Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brojevi i brojevi,Kako !?!?

[es] :: E-Poslovanje :: Brojevi i brojevi,Kako !?!?

[ Pregleda: 5100 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markotasic
BALKAN

Član broj: 8815
Poruke: 93
212.124.182.*

Sajt: sartarata.port5.com


Profil

icon Brojevi i brojevi,Kako !?!?04.05.2003. u 17:55 - pre 254 meseci
Isao sam na eBay-u da reklamiram svoj software, krenulo dobro sve dok nisam dosao do mesta gde mi trazi kreditnu karticu, koju ja nemam, a cuo sam da moze to da se izvede i preko deviznog racuna. OK ali kako kad me pita koje je ime na kartici, a ne pita me koja je banka u pitanju.
Pita me da li koristim Credit Card / debit card (number), za Credit card znam sta je ali debit card (ja mislim da je to iznajmljena kartica), a ponudjene su mi:
Credit Card: Visa, MasterCard , American Express, Discover;
Debit Card: Visa, MasterCard
Da li je moguce da otvorim Credit Card na internetu bez ikakvog fizickog kontakta ili da iskoristim devizni racun.

Polako sam poceo da se upustam u vode e-Poslovanja, po meni je to zaista zanimljiv i moderan posao, samo zasad dosta zbunjujc.
 
Odgovor na temu

anon7994

Član broj: 7994
Poruke: 278
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Brojevi i brojevi,Kako !?!?04.05.2003. u 19:29 - pre 254 meseci
Credit card je kreditna kartica koja ti omogucava da obaveze proistekle koriscenjem kartice izmiris u nekoliko mesecnih rata.

Charge card je kartica koja ti daje grace period od max. 30 dana, tj. na kraju obracunskog meseca dobijes racun koji moras da izmiris u celini.

Debit card (ili check card) je debitna kartica. Ovo znaci da ukoliko zelis da koristis karticu za placanje roba i/ili usluga, u trenutku koriscenja moras da imas raspoloziva sredstva na racunu za koji je vezana doticna kartica (najcesce je rec o dinarskom tekucem i/ili deviznom tekucem racunu).

U Srbiji klasicne kreditne kartice (dakle one koje ne zahtevaju garantni depozit - secured credit cards) ne postoje. Ali zato mozes u bankama da dobijes debitne kartice - samo proveri kod banke da li je karticu moguce koristiti i na internetu, iz razloga sto neke banke zabranjuju onlajn upotrebu iz bezbednosnih/sigurnosnih razloga. Takodje mozes da izvadis Internet (debitne) kartice kod Vojvodjanske (Visa) i Raiffeisen banke (Visa Virtuon).


Jedno pojasnjenje: eBay nije sajt za reklamiranje proizvoda, vec sajt gde prodajes svoje proizvode i/ili usluge. Na koji nacin planiras da naplacujes svojim kupcima?
 
Odgovor na temu

markotasic
BALKAN

Član broj: 8815
Poruke: 93
212.124.182.*

Sajt: sartarata.port5.com


Profil

icon Re: Brojevi i brojevi,Kako !?!?04.05.2003. u 21:46 - pre 254 meseci
Posto i ja prodaem program to sam se pitao.
To sam se i ja pitao.
Valjda ako zelis nesto da kupis, od pare koje imas na racunu se oduzmu vrednosti proizvoda koje zelis da kupis.
 
Odgovor na temu

markotasic
BALKAN

Član broj: 8815
Poruke: 93
212.124.182.*

Sajt: sartarata.port5.com


Profil

icon Re: Brojevi i brojevi,Kako !?!?05.05.2003. u 22:26 - pre 254 meseci
Da li je moguce da koritim naprimr neku karticu koja je u imovini banke a da se njome samo koristim u smislu da mi neko salje pare?
 
Odgovor na temu

anon7994

Član broj: 7994
Poruke: 278
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Brojevi i brojevi,Kako !?!?05.05.2003. u 22:41 - pre 254 meseci
Sve kartice su imovina banke :) Procitaj sta pise na njihovoj poledjini.

Kartice sluze za placanja. Obrnut proces nije moguc, osim u slucaju da je rec o povratku novca 'chargeback' (kada si nesto platio, pa iz nekog razloga novac ti bude vracen)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Brojevi i brojevi,Kako !?!?05.05.2003. u 22:42 - pre 254 meseci
Kartice koristiš kad ti nešto plaćaš, ne da tebi ljudi plaćaju. Za to ti treba merchant account ili neki devizni račun pa da na njega primaš uplate.

Jednostavno rešenje bi bilo ovo - pogledaj sajt www.2checkout.com.
 
Odgovor na temu

gorang

Član broj: 728
Poruke: 316
62.108.126.*



+1 Profil

icon Re: Brojevi i brojevi,Kako !?!?18.05.2003. u 08:09 - pre 254 meseci
... ili ovo http://www.v-share.com/

Ukoliko nije kasno...

Ja ih koristim vec dosta dugo bez problema, a nama mogu biti insteresantni jer ne zahtevaju apsolutno nikakvo ulaganje
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Brojevi i brojevi,Kako !?!?

[ Pregleda: 5100 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.