Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6368151 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reabarce
nezaposljen
nezaposljen

Član broj: 325897
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 22:34 - pre 83 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
bolje je opcija 3na3, posebno za grejanje. a mislim da je cak i jeftinije, sto se tice kapaciteta sigurno bolje. po meni multi je nuzno zlo ako ne mozes fizicki postaviti 3 spoljne. a i u praksi cesto ta 3 unutrasnja zahteva dugu instalaciju, tesko je sve spakovati na kratko rastojanje do spoljne....


Moram da priznam, da sam razocaran ovakvim stavom o multisplit-u, ali ga ne cujem prvi put. Ja jesam resio klimatizaciju stana, ali ne i kuce. U kuci vaze mnogo "surovija" pravila sto se grejanja tice, nego u ususkanom stanu u kome te greju komsije sa svih strana. I ja sam mislio da se u svaku sobu stavi unutrasnja jedinica prema velicini sobe i da sve one budu povezane na jednu spoljnu. Delovalo mi je racionalnije, nego svaka klima pojedinacno, kao sto je racioanlnije da lozis na jednom mestu kotao i grejes sve sobe, nego da u svakoj sobi lozis po jedno grejno telo. Tek tu nema racuna, sto se potrosnje ogreva tice...Inace, prostorije u kuci su mi poprilicno rastrkane i komuniciraju samo preko predsoblja putem obicnih sobnih vrata, tako da grejanje jednim jakim uredjajem sa jednog mesta, verovatno je neizvodljivo. Praticu savete, koje dobija Boree, pa cu na taj nacin da se ponasam.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 22:46 - pre 83 meseci
@reabarce

Ko proizvodi klime Tesla i Vox .......Midea ili neko drugi ???
 
0

reabarce
nezaposljen
nezaposljen

Član broj: 325897
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 23:06 - pre 83 meseci
Citat:
anon3017188


Ja sam licno bas bio iznenadjen , kada je moj supruga rekla da klime VOX rade najbolje u njihovoj Drzavnoj firmi -- naravno , da svi znamo da sve klime tamo nisu ociscene(servis) nikada.Imaju i Midea , VIVAX,Galanz,LG......itd.
Mislim da treba dati sansu --- ovi su bas postali bezobrazni i arogatni a puni pameti i " glume ", VELIKOG imena i lako zaboravljaju primedbe kupaca pre SAMO pre 5 - 7 godina.
Sve sami " glumci" koji prodaju maglu............misle da imaju vaznu ulogu.



Eto, a i ja sam jos negde cuo da su Vox dobre. Mislim da ce proizvodjac koji krece u bitku sa konkurencijom, dati sve od sebe da se dokaze, dok ce ovi veliki "ovencani slavom" puno puta iskoristiti svoje ime, da prodaju maglu i sto kazes, cesto budu arogantni.
Citao sam zimus jedan domaci blog (nije ga tesko naci), gde autori propagiraju stav, da su samo japanske klime, klime i "truju" citaoce stavom da kineske i korejske ne treba ni gledati! Javio im se jedan citaoc i moli ih za savet-ima Favorit inverter (ali nisam 100% siguran) i prosto moli za pomoc, jer mu se po onj zestokoj zimi, pretvorila spoljna jedinica u kocku leda, nikako da se defrostuje do kraja i slabo greje stan. Da ne preterujem, delovalo je kao da covek place! Oni su mu odgovorili doslovce: "Problem nije u klimi, nego u tebi! Zar si stvarno mislio da ces se ogrejati kineskom klimom?!". Umesto da mu daju nekakv savet, koji ocigledno ne znaju, oni skoro napravise od coveka psihijatrijski slucaj! Ne razmisljaju da je on mozda jedva skupio novac i za tog "Kineza"(sto je na nasim prostorima postalo uobicajeno), vec mu masu pred nosem zvucnim imenima.
 
0

KBozon

Član broj: 336974
Poruke: 10
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 23:07 - pre 83 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
KBozon:
Citat:
anon3017188:
Citat:
KBozon:
Molba za pomoc oko kupovine klime... Grijanje/hladjenje dnevna soba 18m2 + kuhinja 10m2.
12LUCA, 790eur


Idi na ovo klimu .....12 LU -- cene jesu visoke, ali ovo je najpamtniji izbor.Mislim da za Mitsubishi nema potrebe -- za tvoje uslove grejanja nemas razloga da ulazes novac u Mitsu , jer i ova Fujitsu je sasvinm pristojan i dovoljan klima uredjaj.........


