Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Superiornost Linuxa

[es] :: Advocacy :: Superiornost Linuxa

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 25756 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 15:55 - pre 209 meseci
Nece uskoro obicni korisnici preci na linux, ne zbog tezine ili ne znam ni ja sta... a i zbog toga. Linux koliko god da napredovo i dan danas je "tezak" za koristenje.. i po defaultu s***** (distribucije koje su user friendly).
Jebemti linux kojem treba duplo vise da se digne sistem nego windows.. kao redhat ili tako neki sistem, koji nema sta nema kad ga instaliras. Optimizovan ni za sta.
Pa cak i kad poiskljucujes te gluposti... ono sto se ne moze iskljuciti je linkovano sa nabudzenim libovima i kernelom, tako da se apache dize pola minute ili ssh ili bilo sta drugo. Kompatibilnosti izmedju RedHata i ostalih distribucije skoro da i nema, itd...
Nisu dzaba ljudi davnih dana pricali "Ko radi na redhatu, uci redhat, ko radi na slackware-u uci linux". Mada ovo je relativno, isto tako slackware mozes da zamjenis sa recimo debiana, kojeg danas da instaliras treba da posjedis...

Nece preci na Linux zato sto svi koriste Windows, komsija, mama, tata, sestra.
Ne rade igrice. Ne interesuje me wine i slicna sranja... virtualizacije simulacije emulacije ... vmware i slicna g****.
Ne radi fotoshop, ne radi word (ima openoffice, niko nije ni cuo za to, ljudi uce word u skoli i tu je tacka).
Nema u igraonicama linux... vecina korisnika koji su kupili kompjuter vidjeli su od pomenutih gore ili iz igraonica...
Jos jedna stvar, ja mislim i nadam se da Linux nikad nece postati mejnstrim OS...sve sto postane mejnstrim, postaje g**** uzasno. Poput muzike.

Sto se tice stallmana, kojeg je onaj sa akerskim nikom opisao kao covjeka koji nosi tegle, jede burek, brada, kosa i ostale gluposti koje je rekao jer veze nema ni o cemu, procitati sledece:

"Linux: Stallman Convinces Cuba to Switch to Open Source"
http://linux.slashdot.org/linux/07/02/17/1337233.shtml

Eto covjek koji jede burek ubjedio jednu drzavu da predje na OS soluciju (kako bi taj isti covjek nazvao "kupusara").
Tako da svoje komplekse lijecis na drugim mjestima, a ne ovde...
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 16:13 - pre 209 meseci
Ubedio svoje drugove komunjare ;-)))
Pa dobro sta znam mozda je tebi stallman idol (zbog nerd looka) meni svakako nije :)
Bas sam srecan zbog Cube evo momentalno se selim tamo da koristim linux.
Linux postaje mainstream (suse,fedora) time je vec postao njesra (po tebi).
Covece ubedio Kubu da predje na linux mislim da cu bolje ziveti posle ovog
saznanja mir i prosperitet :)

Mora da im je podelio svima ubuntue za dz pa se poor people obradovao ;-)
Jos je sigurno sve upakovao u crvene kutijice.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 16:51 - pre 209 meseci
Pa aj ti otidji na kubu pa ti ubjedi nekog u nesto, posto vidim da volis da blatis ljude ... i drzave, a nikako nisi kvalifikovan da to radis. Ni po kolicini znanja koje posjedujes ni po geografskoj lokaciji. Pominjem geografsku lokaciju posto si omalovazavao i Kubu kao drzavu. TI si nasao pricati.. iz debelog crijeva evrope.

Citat:

Linux postaje mainstream (suse,fedora) time je vec postao njesra (po tebi).


Ne postaje. Distribucije postaju njesra koje su orijentisane na "user friendlynes". Zato ih ne koristim, niti cu. Naravno ovo je moj licni stav i izbor. Covjek odabira distribuciju po nivou znanja i ukusa. Za razliku od windowsa, gdje imas ono sto imas i to ti je to.


Citat:
Covece ubedio Kubu da predje na linux mislim da cu bolje ziveti posle ovog
saznanja mir i prosperitet :)


Ponovo cu ja, ajd ti ubjedi nekog u nesto...stallman bradati prljavi smrdljivi sa burekom u ruci, neobrijan je pricao sa ljudima sa kojim vecina ljudi ne moze da prica, nebitno sto su oni sa kube.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 17:18 - pre 209 meseci
Citat:

Pa aj ti otidji na kubu pa ti ubjedi nekog u nesto, posto vidim da volis da blatis ljude ... i drzave, a nikako nisi kvalifikovan da to radis. Ni po kolicini znanja koje posjedujes ni po geografskoj lokaciji. Pominjem geografsku lokaciju posto si omalovazavao i Kubu kao drzavu. TI si nasao pricati.. iz debelog crijeva evrope.

