Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi slika u mysql bazi...

[es] :: PHP :: Pitanje u vezi slika u mysql bazi...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6131 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Pitanje u vezi slika u mysql bazi...30.05.2003. u 16:45 - pre 255 meseci
Idemo redom.

Ovo prvo (što si podebljao) je zaključak, a kasnije su argumenti, pa ću tu dati odgovor.

Zatim, bekap se radi veoma lako, i ne znam zašto je to tebi bio problem:
tar cvzf bekap.tar.gz /usr/local/mysql/var/baza

Ono sa „snimanjem fajla u fajl“ mi nije jasno: zar snimanje slike u fajl nije isto „snimanje fajla u fajl“?


Zatim daješ konkretan opis rada MySql baze, i to je napokon „protivargument“. Znači, naš program u PHP-u koji koristi MySql je tako dizajniran da blokira („sinhroni rad“) proces dok ne završi. „Spawn a child process“ ima zaista mnogo prednosti, ali tek na višeprocesorskim mašinama (na jednoprocesorskim se samo dodaje vreme potrebno za context-switch).

Tek onda ide najvažniji argument: MySQL „ne kešira slike“ (pretpostavljam da se tu misli da ne kešira poziciju BLOB-a na disku, što je bio jedan od mojih osnovnih argumenata, vidi gore), dok OS kešira pristup disku (mada, i MySql pristupa disku preko OS-a ;-P). Znači, zbog ovoga moje tvrđenje nije tačno, i to je sve što je trebalo reći.

I onda se pominje opet sinhroni rad programa koji pristupa bazi, ali se kaže da će tada samo MySql brže završiti, a ne da će i ceo postupak proći brže (vidi moju analizu gore).

Naravno, već sam napomenuo da razmatram slučaj kada se MySql-u pristupa preko socket-a, i da je u slučaju udaljene MySql baze BLOB svakako neefikasniji (opet, vidi gore).

Ono što si ocenio kao „demagogiju i zbunjivanje“, jasno je da nisi shvatio. No, izgleda da ne poznaješ dovoljno dobro tu tematiku na tom nivou (što znači da si „vernik“ :-), pa nisi uspeo da povežeš tekst koji si citirao, sa onim što sam ja napisao.

Pored toga, drago mi je da misliš da sam bar pre ove teme uživao „ugled sveznajućeg“ (bar kod tebe, ako ni kod koga drugog). Hvala.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.1.14.vie.surfer.at

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Pitanje u vezi slika u mysql bazi...30.05.2003. u 20:06 - pre 255 meseci
Citat:

Zatim, bekap se radi veoma lako, i ne znam zašto je to tebi bio problem:
tar cvzf bekap.tar.gz /usr/local/mysql/var/baza

Jeste ako imas pristup shellu i prava da uradis takav backup.
Sta ako nemas, nego su ti jedine mogucnost preko PHPmyAdmina ili recimo preko MySQL Fronta ?
U slucaju da zelis prebaciti bazu na neki drugi hosting, sta onda?
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Pitanje u vezi slika u mysql bazi...31.05.2003. u 20:59 - pre 254 meseci
prestanite da se svađate, inače ću opet zaključati temu.. (a ti towk ako je otključaš, žaliću se NJemu.. ;)

elem, stripy, to što phpmyadmin ne ume da lepo dumpuje velike baze to nije problem ni mysql-a, ni slika u bazi, nego baš phpmyadmin-a.. preporučujem ti da napraviš svoju skriptu za dumpovanje baze.. ništa komplikovano.. (i pažnja, nemoj da čitaš sve podatke u memoriju, nego ih čitaj jedan po jedan red iz baze, i odma štampaj..)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Pitanje u vezi slika u mysql bazi...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6131 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.