Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HDV kvalitet snimka

[es] :: Digitalne kamere :: HDV kvalitet snimka
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 45658 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
212.200.223.*



+5 Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka11.10.2006. u 18:19 - pre 213 meseci
Nema sanse da kod nas za par godina zazivi HD standard bilo kakav. Upravu si HD i HDV snimke u svakom slucaju TV stanice kod nas downconvertuju u DV PAL i tako emituju. HD standardi mogu da posluze za snimanje filmova naprimer, recimo nekad si morao da kupujes preskupe HD kamere(koje su i danas preskupe) i da snimas u nativnom HD standardu, dok sada za neku nisko budzetnu produkciju pa cak i srednje budzetnu produkciju mozes da koristis HDV kamere koje su mnogo jeftinije od HD kamera koje snimaju u nativnom HD standardu, bez kompresije.
Kod nas recimo emotion neke svoje emisije snima sa HDV kamerama cisto iz prestiza, posto ionako to posle pustaju u PAL rezoluciji i to jos analognim signalom.

Ja znam za sebe, ako budem imao finansijskih sredstava uzecu HDV. Pre svega treba mi model koji jos uvek ne postoji, a to je relativno kompaktan model (do 22 cm duzine) ali obavezno sa 3 chipa i optickom stabilizacijom a ne kao sto su sadasnji kompaktni modeli Sony HC1 i HC3 sa 1 chipom i elektronskom stabilizacijom.
Za sada sam zadovoljan sa mojim Sony i Canon mini DV kamerama.


[Ovu poruku je menjao Stefano dana 14.10.2006. u 14:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Srkela55
Srdjan Bojanic
Bijeljina

Član broj: 116369
Poruke: 15
212.200.160.*



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka14.10.2006. u 08:21 - pre 213 meseci
Slazem se, ali ja se takodjer drzim mog sony DSR-PD170, ima 3 CCD-a slika je sjajna, a postprodukciju je milina raditi zahvaljujuci canopus video karti i EDIUS-a. Drugim rijecima-sve je kompaktibilno. Sto se tice HDV, nacekacemo se dok ne budemo imali full koristi (mada moram se ispraviti, ne bih imao nista protiv da koristim HD standarde, ipak se primjeti razlika). Pozzz..
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka17.10.2006. u 12:57 - pre 213 meseci
Sony HC1 snima u HDV formatu i postoji mogucnost da sama konvertuje u SD prilikom prebacivanja u racunar. E sad, postoji vrlo logicno pitanje a to je "zasto snimati u HDV formatu a posle ga konvertovati u SD" ? Moj bi odgovor bio na to pitanje "a zasto da ne?" Za sada SD radi kod nas ali kada bude HD ja cu i dalje sve snimke imati u izvornom HDV formatu koje cu prebacivati na neki naredni medij i uzivati u njegovom kvalitetu. Za mene je to ulaganje u buducnost koja je neminovna. Kada dodje vreme da sve bude u HD svi snimci ce morati da se konvertuju i samim tim bice i vise posla oko toga a slika ce tada biti vise nego smesna. Ljudi osudjuju sve sto je novo zato sto nove stvari kostaju !!! Sada, kada imamo priliku da kupujemo kamkordere sjajnog kvaliteta i veoma pristupacnih cena odjednom se nalazi zamerka oko stabilizacije slike, broja cipova itd. I te fore kako mora da se kupuju posebne kasete koje su skupe zato sto HDV format "hoce" na losim kasetama da izgubi frejm pa se to kao drasticno vise primacuje nego kod SD-a je cista glupost. Ja koristim najobicnije Sony kasete od 300 dinara i ni jedan frejm nije izgubljen. Ni jedan jedini a slika je da se smrznes !!! Bas me briga koliko ima cipova i kako mu je odradjena stabilizacija. Ja nisam serviser nego korisnik. Na kraju krajeva, ja sam je kupio da bi snimao jeftine spotove i u tu svrhu odradjuje posao daleko bolje nego sto sam ocekivao. A da ne pricamo sto moje "musterije" mogu da dodju za 2-3 godine i traze taj isti spot u HD. I ja im to, naravno naplatim. I sta je tu za osudu? Zasto je losa ta HDV kompresija? Zasto je bolje kupovati SD kamere ? Verujte mi, kada sam kupovao HC1 prodavci su me pitali "Brate, jesi li siguran da ti bas ta kamera treba? Kupi bolje MD 10000?" Sto se mene tice, MD 10000 moze da ima 17 cipova ja je nikada ne bih kupio. Obicna glomazna, suplja plastika.Kada sam uzeo Sony-ja u ruku shvatio sam sta je kvalitet.Ej, sami prodavci me ubedjivali da je ne kupim i spustili mi cenu. Bilo im zao da me zajebu. Pa kada prodavci ne znaju sta prodaju onda nije ni cudno sto su kupci u nedoumici.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka18.10.2006. u 13:56 - pre 213 meseci
Iskreno snimak sa HDV kamere nisam video, i bas sam prijatno iznenadjen tvojim zadovoljstvom u koriscenju Sony HC1 modela.

