Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 243430 | Odgovora: 269 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
79.143.164.*



Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)02.10.2008. u 17:12 - pre 189 meseci
^ pa prvo ces da primjetis da ti odnekle kaplje neka lova ,a nisi prodao fotke ;)

Mozda bi ti neko i odgovorio na pitanje kad bi ti rekao koji je sajt u pitanju (il' da ja na brzinu bacim suljpa :))
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)02.10.2008. u 21:05 - pre 189 meseci
Shater - imas tamo referred photographers
Dreamstime i Fotolia - dobijes email
iStock - nista od fototgrafa. samo kupce prihvataju (skoci ti zarada za 10USD i imas tamo prikazan username korisnika)
Featurepics - imas tamo referrals listu


A vi? kako 'te ?


 
Odgovor na temu

TARMI
Zrenjanin

Član broj: 87119
Poruke: 88
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.burek.co.yu


Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)03.10.2008. u 00:30 - pre 189 meseci
Shutterstock je u pitanju, i skontao sam tj video sam ....tako da hvala u svakom slucaju..i jedno pitanje kako ide prodaja na stockxpert-u, da li neko prodaje preko te agencije i kako ste zadovoljni?

[Ovu poruku je menjao TARMI dana 03.10.2008. u 01:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Balgavy
Balgavi Igor
novinar
Sombor

Član broj: 191003
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)06.10.2008. u 09:35 - pre 189 meseci
Jedno pitanje za sve koji salju fotografije/ilustracije na microstock sajtove:
Da li saljete iste fotografije/ilustracije na vise agencija, tj. da li je dozvoljeno da istu fotografiju postavite razlicitim agencijama, i ako jeste da li je to uopste preporucljivo?
Hvala!

 
Odgovor na temu

TARMI
Zrenjanin

Član broj: 87119
Poruke: 88
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.burek.co.yu


Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)06.10.2008. u 13:38 - pre 189 meseci
ja saljem na shutter i fotolia, i dozvoljeno je da saljes na sve agencije sveta, ali ne smeju da budu kao sto ima opcija na fotolia- exclusive sto znaci da se nalaze i prodaju samo na tom sajtu .. exlusivnost na fotolia znaci da za svakki download slike dobijas minimum 0.5 a u suprotnom 0.33
 
Odgovor na temu

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
79.143.164.*



Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)06.10.2008. u 16:15 - pre 189 meseci
^^ sledece pitanje je nesto tipa "koliko je megapixela najmanje potrebno da ima aparat da bi mogao da saljem fotke na stockom"?
Aj da ti oprostimo sto nisi procitao citavu temu kad te vec interesuje STOCK, nego ti je bilo mrsko da procitas poslednje 2/3 strane.... cccc!
 
Odgovor na temu

Balgavy
Balgavi Igor
novinar
Sombor

Član broj: 191003
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)06.10.2008. u 17:22 - pre 189 meseci
Hvala na odgovoru TARLA

ERR, procitao sam ceo thread, moje pitanje je bilo vezano za ISKUSTVA onih koji salju, tj. da li je preporucljivo tako nesto raditi. Ko pita ne skita. Ako se ponovilo pitanje, soory, uvek me interesuju iskustva onih koji su duze u poslu. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Notorious91
Nebojša Bobić
Novi Sad

Član broj: 156014
Poruke: 119
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.notorious-ns.blogspot..


Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)06.10.2008. u 21:37 - pre 189 meseci
Jel smem da im saljem fotke koje sam vec koristio negde(na forumu),naravno na njima je znac Copyrighta-a?
 
Odgovor na temu

TARMI
Zrenjanin

Član broj: 87119
Poruke: 88
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.burek.co.yu


Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)06.10.2008. u 23:30 - pre 189 meseci
Nikako da upadnem na iStock...da ne verujes, sta ovo uopste znaci

Due to the high volume of submissions pertaining to this subject we kindly request you provide an alternative sample file for our consideration. We appreciate your understanding and look forward to seeing your next submission

 
Odgovor na temu

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
79.143.164.*



Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)06.10.2008. u 23:48 - pre 189 meseci
Balgavy@ stvarno je bezveze da u jednoj temi ima nekoliko identicnih pitanja i glupo je da oni koji su odgovorili na ista (poneki i vrlo opsirno) opet odgovaraju i citaju iste stvari nekoliko puta. Mnogo je jednostavnije da se procita tema.

nhf, nisam mislio da tebe (ili bilo koga drugog) kritikujem vec samo da ukazem na gresku.
 
