Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6367656 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.opera-mini.net.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.02.2015. u 20:42 - pre 112 meseci
osim ako nije stavio obicnu milimetarsku cev 10, umesto colovnih 3/8, jer onda je moguce da je razbusivao holender i tako ga ostetio.

[Ovu poruku je menjao tvrdoglavi dana 09.02.2015. u 21:53 GMT+1]
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.02.2015. u 20:48 - pre 112 meseci
Citat:
frigo-sani:
Tesko je naci obicnu kuhinjsku vagu koja ima rezoluciju od 1-2gr,visoke klase tacnosti
a da moze vagati do 100 Kg.Ovo je potrebno jer kad povlacite plin iz sistema onda radite
sa nepovratnim bocama...


Pa sad ne verujem da je za normalne klime bitna preciznost u gram. Jedan metar cevi je 30gr dopune freona (za moju klimu, ako se dobro sećam), tako da, +/- 5-10gr deluje sasvim prihvatljivo.

Što se tiče povlačenja iz sistema, na kakvo se povlačenje misli? Kada se skraćuju cevi pa se izbacuje određena količina gasa? Koji bi drugi razlog mogao biti da se sistem prazni samo do tačno određene količine gasa?
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.02.2015. u 20:52 - pre 112 meseci
nije cela sustina u tolikoj preciznosti nego u maksimalnoj kilazi koju obicna kuhinjska vaga moze da izmeri, sto ti je zox napisao.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

frigo-sani
lenas suljic
serviser rashladne tehnike,Frigo-Sani
B i H

Član broj: 153709
Poruke: 141
*.bi2.dlp404.bih.net.ba.

Sajt: https://frigo-sani.ba


+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.02.2015. u 21:08 - pre 112 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
frigo-sani:
Tesko je naci obicnu kuhinjsku vagu koja ima rezoluciju od 1-2gr,visoke klase tacnosti
a da moze vagati do 100 Kg.Ovo je potrebno jer kad povlacite plin iz sistema onda radite
sa nepovratnim bocama...


Pa sad ne verujem da je za normalne klime bitna preciznost u gram. Jedan metar cevi je 30gr dopune freona (za moju klimu, ako se dobro sećam), tako da, +/- 5-10gr deluje sasvim prihvatljivo.

Što se tiče povlačenja iz sistema, na kakvo se povlačenje misli? Kada se skraćuju cevi pa se izbacuje određena količina gasa? Koji bi drugi razlog mogao biti da se sistem prazni samo do tačno određene količine gasa?


Uz pomoc stroja za povlacenje freona mozete povuci bilo koju kolicinu plina iz bilo kojeg sistema
a ne samo klima uredjaja.
U velikim sistemima u koje ide po nekoliko desetina kg plina morate staviti praznu bocu na vagu
nulirati je i poceti sa izvlacenjem plina iz sistema.Na svakoj od ovih boca pise koliko plina moze primiti u sebe
i to morate pratiti na vagi jer ako je prepunite moze doci do explozije kad se plin kasnije pocne siriti u boci.
Prosle godine sam isao u Njemacku demontirati jedan sistem u kojem je bilo 160kg plina R404a
i radjeno je na ovaj nacin,jedino sto su ovi za koje sam to radio morali naci neku firmu tamo
da im izda potvrdu da je plin uklonjen na siguran nacin.

 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.02.2015. u 21:36 - pre 112 meseci
Na VMA u beogradu su dva stara i dva nova Carrier cilera koji hlade zgradu ukupne snage 14600 kw i imaju u sebi 1960 kg R-134a i 2760 kg R-12. Svake godine ih pretacem radi servisa.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.02.2015. u 22:02 - pre 112 meseci
Ako se vratimo na maksov problem ja mislim da je previse filozofije, treba samo dobar majstor da uradi ono sto je tvrdoglavi u startu predlozio.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.02.2015. u 22:30 - pre 112 meseci
Ok, jasno, znači za obične kućne klime kuhinjska vaga završava posao savršeno.
 
0

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.02.2015. u 22:49 - pre 112 meseci
Galanz, Midea, Samsung ili neka ne znam ni ja koja!? Klasicna split klima, koristice se leti kad i ako bas bude vrelo, eventualno pred pocetak grejne sezone za blago dogrevanje. Ono sto mi je bitno jeste pouzdanost (ukoliko se to kod ovih proizvodjaca moze naci), mozda da ima sto bolje filtere koji se opet mogu lako ocistiti, od funkcija recimo samociscenje. Da li plastika kod svake od ovih klima vremenom pozuti!?
Sto se konkretnih modela tice evo izdvojicu neke:
http://www.coolshop.rs/galanz-klima-uredjaj-aus-12h53r150l2
http://www.coolshop.rs/midea-klima-uredjaj-msr-12hrn1-c-r23
http://www.coolshop.rs/samsung-klima-uredjaj-a3050
U prolazu....
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.02.2015. u 23:28 - pre 112 meseci
Kineski proizvodjaci mozda mogu fino da rade,hladice sigurno,ali pouzdanost ne ide s njima u istu recenicu :-).

