Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...

[es] :: E-Marketing :: Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...

[ Pregleda: 4917 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ldl
Nemacka

Član broj: 10527
Poruke: 8
*.dip.t-dialin.net

Sajt: www.lovedelux.com


Profil

icon Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...18.05.2003. u 11:55 - pre 254 meseci
Zdravo svima,

mene zanima kako doci do firmi koje bi zelele da se reklamiraju na Internet-u. Znam da je ovo prilicno uopsteno pitanje ali vidim da postoje reklamne kampanje, pa me zanima da li postoji neki sajt / mesto gde vlasnici sajtova mogu da unesu statistiku svojih sajtova a da "marketari" mogu onda da izaberu gde bi zeleli da se reklamiraju.
Npr. moj sajt (www.lovedelux.com) ima izmedju 200.000 i 250.000 otvorenih strana dnevno sa posetiocima koji su mahom iz ex-Juge ili "nasa" dijaspora ali ne znamo kako da dodjemo do oglasivaca.

Ili ako ne postoji mesto da li bi mogli da napravimo ovako nesto jer bilo bi svima lakse

Pozdrav,
Oliver
www.lovedelux.com
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...19.05.2003. u 09:41 - pre 253 meseci
Na stranici
http://www.pretraga.co.yu/uslu.../strana.php?s=formular-sajtovi
nalazi se formular za prijavu sajta koji zeli da bude uzet u obzir pri kreiranju kampanja od strane agencije P2 Internet.

Ovde je više puta bilo reči o tome da je teško napraviti sistem koji je dovoljno objektivan kada neko da svoje statistike, eventualno za slučaj da se napravi nezavisan server na kojem bi se prikazivale statistike koje se na njemu generišu, a ne na posebnim serverima vlasnika sajtova. Davno sam predložio Beriju, dok je bio u YUNIC-u da se nabavi jedan server koji bi služio upravo za merenje posećenosti a bio bi uz registar domena. Na taj način popularisao bi se domaći domen i dobili bi se dosta precizni podaci o posećenosti sajtova.
 
Odgovor na temu

ldl
Nemacka

Član broj: 10527
Poruke: 8
*.reverse.qsc.de

Sajt: www.lovedelux.com


Profil

icon Re: Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...19.05.2003. u 11:30 - pre 253 meseci
Ja sam se ubacio u vasu bazu sajtova, hvala na linku.

Jedino mi nije jasno sta ste mislili pod onim serverom o kome ste pricali sa Berijem. Kada bi to funkcionisalo, to bi bilo ok ako su sajtovi sa *.yu domenom ali sta je sa masom nasih sajtova koji imaju npr. *.com i ostale domene, opet ne bi moglo da se prati.

Generalno, ako se kupuje broj prikazivanja a neko lazira svoju statistiku to se moze vrlo brzo videti.

Ne znam ni sam kako da se napravi i sta da se napravi ali mislim da nam treba jedna ili vise "agencija" koje bi se bavile prodajom reklamnog prostora jer, uostalom, to nije nista novo, samo treba pronaci nacin kako to da se uradi i da sve zainteresovane strane imaju interesa. Ako se povecava broj prezentacija, da li to znaci da ce doci i do povecanja reklamiranja na mrezi ?

Oliver

P.S. Bas mnogo filozofiram
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...20.05.2003. u 05:08 - pre 253 meseci
Citat:
Generalno, ako se kupuje broj prikazivanja ...


Ko malo prati reklamiranje na internetu u svetu poslednjih godina, moze jasno da vidi da "performance based" affiliate programi (placanje po ucinku) potpuno preuzimaju dominaciju. Takodje, medju njima vec sada najveci broj cine affiliate programi kod kojih se placanje vrsi kao procenat od prodaje. Mislim da ce se ovaj trend nastaviti i u buducnosti jer je proslo vreme ushicenosti web-om, u kome su mnoge firme ulagale milione u reklamiranje na web-u verujuci da ce im se novac vratiti kroz vise godina. Svi znamo sta se desilo, i usli smo u novo vreme sto se tice web ulaganja - firme su sada mnogo opreznije, realnije, i zele da im ulozeni novac u reklamu relativno brzo da neke rezultate. Osim toga, bilo je mnogo "promasenih" sistema reklamiranja na internetu, mnogi su uzalud bacili novac.

Iz mnogo razloga broj okrenutih strana nekog sajta (i broj prikaza reklame) vise nije mnogo znacajan za one koji zele da se reklamiraju, vec konkretan rezultat koji taj sajt daje (broj kvalitetnih posetilaca, koji su kupili nesto i sl.).

Sve u svemu, ne verujem da ce vise doci do povecanja reklamiranja u obliku kupovine broja prikaza, ali ce sigurno doci do povecanja efikasnijih nacina reklamiranja. Samo, mislim da ce kod nas proci puno dok se ne pojavi dovoljno interesenata za reklamiranje i dovoljno kvalitetnih ponuda za reklamiranje.

Pozdtav
 
Odgovor na temu

ldl
Nemacka

Član broj: 10527
Poruke: 8
*.reverse.qsc.de

Sajt: www.lovedelux.com


Profil

icon Re: Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...20.05.2003. u 10:44 - pre 253 meseci
Ovo sto si napisao stoji. Ja licno verujem vise u pay-per-click, mada ne samo u takav nacin, ali samo ako su click-ovi kontrolisani jer opet sa druge strane ne verujem nasim ljudima (barem ne vecini).

