Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta zapravo pise u novom Ustavu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta zapravo pise u novom Ustavu
(Zaključana tema (lock), by Slobodan Miskovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25964 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 08:22 - pre 213 meseci
Ako možda ne znate taj član ustava za Ćirilicu neće biti podržan ako se izglasa novi ustav, što je po meni idiotski, jer 60% ljudi nema pojma da piše ćirilicu ni štampano ni pisano.

I posle ovog ukidanja člana ustava par dana pred izbore za novi ustav, da izajdem?

POCEPAO SAM GLASAČKI LISTIĆ... U INAT MALOUMNICIMA NA VLASTI!
 
0

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
213.244.208.*



+2 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 09:18 - pre 213 meseci
stvarno bi se osecao najblaze receno bedno kada bi izasao na "referendum".kao narod se pita:s to mi sve lici na demokratiju na srpski nacin.trajace 2 dana sto OSIGURAVA da ce biti uspesan:( i jos kad vidim da mi jebeni telenor salje poruku kad ce se odrzati taj cirkus dodje mi da razbijem telefon.SPAMERI!
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 09:34 - pre 213 meseci
Za one koji dosad nisu shvatili sustina ovog ustava nije u radikalnim promenama pogleda na zvanicno pismo, nasilje u porodici ili cesanje nosa, vec u demonstraciji nekararakteristicne homogenosti za Srbiju u jednom prilicno zajebanom trenutku. Sama cinjenica da jednu ideju podrzava Toma Nikolic, Sulejman Ugljanin, Mladjan Dinkic i Dule Savic, za mene je dovoljna da izadjem na referendum, pa makar to znacilo i potpunu propast - sto kad je ovaj ustav u pitanju i nije slucaj.
anti-heroin spree
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 09:41 - pre 213 meseci
Imbecilnost. Kompletna akcija sa referendumom.

Ja bih zaista voleo da se raspise referendum na kome ce se glasati da se zabrani drzavi da raspisuje idiotske referendume i baca u vetar milione evra od poreskih obveznika. Mislim, wtf, cela ova akcija ima za cilj samo jedno - da se sakriju iza "volje naroda". Dokle vise... Ovo me podseca na nesrecnog Petkovica koji posle 6:0 sa Argentinom izlazi pred novinare sa pricom "pa evo, vi ste trazili od mene da igram napadacki, poslusao sam vas i eto sta se desilo...".

Tako sad i ovi idiJoti trose milione evra NASIH para da bi posle rekli "pa narod je tako hteo..."
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 09:49 - pre 213 meseci
A ko se tacno sklanja i zasto? Lideri partija u Srbiji koji zajedno imaju 98% glasackog tela?
anti-heroin spree
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 10:06 - pre 213 meseci
Citat:
Fuzz: Za one koji dosad nisu shvatili sustina ovog ustava nije u radikalnim promenama pogleda na zvanicno pismo,


Jeste.
To je sustina
Ne stav prema pismu , nego poruka koja se salje

U pravu je Boris. Ovim se neko krije iza volje naroda

Aj sad iskreno. sta mislis, koji procenat glasaca je uopste procitao i jedan jedini clan novog Ustava
ne racunamo ono sto im serviraju njihovi politicki lideri.
Drugi od tih sto su procitali koliko njih je uopste u stanju da proceni da li je ovo Ustav za privremenu upotrebu ili neki Ustav sa kojim ulazimo u EU jednog lepog dana.
Koliko je uopste Ustav usaglasen sa stvarnoscu?
Ko to procenjuje?
Narod koji glasa?
mdaaaaaaaaaj