Samsung takodje ne odeje neku sigurnost medju klimama.

LG takodje ima neke skuplje modele koji ne vrijede taj novac,a jeftiniji su opet modeli iz turske ili ne znam dali su poceli i u kini pravit,kod mog kolege sa lg pokvario vec dva puta,jednom u garanciji drugi put izvan garancije.

Nazalost ako je sigurnost u pitanju ja bi se protegao bar do najjeftinijeg invertera fujitsu mitsubishi (toshiba i daikin su malo skuplji pa ih zato ne spomenuh)
Zavisno od velicine ima ih od 400-500€ pa na vise.

Ali ce biti pouzdaniji,tisi,inverter ce biti ugodniji u prostoru,manje ce trosit struje itd.

 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.02.2015. u 23:33 - pre 112 meseci
tacno raspleli smo tri stranice :) ko da je freon neka naucna fantastika,ljudi idu na mesec a ja nadjoh konacno nekog normalnog sa svom opremom :) kao sto rece tvrdoglavi i ostali...
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.02.2015. u 23:48 - pre 112 meseci
U pravu ste i sve to stoji ali...ja sam davne 2005 (znaci na leto ce biti ravno 10god.) ugradio Housel klimu (mislim da je to pljunuta Midea bar po izgledu unutrasnje jedinice) i nisam imao nikakvih problema. Klima je radila leti 10-tak dana i mozda 3-4 dana pred grejnu sezonu i to je to. Nikakvi servisi, odrzavanje home made. Medjutim pretprosle godine poceli su da se osecaju neprijatni mirisi koje sam delimicno uspeo da otklonim cisteci unutrasnju jedinicu bez skidanja iste. medjutim, mora se skinuti ce da bi se sve lepo opralo i dezinfikovalo. Kako nisam toliko upucen pa da ne bi bila veca dara nego mera to bi radio neki servis. kada oni dodju kada busu skidali unutrasnju jedinicu sigurno ce prilikom probe reci mora malo i greona, te ovo te ono i doci cu ja do cifre od 50e, a opet imam stari uredjaj. Takodje, unutrasnja jedinica je pozutela, verovatno od zuba vremena jer u kuci niko nije pusac. Kada sam poslednji put skidao filtere dok sam dizao platicni resetkati oklop pukla je jedna zabica i vodjica, znaci plastika je vec postala krta i lomljiva. Sve me je to nateralo da kad malo bolje razmislim, bacim sve na papir, a uz to sredjivanje dnevne sobe od poda do plafona koje me ceka rezultuje da bih zamenio celu klimu novom, a ovu prodao kao polovnu pa koliko dobijem. E sad kako cu klimu retko koristiti ne planiram da dajem mnogo para pa su zato u igri samo kinezi.
U prolazu....
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.02.2015. u 23:59 - pre 112 meseci
Ako te je taj kinez sluzio 10 godina,najbolje da opet pokusas sa istom ako postoji jos uvijek.

Ako mora kinez onda ja ne znam da ima bolji kinez od GREE.
 
0

typeonegative

Član broj: 324429
Poruke: 86



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.02.2015. u 00:25 - pre 112 meseci
Pa nije ni cudo da mu je radila 10 godina kad je radila po 14 dana godisnje. :)
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.02.2015. u 03:55 - pre 112 meseci
Ja kupujem polovnu ispravnu klimu ako neko prodaje po razumnoj ceni. U stvari meni je bitan samo kompresor sa kondenzatorom (tj. spoljna jedinica), unutrašnja mi nije neophodna (mada mogu da je iskoristim kao fan-coil).
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.opera-mini.net.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.02.2015. u 06:21 - pre 112 meseci
Citat:
pisac:
Ok, jasno, znači za obične kućne klime kuhinjska vaga završava posao savršeno. :D

