Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ljut sam na PRO-E

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Ljut sam na PRO-E

[ Pregleda: 3849 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Ljut sam na PRO-E23.10.2006. u 21:59 - pre 213 meseci
E 'vako,dobio sam za projekat da modeliram masinu za on-line lasersko skeniranje geometrije navoja filtera za gas-masku!
Problem je sledeci,tip navoja na masci je OBLI sa oznakom Rd 40x1/7", pri modeliranju samog tog filtera PRO-E nece da mi "nareze" navoj po dimenzijama koje sam izracunao(za racun sam korisito tablice iz knjige Masinski elementi II od prof. Slobodana Verige).
Znaci nece da mi "nareze" ako mu kao profil zadam profil navoja, vec samo hoce da radi kada mu zadam da je profil trougao i naknadno sa opcijom Round da mu uradim zaobljenja.Ali ovo radi samo ako mu je profil navoja veci od 45 stepeni.
Drugo, ugao profila oblog navoja mi je 30 stepeni i kada napravim tougao sa ovim profilom, on mi nareze ali nece da mi onda zaobli taj navoj.

Ova "sitnica" me ozbiljno ljuti!!!! Pomagajte
 
Odgovor na temu

maricc
Dusan Maric
penzioner
Rakovac

Član broj: 89909
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ljut sam na PRO-E24.10.2006. u 21:31 - pre 213 meseci


Bokisha ne mogu ti pomoci, samo da te pozdravim i nadam se da ce i tebi neko pomoci isto kao
sto ti nesebicno pomazes drugima. Na primer meni :)

Pozdrav
Dusan
 
Odgovor na temu

haustor_01
xyz

Član broj: 42307
Poruke: 35
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Ljut sam na PRO-E24.10.2006. u 21:59 - pre 213 meseci
Ajde okaci skicu profila pa cu se malo poigrati, ovako napamet ti ne mogu reci u cem je kvaka.
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: Ljut sam na PRO-E25.10.2006. u 05:58 - pre 213 meseci
Evo skice
Znaci skica deluje jednostavno(sto i jeste),ali kad nece onda nece.Doduse,radio sam samo sa Helical-om,ali ocigledno je da mi se nesto baguje ili je greska u meni(trenutno koristim WF3) i moj kolega ima slicnih problema na WF2.Odradio samo ovaj deo u CATIA i nije bilo nikakvh problema sa "rezanjem" navoja,tj. mogao sam za profil navoja da nacrtam bilo sta,a PRO-E nece nista da prihvati sem trougla.Mozda bi moglo da se parametarski zada zavojnica,pa...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Ljut sam na PRO-E

[ Pregleda: 3849 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.