Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The world just isn’t ready for Linux

[es] :: Advocacy :: The world just isn’t ready for Linux

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6542 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux04.11.2006. u 17:52 - pre 212 meseci
O opet UNIX POWER TOOLS :)

Predlazem sledece;
Istoimenu knjigu :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux04.11.2006. u 19:01 - pre 212 meseci
@mulaz Hvala ti čoveče što si pomenuo komandu convert. Nisam sanjao da ima te mogućnosti, a radi iz konzole. A ja se patio sa GIMP-om da radim benchmark-e.

Ko ne zna, ova komanda je deo paketa imagemagic.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux04.11.2006. u 19:28 - pre 212 meseci
Citat:
Marko_R: @mulaz Hvala ti čoveče što si pomenuo komandu convert. Nisam sanjao da ima te mogućnosti, a radi iz konzole. A ja se patio sa GIMP-om da radim benchmark-e.

ImageMagick je pretjerano moćan skup programa. Pomoću njega sam sa maps.google.com skinuo detaljnu fotografiju grada (ukupno 33.4 Mpx) tako što sam pravio screenshotove (import komanda), cropovao (convert ili mogrify) i lijepio fotografije (montage). Sve u svemu, 180 screenshotova i pola sata posla.
Pošto ima i verzija za Win, onda to ne mogu iskoristiti kao argument da se slično ne može uraditi na Win-u.

Da ne bude sve off topic, slažem se sa većim dijelom teksta. Mnogo više filozofije nego konkretnog posla u FOSS.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux04.11.2006. u 19:30 - pre 212 meseci
Odavno se pokazalo da se najkorisnije informacije na celom [es]u mogu dobiti upravo onda kada krene prepucavanje na Advocaciju i kada jedna ekipa pokusava da pokaze onoj drugoj kako je u pravu. Long live Advocacy!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux04.11.2006. u 19:57 - pre 212 meseci
Citat:
VRider: Odavno se pokazalo da se najkorisnije informacije na celom [es]u mogu dobiti upravo onda kada krene prepucavanje na Advocaciju i kada jedna ekipa pokusava da pokaze onoj drugoj kako je u pravu. Long live Advocacy! :)

Tacno! Evo, upravo nas je ljubazni kolega cynique informisao da postoje modemi, koji su zamisljeni, konstruisani, napravljeni i za njih drajveri napisani za Windows i - vidi cuda - rade pod Windowsima OOTB! :-)

Nazalost, to nije uvek tacno. Imao sam neki USR winmodem i neki Windows, jedan od onih za koje obicno kazete da su bili losi. Modem je zaista radio, ali sam iz nekog razloga, vise se ne secam, morao da ga vadim, sta li, i posle nisam mogao da ga pokrenem. Vise puta sam pokusavao reinstalaciju drajvera po sistemu klik, klik, i nista. Mnogo kasnije sam otkrio da doticni drajver ostavlja neke repove po sistemu, koje treba RUCNO OTSTRANITI, kao u Linuxu!!!!! Buduci da ste vi alergicni na preporuku "druge distribucije" Linuxa kad nesto ne radi, ni ja ne prihvatam vas argument da "oni Windowsi pre" nisu bili dobri ako istovremeno tvrdite da sve radi OOTB. Radi, ponekad, sa ponekom "distribucijom Windowsa".

Mislim da je jedan ucesnik ovde nasao nacin da mu modem proradi i pod Linuxom, odmah, u Live rezimu, samo treba izabrati odgovarajucu distribuciju. Meni je nedavno proradio USB ADSL Thomson Speed Touch 330 modem, takodje OOTB, pod Live rezimom!

Citat:
Not now, John!: Pošto ima i verzija za Win, onda to ne mogu iskoristiti kao argument da se slično ne može uraditi na Win-u. :D

Sada, nakon Minhena, Oracle-a i MS/Novell-a bice toga sve vise! A oni koji sanjaju o starim, dobrim vremenima, kad je jedna jaka firma progutala drugu, grese. Linux distribucija ima "ko pingvina", ne mozes ih cestito ni izbrojati, gde ces sve to kontrolisati, tuziti, unistiti, zabraniti, ucutkati, neutralisati,.... , nema sanse.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
212.200.218.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux04.11.2006. u 20:16 - pre 212 meseci
Citat:
VRider: Odavno se pokazalo da se najkorisnije informacije na celom [es]u mogu dobiti upravo onda kada krene prepucavanje na Advocaciju i kada jedna ekipa pokusava da pokaze onoj drugoj kako je u pravu. Long live Advocacy! :)


Eto, da nije toga cinique ne bi linkovao onaj sjajan resizer ostao bih uskracen za jednu zaista korisnu stvarcicu


Sto se tice Out of the box, sta je to?
Jel to ono sto po instalaciji XP-a, cim bez zvuka digne desktop u 800*600 umesto u pravoj rezoluciji sa unknown video adapterom ponudi da odem na internet kako bi skinuo driver za modem dok istovremeno proveravam da li je TV karta uopste i prikacena, pre nego instaliram neki Ruski program za gledanje tv, a dok u medjuvremenu pokrecem instalaciju stampaca, skenera ... sta ti ja znam.

