Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6384656 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.01.2015. u 21:37 - pre 113 meseci
Citat:
kalimero 011: ^
OK, to je malo drugačija priča. Po meni previše para.


slazem se.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.01.2015. u 21:48 - pre 113 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
jeste odgovor. za modele do 500€ je 25, za modele od 500 do 650€ je 30, a za modele preko 650€ je 35.


Izvini ja ovo formiranje cena stvarno ne razumem.. Naravno, imas svako pravo da to uradis onako kako ti mislis, ali ovo mi nema ama bas nikakve logike, osim one "ako je imao para za skupu klimu imace i za skup servis". Mislim da li ti zaista na servis klime od 700E ulozis 40% vise vremena/truda/materijala nego na onu od 450E? Po meni bi neki smisao za formiranje cene bio zaprljanost uredjaja, kao i kompleksnost operacije tj rastavljanja/sastavljanja (znaci sve ukupno koliko imas posla). A posto se Fujitsu09 od 450E i Fujitsu14 od 750E rastavljaju gotovo isto, ne razumem smisao tvoje matematike.
Takodje isto i za instalaciju, u cemu se razlikuje instalacija recimo Fujitsu FIX i Fujitsu invertera, pa da je cena za ovo drugo visa?
Eto cisto me zanima jel postoji neka "formula" po kojoj su definisane cene. Ili ces se opet uhvatiti analogije sa kolima (koja po meni bas i ne pije vodu...;)

Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.01.2015. u 22:00 - pre 113 meseci
bez ljutnje, stvarno nemam nameru da objasnjavam svoju logiku po kojoj radim i formiram cene. trziste je tu da svako ko se bavi prometom roba i usluga nadje svoje mesto kako misli da je najbolje. ja ne mislim da se borim na istom sa niskom cenom. a i ne znam zasto sam ja postao tema? servisa ima na popustima i za 500 dinara uz kupon, tako da ko voli nek izvoli.

taman zoxoru resenje za 3000 dinara umesto 150 eura :)
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.01.2015. u 22:07 - pre 113 meseci
Ok, nema nikakve ljutnje, eto cisto me zanimalo, a i ovaj tvoj odgovor je opet objasnio nesto..
A tema si postao posto si jedini ovde aktivan koji se direktno bavi servisom/ugradnjom/prodajom klima, i to najpopularnijih na forumu;)
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.01.2015. u 22:27 - pre 113 meseci
Jako efikasan nacin ciscenja klime -- a jako prosto.
Obicna kanta za prskanje voca u kojoj se sipa voda.Naprskate unutrasnji izmenjivac-- sacekate da prodje neko vreme.Na donji deo( donji spoljasnji deo ) unutrasnje jedinice se zalepi najlon i napravi se pad (odozgo na dole ) ,na podu postavite kantu I TAJ NAJLON USMERITE U KANTU.Odozgo , prskate ( kantom za prskanje voca )unutrasnji izmenjivac i sva voda izlazi na donjem delu unutrasnje jedinice i uz pomoc najlona odlazi u kantu .
Jako prosto a izuzetno efikasno ciscenje unutrasnje jedinice.Naravno da je najbolje sve rastaviti pa tako napraviti pristup do svakog dela unutrsnje jedinice pa zatim zapoceti ciscenje ali i ovaj nacin je jako efikasan.
Naravno ko hoce da se potrudi da nesto i sam uradi.
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 07:57 - pre 113 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
bez ljutnje, stvarno nemam nameru da objasnjavam svoju logiku po kojoj radim i formiram cene. trziste je tu da svako ko se bavi prometom roba i usluga nadje svoje mesto kako misli da je najbolje. ja ne mislim da se borim na istom sa niskom cenom. a i ne znam zasto sam ja postao tema? servisa ima na popustima i za 500 dinara uz kupon, tako da ko voli nek izvoli.

taman zoxoru resenje za 3000 dinara umesto 150 eura :)


