Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

[es] :: IS i ERP :: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 285374 | Odgovora: 1124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.zrlocal.net.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama06.03.2007. u 10:34 - pre 208 meseci
@pribarov

Nama (informaticarima) mnogo pomaze sto izmenjujemo iskustva iz ove oblasti. Naravno nije na odmet da se i medicinari ukljuce u raspravu i tako poboljsamo Next aplikaciju. Naravno bi bilo dobro da se i drugi medicinski radnici ukljuce kako bi se medjusobno dopunjavali.

@Sloba

Da li se moze ocekivati neka aplikacija za izvlacenje statistickih podataka iz Baze kao sto je to ucinjeno (cini mi se da se zvala RZZO aplikacija).
www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama06.03.2007. u 12:55 - pre 208 meseci
@pribarov

Slažem se uglavnom sa tobom, jedino bih ti skrenuo pažnju na ono kliktanjem mišem. Možda ti se čini da bi sada brže išao unos, ali u praksi nije tako. Unos podataka treba da prati redosled podataka odakle se unosi. Da li je Nextzus baš tako konstruisan ne znam. Ali terbalo bi ovako bez miša. podatak-enetr-podatak-enter-podatak-enter F1 upis i već si an sledećem slogu. A zamisli da svaki putr podatak-ruka sa tastaure na miša pa pomeraj pa klik-pa podatak pa............ Unos iskljucivo tastaturom i malim prstom leve ruke udarate enter i ide to.


@krilezr


Citat:
Da li se moze ocekivati neka aplikacija za izvlacenje statistickih podataka iz Baze kao sto je to ucinjeno (cini mi se da se zvala RZZO aplikacija).


Ovu aplikaciju je pravio neki informatičar iz neke ustanove iz Niša, Kraljeva ne sećam se baš tačno. Eto npr. ja pravim moju aplikaciju koja će it NEXT.DBF-a SQL-om da vadi mesečne izveštaje i pravi reportove. Mislim da ti Bitimpex neće izaći u susret jer bi to bilo van opsega onih radnji koje next treba da radi i koje su dogovorene od njih i RZZO-a. Bilo bi i ne primereno da sada dobijemo baš sve za džabe.

Bitimpex treba da ispoštuje ovim programom unos i slanje podataka i da to ide što idealnije. I mislim da to sada već radi. Ostalo ili ćemo da platimo ili ćemo da pravimo. Ja ću da pravim.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

MitrovicSlobodan
Slobodan Mitrović

Član broj: 136462
Poruke: 40
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama06.03.2007. u 13:44 - pre 208 meseci
Verzija 1.1.1

Ustanove koje su se žalile na grešku pri imortu osiguranika iz stare NexTEFZUS baze su u pravu. Dobio sam fajl EksportOsiguranika... koji ne radi. Problem se javljao u slučajevima kada je u polje Prezime i ime osiguranika kucano sastavljeno npr. ŽikićŽika.
Novom verzija programa nema više ovih problema sa importom.

Uveden opšti parametar DefEvent (Parametri sistema...Opšti parametri). Vrednost ovog parametra se može zadati kao slovima F1 pa će program smatrati da kada se enterom dođe do zadnjeg polja ekrana ne mora da se kuca F1, već se podrazumeva.

Bit impeks neće praviti izveštavanje iz NexTZUS aplikacije, osim ako se sa RZZO ne postigne drugačiji dogovor. Ako smatrate da vam je izveštavanje potrebno, zahtevajte ga od RZZO (ili se obratite Chipsu).

Pozdrav, Sloba.
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama06.03.2007. u 20:16 - pre 208 meseci
@ Sloba

DA li je ta Verzija 1.1.1 ista ona što si nam slao na mail ili je nova pa treba da je skinemo sa sajta?

Što se tiče izveštaja, ako će RZZO da plati doradu programa ili još bolje da kupi ceo paket nema problema, ali ako to treba da plati moja ustanova, ili neka slična mojoj koja je već nešto platila ili pravila sama, pa sad to sve da baci u vodu i da izvrne džepove, pa sve ispocetka, e to nije u redu.

Citat:
(ili se obratite Chipsu).


Bolje ne, teško da ću moći da sam udovoljim svim željama, više mi se svidja ideja da to zahtevamo od RZZO. I dobro je što si nas podsetio da i to možemo .

