Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6366237 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 05:50 - pre 83 meseci
Citat:
sasamanas:
Skopljanos koje je ono cudoviste od klime sa slike ???

Gree Hansol
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

shele92
Vrbas

Član broj: 244558
Poruke: 47
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 07:39 - pre 83 meseci
Bas se zakuvalo ovde,iskreno i mene ce zanimati utisci ljudi koji su kupili mideu kako i sta jer je jedini do sada bio sasamanas ima i on je izneo svoje misljenje i prilozio dosta stvari i dokazao da se lepo ogrejao sa istom,cena je skroz ok,ima eurovent jedino sto ima slab protok vazduha koji meni malko smeta dok nekima mozda i ne,pisao sam ranije da sam imao Gree Change 12 i nisam bio zadovoljan zbog mnogo stvari na njoj(grejao sam 30-ak kvadrata gde nisam imao izolovan tavan koji sam sad izolovao i sredio jos neke stvari i sad ulazim spremniji u novu zimu),u medjuvremenu sam prodao gree i kupio 2 fujitsu klime uz pomoc saveta ponajvise Nexteen-a i Gorana sa foruma(sa Nexteen-om sam se dosta puta cuo i savetovao sta i kako dok sam bio kod Gorana i video kako greje kucu sa 3x07 Lec i koliko je smesna potrosnja i kako to sve lepo izgleda).

A sad samo da napisem da nisu ni fujitsu klime bas nekvarljive,moje su stara oko 3 meseca,jedna je 07Lec druga je 09llc,kod lece se cuje kako se okrece ventilator unutrasnje kao da zapinje negde,serviser koji je montirao kaze ajde da je ne otvaramo ako ti ne smeta(ne cuje se jako ali se cuje) jer je nova pa kad bude radio servis za godinu dana tada ce razbucati da vidi sta je a u slucaju da se pogorsa onda ce otvoriti,a sto se tice 09llc ona je 2 meseca stojala na zidu jer je bio perio kad ne treba ni da greje ni da hladi i sad kad je ovako upeklo koristio sam je za hladjanje cele kuce(oko 60 kvadrata ide u G kuca i poprilicno lepo ohladi sa presmesnom potrosnjom),radila je oko 3 dana i pokvarila se,serviser je kontaktirao Viacom i oni su mu rekli da je sprzena ploca na spoljasnjoj i da ce poslati novu,to slanje traje od prosle srede(nedelju dana eto) i na kraju su rekli da im je velika guzva i da ce danas poslati(to je bilo juce).

Ne znam da li sam ja maler ili sta ali eto kupim klime koje su po pricama mnogih nedoder i meni su dve pa da kazem falicne,kad sam zvao servisera i rekao mu da mi se pokvarila on se krstio kaze nisam imao ni jedan kvar sa fujitsu,ja rekao eto sad imas.

Razumem da se kvare stvari koje su nove,nekad dodju i pokvarene a kutije nisu ni otvarane,u celoj situaciji me je najvise razocarao uvoznik koji nije u stanju da posalje deo nedelju dana,ja sam ove klime prvenstveno kupio za grejanje i ne daj boze da mi se ovo desilo u sredi grejne sezone pa morao bi ici u BG tamo da im je..m mater malo na bezbrazluku.

Toliko od mene za sada i javljam kad popravim klimu i kad krene grejna sezona jer ako se sve pokaze kako treba u planu je jos jedna klima za grejanje spavace sobe koja je 9 kvadrata koja je spojena sa kuhinjom koja ima 10 kvadrata pa trenutno dolaze u razmatranje 09llc ili midea mission,nadam se da ce te vi vlasnici midee biti realni i pisati kako i sta cisto da imamo i vase iskustvo.

Pozdrav svima i hvala jos jednom na savetima svima sa foruma jer moze dosta da se nauci od vas vezano za ovo temu.

