Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69720 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 05:01 - pre 214 meseci
Advocacy je odavnopostao cirkus. Bez obzira na temu pisemo o korisnickom interfejsu i kako je linux nepogodan za Joe Consumera. Culi smo, ima li sta novo? I ja spomenuh da Linux (ili koji god UNIX) nece funkcionisati kao gadget ako se iznova ne pise desktop okruzenje (kako su u Appleu uradili npr.) ali niko ne slusa. Linux nije predvidjen out-of-the-box da funkcionise kao gadget (mobilni, kamera itd.) i neki i dalje likuju sto je tako, kao da je to uopste vazno.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.istop.com.



Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 05:10 - pre 214 meseci
Citat:
japan: da rezimiramo - linuxovci su 90% pod winom, od windowsaša, tata nije uspeo da pusti zvuk na linuxu ni jednom, degojs ima muljave fontove i nema pojma šta je to xorg.conf, ventura je pokušao da isfejkuje instalaciju ubuntua, a ivan je poslednji put video linux u vreme slackware-a 3.1...

nešto mi se tu nameće pitanje kompetencije...


Potpuno si promasio na temu Dragog Tate i Ivana. Prvome je nos do korjena u kodu serverske strane koja mu trci na Linux, drugi je odavno objasnio da programeri iz njegove grupe razvijaju i za Linux.

Otud ja mislim da ti je i zakljucak promasen, za mene nikakvih pitanja o kompetenciji te dvojice ljudi nema.

Na ljudskom planu, krljanje svojih sagovornika je ekvivalentno onoj "pljuni iznad sebe, na tebe se vrati", iliti "pisanju uz vjetar" ako ti je ta fraza bliza. Ako ti ne valjaju sagovornici iz "suprotsavljenog tabora" (ako tu uopste tabora ima, nego 'ajde, "otud nasi a odovud njihovi" je valjda recept za zabavu), a onda koj' klinac ovdje pises? Da te ja potapsem po ledjima i kazem "dobro si to rekao"? Sa istomisljenicima se ne prica, to nije prica, vec horsko pjevanje.
 
Odgovor na temu

B4lt4z4r
c0d3Error T34m

Član broj: 72810
Poruke: 309
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 09:35 - pre 214 meseci
Linux ucim da koristim,a xp svakih 15 dana instaliram....
Malo ga mucim pa zato i pada brzo...Doduse i linux sam instalirao nekoliko puta ali to je zbog moje pocetnicke upotrebe
I was born smart but education ruined me!!!!!!!
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
194.106.187.*



+13 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 09:37 - pre 214 meseci
@apatrid:

ma gde je to iskustvo? ako već rade to što rade i što ih čini kompetentnim, ja bih voleo da pročitam njihova iskustva vezana za to, a ne iskustva djoke šestpaketa koji ima problema sa drajverima za grafiku i zvuk, da ne kažem klasičan fud...
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 09:48 - pre 214 meseci
Citat:
B4lt4z4r: Linux ucim da koristim,a xp svakih 15 dana instaliram....
Malo ga mucim pa zato i pada brzo...Doduse i linux sam instalirao nekoliko puta ali to je zbog moje pocetnicke upotrebe


Ti bas imas viska vremena...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 13:16 - pre 214 meseci
Evo, uspeli ste da me isprovorirate da prvi put namestim zvuk u Linuxu (Xubuntu). Ubacio sam liniju snd-sb16 u /etc/modules, restartovao i eto uzivam u bogatstvu zvuka pod Linuxom.

E sad, problem je keyboard layout pod Xfceom, ali i to je lako - mogu da malo editujem /etc/X11/xorg.conf i u sekciji "InputDevice" nadjem liniju "XkbLayout" i tamo pored "us" dodam i kod za nasu tastaturu; doduse, ne znam koji je to kod, ali lako mogu da odem na sajt X.org i nadjem to u njihovoj dokumentaciji. A kad sam vec tamo mogu da proverim i kako da aktiviram mouse wheel jer nesto ne radi.

A mogu i da vodim familiju na "First Serbian New England Festival". Bice dobre gibanice, a dolazi i predsednik Tadic.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 13:28 - pre 214 meseci
Citat:
Dragi Tata: A kad sam vec tamo mogu...

Pa da, a ne onaj dosadni MS - instaliras, radi, i sta onda, gde je tu uzivanje? "No risk, no fun!" a moze se reci i "No Linux, no fun!"
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
194.106.187.*



+13 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 13:33 - pre 214 meseci
eto, vidiš kako je sve odmah lepše kad se malo potrudiš, pa čak i ta gibanica ima bolji ukus ;o)

nego, ajde kad središ i te ostale sitnice i kad ti se slegne gibanica da nam pričaš malo o pravim problemima koje imaš na linuxu?
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 13:58 - pre 214 meseci
A sta znati biti pravi linuxovac po vama?
Y cemu je vas problem ukoliko neko drzi multiboot
i koristi oba?
Citat:

Jedini problem je sto svi koristite Bilijev produkt, pa svaki put kad zatreba nesto onda krisom u windows...