Sudeci po tome, ako uopste dobro razumem termin Out of The box, onda je Ubuntu upravo TO

Trece, Pa zar Vam stvano ni jedno od ovogodisnjih desavanja na linux sceni ne govori da je uspon linuxa neminovan i neizbezan.

Da da, mi smo zapravo zamlate, clanovi kulta Skandinavskih maljeva, koji zrtvuju koze jednom nedeljno sto se zapravo ucinilo simpaticnim Oraclu, IBM-u, HP-u Novell-u... Evropskoj uniji, celoj Skandinaviji ...kome ne zapravo.
Uostalom, sada je lakse nabrojati ko se bavi ozbiljno linuxom nego obrnuto


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.smin.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux05.11.2006. u 01:34 - pre 212 meseci
Citat:
Not now, John!: slažem se sa većim dijelom teksta. Mnogo više filozofije nego konkretnog posla u FOSS.

manje više, ali...
Citat:
going Linux means choosing your OS from a huge number that inhabit the Linux ecosystem. So that makes the jump to Linux a bigger deal

...mi neodoljivo liči na problem "koju bananu izabrati"





tekst u kome su ovo i gaming glavni aduti, ja jednostavno ne mogu da uzmem za ozbiljno....


btw, ako neko zna kako na XP-u mogu da zamenim raspored za z i y u sr layout-u, bio bih jako zahvalan... navikao sam na en layout, i svaki put kad hoću da imam bhs slova, moram u svojoj glavi i prstima da zamenim raspored ovih slova...

hvala unapred.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux06.11.2006. u 15:55 - pre 212 meseci
E koliko se sećam ima baš od Microsoft-a besplatni layout manager (trebaće ti i .NET runtime instaliran).

Mada, siguran sam da, ako malo potražiš, ćeš naći gomilu sličnih programčića, besplatnih.

// update:

Evo: http://www.microsoft.com/globaldev/tools/msklc.mspx


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux06.11.2006. u 18:17 - pre 212 meseci
Mnogo neozbiljan clanak... Nije bilo vredno citanja...

Btw, vidim da ovde jos uvek svaka rasprava skrece offtopic. lolz
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.smin.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux06.11.2006. u 21:03 - pre 212 meseci


e to je lepo...

prvo mora da se odradi Genuine Windows Validation, znači mora da se skine program od nekih 1.4M, da bi se omogućilo skidanje programa od nekih 5M, a sve to da bih mogao da zamenim raspored dva slova... a ja na dialup-u... nema veze, taman da skuvam kafu... sreća pa imam taj .NET...

ok, evo kafe, evo i MSKLC-a... da vidimo setup, next, next...

kako radi ovo? load existing layout, promenimo raspored, save... nije to to... nisam nešto dobro...

ajmo ponovo... promenimo raspored, uradimo validaciju layout-a, build .dll...

i? šta sad? aha, pa i taj .dll treba da se instalira... pa ajde i to da instaliramo...

i? gde je z? a y?

radi... :)




a na linuxu? kako ono beše, mali edit odgovarajućeg fajla u /etc/X11/xkb/symbols/pc/, restart X-a i voila...



hvala u svakom slučaju...
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux07.11.2006. u 00:45 - pre 212 meseci
Može i malim zahvatom u registry:

http://www.microsoft.com/whdc/device/input/w2kscan-map.mspx

http://www.microsoft.com/whdc/device/input/Scancode.mspx

Ovako se inače da i vrlo lako implementirati funkcionalnost Rusinovičevog Ctrl2Cap, bez ikakvih jeb.... kernel-mode drivera :)
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux07.11.2006. u 01:03 - pre 212 meseci
Citat:
alkion:Sto se tice Out of the box, sta je to?
Jel to ono sto po instalaciji XP-a, cim bez zvuka digne desktop u 800*600 umesto u pravoj rezoluciji sa unknown video adapterom ponudi da odem na internet kako bi skinuo driver za modem dok istovremeno proveravam da li je TV karta uopste i prikacena, pre nego instaliram neki Ruski program za gledanje tv, a dok u medjuvremenu pokrecem instalaciju stampaca, skenera ... sta ti ja znam.