 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 08:23 - pre 83 meseci
Svaki cigo svoga konja hvali :)
@Sasamanas: Da li si bio zadovoljan sa izduvavanjem na AUTO onih par ledenih dana, ili si morao da postaviš manuelno da duva jače? Ovo pitam jer mi se onih 4XX m^3/h deluje malo za 40-50kvm. Moja klima u najhladnijim danima greje 30kvm, ali na AUTO duva kao na 2-ci, a ima 4 crte. Možda i jeste dovoljno, ali molim te potvrdi. Na drugom forumu jedan korisnik Vivax AERI je zamerio 12-ci da bolje greje kad duva malo jače (manuelno), jer verovatno u većem prostoru ne može da "dobaci" sa manjim protokom. Ali samo kad je bilo baš hladno.
PS: Možda će još jedan Saša da se greje na Misiju. Stan, 42kvm. Pa da mu kažem sve šta i kako, u detalje.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 08:48 - pre 83 meseci
Mozes zamisliti kako greje ta mission , s ' sertifikatom ako na maksimumu izduvava 4xx m3/h --- dobaci da izmesa vazduh do pola sobe.Drugo , niko ne podesava klimu da izduvava na maksimum , uvek bar jedna crta nize a to je kod ove sa sertifikatom protok od 419 m3/h vazduha......Svako ko koristi klime za grejanje, zna koje su mogucnosti takvog uredjaja...............ali , eto @sasamas greje 54m2 .Mozda on ima ovu drugu " mission " bez sertifikata ???


 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 08:51 - pre 83 meseci
Citat:
shele92:
sasamanas ima i on je izneo svoje misljenje i prilozio dosta stvari i dokazao da se lepo ogrejao sa istom,cena je skroz ok,ima eurovent jedino sto ima slab protok vazduha koji meni malko smeta


Evo kaze covek da i njumu smeta slab protok kod Mission.Mogu zamisliti kako kod @sasamanas dobaci i pokrije tu povrsinu od 54 m2 .......??
Jos jedan sto ima Fujitsu koju koristi za sebe ali se interesuje za mission ...???

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 08:54 - pre 83 meseci
Citat:
anon3017188:

Ma opusteno , to su ti ovi " nasi " s' teme ...........vecina su "glumci" koji se greju na Japance ......videces........


Rekoh vam ja............. samo pojuris glavnog " misa " iz rupe i samo krenu da izlaze............znam ja to odavno !
 
0

shele92
Vrbas

Član broj: 244558
Poruke: 47
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 09:09 - pre 83 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
shele92:
sasamanas ima i on je izneo svoje misljenje i prilozio dosta stvari i dokazao da se lepo ogrejao sa istom,cena je skroz ok,ima eurovent jedino sto ima slab protok vazduha koji meni malko smeta


Evo kaze covek da i njumu smeta slab protok kod Mission.Mogu zamisliti kako kod @sasamanas dobaci i pokrije tu povrsinu od 54 m2 .......??
Jos jedan sto ima Fujitsu koju koristi za sebe ali se interesuje za mission ...???




Jel ne smem da se se interesujem za drugi brend?, ako stavim na papir mideu i 09llc izgleda mi jace i malo stedljivije za iste pare,ako se pokaze dobro sto da ne.

Da i imam fujitsu i sutra da imam para kupio bi fujitsu 09luc ili tako nesto bolje od 09llc ali finansije su problem.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 09:18 - pre 83 meseci
Citat:
shele92: Jel ne smem da se se interesujem za drugi brend?, ako stavim na papir mideu i 09llc izgleda mi jace i malo stedljivije za iste pare,ako se pokaze dobro sto da ne.

Da i imam fujitsu i sutra da imam para kupio bi fujitsu 09luc ili tako nesto bolje od 09llc ali finansije su problem.


Ma naravno da treba da se interesujes za drugi "BREND" ...........ja ti i pomazem u tome,valjda si procitao ? Lepo sam napisao da " mission " ima modele koji nemaju oznake sa Euroventa.
Zato i kazem ako ti mislis da je tebi mission dobro resenje,gledaj bar onu sa sertifikatom -- obrati paznju na podatak 419 m3/h i vrednost "pdesign" od jako skromnih 2.6 kw koji nije bas karakteristican za klime koje se deklarisu kao 12 btu.Naravno nemoj da zaboravis da je mnogo bilo primedbi na grejanje inverterom Midea u proslosti -- klasika , mnogo gube na kapacitetu grejanja.
Sve je ovo potpuno REALNO , i samo ti pomazem a ti sam izaberes..............
 
0

shele92
Vrbas

Član broj: 244558
Poruke: 47
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 09:21 - pre 83 meseci
Da da,ok hvala u svakom slucaju,nesto razmisljam svi javljaju da je kod nas u prodaji bas ona sa euroventa,da li je iko naisao na onu koja nije?