Nadam se da me nisi pogresno svatio ne zalim se ja na cenu nego na uslove garancije za Fujitsu. Ja ne potrosim za struju koliko bi morao da dam za

servis. Srecom dovoljno sam kvalifikovan da sam odradim servis na Toshibi i mogu cak i garanciju da potpisem :)

Ja bi narjadije obrnuto naplacivao posto skupu klimu rasturis za sekundu za isto toliko ga sklopis a nekog kineza djene djene i rasturis ali rodis mecku

dok ga sklopis.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 07:58 - pre 113 meseci
Citat:
baggio:
Ok, nema nikakve ljutnje, eto cisto me zanimalo, a i ovaj tvoj odgovor je opet objasnio nesto..
A tema si postao posto si jedini ovde aktivan koji se direktno bavi servisom/ugradnjom/prodajom klima, i to najpopularnijih na forumu;)


E pa sad da li je on bas jedini?
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 11:41 - pre 113 meseci
Citat:
tvrdoglavi: bez ljutnje, stvarno nemam nameru da objasnjavam svoju logiku po kojoj radim i formiram cene. trziste je tu da svako ko se bavi prometom roba i usluga nadje svoje mesto kako misli da je najbolje. ja ne mislim da se borim na istom sa niskom cenom. a i ne znam zasto sam ja postao tema?

Ne treba da stvari posmatraš lično, ovo je javna priča, tvoj interes kao servisera je da bude što više servisa godišnje po što većim cenama i to je OK, ali nije OK da se piše da će ukoliko se to ne radi klima trošiti više, raditi lošije i slično tome, a pogotovu nije u redu da se opravdava bezobrazluk koji se zove dva obavezna servisa godišnje. Da te podsetim, ova rasprava je počela od ove konstatacije:
Citat:
baggio:To za 2x godisnji servis je cista glupost i ucena uvoznika u slucaju da se nesto pokvari (ogradjuju se unapred..ali to se i moze ocekivati od njih ;)..onda ce te zezati ako nemas. Enivej..ako ti je dosta 2 godine garancije ne obaziri se na to, posto je po zakonu imas i bez ikakvog tog "godisnjeg servisa." Ako pocnu da zatezu a ti ih lepo uputi na trzisnu inspekciju gde ce im lepo objasniti kako stoje stvari;) 

što je sasvim ispravno, ali ti na to odgovaraš ovako:
Citat:
tvrdoglavi: ne bih se slozio sa tobom... u nekim uslovima je preterano dva servisa godisnje, ali u nekim uslovima gde ove klime mogu raditi (na primer server sobe) i da bude ukljucena 365 dana u godini 24h dnevno, moze biti cak i malo. onaj ko uvozi klimu (ne branim nikoga da me pogresno ne razumete) ne moze znati gde ce klima biti ugradjena kad je trgovac proda. licno ja, pravim garanciju u zavisnosti gde je ugradim, jer imam uvid na terenu, pa tako i formiram broj servisa.
mislim da nije lose jednom godisnje je oprati kako treba, a u dve godine obavezno. nece nijedna crci za dve godine u kucnim uslovima rada, cak i da nikad ne operete filtere a ne sta vise, ali pitanje koliko ce vam zbog toga potrositi vise struje, i u kakvom ce stanju biti kad dve godine prodju.... nece ni automobil crci ako mu za dve godine ni jednom ne zamenite ulje, ali je pitanje kakve ce to posledice ostaviti na potrosnju i na radni vek istog....