ti ocigledno volis da izvrces stvari. ako nadjes kuhinjsku koja meri do 15kg onda moze. u suprotnom ne moze.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.opera-mini.net.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.02.2015. u 06:24 - pre 112 meseci
Citat:
markofpi:
U pravu ste i sve to stoji ali...ja sam davne 2005 (znaci na leto ce biti ravno 10god.) ugradio Housel klimu (mislim da je to pljunuta Midea bar po izgledu unutrasnje jedinice) i nisam imao nikakvih problema. Klima je radila leti 10-tak dana i mozda 3-4 dana pred grejnu sezonu i to je to. Nikakvi servisi, odrzavanje home made. Medjutim pretprosle godine poceli su da se osecaju neprijatni mirisi koje sam delimicno uspeo da otklonim cisteci unutrasnju jedinicu bez skidanja iste. medjutim, mora se skinuti ce da bi se sve lepo opralo i dezinfikovalo. Kako nisam toliko upucen pa da ne bi bila veca dara nego mera to bi radio neki servis. kada oni dodju kada busu skidali unutrasnju jedinicu sigurno ce prilikom probe reci mora malo i greona, te ovo te ono i doci cu ja do cifre od 50e, a opet imam stari uredjaj. Takodje, unutrasnja jedinica je pozutela, verovatno od zuba vremena jer u kuci niko nije pusac. Kada sam poslednji put skidao filtere dok sam dizao platicni resetkati oklop pukla je jedna zabica i vodjica, znaci plastika je vec postala krta i lomljiva. Sve me je to nateralo da kad malo bolje razmislim, bacim sve na papir, a uz to sredjivanje dnevne sobe od poda do plafona koje me ceka rezultuje da bih zamenio celu klimu novom, a ovu prodao kao polovnu pa koliko dobijem. E sad kako cu klimu retko koristiti ne planiram da dajem mnogo para pa su zato u igri samo kinezi.

taj housel jeste bio iz mideine fabrike, ali i kinezi su tada manje stedeli na svemu, a i kostala je vise.
sto se mog misljenja tice, galanza bih zaobisao u sirokom luku a od ostalih spomenutih kako ti se zalomi. gledaj bar da bude sa 410 freonom.

FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

miomirm
Miomir Mihajlovic
Kumanovo

Član broj: 43765
Poruke: 139
*.fwd.datafoundry.com.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.02.2015. u 07:50 - pre 112 meseci
Citat:
pisac:
Ja kupujem polovnu ispravnu klimu ako neko prodaje po razumnoj ceni. U stvari meni je bitan samo kompresor sa kondenzatorom (tj. spoljna jedinica), unutrašnja mi nije neophodna (mada mogu da je iskoristim kao fan-coil).

Kako se moze iskoristiti kao fancoil, jer moze malo poblize objashnjenje.
Prizemlje kuce 85m2.
Izolacija 5-10cm stiropor,PVC stolarija.
Panasonic: cs/cu-re12qke
Gree Lomo x2 klime : gwh12qc
 
0

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.02.2015. u 11:10 - pre 112 meseci
@typeonegative
Pa zato i ne zelim da dajem novac za nesto sto cu koristiti u proseku 15 dana. :)
@tvrdoglavi
Zaboravio sam da pitam za freon, nekada je svuda bio samo jedan R22, a danas ih ima mnogo vise. Koji su za izbegavanja i d ali se svi freoni mogu dopunjavati!?
Ne znam ali sam nekako blizi Samsungu, ako ni zbog ceg drugog bar zbog neobicnih dimenzija unutrasnje jedinice.
U prolazu....
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.02.2015. u 11:39 - pre 112 meseci
@markofpi
Pa nema bas toliko vrsta freona u split sistemima.
R-22 zabranjen u vecem delu sveta kod nas se jos valja, moze da se dopunjuje.
R-407c koristio se krace vreme vise nije aktuelan, ne sme da se dopunjuje.
R-410A trenutno u upotrebi, moze ali ne bi trebalo da se dopunjuje.
R-32 freon koji ulazi u upotrebu i za sada ima dosta kontraverzi u vezi njega.
NAPOMENA: dobar klima uredjaj kvalitetno montiran ne treba da se dopunjuje freon je postojan i ne gubi na karakteristikama ni
posle vise decenija upotrebe.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.02.2015. u 13:29 - pre 112 meseci
Citat:
markofpi:
@typeonegative
Pa zato i ne zelim da dajem novac za nesto sto cu koristiti u proseku 15 dana. :)
@tvrdoglavi
Zaboravio sam da pitam za freon, nekada je svuda bio samo jedan R22, a danas ih ima mnogo vise. Koji su za izbegavanja i d ali se svi freoni mogu dopunjavati!?
Ne znam ali sam nekako blizi Samsungu, ako ni zbog ceg drugog bar zbog neobicnih dimenzija unutrasnje jedinice.

mislim da kompresore sa R22 posto je to vec odavno zabranjeno u svim normalnim zemljama vise niko ne proizvodi, nego pretpostavljam da se te klime sklapaju sa nekim zalihama ko zna od kada.... zato bih ja izbegao bar uredjaj sa tim freonom... ali ostavljam mogucnost da pogresno mislim
ne znam koliko si spreman da izdvojis za klimu, on/off fujitsu je oko 45.ooo samsung ne deluje lose, ali kod njih koliko sam imao prilike da se uverim kvalitet varira od modela do modela, galanzi su lutrija da dobijes bucnu spoljnu, midea je solidno standardna za novce koliko kosta....
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6367656 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.