Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Losa slika divx filmova na tft monitoru

[es] :: Video karte i monitori :: Losa slika divx filmova na tft monitoru

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8677 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Neo85

Član broj: 48361
Poruke: 116
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Losa slika divx filmova na tft monitoru12.02.2007. u 16:28 - pre 209 meseci
Skoro sam uzeo Benq FP93GX i slika divx filmova na njemu je znatno losija nego na mom starom crt monitoru, znaci ima dosta kockica i razmrljavanja kao kod onih ranijih divx filmova a isti film ima savrsenu sliku kad ga pustim preko starog monitora, sto znaci da imam sve kodeke pa nije do toga. Imam i najnovoji drajver za graficku pa me interesuje jel to kod svih tft monitora tako slabija slika sto se filmova tice ili ja mogu jos nesto da uradim da popravim istu?
 
Odgovor na temu

Neksim

Član broj: 133644
Poruke: 41
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru12.02.2007. u 23:27 - pre 209 meseci
Ja imam Samsung 940N i takodje je slika kod divx filmova losija, nego kod starog CRT-a (najprostiji Samsung 753S).
Izgleda da je to mana kod svih tft monitora i nema veze sa drajverima i softverom.

Pozzz
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru13.02.2007. u 00:39 - pre 209 meseci
Da, to je normalno na TFT-u. Izražen "banding" uzrokuje upravo pomenute simptome. Mada se taj efekat ublažava udaljavanjem od ekrana, a pošto se filmovi i inače trebaju gledati sa nekakve distance...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

DarkHorus
Rastko Z
Hell !!

Član broj: 119273
Poruke: 489
213.240.37.*



Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru13.02.2007. u 08:42 - pre 209 meseci
najveci problem sa kojim se susrecemo (mi koji da jemo savete uglavnom) - da generalizujem sada - jeste nepoznavanje i neupucenost gro korisnika u doticno parce hardvera pre kupovine. kasnije to dovodi do problema kao sto je ovaj.

ZAISTA, OVAJ FORUM TREBA DA DOBIJE VISE POSTOVA TIPA: "POMOC PRI KUPOVINI....." JER CE SE TAKO IZBECI:
A) KUPOVINA NEADEKVATNOG HARDVERA SVRSI (AUTOMATSKI BACENE PARE ILI SLICNO),
B) POSTOVI OVOG TIPA.

I, sta sada reci coveku kao sto je Neo85? Zaleteo se, ulozio je pare, a da ni nije proverio dotican monitor kako se ponasa u zahtevanim situacijama. pogotovu sto se radi o monitoru koji bih (ja licno) zaobisao u sirokom luku.


Every man is a STAR!
 
Odgovor na temu

DarkHorus
Rastko Z
Hell !!

Član broj: 119273
Poruke: 489
213.240.37.*



Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru13.02.2007. u 08:51 - pre 209 meseci
dalje, da ne bi bilo: "ma, prica covek napamet..." moram se nadovezati:

1) boje su od losijih koje sam video na TFT-ovima. jednostavno, naspram konkurencije - zalosno da budem iskren.
2) problem osveljenja i odnosa svetlo/mrak (crno) se ne moze resiti cak ni dostelavanjem contrast/brightness...
3) pri gledanju filmova sa mracnim scenama, mracniji detalji - jednostavno nisu vidljivi !
4) zestoka promena boja sa promenom ugla gledanja
5) 6-bitni TFT W.T.F ??? da bi postigli "cough...2ms...cough..." - na papiru (realnih 6 !!) ovaj TFT isporucuje mizernih 265k boja !!! kao i prosecni mobilni danas. zalosno


Every man is a STAR!
 
