Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

joomla sajt da stavim na cd ....

[es] :: Web aplikacije :: joomla sajt da stavim na cd ....

[ Pregleda: 4254 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon joomla sajt da stavim na cd ....12.07.2006. u 14:49 - pre 216 meseci
dakle imam uradjem joomla sajt kao neki katalog pa bih hteo da ga narezem na cd-u i da posaljem kao neki katalog, kako da ovo ljudi vide i koji nemaju instaliran server


da li je ovo moguce



 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....15.07.2006. u 14:35 - pre 216 meseci
Nope. nije moguce. Mozda ako bi instalirao GTK (cini mi se tako da se zove) podrsku za PHP, ali opet bi ta osoba morala da ima to instalirano da bi videli aplikaciju pisanu u PHP-u...

Uradi taj katalog u HTML-u i onda ga daj bilo kome kome ce da radi i bez servera. :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....15.07.2006. u 15:03 - pre 216 meseci
da da ali sajt je uradjem CMS-om sad da ga napravim u html neverujem da cu moci
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....16.07.2006. u 00:37 - pre 216 meseci
Sajt je uradjen CMS-om???

Koliko je velik.

Ako baaaaassss toliko hoces da uradis to, postoji nekoliko resenja:

1. Idi rucno i skidaj stranu po stranu (save as...)
2. Uzmi neki offline explorer ili tako neki program i downloaduj ceo program na hdd (posle toga ce ti raditi na cd-u (verovatno))

a ako ti neki downloader web sajtova staavi linkove tipa c:/downloads/palinkovi/ka/tvom/sajtu/contentu onda uzmi neki editor poput dreamwera i uradi REPLACE ALL u svim dokumentima i onda to c:/download ili kako vec... zameni relativnom putanjom i ceo sajt ce da radi svuda. :)

nisam ovo radio, ali trebalo bi 100% da radi.


pozzzz
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....16.07.2006. u 07:10 - pre 216 meseci
Citat:
maric1: da da ali sajt je uradjem CMS-om sad da ga napravim u html neverujem da cu moci


Hi,
Ako ga možeš prebaciti u HTML radit će ti na svakom CD-u, samo moraš sve linkove staviti lokalno, znači bez http://www.domena.com/......dalje idu nazivi datoteka i slika.
Ne znam u čemu radiš ( html ) ali DW i FP tu mogu odraditi brzo posao.

Npr: ako trebaš sve linkove obrisati/preraditi ono što sam naveo ideš samo na Replace.

A što se tiče kompletnog skidanja to možda da uradiš pomoću nekog programa ( ovdje je problem ) koliko linkova toliko *.html datoteka

No ako ti se ovo ne radi i nemaš mogućnosti možeš nabaviti program ( ne znam tko će biti korisnici tog CD-a ) koji se zove ( bar mislim ) UNIFORM SERVER a radi tako što pokreneš jednu datoteku *.exe i on imitira server na PC-u. Pa bi tako mogao gledati Joomlu. Ovo ti govorim po sjećanju. Nisam siguran ali ako si zainteresiran mogu provjeriti. Misli da ga čak negdje imam . ( možda je velik cca 20 MB ??? )
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....16.07.2006. u 12:59 - pre 216 meseci
Cek momci mislim da se ne razumemo, moyda je moja greska nisam dobro objasnio. Ja imam uradjen sajt tj vec sam ga zavrsio u joomla "tehnici" tako da neverujem da ce postojati mogucnost da save as sve strane posto je to neki adresar tako da imao bih dosta strana.

Nego Ivek33 ovo tvoje drugo resenje mislim da je ok ako je to program sa kojim bih mogao da stavim na cd-u gde bi bio i sam sajt tako da ljudi mogu samo sa cd da pregledaju sajt. korisnici koji bi koristili bi uglavnom bili ljudi koji se slabo barataju sa racunarima tako da im nebi nesto puno komplikovao zivot. a da neynam kako mislis da moze joomla da se prebaci u html da li stvarno postoji ta mogucnost


U svakom slucaju puno hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....17.07.2006. u 09:48 - pre 216 meseci
Citat:
maric1: Cek momci mislim da se ne razumemo, moyda je moja greska nisam dobro objasnio. Ja imam uradjen sajt tj vec sam ga zavrsio u joomla "tehnici" tako da neverujem da ce postojati mogucnost da save as sve strane posto je to neki adresar tako da imao bih dosta strana.

..............tim više ti je problem prebaciti u HTML ( bar ja ne znam tu mogućnost )

Citat:
Nego Ivek33 ovo tvoje drugo resenje mislim da je ok ako je to program sa kojim bih mogao da stavim na cd-u gde bi bio i sam sajt tako da ljudi mogu samo sa cd da pregledaju sajt. korisnici koji bi koristili bi uglavnom bili ljudi koji se slabo barataju sa racunarima tako da im nebi nesto puno komplikovao zivot.

..........to možeš pomoću programa koji imitira server na računalu ( naravno ako nije instaliran web server ). Dakle: postoji program koji snimiš na CD zajedno sa web stranicom koja je izrađena u Joomla. Kada daš nekome taj CD on bi trebao pokrenuti taj imitator servera da se nakratko samo instalira ( mislim da se vrlo jednostavo izbaci sa PC-a ) a potom preko njega pokrenuti web u Joomla. Nisam probao ali ako ne nađeš riješenje javi se pa ću isprobati za tebe a i za druge posjetioce foruma. Problem mi je taj što nemam izrađenu trenutno niti jednu web na Localhostu. Sada baš i nemam vremena a i moram potražiti taj imitator servera.