Tako sam i ja na kraju razmisljao, samo bih uzeo sf35ve, skuplja je 25 eur ali je ta firma pouzdanija sa ugradnjom.


Ovo je SF ----- ne ,bolje LU........moje licno misljenje.


[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 05.07.2017. u 23:50 GMT+1]




Zasto? Rado cu prihvatiti sugestiju...
 
0

reabarce
nezaposljen
nezaposljen

Član broj: 325897
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 23:10 - pre 83 meseci
Citat:
anon3017188:
@reabarce

Ko proizvodi klime Tesla i Vox .......Midea ili neko drugi ???


To bas i ne znam. Znam da je Tesla robna marka ComTrade-a i negde sam procitao da imaju Toshibin kompresor. O Vox-u znam jos manje.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 23:23 - pre 83 meseci
Citat:
KBozon:
Citat:
anon3017188:
Citat:
KBozon:
Citat:
anon3017188:
Citat:
KBozon:
Molba za pomoc oko kupovine klime... Grijanje/hladjenje dnevna soba 18m2 + kuhinja 10m2.
12LUCA, 790eur


Idi na ovo klimu .....12 LU -- cene jesu visoke, ali ovo je najpamtniji izbor.Mislim da za Mitsubishi nema potrebe -- za tvoje uslove grejanja nemas razloga da ulazes novac u Mitsu , jer i ova Fujitsu je sasvinm pristojan i dovoljan klima uredjaj.........


Tako sam i ja na kraju razmisljao, samo bih uzeo sf35ve, skuplja je 25 eur ali je ta firma pouzdanija sa ugradnjom.


Ovo je SF ----- ne ,bolje LU........moje licno misljenje.


[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 05.07.2017. u 23:50 GMT+1]




Zasto? Rado cu prihvatiti sugestiju...


Pa napisao ---- licno misljenje !!!!
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 23:26 - pre 83 meseci
Citat:
reabarce:
Citat:
anon3017188
Sve sami " glumci" koji prodaju maglu............misle da imaju vaznu ulogu.

.



Holivud je cudo ...... ponuda " glumaca " na svakom koraku.........
 
0

KBozon

Član broj: 336974
Poruke: 10
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 23:29 - pre 83 meseci
Mislio sam na osnovu cega si formirao to misljenje, pa mozda i ja promijenim svoje. 😀
Ali OK...
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 23:31 - pre 83 meseci
Imas raznih misljenja -- pocnes od HOKKAIDO,KOREL.VOX..........i ostalih .Svako ima neko misljenje a moje je na osnovu onoga sto si ti napisao LU.............u izboru izmedju SF,LU,SUZUMI +............
 
0

KBozon

Član broj: 336974
Poruke: 10
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 23:43 - pre 83 meseci
Pa jasno je meni od starta da je to tvoje misljenje, hvala na odgovorima svakako.
Moje pitanje je zasto, da mi obrazlozis ako imas strpljenja i vremena.

Nadam se da razumijes da mi to puno ne pomaze bez nekog konkretnog poredjenja.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 00:37 - pre 83 meseci
Citat:
KBozon
Moje pitanje je zasto, da mi obrazlozis ako imas strpljenja i vremena.


Nemam stvarno vremena............mogu samo kratko

-- znas i sam da imas raznih proizvodjaca klima uredjaja.Imas ove Kineze koji prodaju klima uredjaje , sa raznim imenima -- raspitaj se malo......
-- To sve zavisi od geografske pripadnosti u kom delu Evrope pripadas --- NARAVNO i po intelektu i dijagnozi..........
-- Recimo -- Ukrajinci vole ime HOKKAIDA,neki drugi simpatisu ime Korel a imas i Vivax,Midea i ostalo.Sve je to isto i tu nema razlike.Tu je samo fazon koji je u modi.
--Evo jedne analize...........