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 09:26 - pre 83 meseci
To je jos bolje , ako svi javljaju da je model sa sertifikatom , onda si siguran da je to bas to...-- samo se uklopi u ovih 419 m3/h i pdesign 2.6 kw i nadaj se da ce klima u buducnosti raditi bolje , nego oni modeli iz proslosti...........
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 09:51 - pre 83 meseci
Citat:
mr Jozza:
Svaki cigo svoga konja hvali :)
@Sasamanas: Da li si bio zadovoljan sa izduvavanjem na AUTO onih par ledenih dana, ili si morao da postaviš manuelno da duva jače? Ovo pitam jer mi se onih 4XX m^3/h deluje malo za 40-50kvm. Moja klima u najhladnijim danima greje 30kvm, ali na AUTO duva kao na 2-ci, a ima 4 crte. Možda i jeste dovoljno, ali molim te potvrdi. Na drugom forumu jedan korisnik Vivax AERI je zamerio 12-ci da bolje greje kad duva malo jače (manuelno), jer verovatno u većem prostoru ne može da "dobaci" sa manjim protokom. Ali samo kad je bilo baš hladno.
PS: Možda će još jedan Saša da se greje na Misiju. Stan, 42kvm. Pa da mu kažem sve šta i kako, u detalje.


Mr jozza ja sam dao kompletnu sliku posle grejne sezone sta i kako najdetajnije moguce, s tim da od trola anona verovatno nisi ni mogao da procitas...

Midea mission ima 3 brzine + 4ta je sa turbo opcijom tad se zalece na svoj maximum.

U 3coj i 4toj turbo pravi brutalni protok i promaju, za moj ukus previse...

Na autofan modu je drzala zadatu temp do mozda nekih 3-5c napolju, nakon toga a ka minusu sam ili morao da dizem temp na daljincu za 2c u odnosu na zeljenu ili da ostavim zadatu temp i stavim manual na 2gu brzinu.

Navedeno nevidim kao manu, vec previse kvadrata da bi radila na auto...

Autofan mod nema brzine vec dozira koliko je potrebno, nekad je to cak i manja brzina nego sto je prva na manuel...

Da se ova klima stavi u 30-35kvm autofun bi radio savrseno 100% sam siguran...

Sto se tice potrosnje najmanje trosi kad je u drugoj ili3coj brzini a sa zadatom sto nizom temp.

Ja sam je najvise koristio na2goj i zadata temp 22-23, s nocu treca brzina jer ne spavam tu gde je ona.

Kod mene je savrseno pozicionirana na jugo zapadu spoljna,i unutrasnja je u dnevnoj sobi a gaca pravo ka hodniku kupatilu i sp.sobi znaci 58kvadrata.

Cele zime nije postojao momenat da nije mogla da zagreje, najniza izmerena spoljna temp -16c.

Neko rece ovde da ventilatori trose preko 100w, na Midei unutrasnji vent trosi 17w na najvecoj brzini.

Svi motori su joj dc.


I za anona fotkice da me se okane, da ima sertifikat do koga ti je tooooooliko stalo :)

Meni licno ne ja kad sam je kupio nije ga ni imala.










Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 09:59 - pre 83 meseci
Kako je Troler iskusno, iskulirao sve moje argumente vezano za njega.

A isto tako iskulirao sheletove dve "japanske klime" sa ozbiljnim problemima, napadom midee i kubicima izduva koju daje da bi skrenuo sa te teme diskusije o japancima sa problemom...


Znaci lik jednu jedinu rec nije napisao a covek ima ozbiljan problem i to da dve "fujitscu" klime

Mora da je neki politicar, kad tako iskusno preskace ono sto njemu ne odgovara da se diskutuje
Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
+1

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 10:11 - pre 83 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
shele92: Jel ne smem da se se interesujem za drugi brend?, ako stavim na papir mideu i 09llc izgleda mi jace i malo stedljivije za iste pare,ako se pokaze dobro sto da ne.

Da i imam fujitsu i sutra da imam para kupio bi fujitsu 09luc ili tako nesto bolje od 09llc ali finansije su problem.


Ma naravno da treba da se interesujes za drugi "BREND" ...........ja ti i pomazem u tome,valjda si procitao ? Lepo sam napisao da " mission " ima modele koji nemaju oznake sa Euroventa.
Zato i kazem ako ti mislis da je tebi mission dobro resenje,gledaj bar onu sa sertifikatom -- obrati paznju na podatak 419 m3/h i vrednost "pdesign" od jako skromnih 2.6 kw koji nije bas karakteristican za klime koje se deklarisu kao 12 btu.Naravno nemoj da zaboravis da je mnogo bilo primedbi na grejanje inverterom Midea u proslosti -- klasika , mnogo gube na kapacitetu grejanja.
Sve je ovo potpuno REALNO , i samo ti pomazem a ti sam izaberes..............