Sudeci po tome, ako uopste dobro razumem termin Out of The box, onda je Ubuntu upravo TO


Malo sutra :) OOTB znači da su svi driveri dostupni na priloženim OEM CD-ima koje si dobio uz komp, ili predinstalirani na recovery CD-u, ili npr. (kako je to Mulaz spomenuo) kad kupiš novi HP laptop sa FreeDOS-om na koje stavljaš piratske windoze odeš ovdje:

http://www.hp.com/sbso/bussupport.html

Uneseš ime modela i čekaju te up-to-date driveri za tvoju verziju windoza na dva klika mišem. I za wireless karticu, i za modem i za TPM čip, bez potrebe za ikakvim kompajliranjem, editiranjem opskurnih konfiguracijskih fajlova, ganjanja savjeta po forumima i mailing listama...

Malo je nerealno očekivati da XP, OS star pola desetljeća, podržava sav novi hardver tek nakon instalacije. Windowsi nisu ni namjenjeni takvom pristupu - pametnije je pružiti 3rd party developerima dovoljno stabilan API/ABI da jedan te isti driver radi sljedećih 5-6 god.
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.lstm.uni-erlangen.de.



+27 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux07.11.2006. u 13:09 - pre 212 meseci
Citat:
japan: a na linuxu? kako ono beše, mali edit odgovarajućeg fajla u /etc/X11/xkb/symbols/pc/, restart X-a i voila...

Ih, ih. Bilo u KDEu ili Gnomu, tamo gde se i dodaju rasporedi, samo izabrati varijantu yz. Što naravno znači da sve pravilno radi i u višekorisničkom okruženju. (A ako baš mora u konfiguraciji Iksa, opcija XkbVariant.)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux07.11.2006. u 13:45 - pre 212 meseci
A u čemu je fazon sa pravljenjem tih novih rasporeda? Mislim, radite to -- koliko puta dnevno? :-)

Citat:
a na linuxu? kako ono beše, mali edit odgovarajućeg fajla u /etc/X11/xkb/symbols/pc/, restart X-a i voila...


Killer feature :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux07.11.2006. u 13:55 - pre 212 meseci
Return of the Jedi ;)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.smin.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux07.11.2006. u 14:01 - pre 212 meseci
Citat:
Časlav Ilić: Ih, ih. Bilo u KDEu ili Gnomu, tamo gde se i dodaju rasporedi, samo izabrati varijantu yz. Što naravno znači da sve pravilno radi i u višekorisničkom okruženju. (A ako baš mora u konfiguraciji Iksa, opcija XkbVariant.)

a ako koristim npr. WindowMaker? a ako hoću još neke rasporede da promenim i da napravim baš, baš custom raspored?

Citat:
degojs: A u čemu je fazon sa pravljenjem tih novih rasporeda?

u tome da ti slova budu raspoređena onako kako tebi odgovara...

Citat:
Mislim, radite to -- koliko puta dnevno?

jednom u životu...
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.lstm.uni-erlangen.de.



+27 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux07.11.2006. u 14:36 - pre 212 meseci
Citat:
japan: a ako koristim npr. WindowMaker? a ako hoću još neke rasporede da promenim i da napravim baš, baš custom raspored?

Onda kako si rekao, ali je ipak dobro da: ne diraš rasporede koji dolaze uz distribuciju; vidiš kako da za to-i-to okruženje podešavaš rasporede na nivou korisnika. Tako ćeš izbeći probleme pri ažuriranju distribucije, kao i eventualno „na poslu nemam naša slova“ koje se često može čuti...

Ja smatram za lični neuspeh kad god posegnem za sistemskom konfiguracijom Iksa.
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.smin.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux07.11.2006. u 15:08 - pre 212 meseci
Citat:
Časlav Ilić: Onda kako si rekao, ali je ipak dobro da: ne diraš rasporede koji dolaze uz distribuciju; vidiš kako da za to-i-to okruženje podešavaš rasporede na nivou korisnika. Tako ćeš izbeći probleme pri ažuriranju distribucije, kao i eventualno „na poslu nemam naša slova“ koje se često može čuti...


ne bavim se administracijom profesionalno, ovo se odnosi na moju ličnu mašinu. naravno da ne bih to radio na nekom serveru na kome radi više korisnika.
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.lstm.uni-erlangen.de.



+27 Profil

icon Re: The world just isn’t ready for Linux07.11.2006. u 15:28 - pre 212 meseci
Citat:
japan: ne bavim se administracijom profesionalno, ovo se odnosi na moju ličnu mašinu. naravno da ne bih to radio na nekom serveru na kome radi više korisnika.

Ne bavim se ni ja administracijom, ali me „administriraju“. Tako da nije zgoreg praktikovati na ličnoj mašini da se sve što može u okviru korisničkih ovlašćenja, i uradi tako. Onda je lakše koristiti mašinu na poslu prema sopstvenim potrebama i željama (meni na poslu, često pitanje kad mi neko novi pogleda u ekran jeste „Ti govoriš ruski?“ :)

A i lična mašina se ažurira povremeno, te treba čuvati higijenu sistemskih paketa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: The world just isn’t ready for Linux

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6542 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.