Odgovor na temu

bd_67

Član broj: 196493
Poruke: 16
79.101.90.*



Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)07.10.2008. u 08:45 - pre 189 meseci
Imam i ja jedno pitanje, ali vezano za "problem" prijave deviznog racuna na Moneybookersu

Posle uspesne registracije i formiranja vlastitog ACCOUNT-a dolazi se do stavke prijave deviznog racuna.

Tu imam nedoumicu. Naime, kada zelim da prijavim svoj devizni racun, prvo sto pita je iz koje ste zemlje (Country: SERBIA) i trazi da upisete SWIFT kod banke

Po tom kodu on automatski na sledecoj strani "prepoznaje" koja je banka u pitanju (u mom slucaju Banca Intesa) i sledece sto trazi je ACCOUNT NUMBER.

Da li tu treba upisati ceo IBAN cod, posto je broj dev. racuna sadrzan u IBAN kodu, ili samo taj "sredisnji deo" koji je bukvalno "samo i sam" broj dev. racuna?

IBAN kod izgleda otprilike ovako XXX-YYY-0000000000000-ZZ, gde prva tri X oznacavaju zemlju, druga tri Y su valjda broj banke, zatim ide trinaestocifreni broj samog racuna, i zadnja dva Z oznacavaju broj protokola ili sl.

Molio bih ove iskusnije korisnike koji vec uspesno rade novcane transakcije sa Moneybookersa da mi odgovore sta podrazumeva to ACCOUNT NUMBER od ove dve opcije, CEO IBAN, ili samo BROJ RACUNA?

U prijavi je moguce upisati samo jedan broj za dev. racun, a to polje prihvata i jednu i drugu opciju, nezavisno... ipak, samo jedna je ispravna. Koja?

Hvala

 
Odgovor na temu

TARMI
Zrenjanin

Član broj: 87119
Poruke: 88
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.burek.co.yu


Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)07.10.2008. u 14:37 - pre 189 meseci
danas sam prodao sliku On Demand na shutteru za 1.88$...sta to uopste treba da znaci sa strane kupce, meni je ok cim je 1.88 ali ako moze to neko da mi pojasni?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8354
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)07.10.2008. u 17:59 - pre 189 meseci
(07.10.2008. - 18:59) Tema je premeštena iz foruma Digitalni foto-aparati u forum Fotografija.
 
Odgovor na temu

Jasmina007

Član broj: 172958
Poruke: 6
93.86.139.*



Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)14.10.2008. u 08:13 - pre 188 meseci
Citat:
TARMI: danas sam prodao sliku On Demand na shutteru za 1.88$...sta to uopste treba da znaci sa strane kupce, meni je ok cim je 1.88 ali ako moze to neko da mi pojasni?


I kod mene je identicna situacija. Ono sto je novina juce su mi otisle dve fotke za Backup CD za citavih 0.05$, pa mi nije bas jasno da li se naknadno jos nesto dobija....?

[Ovu poruku je menjao Jasmina007 dana 14.10.2008. u 11:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
79.143.164.*



Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)14.10.2008. u 09:55 - pre 188 meseci
^Backup CD znaci da je fotka dostavljena kupcu na CDu (postom ili kako vec) na njegov zahtjev sto se posebno naplacuje i od toga jedan dio ide tebi.
 
Odgovor na temu

Jasmina007

Član broj: 172958
Poruke: 6
93.86.139.*



Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)14.10.2008. u 10:23 - pre 188 meseci
Citat:
ERR: ^Backup CD znaci da je fotka dostavljena kupcu na CDu (postom ili kako vec) na njegov zahtjev sto se posebno naplacuje i od toga jedan dio ide tebi.


OK, hvala
 
Odgovor na temu

TARMI
Zrenjanin

Član broj: 87119
Poruke: 88
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.burek.co.yu


Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)17.10.2008. u 13:18 - pre 188 meseci
I ja sam danas zaradio 0.05.....smesno...
 
