba a sta ne,...
To se videlo i na skupu u BG na koji nacin funkcionise RZZO i koliko su oni upuceni u razvoj IT sistema i programiranje. Svi informaticari znaju koliko je tesko da se menja nesto kad mislite da ste vec pri kraju pa onda upadne nesto novo. Slazem se da je moglo mnogo toga bolje ali nismo upuceni u njihovu problematiku pa ne treba ni previse polemisati oko toga.

Najbolje je da mi nastavimo tu gde smo stali i da ovaj forum sluzi kao tehnicka podrska i pomoc za neka operativna pitanja. Meni je dosta pomoglo.

U ostalom sta bi mi informaticari radili da nemamo Next... :) Mene licno su i na neki nacin zaposlili u ovoj ustanovi, mozda nekim delom i najvise zbog Next-a. Ipak je nivo IT svesti u Srbiji jos mnogo mali...
Pozdrav

www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

buba0110
Ljubica Vrucinic
Zrenjanin

Član broj: 135398
Poruke: 8
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama22.03.2007. u 09:28 - pre 208 meseci
Momci, pozdrav!!!!

@krilezr

Slazem se. Ovo treba da bude mesto gde cemo se izjadati i pomoci jedni drugima. Nisu momci iz BitImpeksa krivi za sve.


@svi svi svi

Ima li iko informaciju sta ce biti sa fakturama za stomatologiju?
 
Odgovor na temu

gloyer
Branislav Gloyer
Vrsac

Član broj: 136467
Poruke: 34
212.102.135.*

Sajt: www.zcvrsac.co.yu


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama22.03.2007. u 10:49 - pre 208 meseci
@buba0110
Isto što i sa fakturama za primarnu i sekundarnu. Čekamo portal.

edit:
Promenilo se nešto na portalu, sada me ne pušta da uđem sa mojim PIB.

"I think computer viruses should count as life. I think it says something about human nature that the only form of life we have created so far is purely destructive. We've created life in our own image." Stephen Hawking
 
Odgovor na temu

buba0110
Ljubica Vrucinic
Zrenjanin

Član broj: 135398
Poruke: 8
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama22.03.2007. u 11:28 - pre 208 meseci
@gloyer

Menja se, menja se... Dodali su i sifarnik. Kako ste fakturisali januar i februar primarnu zastitu?
 
Odgovor na temu

DarkWood

Član broj: 80465
Poruke: 29
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama22.03.2007. u 13:22 - pre 208 meseci
Opet odlazak na teren zbog update-a šifrarnika, dokle bre više! :-(
Working hard or hardly working?
 
Odgovor na temu

gloyer
Branislav Gloyer
Vrsac

Član broj: 136467
Poruke: 34
*.dial.b92.net.

Sajt: www.zcvrsac.co.yu


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama23.03.2007. u 06:22 - pre 208 meseci
@buba0110
Pojasni pitanje. Ako misliš na unos podataka, normalno smo po starom programu unosili januar i deo februara, pa sve to preneli u novi program i rekreirali pakete. Ako pitaš kako smo slali fakture, odgovor je: nikako, jer portal nije radio od početka februara (možda i od pre).

Pozdrav,
Branko.

Edit: portal je proradio, i sve radi mnogo brže, ali ima previše osporenja (verovatno naše greške).

[Ovu poruku je menjao gloyer dana 27.03.2007. u 08:06 GMT+1]
"I think computer viruses should count as life. I think it says something about human nature that the only form of life we have created so far is purely destructive. We've created life in our own image." Stephen Hawking
 
Odgovor na temu

MitrovicSlobodan
Slobodan Mitrović

Član broj: 136462
Poruke: 40
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama27.03.2007. u 13:17 - pre 208 meseci
1. Proradio je portal za prijem elektronskih faktura. Rado bih da se oglasi ustanova koja koristi akademsku mrežu i obavesti me da li i dalje imaju probleme u slanju kao što su imali prošle godine, obzirom da je porađeno po tom pitanju.

2. Nomenklature - ŠifarniciRZZO će biti predmet intenzivne promene u predstojećem periodu. Razlog su klasifikacije zdravstvenih usluga na koje će sigurno biti stručnih zamerki od strane ustanova. Sve nomenklature su u vlasništvu RZZO-a i dinamika promena (moja je pretpostavka da će 99.9% tih promena biti preklasifikacija - npr. nešto što bi trebalo da spada u Naknadu za rad i ostale troškove, sada se prebacuje u Vakcine u PZ i slično) je stvar RZZO-a.

