Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

POMOC za BenQ TFT monitor!!!

[es] :: Video karte i monitori :: POMOC za BenQ TFT monitor!!!

[ Pregleda: 3910 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neofx

Član broj: 110435
Poruke: 100
213.137.127.*



Profil

icon POMOC za BenQ TFT monitor!!!16.09.2006. u 21:46 - pre 214 meseci
Evo ovako. Kupih juce u Comtrade-u BenQ FP72V LCD (TFT) monitor. Kada sam u prodavnici pitao prodavca o njegovim karakteristikama, izmedju ostalog mi je rekao da mu je odaziv kristala 8ms. Odlicno, pomislih ja. Moci cu da gledam DVD filmove bez duhova. :) Kako sam bio radoznao, odmah nakon povezivanja monitora sa kompom potrazio sam na netu njegovu kompletnu specifikaciju. Na sajtu BenQ.com nisam nasao specifikaciju za ovaj model (FP72V), ali sam nasao za model FP72V+ gde kaze da mu je odaziv kristala 6+2 (8ms). Trazeci ja tako dalje na netu informacije o mom monitoru pronadjem prilican broj sajtova gde u njihovom opisu ovog monitora stoji da je odaziv kristala 25ms! ???? Da li moze neko ovde da mi objasni o cemu se radi? Na mom monitoru stoji oznaka FP72V!
Kako mogu da saznam koliki je odaziv kristala i koji je tacan model mog monitora (mislim na ovu dodatnu + oznaku pored broja modela)?

Pustao sam par filmova i slika je odlicna, nema duhova.
Tako sam zbunjen :(

Jos dva pitanja.
1. Sta znaci to: odaziv kristala 6+2ms?
2. I pored ukljucene opcije u Windows XP-u "ClearType" slova su mi nekako losa. Rezolucija mi je 1152x864, graficka kartica nVidia GeForce 2 MX400. Da li je to do monitora ili do graficke kartice?

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!16.09.2006. u 21:57 - pre 214 meseci
Slova su ti losa jer svi TFT monitori najbolju ostrinu daju samo na jednoj rezoluciji. Probaj 1280x1024.
 
Odgovor na temu

neofx

Član broj: 110435
Poruke: 100
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!17.09.2006. u 13:40 - pre 214 meseci
Dajte bre ljudi, nije valjda da bas niko ne moze da mi pomogne!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!17.09.2006. u 14:32 - pre 214 meseci
Citat:
neofx:
Kako mogu da saznam koliki je odaziv kristala i koji je tacan model mog monitora (mislim na ovu dodatnu + oznaku pored broja modela)?

Odziv mu je 8ms

Citat:
Pustao sam par filmova i slika je odlicna, nema duhova.
Tako sam zbunjen

Jos dva pitanja.
1. Sta znaci to: odaziv kristala 6+2ms?
2. I pored ukljucene opcije u Windows XP-u "ClearType" slova su mi nekako losa. Rezolucija mi je 1152x864, graficka kartica nVidia GeForce 2 MX400. Da li je to do monitora ili do graficke kartice?

Unapred hvala!

1. 6ms za gray to gray a 8ms za black to black
2.
Citat:
JankoNIS:Probaj 1280x1024.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

neofx

Član broj: 110435
Poruke: 100
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!17.09.2006. u 15:27 - pre 214 meseci
Bakara nisi me razumeo! Ja znam da je za BenQ FP72V+ odaziv kristala 8ms. To mi je rekao i prodavac u Comtrade-u, ali na mom monitoru stoji oznaka FP72V, bez ono + (a taj model bez + ima odaziv 25ms). Isto mi i u garanciji stoji FP72V, i kompjuter ga prepoznaje kao FP72V. To me zbunjuje. Kao sto sam vec rekao, ja sam pustao par DVD filmova, i nema duhova. Zato sam i zbunjen.

I kao drugo. U prodavnici kada smo ga povezali, slika je bila odlicna, slova su se super videla. Isto kao i na CRT-u. Ali kod mene su slova losa. Da li je to zbog graficke kartice? Imam nVidia GeForce 2 MX400 (naravno sa analognim izlazom).
 