Odgovor na temu

Jasmina007

Član broj: 172958
Poruke: 6
79.101.71.*



Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)20.10.2008. u 12:30 - pre 188 meseci
Citat:
bd_67: Imam i ja jedno pitanje, ali vezano za "problem" prijave deviznog racuna na Moneybookersu

Posle uspesne registracije i formiranja vlastitog ACCOUNT-a dolazi se do stavke prijave deviznog racuna.

Tu imam nedoumicu. Naime, kada zelim da prijavim svoj devizni racun, prvo sto pita je iz koje ste zemlje (Country: SERBIA) i trazi da upisete SWIFT kod banke

Po tom kodu on automatski na sledecoj strani "prepoznaje" koja je banka u pitanju (u mom slucaju Banca Intesa) i sledece sto trazi je ACCOUNT NUMBER.

Da li tu treba upisati ceo IBAN cod, posto je broj dev. racuna sadrzan u IBAN kodu, ili samo taj "sredisnji deo" koji je bukvalno "samo i sam" broj dev. racuna?

IBAN kod izgleda otprilike ovako XXX-YYY-0000000000000-ZZ, gde prva tri X oznacavaju zemlju, druga tri Y su valjda broj banke, zatim ide trinaestocifreni broj samog racuna, i zadnja dva Z oznacavaju broj protokola ili sl.

Molio bih ove iskusnije korisnike koji vec uspesno rade novcane transakcije sa Moneybookersa da mi odgovore sta podrazumeva to ACCOUNT NUMBER od ove dve opcije, CEO IBAN, ili samo BROJ RACUNA?

U prijavi je moguce upisati samo jedan broj za dev. racun, a to polje prihvata i jednu i drugu opciju, nezavisno... ipak, samo jedna je ispravna. Koja?

Hvala


Hajde molim vas, mala pomoc prijatelja....
Sto se tice pitanja kolege, znam kako mu je zato sto sam se i ja namucila, ali u nasoj zzz.. ocigledno nista ne moze bez problema.
Meni su u Intesi rekli da oni ne rade ovako nesto i hladno me skinuli... ne znaju ljudi pa im je lakse da otkace klijenta.
Negde na forumu sa procitala da sve rezidentne banke u RS imaju proceduru, pa bih zamolila kolege iz bgd-a da nam malo pomognu, obzirom da se tamo bankari cesce susrecu sa moneybookers-om, za razliku od provincije gde te gledaju kao da si tele kada im spomenes ovako nesto.
Ja sam na jedvite jade u Vrscu uspela da dodjem do osobe koja zna o cemu pricam, zaposlen je u Raiffeisen b.
Receno mi je da mogu da otvorim Visa Virtuon, uplatim depozit u eur.ali da je MB od 01. 01.2008. na njihovoj listi zabranjenih sajtova i da nikakve uplate nisu dozvoljene.
Objasnila sam da ce se preko MB vrsiti samo isplata i tek tada sam dobila sve podatke koji su neophodni za registraciju racuna ( SWIFT i IBAN )
Problem je nastao kada sam htela da verifikujem racun na MB. Depozit na Visa Virtuon je uplacen u eur. ( samo ta valuta i moze), a valutnu klauzulu na MB sam stavila USD, tako da je nemoguce uraditi transakciju i pojavljuje mi se opomena zbog greske i nemogucnosti konverzije valuta.....
Pokusala sam da promenim valutnu klauzulu u eur..ali ne moze.



 
Odgovor na temu

jamaican83
Beograd

Član broj: 103242
Poruke: 55
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)04.12.2008. u 19:05 - pre 187 meseci

Evo ima ceo tutorial na srpskom, sve sto vazi za ilustracije vazi i za fotografije



http://rapidshare.com/files/17...3/Shutterstock_for_Dummies.pdf
Srdjan
 
Odgovor na temu

jamaican83
Beograd

Član broj: 103242
Poruke: 55
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)07.12.2008. u 13:20 - pre 187 meseci


Novi tutorijal dopunjen!

http://rapidshare.com/files/17...9/shutterstock_for_dummies.pdf
Srdjan
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Prodaja fotografija - kako i gde (stock sajtovi i drugo)
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 243430 | Odgovora: 269 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.