E sad, HDV nije isto sto i HD.
HDV je konzumer verzija HD standarda sa brzinom upisa signala od 19MBps (720p) odnosno 25Mbps (1080i), dok brzina upisa npr. kod HDCAM iznosi 144Mbps, kod HDCAM SR iznosi 440Mbps pa do 880Mbps. Naravno, sto veca brojka - kvalitetniji je zapis.
Za poredjenje, standardni (mini)DV (DV25) signal se upisuje sa 25Mbps - znaci isto kao i HDV.

Dalje, rezolucija native HD snimka je 1920x1080 (1080i) odnosno 1280x720 (720p) dok je u HDV, HDCAM i ostalim varijantama formata, ta rezolucija downsemplovana na 960x720 odnosno 1440x1080.
Logicno se postavlja pitanje - kako je moguce da na istu kasetu od 60min staje 1 sat SD materijala i 1 sat HDV materijala, koji ima 3.7x vise pixela - 3.7 puta vecu povrsinu slike (HDV1080i/SD=(1440x1080)/(720x576)=1.55MPix/0.415MPix=3.7) ?
Odgovor - veca kompresija. SD signal je takodje komprimovan, ali to je tesko primetiti. Ako su algoritmi kompresije razvijeni tako da HDV signal odgovara po kvalitetu kompresije SD signalu - onda fino. Zanimljivo je i to da vec postoje softverski paketi koji standardni SD signal uspesno konvertuju u HDV signal !

Dalje, format HDV signala je mpeg2, slicno kompresiji na SD DVD kamericama (9Mbps), dok je kod SD DV sigal u AVI formatu - laksi za editing i montazu.

Moje skromno misljenje je da ce se uskoro pojaviti novi HD format koji ce koristiti medije veceg kapaciteta od (mini)DV trake koji ce dozvoliti upis vecim brzinama (~100Mbps) tako da ce kompresija biti na nivou sadasnje koju znamo na SD formatu. Bili to BlueRay diskovi, Flash memorija ili Hard Drive, nije toliko vazno. Trenutno je najdalje otisao Panasonic sa svojim HVX200 (cudnim hibridom SD, HD, trake i flash memorije) koja za smestanje DVCPRO HD (100Mbps!) signala koristi P2 Flash memoriju, na koju doduse jedva staje 8min za 8GB karticu.

http://www.hdv-info.org/HDVSpecifications.pdf
http://en.wikipedia.org/wiki/DV
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.89.eunet.yu.



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka18.10.2006. u 16:47 - pre 213 meseci
Naravno da se HDV razlikuje drasticno od HD-a ali daleko je bolji od SD-a. Sva ta prica oko HDV kompresije me neodoljivo podseca na pricu oko Mp3 formata koji je toliko napredovao da se sad stvarno malo cuje razlika. Mislim, ja je cujem kao nekadasnji muzicar ali 100 % ljudi oko mene cak tvrdi da je Mp3 bolji nego pravi audio zapis. Nadam se da ce HDV napredovati u istom stilu. Ne ocekujem neke nove formate. Pa sve i da ih bude nama ce biti cenovno nepristupacne takve kamere. I koja je onda poenta ? Svaki iole ozbiljan program za editovanje podrzava HDV. Ja editujem u Vegasu bez ikakvih problema.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
212.200.221.*



+5 Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka20.10.2006. u 11:30 - pre 213 meseci
Audio, ako HDV snimak gledas na CRT televizoru nije ni cudo sto ne primecujes kompresiju. Ali pogledaj snimak na plasmi ili LCD-u koji su HD ready i videces kompresiju. Ja sam gledao HDV snimak sa Canona XL H1 i kompresiju sam primetio.