Kada sam pocinjao sa sajtom platio sam 300dm za garantovanih npr. 2000 klikova ili 100.000 prikaza. Mislim da je to bila katastrofalna odluka jer ne verujem da sam imao ni 500 pravih klikova, a i to je pitanje.

Da covek ne poveruje da je procenat klikova uvek bio super a ja nesto nisam primecivao da se broj poseta povecava. U svakom slucaju, bio sam mlad i glup i naravno vise se nikada nisam reklamirao preko tog sistema.

Inace, ja dolazim tamo, kupujem od njih prikaze tj. klikove a oni mi nikada nisu poslali nijedan mail kojim bi, mozda, pokusali da me "vrbuju" da nastavim dalje sa reklamiranjem kod njih. Katastrofa, izgubise jednog kupca u prilicno slozenim Yugo Internet vremenima (nije da bi hteo da nastavim da radim sa njima ali barem da su pokusali, katastrofa).

Elem, odoh sa teme. Videcemo sta ce vreme da donese, mada verujem takodje da i veliki broj prikazivanja banera pravi trademark i sajt postaje prepoznatljiv tako da iako nema mozda direktne koristi (povecala se prodaja u trenutku kampanje) ljudima ostaje u glavi da su tamo negde videli neki baner...

Sve u svemu, kombinacija svih faktora je bitna za uspeh

Pozdrav
 
Odgovor na temu

devilko

Član broj: 1125
Poruke: 49
212.165.87.*

Sajt: www.kendomanager.com


Profil

icon Re: Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...22.05.2003. u 14:57 - pre 253 meseci
1.Osnovna stvar je da odredis ciljnu grupu potencijalno zainteresovanih koja bi se reklamirala na tvome site .
Drugim rijecima Istrazivanje trzista .

2.kada se to odradi onda trebas da izreklamiras i iz prezentujes svoju ponudu tim klijentima .

Ukoliko budes zainteresovan za istrazivanje trzista itd....mogu da ti posaljem CV.

pozdrav




www.kendomanager.com - softver za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

ldl
Nemacka

Član broj: 10527
Poruke: 8
*.reverse.qsc.de

Sajt: www.lovedelux.com


Profil

icon Re: Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...22.05.2003. u 18:01 - pre 253 meseci
Mi, srecom, znamo nasu ciljnu grupu ali treba da se odradi i tezi deo posla (prodaja) iliti kod nas se to uglavnom svodi na moljakanje
 
Odgovor na temu

devilko

Član broj: 1125
Poruke: 49
212.165.87.*

Sajt: www.kendomanager.com


Profil

icon Re: Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...22.05.2003. u 22:20 - pre 253 meseci
Ne znam da li se slazemo posto ne znam kome si nudio reklamni prostor ali recimo koje su potrebe tvojih posjetioca .

Npr.uvijek interesantna tema godisnji odmor koji se polako primice .
Probaj kontaktirati neke turisticke agencije i pojasni im da da imas toliki broj posjeta dnevno drugim recima ako se 1 % posetilaca odluci da na taj nacin rezervise to je prilicno cifra .Za pocetak pokusaj da prodas prvu stranu (onaj rozi deo)

Jesi razmisljao da ponudis svojim clanovima recimo ako zele da se njihovi podaci pojavlju na zasebnoj listi i da to plate neki mali iznos ...


To su samo neki predlozi ali i to je dosta tek sam ustao ,moj radni dan tek pocinje.















www.kendomanager.com - softver za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...24.05.2003. u 05:48 - pre 253 meseci
Citat:
drugim recima ako se 1 % posetilaca odluci da na taj nacin rezervise to je prilicno cifra


Lepo bi bilo da je realnost makar blizu ovom procentu. Da kod nas 0.1 % posetilaca reaguje na reklamu kupovinom, to bi bilo fantasticno i za onoga ko se reklamira i za onoga ko prodaje reklamni prostor. Reklamiranje na web-u bi cvetalo. A zamisli te 1 %! O tome, na zalost, moze samo da se sanja :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

devilko

Član broj: 1125
Poruke: 49
212.165.87.*

Sajt: www.kendomanager.com


Profil

icon Re: Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...25.05.2003. u 01:22 - pre 253 meseci
Mozda si u pravu .Govorio sam uopsteno .
Recimo da nadje neku turisticku agenciju koja bi stavila baner sa linkom na njihovu stranu i da ima neki formular za prijavu za one koji zele da dobiju informacije o ponudi godisnjih domora .Ostatak uspjeha je na prodavcima .Onih 1% se odnosilo na prezentaciju kod ponude reklamnog prostora odredjenim agencijama .

Opste je poznato da kod odredjivanja cene reklame u odredjenom TV programu zavisi od broja gledalaca koji gledaju tu emisiju .


pozdrav

www.kendomanager.com - softver za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

devilko

Član broj: 1125
Poruke: 49
212.165.87.*

Sajt: www.kendomanager.com


Profil

icon Re: Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...25.05.2003. u 01:24 - pre 253 meseci
Da zaboravih ,vecina korisnika kod lovedeluxa su nasi ljudi u inostranstvu a vecini je dosta domaceg mora (bar meni).

www.kendomanager.com - softver za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Kako doci do firmi koje bi se reklamirale ? Ili predlog o ...

[ Pregleda: 4917 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.