Znači jedna mala molaba i na mail Petroniju pa puta 200-300 ustanova i nema čovek kud, nego da nam kupi program
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

spacer
Igor Jovanovic
Beograd

Član broj: 4876
Poruke: 78
*.adsl.absolutok.net.

Sajt: www.spacerstudio.com


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama07.03.2007. u 07:54 - pre 208 meseci
Instalirali smo novi next u domu zdravlja i imamo vec gomilu problema, medjutim kao najveci se za sada istakao taj shto ne mozemo da unesemo novog lekara!!!!!!! Tachnije, dozvoli mi da unesem jednog ili dvoje, zavisi od kolichine kosmichkog zrachenja i blizine marsa zemlji ...;), i onda mi stalnno ponavlja nakon unosa i kad stisnem F1 "proverite podatke i greshke i probajte ponovo"!!!! Izludeo sam juche, a najgore je to shto su neki lekari vec nedelju dana na novoj verziji i ne mogu sad da vratim staru verziju jer nece prihvatiti novu bazu koja je shira za par polja...
Ako neko moze da mi pomogne mnogo bi nam znachilo...hvala unapred!
Idemo dalje!
 
Odgovor na temu

gloyer
Branislav Gloyer
Vrsac

Član broj: 136467
Poruke: 34
*.dial.b92.net.

Sajt: www.zcvrsac.co.yu


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama07.03.2007. u 08:18 - pre 208 meseci
@spacer
Imali smo i mi taj problem. Ako je lekar unet u starom programu, moraš da otvoriš bazu u accessu, pa tabelu lekara, nađeš ga po šifri i polje gde piše "P" promeniš u "A" (pasivan u aktivan). Otvaranje novih radi, koliko smo mi primetili.

"I think computer viruses should count as life. I think it says something about human nature that the only form of life we have created so far is purely destructive. We've created life in our own image." Stephen Hawking
 
Odgovor na temu

MitrovicSlobodan
Slobodan Mitrović

Član broj: 136462
Poruke: 40
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama07.03.2007. u 08:18 - pre 208 meseci
Uzrok za neuspesno upisivanje bilo kog sloga može biti neispravna upotreba tipke F1. Ukoliko nakon kucanja u neko polje niste pritisnuli Enter već ste odmah pritisnuli F1, zahtev za upis sloga u bazu se ignoriše.
Ukoliko je kucano u polje, obavezno nakon kucanja treba pritisnuti tipku Enter. Upis sloga u bazu se vrši tipkom F1, ali tek nakon tipke Enter (ukoliko je kucano u polje).

Uzrok za neuspesno upisivanje lekara može biti u tome što lekar sa tom šifrom već postoji.

Lekar koji program ne može da upiše, ne može biti upisan nezavisno od kosmičkog zračenja.

Da li je lekar sa željenom šifrom već evidentiran ili ne možete saznati tako što pritisnete tipku F12 dok stojite na polju Šifra.
u dobijenom ekranu nakucajte šifru u polju = , pritisnite tipku Enter, pa F1. Ovime ste zadali filter na šifarnik lekara po kriterijumu Šifra='...' . Ukoliko postoji lekar sa tom šifrom, vi ćete ga videti, ukoliko ne postoji, neće biti stavki na ekranu.
Tipkom Ctrl-F12 se poništava kriterijum filtera (vraćaju se sve stavke na ekran) i odmah daje šansa za novi kriterijum filtera, na koji se može odgovoriti tipkom Escape (ukoliko ne želite da postavljate filter).
Funkcionalnost tipke F12 važi za sve ekrane i sva polja na ekranima.
Ukoliko i dalje imate problem, javite.

Za Chipsa, verzija programa se vidi pri dnu ekrana aplikacije.

Pozdrav, Sloba.
 
Odgovor na temu

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.zrlocal.net.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama07.03.2007. u 08:26 - pre 208 meseci
@Slobo

Da li prilikom prelaska na Sql Server menjam i podatke o Provideru kod opstih parametara? Imam problema sa povezivanjem na Sql Server Express iako mi preko ODBC kaze da je sve ok. Pokusavam da povezem aplikaciju sa Express varijantom jer bi to mozda bilo interesantno i za druge ustanove. Ipak je to legalna verzija koja se ne placa. Mozda ce nama jednog dana i cika Billi da zakuca na vrata...
www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

MitrovicSlobodan
Slobodan Mitrović

Član broj: 136462
Poruke: 40
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama07.03.2007. u 09:01 - pre 208 meseci
Kolega Spacer je u pravu, kao i Gloyer.