Moram da pustim bradu i da vicem "yes comrade". Kakve kvalifikacije mi trebaju da izrazim
svoje misljenje o necemu? Da ne treba kad postujem diplomu da polozim ili neki test da polazem ;-)
Da neces mozda i urino kulturu da izvadis. Ako sam ja iz debelog ti si iz slepog creva :)

Citat:

Ne postaje. Distribucije postaju njesra koje su orijentisane na "user friendlynes". Zato ih ne koristim, niti cu.

Pa zaro to nisu linuxove najjace uzdanice ubuntu , suse , fedora? ;)

Citat:

Ponovo cu ja, ajd ti ubjedi nekog u nesto...stallman bradati prljavi smrdljivi sa burekom u ruci, neobrijan je pricao sa ljudima sa kojim vecina ljudi ne moze da prica, nebitno sto su oni sa kube.

Sto bih to radio? lol
Ljudi videli da je njiov covek , komunjarska opredeljenja razna njesra o slobodi i sl gluposti
ljudi gladni demokratije nemaju para za M$ proizvode a ubuntu jos deli cd za dz :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 18:13 - pre 209 meseci
Kakav ti bjes krijes tim glupim sarkazmom ? Posjeti psihologa.. oni ce ti reci, ako vec ne mozes sam da skontas u cemu je tvoj problem.

Citat:

Moram da pustim bradu i da vicem "yes comrade". Kakve kvalifikacije mi trebaju da izrazim
svoje misljenje o necemu? Da ne treba kad postujem diplomu da polozim ili neki test da polazem ;-)
Da neces mozda i urino kulturu da izvadis. Ako sam ja iz debelog ti si iz slepog creva :)


Pusti bradu, dodji sa burekom sa teglama, pusti kosu, vici yes comrade, otidji u kubu... pa napravi nesto.
Odma' odgovor, neces napraviti nista, zato sto si ti u stvari, nebitan lik koji nema apsolutno nikakav autoritet ni u sajber a ni u stvarnom svijetu. Nisi nista postigao u svom zivotu. Sve sto ti znas da radis je da pricas svoje subjektivno misljenje, koje je vecinom s***** neko i kojima se ljudi smiju.

Ne, ja sam isto iz debelog crijeva evrope. Usrane korumpirane drzave u kojoj malo ko ima potencijala da uspje i da bude sretan u zivotu, sta god da cini covjeka sretnim.
Razlika izmedju mene i tebe je ocigledna. Ja ne s**** ni po kome, osim po ljudima koji seru po drugima, a nikad nista nisu uradili niti napravili.. nemaju nikakvu osnovu niti ikakvu istoriju koja ce da ih podrzi u tim svojim tvrdnjama.
Kopira dimkovica, sinijku-a i ostale u prozivanju ljudi poput stallmana, doduse ti navedeni ljudi su daleko od glupana, samo su se okrenuli u drugom pravcu, ali i dalje zasluzuju postovanje.

Citat:

Pa zaro to nisu linuxove najjace uzdanice ubuntu , suse , fedora? ;)


U kojem svijetu ? U desktop svijetu ? U mejnstrim svijetu ? Definitivno.
U serverskom svijetu se koristi RH/FC zahvaljujuci financijskoj podrsci RH-a i firmi poput bivseg EV1 serversa i lijenih/obsolete administratora kao i onih sa krhkim znanjem.

Citat:

Sto bih to radio? lol
Ljudi videli da je njiov covek , komunjarska opredeljenja razna njesra o slobodi i sl gluposti
ljudi gladni demokratije nemaju para za M$ proizvode a ubuntu jos deli cd za dz :)


Pa sta s**** onda ?
Odakle ti pravo da ti covjece pricas o stallmanu ? Stallman je sa 10 godina bio 20 klasa iznad tebe sad ...

Na ovo sve ponovo ocekujem neargumentovan odgovor najnizom vrstom sarkazma.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 18:21 - pre 209 meseci
Jao flejmer se primio na flame ;) Sto se nerviras? ne valja za lepotu.
Molim bez doktorskih disertacija. Haha vala uveselio si mi vece.
Mogu da pricam apsolutno sta god zelim o stallmanu i gatesu o
tebi o kome god pozelim. Za to mi ne treba nikakav autoritet vec
10 prstiju , racunar , internet i browser ;-)

Citat:
Nisi nista postigao u svom zivotu.