******************************************************
Kad smo kod Midea i poredjenja MOB1 i MOB3 spoljnih , koje se razlikuju , sto u Euroventu to od onoga sto se ima naci kod nas u ponudi :

MOB3 na hladjenju u kW 3.52 (1.35 - 4.51)
MOB1 na hladjenju u KW 3.5 (0.74 - 4.41)

MOB3 na grejanju u kW 3.81 (1.08 - 4.92)
MOB1 na grejanju u KW 3.8 (0.74 - 4.69)

MOB3 - SEER 7.20 SCOP 4.20
MOB1 - SEER 6.50 SCOP 4.00

MOB3 - m3/h 458 / 519 / 266
MOB1 - m³/h 650 / 560 / 450

MOB3 - unutrasnja jedinica - dB(A) 28 / 35 / 38
MOB1 - unutrasnja jedinica - dB(A 20/24/31/38

MOB3 - spoljna jedinica dB(A) 54 - max 62db
MOB1 - spoljna jedinica dB(A) 52 - max 62db

MOB3 - tezina unutrasnje jedinice 8.2kg
MOB1 - tezina unutrasnje jedinice 8.2kg

MOB3 - tezina spoljne jedinice 29.7kg
MOB1 - tezina spoljne jedinice 29.3kg

****************************************************************

Znaci ima svasta ...................................

Ali ti si izabrao modele JAPANACA i tu neces pogresiti -- kvalitet je na njihovoj strani.Tvoje pitanje je vise usmereno na " nijanse " i moj izbor je LU.Nadam se da sam ti pomogao jer nemam bas vremena da pisem i objasnjavam.
Sustina je kupiti samo klimu sa sertifikatom -- potvrdjenim specifikacijama jer onda tek shvatis da je
-- FAN TURBO 470 m3/h -- naravno da opcija turbo traje KRATKO...
-- i onda ti ostane 419 m3/h za spajz............
Da imam vise vremena ja bih se tebi bas posvetio ali i ovako je dobro posto biras izmedju razlicitih modela Japanskih proizvodjaca -- znaci nema greske.........
Kupuj i opusti se jer uzivas u izboru Japanskih proizvodjaca.Da imam vise vremena ja bih siguro tebi mozda bolje objasnio ..........
Kasandra je tek pocela ......


 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 00:44 - pre 83 meseci
KBozon
Tesko je objasniti se sa Anon-om.
Ako stvarno hocete pomoc, specifikacija objekta obavezna, kao skica kuce u mom potpisu. Dakle, vrsta objekta (kuca ili stan), kvadratura, izolacija, stolarija, region. Sve nam treba.
Posto kod tebe ne pada ispod nule cesto LU model je dovoljan za 35-40m2 ako imas izolaciju.
Napisi i cene klima u CG jer Anon predlaze LU a zna dobro da Fujitsu nema iste cene u okruzenju kao u Srbiji.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

Kirpy
Skopje, Macedonia

Član broj: 308840
Poruke: 226
77.29.5.*



+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 01:55 - pre 83 meseci
Citat:
anon3017188:
Elem , da li se i vama desava da srecete ljude koji se plase klime.Sede , trpe vrucinu i nece da ukljuce klimu.Nije do potrosnje struje.............


Evo priznajem da sam se prepoznao. Sedim ispred klime, krilo u horizontali, duva u prvoj brzini+Quiet i to tacno u glavu otpozadi i uopste nije prijatno a nisam neki hipohondar. Mogu da pretpostavim sta bi bilo u trecoj brzini bez Quiet. A ima ukupno 5 crtica Fan. Reuma mozga. : ))

Juce sam ispod unutrasnje postavio tablu stiropora debljine 2cm. Izgleda sasavo ali mene vise ne lupa u glavu.

Ako neko ima bolje resenje rado bih probao ali da nije ismestanje fotelje.



Dobro si se setio ovog problema.

Panasonic CS/CU RE12RKEW (32 m2)
.....................................................

Panasonic CS/CU UE12RKE (26m2)


PVC 6-komora - 7.5 m2
ALU Shiber - 2.5 m2

2 zida Demit 8cm (jug / istok)
1 zid prema sobi (sever 20-22°C)
1 zid prema sobi (5-15°C)
Podrum (12-15°C)
Tavan: Min. vuna 20cm *od 10/2017
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 07:30 - pre 83 meseci
Citat:
Kirpy:
Juce sam ispod unutrasnje postavio tablu stiropora debljine 2cm. Izgleda sasavo ali mene vise ne lupa u glavu.


Dobra je mogucnost koju ima Mitsu, da se podeli izduvavanje na dva dela i nezavisna kotrola oba dela.Ponekada se zapitam -- da li stvarno to toliko skupo u proizvodnji i konstrukciji klima uredjaja , uvesti tu mogucnost.
Takva podela unutrasnje jedinice je dobra i za grejanje i hladjenje..............
 