Odgovor na temu

Neo85

Član broj: 48361
Poruke: 116
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru13.02.2007. u 14:55 - pre 209 meseci
Ali sto je najgore ja nisam ovaj monitor kupio tek tako, prelistao sam mnoge forume i dobio je vrlo dobre ocene, pogotovo od ljudi koji ga koriste, nista ne kupujem na brzinu. Medjutim stvari koje mi smetaju su vrlo isprane boje, sve je nekako bledo a podesavanja su mu nikakva, ne mogu mi nikako pomoci, slika na filmovima je vrlo mracna a kad ga koristim za neke druge stvari ako je pozadina svetla ubija koliko sljasti. Jos je i gornji deo tamniji od donjeg pa cu ga nositi na reklamaciju, ali je najgore sto su ovaj monitor ocenili kao jedan od boljih u ovoj klasi pa ne znam ni za koji bih ga model zamenio ako bih imao tu mogucnost. Gledao sam samsung 931bf pa da doplatim ako treba, ali sve mi se cini da se necu mnogo usreciti jer sam suvise velika picajzla i vidim da mi prelazak sa crt na tft bas pravi problem. DarkHours, ako imas neki pametan predlog slobodno ga izlozi, citam ionako dosta po forumima kao sto sam rekao, najvaznije mi je da slika bude prijatna za gledanje, da mogu komotno da radim neko programiranje ili neke stvari u office-u a da me svetlost ne ubija i da za gledanje nekih filmova daje pristojnu sliku, kapiram ja da ne moze da bude kao na crtu ali bar da ne bude ovoliko tamna.
 
Odgovor na temu

DarkHorus
Rastko Z
Hell !!

Član broj: 119273
Poruke: 489
213.240.37.*



Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru16.02.2007. u 09:41 - pre 209 meseci
@ Neo85
"Ali sto je najgore ja nisam ovaj monitor kupio tek tako, prelistao sam mnoge forume i dobio je vrlo dobre ocene, pogotovo od ljudi koji ga koriste" - zanimljiv neki forum. i nadasve iskusni korisnici. nema sta.
Every man is a STAR!
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
212.62.47.*



+11 Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru20.02.2007. u 10:27 - pre 208 meseci
Filmovi na TFT-u izgledaju losije nego na CRT-u ali je text mnogo bolji i to je prva stvar koja se moze cuti o monitorima. Ako se informisete iz reklama proizvodjaca nije cudo sto sledi iznenadjenje posle kupovine. Kao i ono sa brzinom odziva i uglom gledanja, tehnika stoji u mestu samo menjaju nacine racunaja. 2 milisekunde, nisu preterali za malo nego gnusno slagali. U to moze da veruje samo neko ko ko je u zivotu video jedan ili nijedan TFT.
Negde posle 2000-2001 su tft postigli zadovoljavajucu brzinu odziva 16-20 ms a od tada su ih uglavnom unapredjivali na markentinskom planu i vizuelno smanjivanjem okvira i farbanjem u fensi boje. I cena je postala prihvatljiva.

@ Neo85
Podesi u drajverima svetlo i kontrast posebno za overlay a i u plejerima i kodecima imas color controls.

[Ovu poruku je menjao pantic68 dana 20.02.2007. u 11:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kuntz
Vladimir Jokic
Video Editing i Digitalna obrada
fotografija
Novi Sad, Detelinara