Vala bas evo vec sam stavio prst na celo i duboko se zamislio
o svom smislu zivota. Mislim da cu da se otrujem usled toga
sto nista nisam napravio u zivotu uf otvori oci meni slepome :)

Tacno od linux bagre nemagorih ljudi. Naravno cast pravim linux korisnicima.
Ali ovi samoproklamovani linux-kernel-hacker ...cuvaj se:)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 18:31 - pre 209 meseci
windows_zakon
Član broj: 97723
Poruke: 14
87.250.102.*
OS: Debian GNU/Linux

Windows zakon a koristim debian, koja kontradikcija :)

Nego, ponasas se poput nekih black/death metalaca koji kazu da je sve komercijala ono sto se svidja makar 5% populacije, sve je to komercijala... Nije komercijala ono sto se svidja 0.00001% populacije. Ono sto hoces da kazes jeste da hoces da budes razlicit i u centru paznje ljudi, a i uspijeva ti. Ono sto se svidja vecini ne mora da znaci da je lose, ja koristim windows radi nekih aplikacija, i nikad nisam presao 100% na linux, niti cu. Windows ce uvijek biti vezan za moju struku i tacka. Presao sam na linux jer mi se svidio, nema virusa, spajvera, malvera i ostalih njasra dok radim na netu. Zasto koristim slack linux a ne suse? Zato sto necu da mi se smiju ljudi sjutra kad budem radio u struci da ne znam cemu sluzi resolv.conf i slicno, a rado cu se prebaciti na suse uskoro opet, bas zato sto je "komercijala" i udoban za rad, a ti se peglaj sa depedencijama na debianu.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 19:17 - pre 209 meseci
Citat:
blood:
Tacno od linux bagre nemagorih ljudi. Naravno cast pravim linux korisnicima.
Ali ovi samoproklamovani linux-kernel-hacker ...cuvaj se:)


A koji su to "pravi" linux korisnici?
Covek mozda i preteruje,ali i ti batice kenjas na eks i ides iz krajnosti u krajnost,a tek sto kontre volis da udaras i da provociras to tek da ne pominjem...
Dobro ti je rekao covek-isfrustrian u realnom zivotu pa forum koristi kao izduvni ventil,kad to vec ne moze u pravom zivotu(citaj=kompleksas)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 19:20 - pre 209 meseci
Vazno je povuci vodu posle kenjanja ;-)
Uglavnom slazem se sa tobom da je debian najbolje resenje
uz pomoc kog se zaobilazi dep hell tj nema ga. Zato mi je
omiljen distro uz gentu ;>
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 19:46 - pre 209 meseci
Citat:

Windows zakon a koristim debian, koja kontradikcija :)

Nego, ponasas se poput nekih black/death metalaca koji kazu da je sve komercijala ono sto se svidja makar 5% populacije, sve je to komercijala... Nije komercijala ono sto se svidja 0.00001% populacije. Ono sto hoces da kazes jeste da hoces da budes razlicit i u centru paznje ljudi, a i uspijeva ti. Ono sto se svidja vecini ne mora da znaci da je lose, ja koristim windows radi nekih aplikacija, i nikad nisam presao 100% na linux, niti cu. Windows ce uvijek biti vezan za moju struku i tacka. Presao sam na linux jer mi se svidio, nema virusa, spajvera, malvera i ostalih njasra dok radim na netu. Zasto koristim slack linux a ne suse? Zato sto necu da mi se smiju ljudi sjutra kad budem radio u struci da ne znam cemu sluzi resolv.conf i slicno, a rado cu se prebaciti na suse uskoro opet, bas zato sto je "komercijala" i udoban za rad, a ti se peglaj sa depedencijama na debianu.


Pa da, ovaj forum smatram ko zajebanciju, takav mi je i nick.
I ja koristim windows za neke stvari i aplikacije, dok se iste ne pojave na linuxu... i nemam apsolutno nista protiv windowsa.

Sto se tice udobnosti za rad... ti debian mozes da podesis da izgleda i radi isto sto i suse i redhat.
Ja koristim debian i imam potpunu kontrolu i uzitak dok radim i slicno... tako da ti ta teorija pada u vodu.

A to o dependencijama na debianu ? Ne razumjem ja o cemu ti pricas. Toga nema, kad koristis apt-get(8).

