Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cygwin i pristup ssh severu

[es] :: Linux :: Cygwin i pristup ssh severu

[ Pregleda: 3133 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Minote

Član broj: 89336
Poruke: 39
128.241.46.*



Profil

icon Cygwin i pristup ssh severu04.02.2007. u 12:33 - pre 209 meseci
Instalirao sam cygwin u cilju da startujem xcircuit. Medjutim ne mogu da pristupim ssh serveru, a koristim komandu
Code:
ssh [i]username@ssh_server[/i]
.

Zna li neko kako iz windowsda da uradim ovo ?
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Cygwin i pristup ssh severu04.02.2007. u 13:03 - pre 209 meseci
PuTTY

http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Cygwin i pristup ssh severu04.02.2007. u 15:11 - pre 209 meseci
Putty će da odradi posao što se tiče ssh protokola, ali za XCircuit treba (bar) Xserver za Win, gdje cygwin ima dobro (i veoma jeftino ) riješenje

SSH (kao server i klijent, i štošta još što se oslanja na taj protokol) pod Cygwin koristim svakodnevno i to "treba da radi", bez premnogo glavoboljanja. Minote, daj više detalja, ping ssh_server, kako si instalirao cygwin, itd. Što se desi kad odradiš ssh tvoje_ime@taj_ssh_server?
 
Odgovor na temu

Minote

Član broj: 89336
Poruke: 39
128.241.46.*



Profil

icon Re: Cygwin i pristup ssh severu04.02.2007. u 16:30 - pre 209 meseci
izgleda da ja to nisam dobro instalirao. Na kraju direktorijum c:\cygwin mi je imao oko 58MB. Greska koja se javljala bila je:
Code:
 bash : ssh: command not found 


sada ponovo downloadujem i koliko se meni cini to ce biti vise od 58MB. Prvo sam sa http://sourceware.org/cygwin skinuo setup.exe i pokrenuo ga. Sada sam mu zadao da downloaduje sve bez instalacije. Cekam..
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Cygwin i pristup ssh severu04.02.2007. u 17:37 - pre 209 meseci
Ako ti je potreban samo X server mozes da probas Xming.
Koristim ga kod kuce na svim Win racunarima, uvek mi zatreba neki X app sa *nix-a ;)
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Cygwin i pristup ssh severu04.02.2007. u 23:57 - pre 209 meseci
Citat:
Minote: izgleda da ja to nisam dobro instalirao. Na kraju direktorijum c:\cygwin mi je imao oko 58MB. Greska koja se javljala bila je:
Code:
 bash : ssh: command not found 


sada ponovo downloadujem i koliko se meni cini to ce biti vise od 58MB. Prvo sam sa http://sourceware.org/cygwin skinuo setup.exe i pokrenuo ga. Sada sam mu zadao da downloaduje sve bez instalacije. Cekam..


Pokretanje "setup.exe" na već instaliranom cygwin će odraditi update, to je podrazumijevana ("default") opcija kad ga pokreneš.

Instalirao si bazični Cygwin, DA LI SI siguran da si instalirao openssh paket?
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Cygwin i pristup ssh severu05.02.2007. u 00:14 - pre 209 meseci
Inače, što se Putty, WinSCP, raznoraznih Win Xservera tiče... o ukusima ne vrijedi raspravljati, a neke od tih aplikacija (putty, naprimjer) su etalon implementacije tih protokola za Win okruženje.

Ja prvu stvar koju odradim na bilo kojoj Win mašini na kojoj moram da provedem neko vrijeme je instalacija Cygwin. Pojedinačni programi koji su ovdje spomenuti su možda bolje riješenje ako treba samo neki program/protokol/funkcija, ali cygwin je maltene potpuna transformacija Win box-a u nešto sa čime može da se živi ;). Bash komandna linija, (g)vim, plus sve pobrojano, plus koješta što nije pobrojano... A i navika je čudo, meni je prirodnije otrčati (a tamo dovijek i visim) u komandnu liniju nego po sistemskom meniju mišem ganjati program koji mi treba.
 
Odgovor na temu

Minote

Član broj: 89336
Poruke: 39
207.195.246.*



Profil

icon Re: Cygwin i pristup ssh severu05.02.2007. u 11:27 - pre 209 meseci
evo sta se desilo:

prvo downloadovao sam ceo cygwin (celih 700MB). Onda sam izbrisao prethodnu krnju instalaciju i krenuo da instaliram sve. Bilo je mnogo preko 4gb pa sam prekinuo imalo probrao pakete, ali sam se potrudio da bas vodim racuna sta radim i sada mi cygwin direktorijum zauzima oko 726 MB.

Pokrecem cygwin preko ikonce na desktopu ili .bat fajla u direktorijumu. Pojavljuje se terminal kucam cd /

1. ssh i dalje ne radi, ista poruka.
2. kucam xcircuit nista. Odem u njegov direktorijum usr/local/bin startujem i kaze fali mu neki tcl tk. Instaliram ja onda tcltk_x11_win.tgz i posle iz osnovnog direktorijuma javlja novu gresku, kaze:
Code:
Application initialization failed: couldn`t connect to display ":0" 
while executing "load usr/local/lib/tk8.4/../libtk8.4.dll Tk" 
itd...

ZA mi prilikom startovanja reaguje na neki wish.exe

Eto za Apatrida taman uz jutarnju kaficu. Sorry, ako su pitanja trivijalna, ali nisam bas jak sa linuxom. Putty radi ok, ali bi mi bas bilo stalo da proradi xcircuit. Uostalom ako neko ima ideju kako da iz EWB eksportujem lepo u eps seme bicu sasvim zadovoljan.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
47.248.0.*



Profil

icon Re: Cygwin i pristup ssh severu12.02.2007. u 15:10 - pre 209 meseci
Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom. Teska infekcija unutrasnjeg uva, tek danas sam se dohvatio racunara.

Nesto sa tom cygwin instalacijom definitivno nije u redu. Ne trebaju ti svi paketi koji mogu da potrce na cygwin, treba ti osnovno sto install selektuje prvi put + openssh paket.

Prilikom instalacije te je pitao gdje da instalira cygwin, default je c:\cygwin. Ako si ga instalirao tamo, otvori cygwin bash komandnu liniju (ikonica na desktopu) i kucaj:

Code:

$ cd /cygdrive/c/cygwin/bin
$ ls ssh*


Ako se pojavi ssh.exe, probaj da ga direktno pozoves:

Code:

$ /cygdrive/c/cygwin/bin/ssh.exe


Ako proradi, tvoj problem je setovanje putanje za bash shell. "man bash", "set | grep PATH" itd. itd. itd.

Xserver na tvojoj Win masini pokreces iz bash komandne linije sa "startx". Tek kad si to odradio mozes da pokrenes X aplikacije.
 
Odgovor na temu

Minote

Član broj: 89336
Poruke: 39
*.ga.verio.net.



Profil

icon Re: Cygwin i pristup ssh severu12.02.2007. u 23:25 - pre 209 meseci
hvala, uspeo sam da pokrenem, ali sam opet morao sve da instaliram. Greska je bila sto ne treba kliknuti za default instalaciju vec umesto default treba staviti install, za sve. Mislim da je to preporucljivo za ljude kao ja koji nisu eksperti. Samo, to zadovoljstvo ce da kosta 4gb.

Tvoje instrukcije su pomogle i ssh radi ko zmaj. Sutra cu instalirati i xcircuit !
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Cygwin i pristup ssh severu

[ Pregleda: 3133 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.