Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6385212 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Yvan
Kragujevac

Član broj: 38663
Poruke: 134
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 11:25 - pre 113 meseci
Citat:
nexteen:
... isprskas je sredstvom za pranje i skidanje masnoca... Ja sam prosle godine resio da sam to uradim, kupio sta treba i odradio sam.

A šta si to kupio za pranje i dezinfekciju?
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 11:26 - pre 113 meseci

E pa, ovo nije rasturanje, ovo je pranje izmenjivača i to je upravo ono što ja radim (vodenim rastvorom asepsola). Tečnost za odmašćivanje sam koristio jedan jedini put, ali naravno ne kod sebe već kod prijatelja koji su klimu držali u kuhinji/trpezariji i koja se ponašala kao aspirator dok masnoća nije začepila odvod i počela da curi voda iz unutrašnje jedinice (naravno filteri su prani možda jednom u par godina ;). Ta klima i dan danas radi, ali se sada redovno peru filteri. ;) Od pre par strana ja pričam samo jedno - NIJE OBAVEZNO da se radi servis ako se klima održava kako treba i ništa joj neće biti, a ni vlasniku, ali sam napomenuo i ovo (u jednoj od prvih poruka u ovom delu teme):
Citat:
kalimero 011: Elem, ako ti ovako:
Citat:
tvrdoglavi: pri tom ne mislim na prskanje asepsolom nego na nesto ovako
http://youtu.be/KbVeEtrvvEk

radiš redovan servis i to po ceni od 25 evra, to je za svaku pohvalu.

i ovo:
Citat:
kalimero 011:Sve ovo ne znači da nije u redu povremeno odraditi i pranje koje si slikao i postavio ovde, ali ste me naveli da pomislim da to košta 25 evra, što sam pohvalio kao korektno i svakom bih preporučio da to odradi po toj ceni.  

Meni to ne treba, ali po ceni od 25 evra je prihvatljivo i većini ljudi koji ne vode računa o svojim klimama potrebno. Ti si najbolji primer da svako to može da uradi sam i ako to radi par puta godišnje i pere filtere redovno, nema nikakve potrebe da se plaća servisiranje.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 11:37 - pre 113 meseci
Citat:
E pa, ovo nije rasturanje, ovo je pranje izmenjivača i to je upravo ono što ja radim (vodenim rastvorom asepsola). Tečnost za odmašćivanje sam koristio jedan jedini put, ali naravno ne kod sebe već kod prijatelja koji su klimu držali u kuhinji/trpezariji i koja se ponašala kao aspirator dok masnoća nije začepila odvod i počela da curi voda iz unutrašnje jedinice (naravno filteri su prani možda jednom u par godina ;). Ta klima i dan danas radi, ali se sada redovno peru filteri. ;) Od pre par strana ja pričam samo jedno - NIJE OBAVEZNO da se radi servis ako se klima održava kako treba i ništa joj neće biti, a ni vlasniku, ali sam napomenuo i ovo (u jednoj od prvih poruka u ovom delu teme):