3. Ima već nekoliko dana kako je napravljena nova verzija NexTZUS aplikacije, v1.2.0. StaJeNovo:

Novo u verziji 1.2.0
19.03.2007
1. Import svih nomenklatura se obavlja na osnovu jednog fajla SifarniciRZZO_txt.cab. Import mnogostruko ubrzan. Prvi import će ići nešto sporije na tabeli Pozicija, obzirom da donosi najobimniju nomenklaturu sa oko 75,000 stavki, klasifikaciju usluga koja do sada nije rađena. Svaki sledeći, pa i ponovljeni import će ići mnogo brže.
2. Usluge koje se mogu odabrati pri evidenciji pruženih usluga su samo one koje su klasifikovane na korektan način u zavisnosti od vrste zdravstvene zaštite.
3. Parametrom sistema UpotrebaSifarnikaUsluga se ovo ponašanje programa može vratiti na staro ponašanje (mogu se odabrati sve usluge iz šifarnika). Klasifikaciju koja se usluga gde može upotrebiti održava RZZO i nije preporučljivo ažuriranje ove klasifikacije.
4. Lekari koji se mogu odabrati pri evidenciji pruženih usluga su samo lekari koji rade u konkretnoj ZU. Preporučuje se da ustanove ažuriraju šifarnik lekara tako što će svojim lekarima evidentirati šifru ustanove u kojoj aplikacija radi. Aplikacija pri prvom pokretanju popunjava obeležje ustanove svim do tog momenta upotrebljenim lekarima.
5. Parametrom sistema UpotrebaSifarnikaLekara se ovo ponašanje programa može vratiti na staro ponašanje (mogu se odabrati svi lekari iz šifarnika).
6. Automatski periodični Compact Access baze na svakih 7 dana. Period Compact-a se može regulisati parametrom ShrinkInterval, ukoliko se u polje vrednost ukuca 0 - neće se vršiti automatsko kompaktovanje Access baze. U Dat folderu se pre svakog kompakta prvo kreira kopija fajla baze sa sufiksom _BEFORECOMPACT koji ostaje i nakon kompakta. Tokom kompakta, kao i tokom provere potrebnih uslova za kompakt automatski se zabranjuje pristup bazi podataka ostalim korisnicima.
7. Ubrzano kreiranje/rekreiranje elektronske fakture
8. Pri importu šfarnika MKB-dijagnoza, postojeći šifarnik će biti redukovan na dijagnoze dužine 3 (obzirom da se i pri prijemu el.faktura sve dijagnoze dužine veće od tri odsecaju na dužinu tri) čime se sa oko 14000 dijagnoza šifarnik svodi na oko 2000.
9. Inicijalna konzumacija operativne memorije svedena na jednu trećinu u odnosu na prethodnu verziju (ukoliko se importuju i novi šifarnici).

Učinjenim izmenama su poboljšane sveopšte perfomanse aplikacije (prvenstveno u mrežnom okruženju).


Pozdrav, Sloba
 
Odgovor na temu

ninomax

Član broj: 139569
Poruke: 1
212.200.52.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama28.03.2007. u 07:23 - pre 208 meseci
Pozdrav!
Pokusao sam danas da pristupim stranici za el.fakturisanje ali se ne pojavljuje login stranica :)
 
Odgovor na temu

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.zrlocal.net.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama29.03.2007. u 06:38 - pre 207 meseci
@ninomax

Da li si pokusao preko internet explorera? Cini mi se da je portal optimizovan za rad sa IE. Kod mene nece da se uloguje sa Firefoxom. Pokusaj pa javi sta si uradio

www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
217.26.69.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama29.03.2007. u 07:15 - pre 207 meseci
Pokušao ja i ćorak!

Dobijem log stranicu ukucam šifru ustanove i pib. Nakon toga iz par refresha dobijem dugme za slanje i evo
EPILOG:

Server Error in '/NexTElFak' Application.

Runtime Error
Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="Off"/>
</system.web>
</configuration>

Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/>
</system.web>
</configuration>



Toliko o farmi servera Beeeee!
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.zrlocal.net.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama29.03.2007. u 08:44 - pre 207 meseci
Jel si pokusao i sa neke druge masine? Ako i dalje ne mozes da pristupis, obrati se vasem provideru. Mi smo imali slican problem pre. Mislili smo da je do njihovog (RZZO) servera ali nije nego su u lokalnom provideru razdvajali nesto pa zato aspx nije radio. Probaj! Mislim da ce ti to pomoci
www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

gloyer
Branislav Gloyer
Vrsac

Član broj: 136467
Poruke: 34
*.dial.b92.net.

Sajt: www.zcvrsac.co.yu


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama29.03.2007. u 10:35 - pre 207 meseci
Neće.
"I think computer viruses should count as life. I think it says something about human nature that the only form of life we have created so far is purely destructive. We've created life in our own image." Stephen Hawking
 
Odgovor na temu

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.zrlocal.net.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama29.03.2007. u 10:58 - pre 207 meseci
Onda nasnimite na flesic pa pokusajte od kuce.
Kod nas je prijavljivao isto neki problem prilikom slanja. Tad sam pricao sa Goranom Randjelovicem i on je rekao da je problem do nas ili naseg providera. Tad sam zvao njih i oni su mi rekli da su razvojili portove ili tako nesto pa se aspx buni kad naidje na taj problem. Mozda vas provider nije uradio pravu intervenciju pa zato nece.
Ako od kuce nece da radi onda je najverovatnije do RZZO Servera

www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

gloyer
Branislav Gloyer
Vrsac

Član broj: 136467
Poruke: 34
*.dial.b92.net.

Sajt: www.zcvrsac.co.yu


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama29.03.2007. u 11:58 - pre 207 meseci
Ja sam ionako na dial-up konekciji sa posla.
Veruj mi, Krile, nema veze sa provajderom i portovima.
Server im je u mraku, i to je to.

Štonokaže čips beeeeeeeee do daljnjeg.


"I think computer viruses should count as life. I think it says something about human nature that the only form of life we have created so far is purely destructive. We've created life in our own image." Stephen Hawking
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
217.26.69.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama29.03.2007. u 12:30 - pre 207 meseci
Sad loop-uje.

Ukucam sifru ustanove i PIB i dobijem dugmice za slanje, kada kliknem na njih opet dobijem stranicu da ukucam ustanovu i PIB i tako ukrug koliko god hoces.

Bas zanimljivo.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 285333 | Odgovora: 1124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.