Citat:
a da neynam kako mislis da moze joomla da se prebaci u html da li stvarno postoji ta mogucnost
U svakom slucaju puno hvala i pozdrav

.............hmmm, dobro pitanje. Ako imaš živaca ,može se . Ručno i dugotrajno, što ovisi o broju linkova jer u stvari radiš web stranicu u Html-u. No to je na tebi da odlučiš. Mislim da nisi trebao raditi u Joomla ako si namjeravao to dati drugima na upotrebu. Naravno ispravke i prepravke su uvijek brže nego u klasičnom html-u.
Nedavno sam izradio web u Htmlu ( za word i excel ) i mogi ti reći kada bi sada morao dodavati nove linkove ili neke brisati morao bih se namučiti jer sam i sam pogriješio što sam radio kako sam radio. Možda sam trebao koristiti Inline frame u dijelu linkova radi lakšeg održavanja ali eto čovjek radi i griješi.
 
Odgovor na temu

MarkoA
Beograd

Član broj: 24600
Poruke: 80
194.247.215.*



Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....17.07.2006. u 11:11 - pre 216 meseci
xammp lite -
Code:
http://www.apachefriends.org/en/xampp
-windows.html#646, jedan od mnogih apache+mysql+php opaketa, all in one. Moze da se raspakuje na flash (ja sam tako radio) a verovatno i na cd i da se onda tu napuni - znaci, iskopiras fajlove Joomla a bazu sa pc-ja bekapujes nekom bekap ekstenzijom koja ce da ti napravi jedan txt fajl od nekoliko MB (zapravo dzinovski SQL statement). Onda to ranujes u phpmyadminu na flashu i to je to. Jedino nisam siguran da li ces moci da to onda sve zajedno rezes na cd, ali probaj.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....17.07.2006. u 13:15 - pre 216 meseci
http://www.uniformserver.com/

pročitaj što tu sve ima i mislim da bi trebalo raditi
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
213.244.197.*

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....18.07.2006. u 14:44 - pre 216 meseci
izvini posto nisam bas najbolje upoznat sa engelskim koli sam ja razumeo uniform server je zapravo bas za to znaci za prenosive medije da glumi server da li sam upravu

veliko hvala pokusacu da skiem pa javljam sta sam uradio


pozdrav
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....20.07.2006. u 14:27 - pre 216 meseci
iam li neko neka iskustva sa ovim serverom za ovu svrhu
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....14.08.2006. u 13:52 - pre 215 meseci
Citat:
maric1: iam li neko neka iskustva sa ovim serverom za ovu svrhu

iskreno rečeno i ja mučim muku ali sam vidio da to funkcionira. Vjerojatno je negdje problem za koji ja ne znam

mislim da je još jednostavniji način konvertirati cijeli web u *.exe datoteku i to funkcionira na CD-u besprijekorno.
ima i ograničenje trajanja.

mmwc:
Kako konvertirati HTML u EXE file?
http://www.spadixbd.com/wsz/index.htm

................h*** ga ada am tek skužio da se radi o Joomla , sorry
nešto mi se vrtilo po glavi web stranica bez obzira na programski jezik



[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 15.08.2006. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.kalik.info.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....15.08.2006. u 22:28 - pre 215 meseci
dada radi se o joomli php mySQL ako moze ima neko neku ideju neka javi

pozdrav
 
Odgovor na temu

Nidza11
Beograd

Član broj: 63842
Poruke: 58
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....05.09.2006. u 12:52 - pre 214 meseci
Evo ti rešenje ako nisam zakasnio:

Skineš MSAS (Mambo Stand Alone Server). Ne instalira se, kad ga pokreneš on ti podigne i apach i mysql na bilo kom računaru. Takođe u sebi ima i mambo portal. Umesto mamba instaliraš joomlu i tako narežeš. Onaj ko ima taj cd, samo prekopira sve to na svoj računar i pokrene MSAS i u panelu ima "START MAMBO" i to je. Ako imaš pitanja javi se. Nadam se da sam pomogao.


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.kalik.info.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....06.09.2006. u 20:42 - pre 214 meseci
ehehe hvala ali meni ipak treba nesto jednostavnije posto ce raditi ljudi koji i nerazemeju se previse pa nebih da im komplikujem ali vidim da to nema jos uvek nadma se da ce nesto da se izmisli


pozdrav
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....06.09.2006. u 21:13 - pre 214 meseci
Ako hoćeš jednostavno, zavrti sajt na lokalnom serveru i "izgrebuj" sve sadržaje putem besplatnog WinHTTrack Website Copier-a - http://www.httrack.com
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.kalik.info.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: joomla sajt da stavim na cd ....07.09.2006. u 16:24 - pre 214 meseci
ehheheheh pravo resenje


ne znam kako da se zahvalim stvar je vise nego odlicna nisam verovao da postoji tako nesto posto vec duze vreem traga za tim



preporuka svakom kom treba nesto sl


puno hvala Anicicu


pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: joomla sajt da stavim na cd ....

[ Pregleda: 4254 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.