Član broj: 74791
Poruke: 35
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru20.02.2007. u 15:03 - pre 208 meseci
Stvar je tu dosta diskutabilna. Ja sam pre mesec dana za kucu uzeo Samsung 940Bf. Mogu da kazem da sam prezadovoljan sa njim. Radim u foto labaratoriji i monitor mi je bitna stavka. Ranije sa starim LG-em kad obradjujem/cistim neku sliku kuci sa npr belom pozadinom i odnesem je "ociscenu" na posao gde imamo sony crt trinitronce vidim da nisam ocistio pola stvari na toj beloj pozadini. Sad je prica sa ovim samsungom drugaciji. Necu da kazem da je vrhunski monitor jer sigurno ima boljih (EIZO npr). Naravno... pre kupovine sam se setao sajtovima citao o njemu,gledao testove i generalno su ga ljudi nahvalili. Na Tom's hardveru je dobio i neku nagradu za jasnocu slike i kazu da je dobar za gledanje dvd-ova i igre. To opet nije znacilo i da je dobar za obradu fotografije. U mom slucaju sreca je bila ta sto sam mogao da ga isprobam na dan. Doneo sam kuci i Fuji test slike (4 slike za podesavanje razlicitih stavki monitora) za podesavanje monitora na Fuji-evim skenerima i uz male korekcije na monitoru dobijao sam identicne slike. I sto se tice ostrine i gustine i boje. Ne treba da ti napominjem kakve su te fuji test slike i kakva je rezolucija. Vidis i najmanju dlacicu na kosi. Sad opusteno kuci donesem posao i radim. Obratio sam paznju i dali se desava efekat sa tamnijim senkama da se gube neki detaljcici u njima. Na ovom monitoru se ti detalji vide. Znaci senka ne postaje crna kao ugalj. Imam malo muljanja na divixu ali nista strasno. Divix je divix. DVD-ovu su odlicni a probao sam i High Def. filmove.... reci cu samo da je savrseno

Ukusi su razliciti. Meni radi super. Pise da je 2ms a dali lazu ili ne..... ja nisam primetio nikakvo seckanje zbog monitora. Imam zver od konfiguracije i mogu da teram igrice na hi hi hi i radi sve savrseno. Uskoro pocinjem da radim i montazu. Stize mi matrox RTX 100 pro kartica. Videcu kako radi sa tim stvarima mada tu je sad diskutabilno koliko je monitor bitan za kvalitet jer video je digitalan pa je digitalan ako ga tako radis.

Ne... ne radim za Samsung i nije varijanta svaki ciga hvali svoga konja niti sam diler neke nase firme. Hocu da kazem da sam siguran da Samsung Bf940 vredi svakog evrica (ja sam ga platio 320 verovatno ima i jeftinije). Stvarno je dobar monitora. To je moje misljenje. Ukusi su razliciti. Mozda bi neko rekao bljak bljak bljak ali onda uzmes 700-800 evrica pa zoves nemacku, francusku, englesku i narucis EIZO i cekas dok ne dodje. Ako ga uopste imaju. U firmu smo narucili 4 EIZO 19 inca..... cekali smo 4 meseca da nam dodju. Verovatno su ih tek onda poceli praviti kad smo narucili :-))) U hrvatskoj ti je najblize EIZO predstavnistvo ali tu rade ljudi koji niti imaju ijedan primerak EIZO monitora a vecina njih ih nije ni videla. Licno iskustvo jer sam sa sefom isao. Eto malo informacija i za ljude koji planiraju EIZO. Ako slucajno kod nas naletite na neki oglas za EIZO predstavnisto..... hmmmmm zaobidjite ga. U Srbiji nema EZIO predstavnisto.

Setao sam ja tu malo levo desno po temama u ovom mom post-u ali ne zamerite. Eto to ti je moje iskustvo. Imas Benq za 15.000 din u Novom Sadu 19 inca... ali ja u principu tu i sl. marke izbegavam jer budimo iskreni... 15.000 din. za 19 inca.... malo je :-)

PS: Acer se nije pokazao lose kao monitor. Prica je svugde ista.... procunjaj po netu. Istrazuj. A sajtove proizvodjaca uzimaj sa rezervom. I 3dfx vooodu 2 je na njihovom sajtu jos uvek vrh vrhova medju graficikim karticama :-))) Ako jos uopste i postoji njihov sajt :-))))
Idem shorom i picim motorom......
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru20.02.2007. u 18:10 - pre 208 meseci
Ne postoji
3Dfx je oooodavno kupljen od strane nVidije i tako je nestala i cela epoha.