Odgovor na temu

Svarog
PA

Član broj: 26424
Poruke: 213
195.252.78.*



+75 Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!17.09.2006. u 18:14 - pre 214 meseci
Zar je vazno koliko ima ms ako ti je slika dobra(citaj nemas nikakve duhove)? A sto se tice slova-ja sam Benq fp91g+ kupio pre 2 dana i imam slicna zapazanja po pitanju slova....po default podesavanjima slova su mi bila "iskrzana" ali sam rucnim podesavanjem dosao do kako-tako prihvatljivog resenja.Probaj da podesis monitor kako tebi odgovara.Ja sam,u okviru miscellaneous menija,podesio sharpness na 5 i to mi za sada odgovara.
 
Odgovor na temu

neofx

Član broj: 110435
Poruke: 100
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!17.09.2006. u 18:45 - pre 214 meseci
Svarog ma nije problem u tome koliko 'ms' imam dokle god nema Caspera :) Problem je u tome sto su me ovi iz Comtrade-a mozda zeznuli. Nego da li moze da mi kaze neko da li ce slova izgledati lepse ako monitor povezem preko DVI izlaza (sada je povezan preko obicnog analognog izlaza).
Ne verujem da je to do monitora.
 
Odgovor na temu

neofx

Član broj: 110435
Poruke: 100
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!17.09.2006. u 18:48 - pre 214 meseci
Svarog jedno pitanje za tebe. Kazes da imas BenQ FP91g+. Da li ti ta 'FP91g+' oznaka pise na monitoru sa sve ovim dodatkom + ili pise samo FP91g?
 
Odgovor na temu

Svarog
PA

Član broj: 26424
Poruke: 213
195.252.78.*



+75 Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!17.09.2006. u 19:23 - pre 214 meseci
Citat:
neofx: Svarog jedno pitanje za tebe. Kazes da imas BenQ FP91g+. Da li ti ta 'FP91g+' oznaka pise na monitoru sa sve ovim dodatkom + ili pise samo FP91g?


Da pise FP91G+
 
Odgovor na temu

Svarog
PA

Član broj: 26424
Poruke: 213
195.252.78.*



+75 Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!17.09.2006. u 19:26 - pre 214 meseci
Citat:
neofx: Svarog ma nije problem u tome koliko 'ms' imam dokle god nema Caspera :) Problem je u tome sto su me ovi iz Comtrade-a mozda zeznuli. Nego da li moze da mi kaze neko da li ce slova izgledati lepse ako monitor povezem preko DVI izlaza (sada je povezan preko obicnog analognog izlaza).
Ne verujem da je to do monitora.


Nemam pojma, i ja sam povezan preko analognog izlaza.Ako je neko povezan na DVI neka kaze da li se primecuje razlika u prikazu(da znam da li da kupujem DVI kabl)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!17.09.2006. u 20:47 - pre 214 meseci
Citat:
neofx: Bakara nisi me razumeo! Ja znam da je za BenQ FP72V+ odaziv kristala 8ms. To mi je rekao i prodavac u Comtrade-u, ali na mom monitoru stoji oznaka FP72V, bez ono + (a taj model bez + ima odaziv 25ms). Isto mi i u garanciji stoji FP72V, i kompjuter ga prepoznaje kao FP72V. To me zbunjuje. Kao sto sam vec rekao, ja sam pustao par DVD filmova, i nema duhova. Zato sam i zbunjen.

I kao drugo. U prodavnici kada smo ga povezali, slika je bila odlicna, slova su se super videla. Isto kao i na CRT-u. Ali kod mene su slova losa. Da li je to zbog graficke kartice? Imam nVidia GeForce 2 MX400 (naravno sa analognim izlazom).

Aha...sad sam tek primetio...pa gde iskopa taj model?
To je bajata roba, i stalno je bio do skoro na akciji, mada je stvarno lep, kada se skinu zvucnici i kamera. Meni nije bilo jasno jer benq ne proizvodi vise monitore od 25ms....
Nazalost taj tvoj stvarno ima odziv 25ms, prodavac te je slagao, koliko si ga platio?
Citat:
neofx: Svarog ma nije problem u tome koliko 'ms' imam dokle god nema Caspera Problem je u tome sto su me ovi iz Comtrade-a mozda zeznuli. Nego da li moze da mi kaze neko da li ce slova izgledati lepse ako monitor povezem preko DVI izlaza (sada je povezan preko obicnog analognog izlaza).
Ne verujem da je to do monitora.