 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 20:04 - pre 209 meseci
apt-get je komercijala, predji na slackware :D
A mislim i da [ES] nije za zaj*****ju vec nesto drugo.
A reci mi za sta sluzi onoliki narod koji radi u RH i Novellu recimo, kad ti mozes da stvoris identicno udoban rad na debianu?
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 20:16 - pre 209 meseci
Citat:
A reci mi za sta sluzi onoliki narod koji radi u RH i Novellu recimo, kad ti mozes da stvoris identicno udoban rad na debianu?


Njihova jedina funkcija nije RHEL i ostale distribucije koje oni izdaju. RH je mnogo pripomogo citavoj OS zajednici... sa patchevima i ostalim stvarima.

A i pored toga, sta ti ne mozes da uradis na debianu sto mozes na fedori ili rhel-u ?
Ili da ti posaljem recimo slike sa mog desktopa, koji je naravno organizovan po mom ukusu... ali sasvim dobro obavlja posao, isto kao sto bi i RH.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 20:48 - pre 209 meseci
Hocu da vidim tvoje resenje za Yast i Yum recimo, a ne kakvo graficko okruzenje imas nasminkano superkaramba temama, transparentnom konzolom, tulbarovima i ostalim djakonijama sto su plagijat resenja windowsa i macosx-a, tooo me ne interesuje. komercijala je to :)
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 21:18 - pre 209 meseci
Citat:
jorganwd: Zasto koristim slack linux a ne suse? Zato sto necu da mi se smiju ljudi sjutra kad budem radio u struci da ne znam cemu sluzi resolv.conf i slicno, a rado cu se prebaciti na suse uskoro opet, bas zato sto je "komercijala" i udoban za rad, a ti se peglaj sa depedencijama na debianu.


Ajde nemoj biti smesan
To da li ces nesto nauciti ne zavisi od distroa vec iskljucivo od tebe,tj. da li ti zelis da naucis
Svejedno da li je Slackware ili SUSE
Kakve depedencije na Debianu?Toga na njemu nema zahvaljujuci synpatic+apt kombinaciji koja je za dva koplja ispred bilo kojeg drugog resenja kada su u pitanju ostali linux distroi,kako po brzini,tako i po jednostavnosti koriscenja...

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 21:31 - pre 209 meseci
Zaboravih da pomenem...
Kada se vec pominju Debian i SUSE cisto da kazem da je je ovaj drugi nije ni do kolena ovom prvom
Jeste Debian manje saren,ali smatram da uopste nije toliko komplikovan za pocetnike jer je prilicno jednostavno podesiti sve sto je potrebno(pa i iz konzole),a tek da ne pominjem koliko je brzi u odnosu na SUSE koji u nekim momentima zna da se vuce kao crevce(narocito Yast),a tu je i vec pomenuta apt+synaptic kombinacija...
Isto tako dok SUSE izbacuje novu verziju na svakih 6 meseci(pa imamo tako 10.0 koja je OK,pa 10.1 koja je krsh,pa onda 10.2 koja sve ispravlja i tako u krug),za to vreme ti vozis lepo par godina stable Debian izdanje i uzivas jer u njemu sve radi kako treba i onako kao sto je zamisljeno...

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Superiornost Linuxa17.02.2007. u 23:15 - pre 209 meseci
Ne znam sto fali Suse-ovom yastu za instaliranje programa, kao rjesavanje depedencija i slicno?
Uostalom, tebe niko ne bije po usima da skidas novu verziju OS-a, meni je recimo vise od godinu dana suse 9.3 radio sasvim ok, izuzevsi sporost dizanja sistema, a i taj problem je rijesen kako sam cuo, nego sam se prebacio na slack pa nisam bas u toku.
A ako cemo iskreno, uzmi koji god hoces distro, moci ces sve iz konzole da namjestis, samo je pitanje jesi li prinudjen ili ne. Ako si prinudjen (ili si sam sebe prinudio na takvu okolnost, kao ja sam sebe) onda ces lakse, dublje i bolje razumjeti kako neke stvari rade na linuxu.
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Superiornost Linuxa18.02.2007. u 11:45 - pre 209 meseci
Citat:

Hocu da vidim tvoje resenje za Yast i Yum recimo, a ne kakvo graficko okruzenje imas nasminkano superkaramba temama, transparentnom konzolom, tulbarovima i ostalim djakonijama sto su plagijat resenja windowsa i macosx-a, tooo me ne interesuje. komercijala je to :)


Djecak, jes ti to napiso da debian nema elegantno(po tebi) rijesenje poput yast/yum-a ?

Sto se debiana tiche.
apt-get install program_koji_zelis.