da ne bude nejasnoca, ovaj snimak ima oznaku "5", i predstavlja mislim poslednji deo. postoje delovi od 1 do 5, i svi se odnose na jedan servis, a rasparcani su zbog lakseg upload-a. zato molim sve koji bi da komentarisu sta je rasturanje, a sta nije da pogledaju sve, a onda da daju primedbe.
http://youtu.be/x4VkvQdXbNo
http://youtu.be/BjGBS3H9HBU
http://youtu.be/KbVeEtrvvEk
http://youtu.be/8ARuu0dPw8g
http://youtu.be/C5g9bxn3ZK8
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 11:48 - pre 113 meseci
^
Hoćeš da kažeš da vi prvo skinete unutrašnju jedinicu, operete detaljno (snimci 1-4), a onda je vratite na zid i perete izmenjivač (snimak 5)?
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 11:54 - pre 113 meseci
unutrasnja jedinica nije skidana.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 11:59 - pre 113 meseci
^
Znači niste je demontirali već samo skinuli ventilator i plastike, a izmenjivač prali na kraju?
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 12:03 - pre 113 meseci
koliko se ja razumem u brojeve, idu tim redom.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 12:08 - pre 113 meseci
^
OK, samo da ne bude da se nismo razumeli. Elem, prvo bih vam savetovao da to radite obrnutim redom, odnosno da operete izmenjivač pa posle toga da radite ovo od 1-4, drugo - lepo ste odradili servis, može li sad konkretan odgovor koliko to košta za ovaj model? I treće - ovo nije rasturanje unutrašnje jedinice, nije ni nešto što bih savetovao bilo kome da radi sam (nije problem, da se razumemo, ali treba malo iskustva), ali nije ni nešto što se obavezno mora raditi ako se ispoštuje ono što sam naveo kao redovno održavanje klime.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 12:15 - pre 113 meseci
ovaj redosled je izbor manjeg zla izmedju dva ponudjena. ako prvo operes izmenjivac, onda je tesko pri rasklapanju izbeci prosipanje prljave vode iz kade po stanu, plus sto se izmenjivac cedi dugo vremena i opet bi ostavilo posledice na enterijer u kojem se klima nalazi. ovako se posle pranja izmenjivaca kada solidno sapere sa prskalicom pod pritiskom, pa ostanu manje posledice po sam enterijer. a teoretski bi bilo idealno da se prvo opere izmenjivac, ali prakticno je to kako sam napisao.
sta mislis sa recenicom "ovo nije rasturanje unutrasnje jedinice" ?

ovo je fujitsu lec i za njega je servis 25 eur.

sa poslednjim sto si naveo se ne mogu sloziti, jer nacin na koji ti peres klimu turbinu ostavlja prljavom. ovo nije servis koji je obavezan svaki put u ovom obimu, ali kad se primeti prljavstina na turbini, onda jeste. nekad je to godina, nekad dve, nekad tri, ali retko duze izdrzi solidno cista.

FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 12:19 - pre 113 meseci
@kalimero

U totalnoj si zabludi , i koliko ja vidim jedino ti mislis da je pranje filtera i prskanje Asepsolom dovoljno .. To sto ti mislis da je pranje , prskanje razblazenim Asepsolom , to je samo pokusaj da ubijes bakterije i tu od pranja nema ni P .. Ajde ti nama urad jedan test , od danas pa nadalje , nemoj se tusirati sa sapunom , vec samo rokaj razblazeni Asepsol po sebi , a onda se okupaj za koju godinu , jer stvarno nema potrebe za sapunom i vodom :D
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 12:30 - pre 113 meseci
Citat:
tvrdoglavi:sta mislis sa recenicom "ovo nije rasturanje unutrasnje jedinice" ?

To je više bilo upućeno @nexteen-u koji je spominjao rasturanje, verujem da vi u žargonu ovo zovete tako.
Citat:
tvrdoglavi: ovo je fujitsu lec i za njega je servis 25 eur.

Ja mogu samo da ponovim - 25 evra je pristojna cena za ovakav posao i ja bih svakome preporučio da to uradi na par godina, pogotovu ako se klima redovno (ne) održava kako je to uobičajeno u Srbiji. Šta više, mislim da je ovo minimum koji bi bilo koji servis trebalo da radi kod redovnog godišnjeg servisiranja, ali to ne sme da košta više od toga.
Citat:
tvrdoglavi: sa poslednjim sto si naveo se ne mogu sloziti, jer nacin na koji ti peres klimu turbinu ostavlja prljavom. ovo nije servis koji je obavezan svaki put u ovom obimu, ali kad se primeti prljavstina na turbini, onda jeste. nekad je to godina, nekad dve, nekad tri, ali retko duze izdrzi solidno cista.