Lekari koji nisu u šifarniku koji je objavio RZZO su u aplikaciji proglašeni kao pasivni i kao takvi se ne vide na ekranu.
Pokušaj unosa pasivnih lekara (koji već postoje u bazi) uzrokuje probleme o kojima je pisao Spacer.


Verzija 1.1.2 NexTZUS aplikacije se nalazi na portalu RZZO-a. Ova verzija obezbeđuje da se u evidenciji lekara vide svi lekari, kako aktivni, tako i pasivni.

Pozdrav, Sloba.
 
Odgovor na temu

spacer
Igor Jovanovic
Beograd

Član broj: 4876
Poruke: 78
*.adsl.absolutok.net.

Sajt: www.spacerstudio.com


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama07.03.2007. u 09:47 - pre 208 meseci
@sloba
Hvala puno na brzim odgovorima, malopre sam skinuo verziju sa portala, ali tamo pishe da je to verzija 1.1.1. U svakom sluchaju problem mi je kada unosim nove lekare koji ne postoje u bazi i on mi prijavljuje greshku "proverite unos podataka i pokushajte unos ponovo!". To se deshava kada sam importovao staru bazu iz nextefzusa i onda pokushao unos novih lekara po postupku koji je opisan. sada idem da probam sa novim programom koji sam skinuo, mozda ce da bude bolje...
Idemo dalje!
 
Odgovor na temu

spacer
Igor Jovanovic
Beograd

Član broj: 4876
Poruke: 78
*.adsl.absolutok.net.

Sajt: www.spacerstudio.com


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama07.03.2007. u 10:43 - pre 208 meseci
Ok, evo report o pokushajima!
Kada instaliram novi program NextZUS, i u praznu bazu pokusham da unesem nove lekare, dozvoli mi ali samo TRI (3) unosa!!! Kod cetvrtog unosa mi napravi problem i da greshku "proverite unos podataka i pokushajte unos ponovo"!!! Posle toga vishe ne mogu da unosim nove lekare!

Na drugim mestima gde sam prethodno vec povukao podatke iz stare baze ne da mi da unesem ni jednog jedinog lekara!!!

U chemu je fora?
Idemo dalje!
 
Odgovor na temu

MitrovicSlobodan
Slobodan Mitrović

Član broj: 136462
Poruke: 40
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama07.03.2007. u 10:59 - pre 208 meseci
Pokušajmo da problem rešimo telefonskim putem.
Molim da se telefon Bit impeksa ne zloupotrebljava. U slučaju da se iscrpe ostale mogućnosti za komunikaciju i u slučaju PROBLEMA, telefon Bit impeksa je 011/3477205 ili 011/3477217.
Pozdrav, Sloba.
 
Odgovor na temu

koya

Član broj: 5583
Poruke: 36
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama07.03.2007. u 11:27 - pre 208 meseci
Uuu Jeee...
Koliko problema. Sve mi se čini da neću ništa dirati dok se ovi problemčići ne reše. Ovaj problem sa lekarima je interesantan. Kada je nekada davno za 20tak računara postojala centralna baza onda se relativno lagano ogržavala baza lekara, sad kada sam razdvojio, to postaje košmar. Svi imate lekara koji nemaju ID broj (neki specijalisti i sl.) koje ste prošle godine uneli "nekako", a sada ih nema. Doduše nisam probao import podataka iz stare baze, pa ne mogu da kudim, ali postavlja se pitanje da li aplikacija kupi sve što bi možda trebalo.
Elem, za dva tri dana smo već stigli do verzije 1.1.2. što je podatak vredan pažnje, i pitanje je dokle će to ići. Ako je ovaj forum donekle doprineo ovim upgrade-ima, onda je u potpunosti ispunio svoju namenu. Najviše bi voleo da sve to radi kako treba, pa da ova tema postane toliko dosadna da je nakraju moderatori lepo ukinu.
A inače, protiv sam kontakata telefonom jer neprimer neću čuti šta je kolegi Kriletu rečeno po pitanju "nekog" problema, pa ću i ja morati da zovem povodom istog problema, pa će i ovaj i onaj pa će ovi iz Bita lagano odlepiti i na kraju se neće javljati, kao i Goran u RZZOu. Bolje ovako. Mnogo više ljudi čita ovu temu nego što, recimo, aktivno učestvuje u diskusiji.
 