0

KBozon

Član broj: 336974
Poruke: 10
79.140.159.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 07:55 - pre 83 meseci
Citat:
djalf:
KBozon
Tesko je objasniti se sa Anon-om.
Ako stvarno hocete pomoc, specifikacija objekta obavezna, kao skica kuce u mom potpisu. Dakle, vrsta objekta (kuca ili stan), kvadratura, izolacija, stolarija, region. Sve nam treba.
Posto kod tebe ne pada ispod nule cesto LU model je dovoljan za 35-40m2 ako imas izolaciju.
Napisi i cene klima u CG jer Anon predlaze LU a zna dobro da Fujitsu nema iste cene u okruzenju kao u Srbiji.


Grijanje/hladjenje dnevna soba 18m2 + kuhinja 10m2.
Stan, sjeverna strana, starogradnja, nova pvc stplarija sa termo staklima, Podgorica.
Gledao sam i poredio sve karakteristike, evo uzeg izbora:
MSZ-SF35VE, 815 eur
RAS13N3AV-E1, 770eur sa ugradnjom
12LUCA, 790eur
MSZ-FH35VE, 980eur

Evo podataka o grijanju za vanjskih 0 stepeni (relevantno za Podgoricu):

MSZ-SF35VE > 948w/3410Q cop3,59
RAS13N3AV-E1 > 930w/2919Q cop 3,14
12LUCA > 1530w/4050Q cop 2,65
MSZ-FH35VE > 736w/3400Q cop 4,62
MSZ-FH25VE > 534w/2720Q cop 5,1

Da li postoji neki test koji poredi realnu potrosnju klima uredjaja za odrzavanje temperature, gdje bi se vidjelo koliko toplote daju za 500-600w recimo?
Ova tabela za Fujitsu realno ne znaci puno jer prikazuje kapacitet pri skoro maksimalnoj potrosnji.
Ne vidim za koji nivo izduvavanja.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 08:00 - pre 83 meseci
Na potrosnju klima uredjaja , utice i vlaznost vazduha .Zato svi rezultati koji se daju u tabelama uzimaju u obzir i taj faktor.Zato je vazno ako se porede klima uredjaji , onda moraju biti testirani pod jednakim uslovima.
Najbolje tabele daje Toshiba.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 09:10 - pre 83 meseci
Rekao sam da necu da pisem, ali posto je Anon uklonjen na 7 dana (yeeee), da mu odgovorim i da se izvinim odmah za pretnju koju sam posle obrisao, malo me uvredio sa ono misevima a ja 105 kila, nema smisla :D To nije moj stil i nadam se da se Anon ne ljuti, i da ce da se vrati sa svojim dobrim postovima koje ipak ima, ali se nisu videli od gomilu gluposti koje je u zadnje vreme pisao. Zadnji njegov post iznad upravo potvrdjuje ovo.

@driverxl, i ako je tvoj post ostar, to je upravo sto mi svi mislimo jer se trudimo da ova tema POMAZE ljudima, da se verno prenose informacije, objektivno i nepristrasno. Treba dosta vremena da se navedeno uradi, i onda kada neko kao Anon dodje i vredja sve sto pisete, nije lako i emocije budu jake.

@KBozon
Opet, moraces da nam das detaljne informacije o objektu, cene klima kod tebe itd. I veruj mi, dobices tacan odgovor kao sto sam ga i ja dobio ovde od ekipe 2011-te, i nikad se nisam pokajao sa mojim LGC modelima.
Pozdrav svima i da uzivamo u narednih 7 dana ;)
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 09:33 - pre 83 meseci
@djalf - Ne radujem se nikada tudjoj nevolji i zaista mi je zao sto je to sve moralo na ovakav nacin, ali je ocigledno nije bilo druge i to je bio jedini nacin.Ipak, hajde da verujemo da ce se nesto u tom delu promeniti na bolje i da sve ovo zadrzi formu zbog koje smo mi tu i zbog koje i postoji ovaj forum.Srdacan pozdrav .
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 09:38 - pre 83 meseci
Citat:
driverxl:
Citat:
anon3017188:
Izlaze " misevi " iz rupe..............jos onaj glavni da izadje ......,,,,on je najpametniji -- glavni glumac...........