Dalje rasprava teče kako teče, brecnuo si se i na sasvim logično pitanje koje ti je postavio @acabgd, na koje na kraju opet nismo dobili odgovor. Elem, ukoliko se klima redovno održava kako treba (a to se prvenstveno odnosi na redovno pranje filtera) nije tačno da se redovni servisi moraju raditi, nije tačno da će potrošnja struje biti veća i nije tačno da će biti posledica po pitanju radnog veka. Sve ovo ne znači da nije u redu povremeno odraditi i pranje koje si slikao i postavio ovde, ali ste me naveli da pomislim da to košta 25 evra, što sam pohvalio kao korektno i svakom bih preporučio da to odradi po toj ceni. Međutim, onda se tu spominje neko potpuno rasklapanje od 35 evra svake četiri godine (@nexteen u ovoj poruci), a ti na kraju odgovaraš da postoji raspon cena u zavisnosti od cene klime, dok si ranije naveo (citirano gore) da sam određuješ broj redovnih servisa... Elem, kao što sam napisao, to je previše para i ja mislim da je svako uslovljavanje garancije brojem servisa bezobrazluk i da je svaka cena koja je veća od recimo tih 25 evra (ali za ono što je na snimku!) preterana. Ima, naravno, servisa i servisera koji ne zaslužuju ni onih 500 dinara koje si spomenuo...
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 12:10 - pre 113 meseci
a to sto se ti slazes sa baggiom znaci da ja niti bilo ko drugi ne sme da se ne slozi? ako je vec javna rasprava?

da si pazljivije citao, video bi da sam se u 90% slozio oko njegove konstatacije, uz napomenu da se ne ugradjuju sve klime u kucne uslove, pa samim tim i ta opcija mora biti predvidjena u garantnom listu, a da i sam mislim da je 2 servisa previse u stambenim uslovima ako se kupac sam pridrzava pranja filtera. takodje sam rekao da ima ljudi koji ne peru filtere nego zovu na 6 meseci i ne razmisljaju o svojoj klimi.

sledece, kako kazes brecnuo sam se, ali ne zato sto je covek pitao nego zato sto je napisao da ja tvrdim kako se servis isplati. i neistina je da nisam odgovorio svoje misljenje oko potrosnje, jer jesam. i ne moze me niko ubediti da prljava klima trosi isto kao i cista. a tebi ostavljam potpunu slobodu da mislis da nisam u pravu, i da imas svoje misljenje.

sto se cene tice, ja je nisam spominjao nego @next, a ja sam posle vasih insistiranja stavio i sam. da se razumemo, ne postoji pravilo, ali ja zaista ne zelim da klimu koja vredi 1000 eura rasklapam i rizikujem za iste novce kao klimu od 400 eura. a pri tome, ce se 95% klima koje postoje kod nas uklopiti u tih 25 eura. ko hoce da radi za manje, slobodno. niti bilo koga uslovljavam garancijom. ja svoje klime perem svake godine jednom, iako se samo hladim na njih, i kompletno ih rasklapam. ne zato sto mi je dosadno nego sto mislim da tako treba. nakupi se nesto prasine, nesto vise mirisa, nesto budji u kadi, i necu da udisem to. ko hoce, ja mu zaista ne branim.

i da zavrsim sa ovim oko interesa, moj interes je da ljudi koji uzmu uredjaj budu zadovoljni, da im uredjaj radi dugo i pouzdano i da nemam reklamacija. ne da imaju sto vise servisa, jer imam komercijalnih odrzavanja preko glave, tako da mi ova privatna uopste ne pricinjavaju niti izazov niti neku vaznu stavku. a veruj da je servis klima jedna jako monotona i dosadna stvar, koju rado izbegnem kad god mogu.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 12:23 - pre 113 meseci
^
Citat:
a to sto se ti slazes sa baggiom znaci da ja niti bilo ko drugi ne sme da se ne slozi? ako je vec javna rasprava?

Gde sam ja napisao da ne smeš? Šta više poželjno je da učestvuješ u raspravi sa svojim stavovima, pogotovu ako imaš iskustva, nije problem u tome, problem je što tvrdiš nešto što ne stoji, a onda se ljutiš kad te direktno pitaju da obrazložiš svoj stav.
Citat:
da si pazljivije citao, video bi da sam se u 90% slozio oko njegove konstatacije,...

Sorry, ja pažljivo čitam ali ovo ne vidim, eno gore citata, pa nek tumači ko kako hoće.
Citat:
...i ne moze me niko ubediti da prljava klima trosi isto kao i cista...