Odgovor na temu

spacer
Igor Jovanovic
Beograd

Član broj: 4876
Poruke: 78
*.adsl.absolutok.net.

Sajt: www.spacerstudio.com


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama07.03.2007. u 11:44 - pre 208 meseci
Ok, instalirao sam novu verziju 1.1.1 i moguc problem sa unosom lekara koji se javljao (kazem moguc, jer sam zaista probao hiljade varijanti i isto toliko novih instalacija da sam pozaboravljao gde je bio koji problem) je reshen...bar se nadam da jeste, jer se ispostavilo da je upravo taj cetvrti lekar kog sam unosio vec u bazi i zato mi nije dozvoljavao njegov unos. Sada sam zavrshio danashnju smenu, a sutra cu videti shta se deshava na verziji 1.1.0.

U svakom sluchaju hvala na pomoci, necu vas zvati bez potrebe, a sutra ako ponovo bude bilo istih problema, moracu da vas kontaktiram telefonskim putem, ali nadam se da ce sve biti ok.

pozdrav
Idemo dalje!
 
Odgovor na temu

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.zrlocal.net.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama07.03.2007. u 12:35 - pre 208 meseci
Uf konacno,

nakon duzih podesavanja, kako u SQL server Expressu kao i Shortcut putanje, konacno sam isplivao. Naime, za sve one koje su zainteresovani za prelazak na SQL server Express varijantu, imam sledeca podesavanja:

Npr. Putanja do serverske stanice je \\Plucnaserver a SQL Server mi se pri instalaciji inicialno instalira kao PLUCNASERVER\SQLSERVER.

Sa podesavanjima koje nam je sloba poslao nije htelo da radi. Stalno je izbacivao gresku da ne moze da uspostavi vezu. Pogledao sam u services.msc i vidi vidi SQL Server Express servis se pokrece kao SQLEXPRESS. Tako da mi je putanja shortcuta do SQL Server Express baze sledeca:
C:\NexTZUS\App\NexTZUS.exe \\Plucnaserver /DB=NexTZUS.MDF /SQLEXPRESS=PLUCNASERVER\SQLEXPRESS

Pokrenuo aplikaciju i ona radi. Ako neko ima dodatnih pitanja neka se oglasi :) Pozdrav

www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

MitrovicSlobodan
Slobodan Mitrović

Član broj: 136462
Poruke: 40
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama07.03.2007. u 13:20 - pre 208 meseci
Predlog KriluZR:

Pretpostavljam da se vrlo zanimljiv rezultat dobija kada se fajl NexTZUS.MDF na serveru ....plucni... otvori Accessom.

Pretpostavljam da problemi koje si imao potiču od toga što login 'sa' ima password. Ja sam u uputstvu za rad na SQLServeru napisao da 'sa' ne treba da ima password.

Sugestija: U folderu aplikacije se može kreirati fajl pwd.ini u kome sve što piše treba da je lozinka za 'sa' login na SQL serveru. Autentikacija na SQL serveru treba da je MixedMode.

Argument komandne linije /SQLEXPRESS=... se ignoriše.

Sve uraditi po uputstvu koje sam napisao.

Pozdrav, Sloba.
 
Odgovor na temu

jpetrov

Član broj: 60130
Poruke: 3
212.200.52.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama08.03.2007. u 17:28 - pre 208 meseci
Pozdrav !!!

Od pre neki dan sa poceo da radim u DZ. Instalirao sam nextzus, importovao bazu i sa svakog pojedinacnog racunara radi, ali imam problema kada pokrenem nextzus na vise racunara, javlja mi:
The instruction at "0x00000020" referenced memory at "0x00000020". The memory could not be "Read" ili "write", samo radi prvi koji sam startovao.
U putanji precice na svakom racunaru stoji mapiran disk servera. Juce se javljala ista greska ali sam nekako uspeo da pokrenem sve i dobro je radilo. Danas greska, probao sam sve kombinacije tj. redoslede startovanja racunara. Gresku javlja posle poruke u status baru da se kaci na bazu.
Da li je jos neko imao ovaj problem.

Unapred hvala!!!
 