PS
Nijedna stranka nije rekla da je Ustav odlican nego da je pod pritiskom trenutka, opcija koja se ne moze izbeci.
Ja sam procitao Ustav, komentarisao sa nekim i doneo odluku.
I sad, ja sam utrosio neko vreme i energiju da donesem odluku a to je sada jednako kao i odluka onog koji ne zna da li Ustav ima 40 ili 5000 strana.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 10:21 - pre 213 meseci
Meni i dalje niste objasnili svrhu "skrivanja iza naroda"? Referendumska procedura je uobicajena stvar kod donosenja novog ustava. Da li biste bili zadovoljniji da nema referenduma?
To sto si ti procitao ustav je pohvalno. Procitao sam ga i ja. Tvoja baba sumnjam da ga je procitala. Hoces li joj zabraniti da ide na referendum?
Kao sto si sam rekao ustav se donosi pod pritiskom trenutka. NEOPHODNO je da bude donet.
Za divno cudo, to je shvatila i vecina politickih lidera u zemlji. Cak i oni koji se tradicionalno kolju po svim pitanjima...cisto klanja radi.
Protiv donosenja ustava je snazna koalicija u vidu Nenada Canka, Cede Jovanovica, Zarka Koraca i Natase Micic uz snaznu podrska oba svoja glasaca. Zarko nije zadovoljan odnosom prema pederima, Ceda nije zadovoljan odnosom prema Cedi, Canak nije zadovoljan sto Vojvodina nema vojsku, policiju, sudstvo, more i mesto u UN, Natasa Micic jos nije sigurna, ali je ispunjena snaznim unutrasnjim nezadovoljstvom.
EU koju spominjes je podrzala donosenje novog ustava. Valjda su ga oni procitali....
anti-heroin spree
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 10:27 - pre 213 meseci
Citat:
Fuzz: Meni i dalje niste objasnili svrhu "skrivanja iza naroda"?



Citat:
boccio: .. Ovo me podseca na nesrecnog Petkovica koji posle 6:0 sa Argentinom izlazi pred novinare sa pricom "pa evo, vi ste trazili od mene da igram napadacki, poslusao sam vas i eto sta se desilo...".


EU je podrzala Ustav sa naglaskom na prava nacionalnih manjina i privatnu svojinu u delu koji stiti njihove firme koje ulazu u ovu zemlju.
A svecano im se jebe hocemo li pisati cirilicom, latinicom ili tradicionalnim kineskim
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 10:34 - pre 213 meseci
Uvek su postojali zainteresovani i nezainteresovani, pismeni i nepismeni, obrazovani i neobrazovani, miroljubivi i siledzije, učesnici i gledaoci, kvalitetne odluke i iznudjene odluke.

Ne radi se o sakrivanju iza odluke naroda. Radi se o proceduri. Narod konacno glasa ovako ili onako. Narod ne moze da pripremi i formulise Ustav, ali moze da bude za ili protiv. Svakako ne ocekujes da ce se svi prvo obavestiti, promisliti, vrednovati i konacno opredeliti, pa to ne rade ni svi oni koji igraju po kladionicama.
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 10:37 - pre 213 meseci
Citat:
Krucijalno je što se tim kvazi-ustavom ukida srpsko latinično pismo i negira postojanje istog. Sve ostalo mu dođe sitno prema tome, ovo će biti prekretnica u istoriji.

Koliko ja znam cirilicno pismo je uvek bilo sluzbeno pismo. Ne znam sta mislis da se to sada toliko menja.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 10:40 - pre 213 meseci
Citat:
Fuzz: Meni i dalje niste objasnili svrhu "skrivanja iza naroda"? Referendumska procedura je uobicajena stvar kod donosenja novog ustava. Da li biste bili zadovoljniji da nema referenduma?

Da, naravno da bih bio.

Ja licno smatram da nisam dovoljno kompetentan da se izjasnjavam o jednom tako ozbiljnom pravnom aktu kao sto je Ustav. Nemam dovoljno obrazovanja (u pogledu prava) da bih razumeo sve opste odredbe. Nije to Zakon o Informisanju, ili nesto slicno pa da mogu da imam jasan stav o tome sta sve moze da proizadje iz toga. Isto tako tvrdim da 99.5% glasackog tela nema pojma o tome, kao i ja. Glasaju onako kako im idoli, partijske vodje, reklame na Pinku, ili komsija iz ulaza kazu. To je sprdnja.

Mi se nalazimo u vremenu gde se praktikuje vladavina eksperata. Zato sam i naveo onaj nesretni primer sa Ilijom Petkovicem. On je (tj. bar bi trebalo da bude) - ekspert. On ne sme da se krije iza neke neodredjene i nedefinisane mase (narod?) da bi opravdao svoje postupke.