Na CRT televizoru jednostavno ne moze da se uoci razlika izmedju DV-a i HDV-a.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka20.10.2006. u 12:27 - pre 213 meseci
Gledao sam vise puta i svaki put se odusevio. Nemojte pogresno da me shvatite, ne branim ja HDV.Znam ja da je to kompresija i da je daleko od savrsenstva, ali nije ni toliko losa kako je vi predstavljate . Cak suprotno. Jednostavno,slika je daleko kvalitetnija, bilo na plazmi bilo na obicnom TV-u. Ne znam kako radi Canon ali Sony je sjajan. Ja tu kameru prosto obozavam.Meni nije bio problem da je platim tako da nisam od onih koji jedva skupe pare da kupe nesto pa onda tu spravu hvale na sav glas i samim tim sebe ubedjuju kako nisu pogresili prilikom kupovine.Volim da kad nesto platim to i radi kao sto pise u specifikaciji. Sony HC1 vredi svaki evro. Naravno, ukusi su razliciti kao i misljenja tako da nema potrebe za ubedjivanjem.Vi tvrdite da to jos nije kako treba, da su bolje trocipne kamere dok ja tvrdim da to radi sjajno.Zato i sluzi forum, da svako iznese svoje misljenje i da neko,eventualno nauci nesto. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka21.10.2006. u 13:23 - pre 213 meseci
Sony je predstavio i svoje AVCHD consumer kamere
http://www.sony.co.yu/view/Sho...50907438992&site=odw_sr_YU

Po meni je AVCHD logican nastavak implementiranja HD standarda za consumer kamere.
S'obzirom da Sony koristi MPEG4 kompresiju bas me zanima kakav je kvalitet snimka. Za sada su tu 2 modela jedan koji snima na DVD a drugi koristi HDD. Na modelu sa 30 gb HDD staje 4h materijala u maksimalnom kvalitetu pri 15 mb/s.

Sledeci logican korak u razvijanju ovih standarda je blueray AVCHD kamera ili neki drugi novi kasetni medijum.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka21.10.2006. u 22:00 - pre 212 meseci
Zanimljive kamere, vrlo zanimljive. Ne znam da li mi je promaklo ili tamo ne piše ali predpostavljam da je u pitanju HD u mpeg4 kompresiji ali H264 varijanti? Pre više godina najavljivana je velika "rastegljivost" tog fomrata pa me ne čudi da se radi o tome?
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka23.10.2006. u 10:39 - pre 212 meseci
Ne snimamo svi materijal 'za televiziju' :) Ima nas koji volimo nase najmilije da vidimo u visokoj rezoluciji :)
Gledao sam juce neki materijal sa Canon HV10 HDV kamere, namanje na trzistu, i sta da kazem, svidja mi se ono sto sam video. Kompresija se vidi, ako je trazis... Ako nekog zanima, stavicu link.
 
Odgovor na temu

vodjaaa

Član broj: 65238
Poruke: 4
*.smatsa.yu.



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka25.10.2006. u 16:01 - pre 212 meseci
Narode!

Imao sam priliku da isprobam Sony HDR HC3 i da snimak vidim na Braviji od 40`` koristeci HDMI vezu te dve ljute sprave. Ova kombinacija je da covek padne s nogu. Pitam se samo kako to izgleda na nekim jos zescim spravama. Da li ovde ima neke kompresije ili ne na znam ali izgleda do bola. Koliko sam saznao od prodavacice (Nemice su uvek ljubazne) iako je zapis na kaseti on je u stvari u digitalnom formatu (zapisuju se samo 0 i 1), a izlazna rezolucija je u HD 1080i. Svi HDTV prijemnici koji imaju rezoluciju 1080i ili losiju ne bi trebalo da umanje potpuni ugodjaj. Kada sam saznao da za ovu spravu postoji i dodatak (200 e) za snimanje pod vodom i kasnije video na sajtovima da je to najjeftinija takva komora (za neke digitalne Fotoaparate je skuplje kuciste) jos jednom sam se odusevio. Odlucio sam da kupim prvo kameru pa kad skupim lovu i pomenuti Sony LCD TV.

Ako ima nekoga ko mi nesto vise moze reci o ovoj kombinaciji, voleo bi da se javi na forum. Unapred hvala.