Odgovor na temu

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.zrlocal.net.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama09.03.2007. u 06:01 - pre 208 meseci
@jpetrov

Mi smo imali skoro slican problem. Kod nas su radila 3 racunara, cim se 4 'nakaci', izbaci ga iz programa. Posle mukotrpnog trazenja greske, otkrio sam da je bio konflikt pri umrezavanju (sto nisam ja radio). Moj predlog je da ides redom od racunara do racunara i napravis dobru organizaciju IP adresa. Mozda ce ti ovo pomoci. I ja sam mislio da je do Next aplikacije, ali ispostavilo se drugacije!

@slobo

Mene bi licno interesovalo malo vise o Bitimpeksu kako bi mogao da stvorim pravu sliku o vama. Koliko programera imate, da li radite i na drugim projektima. Koji sajt? Ko vam je vlasnik?

[Ovu poruku je menjao krilezr dana 09.03.2007. u 07:55 GMT+1]
www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

MitrovicSlobodan
Slobodan Mitrović

Član broj: 136462
Poruke: 40
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama09.03.2007. u 08:24 - pre 208 meseci
www.bitimpeks.co.yu

Što se SQLExpres-a tiče, testirao sam ga u mrežnom okruženju i radi OK (ne ulazim u maksimalni broj konekcija koji nisam našao u pročitanoj dokumentaciji, nisam bio baš uporan, ali Microsoft je izgleda ukinuo ovo ograničenje, već su ograničenja druge prirode, kao na primer, 1GB operativne memorije). Napomena u vezi broja konekcija: NexTZUS aplikacija ne raskačuje i zakačuje konekciju na bazu, odnosno konstantno drži konekciju tokom izvršavanja programa.

Na pitanja koja nisu tehničke prirode neću odgovarati. Ne bih da satima ćaskam već da ovom pisanijom nekome rešim problem.

Problem sa SQL expresom, koji ne znam da li je krilezr rešio je moguće raščlanjavati na forumu, ali uz mnogo dopisivanja, obzirom da je neophodno uključiti servise NamedPipes, TCP/IP i SQLServer Browser, koji po defaultu nisu uključeni, pa program radi lokalno, na radnoj stanici na kojoj je i podignut, a sa mreže se ne može pristupiti SQL serveru express. Takođe, pri instalaciji je neophodno zadati neki pasword loginu 'sa' (ali se nakon instalacije se on može ukinuti, ili upotrebiti pwd.ini, kao što sam ranije pisao).
Čini mi se da bi telefonska podrška pomogla kriluzr da reši situaciju (ako je nije rešio), a posle neka on napiše na forumu (ukoliko je dobre volje) kako je sve to postigao i nek pomogne ostalima koji se opredele za sličan korak.

Pozdrav, Sloba.
 
Odgovor na temu

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.zrlocal.net.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama09.03.2007. u 12:26 - pre 208 meseci
@slobo

Ok radi! Sa onom putanjom koju si gore naveo i radi u mreznom okruzenju, cini mi se cak i malo brze nego sa Access bazom. Ipak, morao sam da napravim onaj pwd.ini sa sifrom posto se bar kod Sql Server 2005 Express sifra 'sa' ne moze izbrisati da bude (blank).
Samo mi nesto nije sasvim jasno. Dakle shortcut putanja ima sledece parametre:
C:\NexTZUS\App\NexTZUS.exe \\Plucnaserver /DB=NexTZUS.MDF /SQLServer=plucnaserver\sqlexpress

plucnaserver\sqlsexpress - koristim jer nece sa Aliasom Plucnaserver. Malo cu jos cackati i probati kasnije.
Naime,

1. C:\NexTZUS\App\NexTZUS.exe je putanja do .exe fajla - Jasno!
2. \\Plucnaserver /DB=NexTZUS.MDF - kod mene je to fajl koji sam dobio od Slobe (prazna NextZUS.mdf i .lfd fajl). Njih sam kopirao u C:\NextZUS\Dat datoteku na serveru. Pomocu Upsizing Wizarda u Accessu sam prebacio podatke iz stare NextZUS baze (koja ima podatke Jan i Feb) u Sql Server 2005 Express. Na ovaj nacin mi radi sve ispravno!
Moje pitanje: Ono /DB=NexTZUS.MDF pokazuje na praznu bazu koja sluzi u putanji samo kao ukras?! Da li je to tako ispravno? Ili bi u C:\NexTZUS\Dat trebala da stoji prava baza? - Sto mi je manje logicno!!
3. /SQLServer=plucnaserver\sqlexpress - Jasno!


www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 285374 | Odgovora: 1124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.