Isto tako ocekujem od eksperata za Ustavno pravo da donesu predlog Ustava, od Skupstine da ga usvoji (ili kako vec ide procedura, ne hvatajte me za rec) - i da svi zajedno STOJE IZA TOGA sto su uradili. Pred svojim narodom, svetom i sudom istorije.

A oni Ustav koriste da se po 10000-ti put ponovi kako će "Kosovo zauvek ostati u Srbiji" i pritom se kao pick**e kriju iza "volje naroda" koji kao stado ovaca glasa za nesto sto NEMA POJMA sta glasa.

Muka mi je od ovoga...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 10:55 - pre 213 meseci
Citat:
boccio: Ja licno smatram da nisam dovoljno kompetentan da se izjasnjavam o jednom tako ozbiljnom pravnom aktu kao sto je Ustav.

Slažem se sa apsolutno svim što si rekao, zaključno sa mučninom na kraju. Samo se ne bih složio da nismo kompetentni da se izjašnjavamo o ustavu.

Ustav i jeste takav pravni akt čiji je cilj da bude što jednostavniji, kraći i jasniji za što širi krug ljudi. Zato se neki i zalažu da se upravo u ustav uvrsti član o proevropskom kursu države. Ustav praktično treba da predstavlja "bibliju" savremenog građanskog društva, odnosno da postavi stubove njegovog funkcionisanja. Da svi znaju da li je država republika ili monarhija, kakav je odnos crkve i države, osnovna građanska prava, državna obeležja itd...

Na kraju krajeva, mi smo u 4. razredu gimnazije imali predmet "ustav i prava građana". Na stranu kako se to izučavalo, ali mislim da svi iole pismeni građani mogu i treba da prouče ustav, koliko je u njihovoj moći. (A da ovu farsu od referenduma za skidanje odgovornosti naravno bojkotuju.)
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 11:11 - pre 213 meseci
@ boccio
Pa ti ljudi stoje iza ustava samim tim sto su ucestvovali u njegovom sastavljanju i sto pozivaju narod da ga izglasa. A ta suplja prica o raspisivanju referenduma kako bi se neko skrio iza naroda, je samo to - suplja prica, iz jednostavnog razloga sto postoji jasna procedura za promenu ustava. Dakle:

Citat:
Član 133.

Narodna skupština usvaja akt o promeni Ustava dvotrećinskom većinom od ukupnog broja narodnih poslanika i stavlja ga na republički referendum radi potvrđivanja.

Akt o promeni Ustava smatra se konačno usvojenim ako se za njega na republičkom referendumu izjasni više od polovine ukupnog broja birača.

Akt o promeni Ustava proglašava Narodna skupština.




@alkion
Ne razumem ja te tvoje argumente. Poredjenje sa Petkovicem bi mozda imalo nekog smisla da ustav podrzava samo DSS...ili samo vlada...ali ustav podrzavaju sve relevatne politicke partije...
anti-heroin spree
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 11:26 - pre 213 meseci
Citat:
Fuzz:Poredjenje sa Petkovicem bi mozda imalo nekog smisla da ustav podrzava samo DSS...ili samo vlada...ali ustav podrzavaju sve relevatne politicke partije...


E braavo majstore
Upravo to je inicijalna kapisla za postavljanje ove teme
Sta zapravo pise u novom Ustavu
Sta to pise, a ja ne vidim, a da odgovara, kako ti kazes, svim relevantnim partijama.
Ili ja ne vidim, ili je ovo jedna spirala magle koju svako moze da tumaci kako hoce.
Da li je zapravo mogucnost lake izmene Ustava ta kvaka oko koje su se svi slozli.
Pa sad nije bitno, jer kad oni dodju, cap, prekorojice kako njima odgovara ... jer na kraju krajeva, pise u Ustavu .
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 11:28 - pre 213 meseci
Da i ja nesto kazem za DNEVNIK :D