Da kojim slučajem postoji, od ATI-ja i nVidije se ne bi čulo ni "z".
Jedini njihov problem je bio slaba finansijska zaleđina.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru27.02.2007. u 15:34 - pre 208 meseci
Ja imam 940BF, platio sam ga 293e. Ja sam zadovoljan slikom. Normalno da bi vise voleo da su CRT monitori "zdraviji" jer je na njima slika izvrsna, i pre bi dao tolike pare za neki Trinitron nego za ovaj. Ali naviknes se nakon nekog vremena. Slika u filmovima mi je super, doduse crna nije skroz crna ali... valjda se i zbog toga malo tamniji (ne skroz crni) detalji lakse vide.
Mane iliti zamerke na 940bf su:
1. Probijanje pozadinskog osvetljenja na gornjoj i donjoj ivici monitora, ali smatram da ovo nije usamljena greska kod mene jer je i kod druga isti slucaj a i na nekim forumima smo citali da je to kod ovog monitora mana. Naravno ovo se vidi samo pri tamnim scenama (DOS, BIOS listing, filmovi).
2. 5:4 aspect ratio. Koja je B....A ovo smislila? Ili postoji neki tehnicki razlozi zasto ovo mora da bude tako? Kako ja da igram igrice na 4:3 rezoluciji bez deformacije?
3. Da se nadovezem na prethodnu zamerku, gde je, dodjavola, opcija za smanjenje slike vertikalno/horizontalno? Ovo bi mi pomoglo da resim gornji problem ali nema...
Samo toliko o zamerkama, mada se 2. odnosi na sve TFT-ove.
P.S.
O poslednjem (i pred poslednjem) problemu sam pisao u jos jednoj temi tako da se sad ne ponavljam, ovde sam samo hteo da iznesem moje misljenje o monitoru.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
212.62.47.*



+11 Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru28.02.2007. u 14:37 - pre 208 meseci
Hdtv video u native rezoluciji mog monitora izgleda odlicno ali divx je mnogo bolji na crt-u a na tv jos bolji. Za neke stvari ne treba ostrina i preciznost.
Drugo da bi slika bila bez duhova dovoljno je da odziv bude 33 ms - to je za 30 slika u sekundi a oko ne registruje vise od toga. Medjutim za te 33 ms slika treba da predje iz crnog u belo ili obrnuto a proizvodjaci monitora racunaju prelazak iz jedne nijanse sive u drugu nijansu sive sto nema veze sa mozgom ali je uobicajeno.
 
Odgovor na temu

totomoto
Sasa Jankovic
Srbija

Član broj: 77046
Poruke: 15
*.shell.com.



Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru13.03.2007. u 12:54 - pre 208 meseci
@ksrele

5:4 kod standardnih TFT-a je izabran zbog native rezolucije od 1280x1024. Znači, odnos strana je 1.25, što je isto kao kada na CRT-u gledaš 800x600 ili 1024x768. Rešenje je naravno da igre igraš u native rezoluciji.