.....mozda ti to do sada niko nije rekao ali treba konacno da znas sta si ti i kako se ovde predstavljas, ali ti si diplomirana budala koja zloupotrebljava ovaj forum za lecenje svojih bolesnih frustracija.Umesto da se ponasas normalno kao i svi ostali ovde , upravo si po ko zna koji put u svom bolesnom maniru vrlo podrugljivo napisao post o razlici izmedju kineza i japanaca , coveku koji te je na najbolji nacin zamolio da mu obrazlozis svoj stav o predlozenoj klimi.Sada mirne savesti mogu da napisem da ti stav nemas vec imas samo bolesnu potrebu da ovde iskazujes svoje majmunsko ponasanje ( izvinjavam se majmunima jer se cak i oni mogu urazumeti ) te se u svom majmunskom maniru i ponasas nenormalno, neartikulisano i krajnje bolesno.Pravdas vlastito neznanje kroz svoju bolesnu nadmenost pravdajuci to neznanje nemanjem vremena iako po ceo dan visis na ovom forumu lupetajuci gluposti.Juce sam ti napisao da tvoje unutrasnje jedinice sa onakom koju sam ti naveo, nazlost nema na Euroentu ali si ti previse glup i neotesan da bi shvatio tu poruku.Neko ce mozda reci da te vredjam, ali ne naprotiv, nije mi to namera obzirom da pisem ono sto su odavno trebali da ti kazu ali sa druge strane necun dozvoliti da jedna deklarisana budala vredja moju inteligenciju i inteligenciju vecine nas ovde.Nisam mazohista da sebi dozvolim da me jedan takav nedoklepani klipan maltretira svojim nenormalnim ponasanjem na ovim stranicama, to nikada i za tako nesto nema cene.Ti si svojim ponasanjem ovde sebe odnosno svoj nick sveo na dijagnozu a za takvo stanje koje je izgleda vrlo ozbiljno, neces lek pronaci ovde vec na nekom drugom mestu.Ukoliko je to moguce, pokusaj makar malo da se ponasas normalno jer se ti bolesni covece ponasa neneormalno na ovom forumu samo zato sto zivis u bolesnom ubedjenju da si ovde neki serif i glavni dasa koji sebi daje za pravo da pod'..va svakog neistomisljenika na ovim stranicama.Da imas iole karaktera koji ti naravno nemas, zastideo bi se makar malo i poceo ozbiljno da pomazes ovim ljudima ovde a ne da ih maltretiras, nipodastavs i za'ebavas bolesni nedoklepani klipane.Takvo ponasanje kao sto je tvoje nije nista drugo do najeklatantnijeg primera patologije.Ti jesi budala prijatelju jer si se sam deklarisao kao takav i to nisam ucinio ja kako god ti se to cinilo, ja sam samo neko misli da je krajnje vreme da o tome budes obavesten obzirom da je ovo ipak forum gde bi jedni drugima trebali da pomognemo.Svako normalan bi vec odavno shvatio poruku svih sa ovih stranica odnosno poruke pojedinih clanova koji su ovde prisutni godinama, poruke korektnih tazv. starih forumasa , da promenis svoje ponasanje i da se unormalis, svako normalan ali ne i ti.Sve dalje zakljucuj sam ali mislim da tom i takvom "kapacitetu" to predstavljati ozbiljan problem.
Izvinjavam se svim' ostalim clanovima ovog foruma sto sam bio prinudjen na ovakav korak jer na kraju svakoj budali treba reci ono sto zasluzuje i zasigurno necu dozvoliti da se sa svima nama izivljava jedan nedoklepani klipan iliti jedna neotesana budaletina koja se ovde predstavlja nickom anon.Hvala.



Sve gore napisano, delim isto misljenje !!!



Uf 7 dana, banja...


Dal ce on izdrzati osecam da ce doci sa drugim profilom :)
Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 09:45 - pre 83 meseci
Moze slobodno kao i svaki drugi, ako ce da bude normalan dobro dosao je. Moderatori mogu da vide IP adresu ili opseg pa po tome znaju da je on.

@driverxl
Slazem se u potpunosti, ali kao sto vidis i sam, nije bilo druge nego da se hladi 7 dana. Nadam se da ce biti bolji kada se vrati. Kazi mi kada montiras klimu posto jedva cekam utiske jos nekog u vezi nje.

Ja inace cekam montazu ovih LLC, sada je guzva a posto meni nije hitno i ne ganjam ih nesto preterano, jedna LGC sad trenutno na DRY mod setovana na 23c hladi celu kucu od 91m2 bez problema. Noci su sada nesto hladnije pa se lako ohladi. Kakva je situacija kod vas?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6368151 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.