Mislim da je potpuno sve jedno sta pise u ustavu sve dok se politicari, obicni gradjani, a pre svega sudije i tuzioci kao zakonodavna vlast ne drze zakona, koji ce proisteci iz tog ustava, kao pijan plota. Sta vam vredi ustav ako ustavni sud ne postoji, a trenutno je tako. Sta vrede zakoni napisani po tom ustavu kad ih niko ne provodi i ne postuje...
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 11:33 - pre 213 meseci
@alkion
Pa ti uglavnom ne vidis izgleda tako da ti ja ne mogu pomoci.
Protestujes protiv gradjana koji se kao ne informisu dovoljno o ustavu i ne zasluzuju da se o istom izjasnjavaju, a ti sam nisi mogao procitati jedan je.eni clan vazeceg ustava koji definise proceduru njegove promene. Ili ni to nisi video od te "spirale magle"...
anti-heroin spree
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 11:50 - pre 213 meseci
Polako bre ljudi - nemojte da se koljete.

Referendumsko izjasnjavanje o Ustavu je vrlo normalna praksa svuda - osim u zemljama gde je takve stvari moguce doneti u skupstini (mada onda koliko znam se raspisuju vanredni izbori za ustavotvornu skupstinu) - Anyway, poenta je da Srbija nije nista specijalna u pogledu toga koliko njenih gradjana razume Ustav.

Cini mi se da u poznavanju ustava mozda malo i prednjacimo, jer se u Srbiji toliko razglaba o politici da je to cak i malo... preterano - mogu da se kladim da prosecan Srbin zna vise o svemu tome, nego sto jedan prosecan Holandjanin zna o svom ustavu i politici ;-)

@Fuzz, da i uz podrsku 98% se moze pribeci skrivanju. Recimo, Sloba se sasvim lepo "skrio" kada je raspisao cuveni referendum 1997-me o tome "da li strane zemlje treba da se mesaju oko Kosova" - i time dobio de-facto pokrice "volje naroda" za svoje akutne politicke greske koje su sledile. Poenta donosenja ovog Ustava, na zalost, nije u novitetima koje on donosi (kojih, da se ne lazemo - ima) - inace bi taj Ustav bio izglasan i 2004 - vec u preambuli - gde se vlast pokusava oprati od moguceg diplomatskog poraza koji moze da se desi.

Ali to je off-topic - naravno da se vlast pere od necega sto nije bas u stanju da spreci, to bi radila svaka vlast u svakoj zemlji - uz ogradu da u Srbiji stvari idu dotle da se moze usvojiti i novi Ustav, samo ako treba da se politicki nesto dotera ;-)

Ali cisto pragmaticki gledano - ovaj predlog Ustava je bolji od proslog - takodje, bolji Srbija verovatno nije u stanju da donese danas - pa cak i ako se uzme u obzir razlog zasto se taj Ustav usvaja (besmislena preambula) - ipak mislim da je taj Ustav korak ka boljem u Srbiji - iz prostog razloga sto je bolji, i sto regulise pitanja svojine i sl...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 11:50 - pre 213 meseci
ukucao sam u google: lakoca promene ustava

i evo mnogo zanilmljivih linkova, i vidim da nisam jedini kome nije jasno

citat
Ako me pitate šta umesto tog kompromisa, ja nemam odgovor, ali posledica tog kompromisa je upravo to da postoje različiti vrednosni sudovi unutar samog ustava, pa ponekad i unutar samih članova tog ustava. Zašto je to opasno? To je opasno. Prema rečima jednog od vodećih pravnika današnjice profesora Ričarda Epštajna sa Čikaga, kada vi u jednom dokumentu imate različite vrednosne sudove onda se otvara neizvesnost, onda oni koji tumače, koji su nadležni da to tumače, nadležni da to sprovode i da sude po tome, onda oni praktično svoje vrednosne sudove ugrađuju u taj ceo proces i time stvaraju određenu ustavnu neizvesnost

izvor
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 11:51 - pre 213 meseci
@Fuzz
Kosovo je bye-bye, pomiri se sa tim... nikakvi ustavi i hodanje na trepavicama to nece sprijeciti.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Sta zapravo pise u novom Ustavu27.10.2006. u 12:10 - pre 213 meseci
To ti kao slavis nesto ili...?

anti-heroin spree
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta zapravo pise u novom Ustavu
(Zaključana tema (lock), by Slobodan Miskovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25964 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.