Što se tiče gledanja DivX-a, normalno je da slika bude muljava pošto je njihova rezolucija uglavnom prilično mala, pa se to na svakom ekranu visoke rezolucije jasno vidi. Zato lepo koristite TV za gledanje Divx-ova i nema nikakvih problema.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru13.03.2007. u 21:14 - pre 208 meseci
Ja mislim da si ti pobrkao loncice, nije odnos 5:4 zbog rezolucije nego je rezolucija zbog odnosa. Sta bi mu falilo da ima rezoluciju od 1280x960 pa da se na osnovu toga napravi odnos 4:3???
Ja mislim da imam resenje za ovo. Naime posto su pixeli na TFT-u kvadratnog oblika i mislim da nema sanse da se postave tako da se dobije 4:3 odnos, mada nisam siguran jer me jako mrzi da racunam. Dakle kada se postavi 1280 u horizontalu onda u vertikalu ne moze da se stavi 960 pixela iz nekog razloga pa su zato stavili 1024.
Mada ovo mi glupavo zvuci. Ko zna, stvarno mi nije jasno... Ako neko zna pouzdano zasto je ovo neka napise... Ili da link neki pametan.
Ja sam se navikao na boje i to tako sto sam odradio kalibraciju sa Adobe Gamma, znachi morao sam jer sam se jako bio uzje*ao. Sada je sve OK.
Jedino crna boja sto nije crna.... eee to je lose ali sta ces... ne moze sve.
Nego, pitanje jos jedno: Da li je moguce smanjiti jacinu pozadinskog osvetljenja? Ali mislim u tom smislu da se smanji podosta. Nekad mi je bitnije da slika bude crna-crna gde je ta crna boja a tamo gde je belo ni ne mora da bude jako svetlo.
Da li se prilikom podesavanja osvetljenja i kontrasta podesava sam opolarizacija tecnog kristala pa on manje ili vise "propusta" svetlost?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru13.03.2007. u 21:35 - pre 208 meseci
Citat:
ksrele:Naime posto su pixeli na TFT-u kvadratnog oblika i mislim da nema sanse da se postave tako da se dobije 4:3 odnos, mada nisam siguran jer me jako mrzi da racunam. Dakle kada se postavi 1280 u horizontalu onda u vertikalu ne moze da se stavi 960 pixela iz nekog razloga pa su zato stavili 1024.
Mada ovo mi glupavo zvuci. Ko zna, stvarno mi nije jasno... Ako neko zna pouzdano zasto je ovo neka napise...


Nije mi jasno, šta Ti nije jasno?
Native rezolucija od 1028x1024 je 5:4, jer se teži tome da pikseli budu kvadratnog oblika. Interpoliranje se uvek izvodi tako da pikseli budu "unakaženi" proporcionalno, jer bi interpolacija po samo jednoj osi (kada bi nekako podesio 1280x960 to bi značilo - vertikalna) produkovala toliko odvratne rezultate, da su nas odgovorni radije poštedeli takvih gnusoba

Svi Ti problemi ne postoje kod CRT-a, pa ko želi da eksperimentiše sa rezolucijama (pa i ovim čudnim), za njega je CRT "prava stvar"

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru13.03.2007. u 22:40 - pre 208 meseci
Ajde objasni mi sta bi bio problem kada bi native rezolucija bila 1280x960? To je 4:3 rezolucija.
Ako je meni monitor sirok recimo (lupam) 30cm tj 300mm a imam 1280 pixela znachi da ako se to podeli dobije se da je jedan pixel oko 0.2mm (uzmimo u obzir i razmak izmedju, tacan broj je 0,234375) e sad ako ja hocu da mi vertikala bude od 960 pixela monitor ce biti visok 225mm tj 22,5cm kada se uzme i podeli 30/22.5 = 1.3333 tj 4:3 odnos kao i 1280/960 kao i vecina rezolucija koje postoje...
Dakle... Cekam objasnjenje kada se vec pravis da znas da objasnis.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru13.03.2007. u 22:56 - pre 208 meseci
Inache, znam kako radi interpolacija i sve mi je jasno, ali zar se nije moglo tako napraviti da kada se pokrene igra (ili se sam Win prebaci) sa tom rezolucijom da se krene od sredine (vertikalne ose) i popunjavaju jedan po jedan pixel (bez inerpolacije) dok se ne dodje do prave rezolucije tj ne isrtaju svi pixeli koji postoje. Mislim ovo govorim za recimo bas rezoluciju 1280x960 (iz kompa tj graficke), dok bi se za 1024x768 (iz graficke) (pri kojoj se svakako izvodi interpolacija u monitoru i ovako i onako) makar napravilo da se prvo slika "skalira" (znachi da zadrzi aspect ratio) do horizntalne mere od 1280 (naravno u monitoru), tada bi vertikalna rez. bila 960, tj "virtualna rezolucija" i onda prikazivanje - iscrtavanje kako sam vec objasnio gore, pixel po pixel.
Nadam se da si shvatio, ako nisi nacrtacu.
Znam da ja malo ne razumljivo objasnjavam, ali ko se iole zadubi u citanje i razumevanje shvatit ce.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru14.03.2007. u 20:45 - pre 208 meseci
Najpre, trudi se da u buduće izbegavaš arogantan ton diskusije, jer će poruke u suprotnom biti brisane, pa kako želiš! Ovde se trudimo da diskutujemo u nekom kulturnom tonu, pa se to očekuje i od Tebe!