Ja mislim da se niko nije ni trudio da te ubeđuje u ovo što pričaš, a ti pročitaj ponovo šta si pisao i šta te je @acabgd pitao.
Citat:
sto se cene tice, ja je nisam spominjao nego @next...

Ovo si ti napisao:
Citat:
tvrdoglavi: ...cena nije tajna, ali da je ne spominjem, nexteen je malopre spomenuo u komentaru. ima izuzetaka kad ide i nesto visa, ali to je ako je klima bas zapustena....

a kasnije menjaš priču i to je ono što nije korektno.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 12:24 - pre 113 meseci
Citat:
zoxor:
Citat:
baggio:
Ok, nema nikakve ljutnje, eto cisto me zanimalo, a i ovaj tvoj odgovor je opet objasnio nesto..
A tema si postao posto si jedini ovde aktivan koji se direktno bavi servisom/ugradnjom/prodajom klima, i to najpopularnijih na forumu;)


E pa sad da li je on bas jedini?


Znam i tvoju pricu (bar mislim :) ), ali ti si i sam priznao da si ugradnju/servisiranje batalio (osim za sebe licno). E sad, stoji da si zaposlen u struci, ali opet ne radis to sve "direktno" i sa krajnjim kupcima kao tvrdoglavi.
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 12:28 - pre 113 meseci
bas tako, eto citata.... i na pocetku "u nekim uslovima je preterano dva servisa godisnje"

sta sam ja to tvrdio? molio bih te da mi objasnis?

i sta sam menjao pricu? ja stvarno ne razumem koji ti problem imas sa mojim odgovorima, i bilo bi lepo da mi objasnis.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 12:44 - pre 113 meseci
^
Citat:
sta sam ja to tvrdio? molio bih te da mi objasnis?

Nema problema. Dakle:
Citat:
tvrdoglavi: ...u nekim uslovima je preterano dva servisa godisnje,...

Uvek je preterano, @baggio priča o fizičkim licima, ti u priču uvodiš server sale (a i tamo je preterano ako se peru filteri, to što to u Srbiji niko ne radi, to je druga priča).
Citat:
tvrdoglavi: ...onaj ko uvozi klimu (ne branim nikoga da me pogresno ne razumete) ne moze znati gde ce klima biti ugradjena kad je trgovac proda.

Pa? Zakon o zaštiti potrošača je jasan, @baggio je i to napisao.
Citat:
tvrdoglavi: ...licno ja, pravim garanciju u zavisnosti gde je ugradim,...

Ti možeš da praviš garanciju samo na rok koji je duži od dve godine i tu postavljaš uslove kakve hoćeš, za dve godine nema nikakvih uslova.
Citat:
tvrdoglavi: ...a u dve godine obavezno.

Nije obavezno.
Citat:
tvrdoglavi: ...ali pitanje koliko ce vam zbog toga potrositi vise struje, i u kakvom ce stanju biti kad dve godine prodju....

Nije pitanje, ako se redovno peru filteri biće u savršenom stanju. I na kraju, ova konstatacija:
Citat:
tvrdoglavi: nece ni automobil crci ako mu za dve godine ni jednom ne zamenite ulje, ali je pitanje kakve ce to posledice ostaviti na potrosnju i na radni vek istog....

je skroz nekorektna i nema veze sa klima uređajima, pošto implicira da je pranje klime isto što i menjanje ulja kod automobila.
Citat:
tvrdoglavi: i sta sam menjao pricu?

Citirao sam ti gde si ti spomenuo cenu onoga sa snimka da bi se kasnije ispostavilo da cena ima više i da je kriterijum cena klime (a broj servisa određuješ sam na osnovu stanja na terenu). Što se priče sa @acabgd-om tiče, da ne citiram sve - tvrdio si da klima troši više ako se ne pere, čovek je pitao koliko više, ti rekao da ne znaš (ali ti to nije smetalo da pišeš neke procente tipa 20%).
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 12:53 - pre 113 meseci
Citat:
baggio:
Citat:
zoxor:
Citat:
baggio:
Ok, nema nikakve ljutnje, eto cisto me zanimalo, a i ovaj tvoj odgovor je opet objasnio nesto..
A tema si postao posto si jedini ovde aktivan koji se direktno bavi servisom/ugradnjom/prodajom klima, i to najpopularnijih na forumu;)


E pa sad da li je on bas jedini?