Sam ce da instalira sve dependencije sto mu trebaju, koliko god da mu treba.
Nedavno sam uradio upgrade sa debian stable na debian testing(etch).
To ti je kompletan sistem... upgrejd kompletnog sistema preko apt-geta... pa ti sad vidi.Sve sto je bilo instalirano na masini je upgrejdovano apt-getom za nekih 10 minuta (+2h dok je apt-get, sam, podrazumjeva se, skinuo sve sto mu treba sa neta).
Nikakav dependencije problem nisam im'o.
Takodje imas i interfejs za apt-get ... koji radi u konzoli, aptitude i dselect.

Yum ... to je nastalo godinama poslije debianovog apt-geta koji je bio i ostao vrh sto se tice paketa.
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Superiornost Linuxa18.02.2007. u 11:55 - pre 209 meseci
Evo ti rijesenje za upgrade svog nedavno instaliranog sistema...

mashina:~# apt-get dist-upgrade
Reading package lists... Done
Building dependency tree... Done
Calculating upgrade... Done
The following packages will be upgraded:
ark cvs dash dcoprss defoma discover1-data grub hal imagemagick initscripts iputils-ping kamera
kappfinder kate kcalc kcharselect kcoloredit kcontrol kdebase kdebase-bin kdebase-data
kdebase-kio-plugins kdegraphics kdegraphics-kfile-plugins kdelibs kdelibs-data kdelibs4c2a kdelirc
kdenetwork kdenetwork-filesharing kdenetwork-kfile-plugins kdepasswd kdeprint kdesktop kdessh
kdeutils kdf kdict kdm kdnssd kdvi kedit kfax kfaxview kfind kfloppy kgamma kget kghostview kgpg
khelpcenter khexedit kicker kiconedit kjots klaptopdaemon klipper kmenuedit kmilo kmrml
knewsticker kolourpaint konqueror konqueror-nsplugins konsole kooka kopete kpager kpdf
kpersonalizer kpf kpovmodeler kppp krdc kregexpeditor krfb kruler ksim ksirc ksmserver ksnapshot
ksplash ksvg ksysguard ksysguardd ktimer ktip kuickshow kview kviewshell kwalletmanager
kwifimanager kwin libaudio2 libavcodec0d libavformat0d libc6 libc6-dev libcamel1.2-8 libcupsimage2
libcupsys2 libcupsys2-gnutls10 libebook1.2-5 libecal1.2-6 libedata-book1.2-2 libedata-cal1.2-5
libedataserver1.2-7 libedataserverui1.2-6 libegroupwise1.2-10 libexchange-storage1.2-1 libexpat1
libgnomevfs2-0 libgnomevfs2-common libhal-storage1 libhal1 libkonq4 libkscan1 libmagick9
libnspr4-0d libnss3-0d libpostproc0d libpq4 librss1 libsmbclient libspeex1 libssl0.9.7 libx11-6
libx11-data lilo linux-kernel-headers locales lsb-base module-init-tools netbase nfs-common ppp
samba-common shared-mime-info superkaramba sysv-rc sysvinit sysvinit-utils tex-common ttf-dejavu
x-window-system-core x11-common xlibmesa-dri xlibmesa-gl xlibmesa-glu xlibs-data xorg
xserver-xfree86 xserver-xorg xserver-xorg-core xserver-xorg-input-all xserver-xorg-video-all
156 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 118MB of archives.
After unpacking 6804kB of additional disk space will be used.
Do you want to continue [Y/n]?

Sve sto je potrebno od mene, da imam sve latest sto je debian izbacio ... su dva puta da iskoristim tastaturu i da cekam.
apt-get dist-upgrade
i da udarim enter na kraju. Za par minuta imam sve latest. Gdje ces elegantnije od toga ?
 
Odgovor na temu

silber

Član broj: 1605
Poruke: 97
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Superiornost Linuxa18.02.2007. u 14:25 - pre 209 meseci
Samo citam temu i ne mogu da verujem. Hajde sada svi lepo procitajte naslov teme + prvi post. Ovom forumu definitivno treba moderator.
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Superiornost Linuxa18.02.2007. u 15:26 - pre 209 meseci
Citat:
silber: Samo citam temu i ne mogu da verujem. Hajde sada svi lepo procitajte naslov teme + prvi post. Ovom forumu definitivno treba moderator.


Problem je u tome što, da počneš pričati zašto je DirectX 10 par svjetlosnih godina od bilo čega sličnog na linuxu, teško da bi se itko uključio u raspravu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Superiornost Linuxa

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 25756 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.