on-topic:

Jesi li možda mislio o tome da je 1280x960 NESTANDARDNA rezolucija, mahom nepodržana od strane softvera? SXGA rezolucija, kako se 1280x1024 još naziva, kao standard postoji već više od 15 godina i prosto ne verujem da će neko tek tako početi da "gura" neku drugu, bez ikakvog validnog razloga.

CRT sve rezolucije prikazuje kako treba, a na TFT-u svaka osim "native" izgleda da Ti se prevrne utroba. 16:9 ("wide") format prelazi na sasvim druge rezolucije (mada su horizontalne "mere" donekle kompatibilne sa 4:3 varijantama).

Dakle, "ne pravim se ja da znam da objasnim", već objašnjavam zašto TFT ne podržava interpolaciju na 1280x960, a ne razloge zbog kojih native rezolucija nije baš ta, jer to nema veze sa temom - prosto, native rezolucija je SXGA i zbog čega bi bila neka druga?

Ipak, ako misliš da možeš protiv vetrenjača, Ti kreni da ih ubeđuješ kako nisu u pravu. Ili možeš da pređeš na neki od "jačih" modela, čija je native rezolucija 1600x1200. Korak niže u odnosu na SXGA je već premali (1024x768) i takva rezolucija je praktično neprikladna za bilo šta veće od 17".

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 14.03.2007. u 22:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru14.03.2007. u 21:39 - pre 208 meseci
Ja se izvinjavam ako sam zvucao arogantno, ali nikako da dobijem valjano objasnjenje. Kada sam spomenuo crtanje, mislio sam bukvalno da nacrtam jer mislim da sam lose objasnio.
Ovo tvoje sTROM48 poslednje objasnjenje je jos i najbolje do sad. Zakljucio sam da furanje ove nativ rezolucije, tj odnosa 5:4, nema veze sa tehnickim detaljima - problemima, vec sa nekim "standardom" iako sam ja bio ubedjen dugo-dugo-dugo vremena da su standardni odnosi (za racunare) 4:3 i 16:9, a da su ostale (ako postoje) NEstandardne.
Hteo bi samo da pitam ljude koji poseduju neke druge marke TFT monitora (ja imam Samsung 940BF) da li je kod njih moguce suzavanje slike bilo vertikalno, bilo horizontalno? Naravno u zavisnosti od prikljucka. Meni je moj spojen preko VGA prikljucka i sve opcije rade samo sto ovih gore navedenih nema. Znam da kada se spoji preko DVI prikljucka da se gube neke opcije, tj postanu nedostupne.
Meni nije problem, da naglasim jos jednom, sto je nativ rezolucija ta koja jeste, ali mi smeta sto ne mogu sam da odredjujem sirinu slike!!!
I jos jedna mi stvar nije jasna, kako to da se tako malo ljudi zali na ovaj problem? Nije mi jasno da li oni ne primecuju izoblicenja ili ih jednostavno nije briga?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Losa slika divx filmova na tft monitoru14.03.2007. u 21:49 - pre 208 meseci
Ja u drajverima mogu da podešavam veličinu slika (H/V nezavisno) kada je monitor vezan na D-SUB (Samsung 172X, Radeon 9800Pro).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Losa slika divx filmova na tft monitoru

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8677 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.