Znam i tvoju pricu (bar mislim :) ), ali ti si i sam priznao da si ugradnju/servisiranje batalio (osim za sebe licno). E sad, stoji da si zaposlen u struci, ali opet ne radis to sve "direktno" i sa krajnjim kupcima kao tvrdoglavi.


Pa donekle je tako ali ipak mi ispatimo svaku Toshibu koja se proda samo hvala bogu ja ne moram da ih ugradjujem (naravno uzme se privatno neki VRF) ipak servis u garantnom roku ostaje nama a uzimamo i odrzavanje sa podizvodjacima. Ovo vazi za uredjaje kupljenih od strane pravnih lica sa ostalima se uglavnom i ne sretnemo osim u slucaju reklamacije. U sezoni ja sam zatrpan sa servisima na Carrier masinama.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 12:54 - pre 113 meseci
sve si u pravu. nemam sta da dodam.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 13:33 - pre 113 meseci
Ode prica dotle da nije ni potrebno servisirati klimu. Dva puta godisnje je preterano ali bar jednom klimu koja radi i leti i zimi u fullu.

Za one koji koriste samo povremeno jednom u dve godine je dovoljno ali uz napomenu da se samo posle jednog leta moze svasta nakupiti

u kadici i na ventilatoru narocito kod uredjaja koji ne isusuju posle iskljucivanja ili rade u prostoriji gde se mnogo pusi.

Jako zaprljanom uredjaju pada efikasnost (EER, COP) narocito neinverteru.


Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 13:56 - pre 113 meseci
^
Citat:
Ode prica dotle da nije ni potrebno servisirati klimu.

Ovo niko nije napisao u ovoj temi. Da li je potrebno, to zavisi od više faktora. Ne mora se, odnosno nije obavezno. (Uzgred, to zavisi i od tumačenja pojma "servisirati"...)
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2036
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 14:10 - pre 113 meseci
Citat:
zoxor:
Ode prica dotle da nije ni potrebno servisirati klimu. Dva puta godisnje je preterano ali bar jednom klimu koja radi i leti i zimi u fullu.

Za one koji koriste samo povremeno jednom u dve godine je dovoljno ali uz napomenu da se samo posle jednog leta moze svasta nakupiti

u kadici i na ventilatoru narocito kod uredjaja koji ne isusuju posle iskljucivanja ili rade u prostoriji gde se mnogo pusi.

Jako zaprljanom uredjaju pada efikasnost (EER, COP) narocito neinverteru.




e sada ces ti morati da objasnis kako pada eer i cop. i ne treba klime prati, mi smo svi prevaranti koji se time bavimo, znas i sam. upravo su to i dokazali.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 14:10 - pre 113 meseci
Citat:
kalimero 011:
^
Citat:
...ali trebalo bi povremeno oprati izmenjivac i turbinu.

OK, tvoj stav je takav, ja ne mislim da je to neophodno ukoliko se klima održava kako treba. Problem je što ljudi kod nas ne shvataju da se filteri MORAJU prati, ne na dve nedelje, već ako treba i na par dana, zavisno od uslova.
Citat:
...i molim vas izbegavajte asepsol,...

Nikakvih problema sa asepsolom nisam imao, u krajnjoj liniji to je vodeni rastvor.


Samo pranjem filtera ne moze da se izbegne zaprljanje izmenjivaca i ventilatora ni nastanak budji u kadici i na ventilatoru.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.01.2015. u 14:15 - pre 113 meseci
Citat:
tvrdoglavi: ...i ne treba klime prati, mi smo svi prevaranti koji se time bavimo, znas i sam. upravo su to i dokazali.

Opet se brecaš i ljutiš bez razloga.
Citat:
zoxor: ...

? Šta hoćeš da kažeš sa ovim citatom?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6384656 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.