.....zluradost, bezobrazluk i zelja za nipodastavanjem drugih koji ne misle kao ti, jeste tvoja "jedina i najbolja" osobina na tvoju zalost i osim kako se to narodski kaze , dvorske budale koju ovde izigravas, tvoji postovi vise nemju nikakvog smisla osim da na najprizemniji moguci nacin zabavljas posetioce ovih stranica tim svojim klovnovskim ponasanjem u valjda nekom samo tebi znanom ubedjenju da imas puno svojih istomisljenika.Podrugljivo napisano velikim slovima drugi brend koji nije japanska klima, nije nista drugo do pokusaja omalovazavanja sagovornika.Verujem da je vecina kojoj i ja pripadam, "zavidna na tolikoj kolicini pameti i inteligencije " narocito kada se radi o temama vezanim za klime kineskih proizvodjaca, a posebno imajuci u vidu sto tvoja unutrasnja jedinice nosi oznaku F73.1 koju i pored najboljeg truda , nisam uspeo da pronadjem na stranicama Euroventa.Ima jos mnogo ustanova zaintersovanih za ugradnju klima uredjaj kojima bi mogao na najbolji nacin da predstavis svoj "raskosni talenat" iz ove oblasti i skoro da sam uveren da bi te oberucke prihvatili kao egzemplar i bogom danu osobu.Sa srecom.
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 10:17 - pre 83 meseci
Koristim priliku da pozdravim jednog zaista finog i korektnog momka sasumanasa koji se maksimalno i nadasve korektno, trudi da nam ovde na najbolji moguci nacin prestavi uredjaj koji je kupio.Zahvaljujuci upravo tom coveku ali i ...... koja ga neopravdano i bez razloga napadju i unizavaju, moja odluka i izbor je bio klima koju sam kupio.Sasamanas, ne poznajem te licno kao ni bilo koga ovde ali ti se najlepse zahvaljujem na iscrpnoj i maksimalnoj prezentaciji mogucnosti klima urdjaja koji posedujes jer si mi samo zahvaljujuci tome, puno poMogao oko izbora klime.Hvala ti jos jednom.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
82.117.215.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 10:17 - pre 83 meseci
Citat:
sasamanas:
Citat:
mr Jozza:
Svaki cigo svoga konja hvali :)
@Sasamanas: Da li si bio zadovoljan sa izduvavanjem na AUTO onih par ledenih dana, ili si morao da postaviš manuelno da duva jače? Ovo pitam jer mi se onih 4XX m^3/h deluje malo za 40-50kvm. Moja klima u najhladnijim danima greje 30kvm, ali na AUTO duva kao na 2-ci, a ima 4 crte. Možda i jeste dovoljno, ali molim te potvrdi. Na drugom forumu jedan korisnik Vivax AERI je zamerio 12-ci da bolje greje kad duva malo jače (manuelno), jer verovatno u većem prostoru ne može da "dobaci" sa manjim protokom. Ali samo kad je bilo baš hladno.
PS: Možda će još jedan Saša da se greje na Misiju. Stan, 42kvm. Pa da mu kažem sve šta i kako, u detalje.


Mr jozza ja sam dao kompletnu sliku posle grejne sezone sta i kako najdetajnije moguce, s tim da od trola anona verovatno nisi ni mogao da procitas...

Midea mission ima 3 brzine + 4ta je sa turbo opcijom tad se zalece na svoj maximum.

U 3coj i 4toj turbo pravi brutalni protok i promaju, za moj ukus previse...

Na autofan modu je drzala zadatu temp do mozda nekih 3-5c napolju, nakon toga a ka minusu sam ili morao da dizem temp na daljincu za 2c u odnosu na zeljenu ili da ostavim zadatu temp i stavim manual na 2gu brzinu.

Navedeno nevidim kao manu, vec previse kvadrata da bi radila na auto...

Autofan mod nema brzine vec dozira koliko je potrebno, nekad je to cak i manja brzina nego sto je prva na manuel...

Da se ova klima stavi u 30-35kvm autofun bi radio savrseno 100% sam siguran...