PS. Znam da gledanje TV programa na ovom LCD-u razocaravajuce ali to me manje interesuje (i tako na nasoj televiziji i nema sta da se vidi, a na satelitu se vec emituje HDTV program)
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
62.162.211.*



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka05.01.2007. u 13:19 - pre 210 meseci
Zorg. Mozes da stavis link bas me interesuje.
Hvala ti unapred!
Aleksandar
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka24.04.2007. u 18:41 - pre 206 meseci
Nisam se interesovao za HDV kamere, ali u poslednjih mesec dana sam ischitao sve shto sam mogao o njima i akcenat bacio na matoru HC1, skinuo gomile primera, i ja ne mogu da verujem kakav je kvalitet u odnosu na DV. Radim sa VX2000 koji je duplo skuplji, i ta slika se ni po chemu ne moze porediti sa sub 1000$ HC1. Namerno pricham o HC1 jer to je najbolji model iz HC klase, danas ga je teshko naci, a u usa je skuplji od novijih HC3, HC5 i HC7 modela, koji su redom sve loshiji od HC1, osim u lowlight uslovima (HC3). Ali HC1 je opet bolji od slichnih 3CCD kamera, i njegove mogucnosti prevazilaze tu razliku u shumu. Sony se po ko zna koji put zeznuo i izbacio "parche hardvera" ispred vremena, ranije nego shto je to uopshte bilo potrebno trzishtu, pa kada su to shvatili, ojadili su naredne modele.

Sada, posle ovih primera (gledao na 19" LCDu i 40" Bravia TVu), vishe mi VX2000 nije uopshte interesantan, iako sam imao kombinaciju da ga uzmem za slichne pare kao HC1, na kraju cu uzeti njega iz USA.

[honda]
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
62.162.209.*



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka25.04.2007. u 08:48 - pre 206 meseci
Guru, pogledaj novi Canon HV20. Ako HC1 te voodusevljava, bas me interesuje sta mislis za HV 20 kad je pogledas.
Aleksandar
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
62.162.209.*



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka25.04.2007. u 09:10 - pre 206 meseci
Lord ja mislim da je najbolja kamera za cenu koju si pomenuo Canon XH G1 (sa SDI) ili jos jeftinije XH A1.
Aleksandar
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka25.04.2007. u 17:19 - pre 206 meseci
Citat:
Aleksandar_A: Guru, pogledaj novi Canon HV20. Ako HC1 te voodusevljava, bas me interesuje sta mislis za HV 20 kad je pogledas.


Izgleda da je HV20 kao i ostala Canonova prosumer elektronika, napravljen za domacice sa vecim ochekivanjima :) Budzenje oko kontrole blende i uopshte manuelnih kontrola, loshije low-light performanse od HC1 me u startu odvracaju od nje, shteta za 24p :). Iz aviona se vidi da je kamera napravljena za shiroke mase, i to mi se uopshte ne svidja. HC1 mi je mnogo ozbiljnija kamera napravljena sa namerom da ih koriste napredniji..

[Ovu poruku je menjao guru dana 25.04.2007. u 19:17 GMT+1]

[honda]
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
212.62.51.*



+109 Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka28.04.2007. u 00:44 - pre 206 meseci
Citat:
Zorg. Mozes da stavis link bas me interesuje.
Hvala ti unapred!

Proslo je dosta vremena, stari link nemam, ali ako ti je jos aktuelno evo nesto slicno, svezije - HV20:
http://zaps21.com/HV20/video_clips/
Poz.
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
62.162.211.*



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka30.04.2007. u 11:59 - pre 206 meseci
Hvala ti!
Evo jedan link koji sam pronasao. Tu ima i ostalih Canon kamera.
http://usa.canon.com/app/html/See_The_Difference/index.shtml

Aleksandar
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka30.04.2007. u 15:19 - pre 206 meseci
zorg, hvala za link...

HV20 24p snimci sa canonovog sajta su neverovatni, vredi uzeti HV20 samo zbog toga, i kvaliteta slike koji je trenutno ispred svih..

Poskidao sam 5GB materijala sa HC1/3/7 i HV20, i dalje ne mogu da verujem kakav rezultat se dobija sa HV20, pogotovo u 24p modu.

Evo nekih:

lowlight - http://www.archive.org/download/hc7_hv20/hv20_09.m2t.mpg
brevis 35mm adapter - http://www.cinevate.com/images/hv20_brevis.mov
nepoznat 35mm adapter, reziran materijal - http://www.redrockmicro.com/fo...HVX200/seth_ilif_demo_reel.mov
brevis 35mm + Canon FD 50mm objektiv - http://www.cinevate.com/images/brevisonice.wmv




[honda]
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
62.162.221.*



Profil

icon Re: HDV kvalitet snimka30.04.2007. u 15:34 - pre 206 meseci
Guru HV 20 je odlicna ali u svojoj klasi dok sa XH A1, XH G1, XL H1 i Sony FX7 ne moze da se uporedjuje.
Profesionalni modeli Canona su mnogo bolju u slabim svetlosnim uslovima i u prikazivanju boja.
Aleksandar
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: HDV kvalitet snimka
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 45658 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.