Dobro, mi se od starta ne slažemo oko ovoga "obavezno", ali recimo da bih ovakvu formulaciju mogao da prihvatim (osim ovoga "retko duže izdrži..." ;).
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 12:41 - pre 113 meseci
pod "obavezno" ne mislim neko uslovljavanje garancijom, ili bilo cim, nego obavezno u smislu da bi klima bila perfektno cista.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 12:46 - pre 113 meseci
^
Odlično, vidiš kako možemo lepo da se složimo. ;) Još samo da se dogovorimo da neće biti posledica po klimu ni po vlasnika ako klima ne bude "perfektno čista" pa da se ja vratim lurk-ovanju. ;)
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 12:53 - pre 113 meseci
to se ne mozemo sloziti. ali to je vec filozofija.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 12:59 - pre 113 meseci
^
Naravno da ne možemo, šalio sam se, ali tu filozofije nema - ako misliš da ima posledica navedi o kakvim posledicama se radi, pa idemo još jedan krug. ;)
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 13:02 - pre 113 meseci
Moja klima (sem filtera svaki mesec i asepsola 2-3 puta godišnje) nije čišćena od montiranja 2006-te godine.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 13:08 - pre 113 meseci
turbina je konstruisana tako da ima mnogo malih krila da bi postigla veliki protok vazduha, kad je prljava znatno joj se smanjuje protok, a samim tim i klima izlazi iz projektovanih rezima rada, posto nije projektovana da joj odredjeni deo ne radi kako je proracunato. sta to konkretno povlaci kao posledicu u radu kompresora i u potrosnji ne znam. a kada se na njoj nahvata budji i mirisa sigurno bar stvara neprijatan miris, a da li je skodljivo ili ne, to opet ne bih ulazio u raspravu.
takodje kad se ne rasklopi i ne podmaze lezaj turbine, osusi se mast u njemu i najmanje sto moze da bude je da postane bucnija pri radu, a vremenom to preraste u ostecenje lezaja i debalans. ono sto sam takodje imao kao posledicu je da se motor vise muci, jer ga oni koji imaju prljavu turbinu neprestanu guraju na vece brzine, pregreva se, od pregrevanja zna da se delimicno istopi i deformise plasticno kuciste u kojem motor lezi, pa da dodje ili opet do debalansa, ili do toga da turbina pocne da cese od nesto, a vremenom i da se zaglavi cela, da joj pukne gumeni deo u koji je utopljen metalni lezaj koji je drzi za osovinu motora, da crkne potpuno motor turbine....itd itd....
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 13:30 - pre 113 meseci
Citat:
pisac: Moja klima (sem filtera svaki mesec i asepsola 2-3 puta godišnje) nije čišćena od montiranja 2006-te godine.

Ako se klima redovno koristi treba češće da pereš filtere.
Citat:
tvrdoglavi: turbina je konstruisana tako da ima mnogo malih krila da bi postigla veliki protok vazduha, kad je prljava znatno joj se smanjuje protok...

Da bi se ovo desilo, potrebno je da ventilator nakupi na sebi užasno mnogo prljavštine, ako se klima održava kako sam naveo to se nikada neće desiti.
Citat:
tvrdoglavi: ...a kada se na njoj nahvata budji i mirisa sigurno bar stvara neprijatan miris, a da li je skodljivo ili ne, to opet ne bih ulazio u raspravu.

Buđ je definitivno škodljiva u većim koncentracijama, ali se na ventilatoru neće "nahvatati" (ako se klima koristi). Ako se suši izmenjivač u režimu hlađenja, neće ni na njemu, a tu je i asepsol da se pobrine za sve delove koji su u kontaktu sa vlagom.
Citat:
tvrdoglavi: takodje kad se ne rasklopi i ne podmaze lezaj turbine, osusi se mast u njemu i najmanje sto moze da bude je da postane bucnija pri radu, a vremenom to preraste u ostecenje lezaja i debalans.

Da se razumemo, ja pričam o kvalitetnim inverterima. Ovo što navodiš nema potrebe raditi godinama (najmanje 5 godina će raditi perfektno bez pipanja).
Citat:
tvrdoglavi: ono sto sam takodje imao kao posledicu je da se motor vise muci, jer ga oni koji imaju prljavu turbinu neprestanu guraju na vece brzine,...

"Guranje na veće brzine" i više temperature se obično dešava kad su filteri oprani u fabrici i nikad više, što kao posledicu ima i katastrofalno stanje izmenjivača. Ventilator je tu poslednji u lancu.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 13:34 - pre 113 meseci
posto ti svoju klime tako odrzavas, evo ja ti nudim da dodjem i rastavim ih kompletno. ako turbine nisu prljave i ne smrde, ja cu uraditi besplatno a ako jesu ti ces platiti duplo. moze? :)
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.01.2015. u 13:40 - pre 113 meseci
^
Ne može, ali iz sasvim određenih razloga koji nemaju veze sa temom.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6385212 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.