Sto se tice potrosnje najmanje trosi kad je u drugoj ili3coj brzini a sa zadatom sto nizom temp.

Ja sam je najvise koristio na2goj i zadata temp 22-23, s nocu treca brzina jer ne spavam tu gde je ona.

Kod mene je savrseno pozicionirana na jugo zapadu spoljna,i unutrasnja je u dnevnoj sobi a gaca pravo ka hodniku kupatilu i sp.sobi znaci 58kvadrata.

Cele zime nije postojao momenat da nije mogla da zagreje, najniza izmerena spoljna temp -16c.

Neko rece ovde da ventilatori trose preko 100w, na Midei unutrasnji vent trosi 17w na najvecoj brzini.

Svi motori su joj dc.


Hvala na pojašnjenju, i meni se činilo da je tako, tako da će možda i drugar morati da prešalta na manual drugu/treću za 42kvm. Kako god, nije mana dok god može da zagreje ceo stan za te pare.
Što se tiče potrošnje ventilatora, neko drugi je spominjao da u SCOP nisu uračunati ventilatori (unutrašnji i spoljašnji) kao ni elektronika. Na elektroniku otpada jednocifrena količina vati, tako da su ventilatori jedina dodatna potrošnja. Unutrašnji gura 4xxkubika na sat, ali zato spoljašnji gura oko 2000, pa i potroši dosta više. To se u zbiru zaista vrti oko 100W. Mada, ako imaš tu sa Eurovent sertifikatom, bole te uši, SCOP je 4.2 CERTIFIED :)

PS: Reci mi još samo da li non-stop duva, pa kad postigne temperaturu nastavi sa duvanjem na nekoj minimalnoj brzini (ispod prve crte) bez da mrda krilca na gore?
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 10:31 - pre 83 meseci
Citat:
anon3017188:
obrati paznju na podatak 419 m3/h i vrednost "pdesign" od jako skromnih 2.6 kw koji nije bas karakteristican za klime koje se deklarisu kao 12 btu.Naravno nemoj da zaboravis da je mnogo bilo primedbi na grejanje inverterom Midea u proslosti -- klasika , mnogo gube na kapacitetu grejanja.


@driverxl

Pusti ti te fore , nego da li ima nesto ovde da je pogresno napisano.......???
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 11:36 - pre 83 meseci
Sta rade neki korisnici klima uredjaja tokom sezone hladjenja --- ispod maske( plastike) unutrasnje jedice postave mirisljave jelkice --- ali otvore je samo malo , da miris ne izlazi previse.Tako i ubacuju razne mirise u prostoriju.
Ima i primera da ubace mirisljave kesice i sl...
 
0

goran pekar
goran djukic
Cerevic
Novi Sad Srbija

Član broj: 336198
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 13:01 - pre 83 meseci
Ovde smo da razmenimo iskustva,koja klima se kako ponasa u razlicitim prostorima sa razlicitim izolacijma.Tema treba da ide u pravcu korisnika,da mi kacimo potrosnje i sve ostalo da bi covek koji hoce da se greje ovako da dobije realnu sliku.
kuca 50m2,stiropor 5cm zidovi podovi i tavanica.pvc stolarija.
klime 3x fujitsu 07 leca
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
82.117.215.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 13:12 - pre 83 meseci
Moram da javim za Vivax AERI da ipak nije za preporuku za grejanje. Naime, jedan korisnik u Hrvatskoj se žali da nakon ulaska u defrost klima nastavi sa duvanjem, ali kako ne greje, to deluje kao da hladi. Znači od jeftinijih varijanti, samo Mission, pod uslovom da se manuelno pojača izduv ako je veća prostorija. Ovo sa duvanjem važi za Mission 12 sa MOB3 factory code, dok 18-ca ima pristojnih 725m3/h pa bi trebalo da može da "dobaci" do drugog kraja sobe/stana.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.07.2017. u 14:01 - pre 83 meseci
Ja sam bio tad na toj temi :)

Nije samo da izgleda KAO da hladi......nego bas HLADI.

Za vrijeme defrosta u unutarnjem izmjenjivacu temp ide mozda i do -20.
Tad ne smije duvat ni malo.
Njegova duva,znaci da ledi po sobi :)
On je cini mi se uspio postavkama malo to ublazit.

Ne znam jel tako svaka ili samo njegova to radi tako,da nije greska bug kvar bas na njegovoj.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6366237 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.