Izgledace malo lepse, izgubices neke opcije u meniju za podesavanje slike (jer je onda to digitalna veza)....
Ali nisi rekao koju rezoluciju koristis, moras da stavis na 1280x1024 i da ukljucis clear type inace nista od ostrine...
E sad moze biti mali problem ako ti graficka ne moze dati tu rezoluciju, ali to ces videti....
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

neofx

Član broj: 110435
Poruke: 100
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!18.09.2006. u 14:34 - pre 214 meseci
Monitor sam platio 19000din. Nekako sam preko nekog programa, za hardware information, iskopao informaciju da je monitor proizveden negde u drugoj polovini 2005. Takodje i driver-i za njega su iz 2005. godine. Znaci trebalo bi da je moj monitor FP72V+, ali to ne pise na njemu.

Moja trenutna rezolucija je 1152x864. I da moja graficka podrzava 1280x1024, samo sto mi mnogo smeta za oci.

E sada, da li neko moze da mi kaze koliko se to primecuju duhovi sa odazivom 25ms (jedva primetno, malo, prilicno), bilo bi super kada bi neko ko ima LCD monitor sa 25ms mogao da uradi screenshot "duhova" pa da mi posalje e-mailom kako bih mogao da uporedim.

Ako budem otkrio da su mi ovi iz Comtrade-a stvarno uvalili bajatu robu, napravicu im haos!
 
Odgovor na temu

neofx

Član broj: 110435
Poruke: 100
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!18.09.2006. u 14:38 - pre 214 meseci
bakara kako da skinem zvucnike sa monitora? oni nisu samo "nabaceni" na monitor, fiksirani su.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!18.09.2006. u 17:46 - pre 214 meseci
Citat:
neofx

Moja trenutna rezolucija je 1152x864. I da moja graficka podrzava 1280x1024, samo sto mi mnogo smeta za oci.

E sada, da li neko moze da mi kaze koliko se to primecuju duhovi sa odazivom 25ms (jedva primetno, malo, prilicno), bilo bi super kada bi neko ko ima LCD monitor sa 25ms mogao da uradi screenshot "duhova" pa da mi posalje e-mailom kako bih mogao da uporedim.

Rezolucija ti je uzrok, toga sto ti slova nisu ostra, oci se brzo naviknu (i ja sam corav) iskreno minitor si preplatio, za te novce si mogao da uzmes 19” philips ili lg...
Duhovi ne mogu da se ”slikaju”, a moj savet ti je da se ne zamars duhovima ako ih ne vidis...

Citat:
neofx: bakara kako da skinem zvucnike sa monitora? oni nisu samo "nabaceni" na monitor, fiksirani su.

e to ne znam, i ja sam gledao taj monitor, jer u firmi u kojoj uzimam robu on je stalno na akciji i stalno ga guraju, ali ne ide zbog tih 25ms, mada mi se cini da su oni govorili da je on 15ms. Ja sam stekao utisak da se skidAJU, ali mozda sam pogresio?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

neofx

Član broj: 110435
Poruke: 100
213.137.127.*



Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!18.09.2006. u 18:05 - pre 214 meseci
Stigao mi je odgovor iz BenQ-a na ovaj moj problem sa odazivom kristala. Oni mi kazu da je odaziv kristala ovog monitora 15ms!
Ajde da im poverujem.
I necu vise da se nerviram oko "duhova"! Pa cak i Apple 23" Cinema Display ima odaziv od 14ms. I onako cemo za godinu-dve svi uzimati monitore sa podrskom za HDCP koje Windows Vista zahteva :)

Ako neko slucajno zna kako da skinem zvucnike sa ovog monitora neka mi javi!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: POMOC za BenQ TFT monitor!!!18.09.2006. u 23:22 - pre 214 meseci
Citat:
neofx: Stigao mi je odgovor iz BenQ-a na ovaj moj problem sa odazivom kristala. Oni mi kazu da je odaziv kristala ovog monitora 15ms!
Ajde da im poverujem.
I necu vise da se nerviram oko "duhova"! Pa cak i Apple 23" Cinema Display ima odaziv od 14ms. I onako cemo za godinu-dve svi uzimati monitore sa podrskom za HDCP koje Windows Vista zahteva

Ako neko slucajno zna kako da skinem zvucnike sa ovog monitora neka mi javi!

znaci imao sam tacnu informaciju o 15ms, a sto se tice 23” displaya...14ms za tako veliki panel je vrhunski rezultat...mislim da nije za poredjenje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: POMOC za BenQ TFT monitor!!!

[ Pregleda: 3910 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.