Zasto da ne koristim kada postoji dosta stvari u njemu koje mi odgovaraju?
Kao sto i u linuxu postoje dosta stvari koje mi takodje odgovaraju.
Zasto ne iskoristiti oba kad vec mogu da biram?
Jel sramota mozda koristitit windows?
Jel treba da se krijem dok ga koristim jel cu tako biti vise cool?
Socijala :) ali teska
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 14:37 - pre 214 meseci
Citat:
aleksandrin: A sta znati biti pravi linuxovac po vama?
Ne mogu govoriti u tudje ime, vec samo u svoje. Dakle, nemam nikakav problem ako neko koristi oba. Meni licno nedostaje tako malo stvari iz Windowsa, da mogu bez njega. A da ga kupujem samo za zafrkanciju (eventualno jos i neke aplikacije, kojih nema besplatnih) mi se ne isplati. Eto, to je moj licni rezon. Zato koristim samo Linux.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 15:24 - pre 214 meseci
Citat:
static_Int: Jedini problem je sto svi koristite Bilijev produkt, pa svaki put kad zatreba nesto onda krisom u windows...

takodje je problem sto svi Vi imate Linux na drugoj particiji, ne da bi ste nesto radili u njemu vec da bi podjebavali na ovom forumu, sto je po meni problem ali druge prirode.
Svi ga imate , i svi znate sta ne radi a niko od Vas nije video nesto da radi.
To moze da znaci samo jedno

Citat:
icobh: LJUDI MANITE SE CORAVOG POSLA!

Hvala, na preporuci, debelo cu razmisliti ;)

Citat:
Dragi tata Ma što reče neko (degojs?) pre par desetina postova, ovde i nema linuxovaca.

A sta je to linuxovac, oce nas?

Citat:
japan: da rezimiramo - linuxovci su 90% pod winom, od windowsaša, tata nije uspeo da pusti zvuk na linuxu ni jednom, degojs ima muljave fontove i nema pojma šta je to xorg.conf, ventura je pokušao da isfejkuje instalaciju ubuntua, a ivan je poslednji put video linux u vreme slackware-a 3.1...
nešto mi se tu nameće pitanje kompetencije...
mada, sad kad malo bolje razmislim, ta kompetencija i nije nešto preterano bitna, boduje se težina šlajmare... jadno...


Citat:
Apatrid: Na ljudskom planu, krljanje svojih sagovornika je ekvivalentno onoj "pljuni iznad sebe, na tebe se vrati", iliti "pisanju uz vjetar" ako ti je ta fraza bliza. Ako ti ne valjaju sagovornici iz "suprotsavljenog tabora" (ako tu uopste tabora ima, nego 'ajde, "otud nasi a odovud njihovi" je valjda recept za zabavu), a onda koj' klinac ovdje pises? Da te ja potapsem po ledjima i kazem "dobro si to rekao"? Sa istomisljenicima se ne prica, to nije prica, vec horsko pjevanje.


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 16:19 - pre 214 meseci
Rekao sam da sam instalirao ubuntu, dalje ja ne drzim na desktop racunaru linuxe vec ih drzim na 5-6 routera i na celoj mrezi su linuxi jer to valjano radi i Linux je za te stvari najbolje moguce resenje koje je besplatno, slackware radi ko bombona.

Sto se tice famoznog Ubuntua ja sam na jednoj temi napisao sve lepo, kad hocete da instalirate neki paket morate prvo da izmenite sources za apt-get da bi dodali nove repositoryje kako bi bili u mogucnosti da instalirate odredjene pakete a onda mozete da uzivate u carima filmova i muzike, nisam imao problem da nesto ne moze da radi jer je na nivou funkcionalnost sa win98 i za prvi utisak lepo su ga sklepali ali opet nije to to.

Secam se da sam ja morao licno kod da menjam i da rekompajliram taj zbudzen Linux software jer su pogresno isprogramirali kacenje pre ppoe, pa sam debugovao da vidim gde su pogresili a onda sam nasao da famozni programer je napisao tako da kada sve radi normalno da se ne konektuje, pa sam morao da menjam tamo stvari i tako dalje, da ne pricam o tome da sam morao i kernel da rekompajliram jer nije posedovao nesto da moja wifi kartica radi, to je bio slackware 10, ali obican korisnik ne bi namestio nista od toga a tu lezi problem.

Linux nije za desktop a posebno ne za obicne korisnike koji ce ga koristiti, btw muljavi su fontovi dok ne sredis drajvere za graficku karticu, znaci moras opet da instaliras neki nvidia paket pa onda da menjax xorg.conf da tamo umesto "nv" ubacis "nvidia" i tako dalje, na kraju sve moze da se namesti da lepo radi ali cemu to!? Dok namestis sve da radi kako treba reinstaliras windows 6 puta i podesis da sve radi.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 16:33 - pre 214 meseci
u mom primeru (kao sta sam vec rekao) je instalacija i prvo podesavanje linuxa brze od instalacije windowsa (i da.. na slackware-u)
instaliram slackware
dok skidam sa neta najnoviji kernel, sredim xorg.conf da mi radi slovenacka tastatura, sredim httpd.conf (da, teram apache) i jos par .onfa za ftp i sendmail
kernel se za to vreme skinuo, make menuconfig, za 5-10 minuta sredim sve sta mi treba, make
dok se kompajlira sredim lilo (da radi framebuffer i novi kernel koji cu da ubacim), i sredim malo onaj menu od fluxboxa
kernel iskompajliran, ubacim bzImage u /boot, rebootam
skinem i pokrenem nvidia driver (u xorg.conf je vec podeseno da pokrene nvidia driver) , a za vreme skidanja sam jos pokrenuo alsaconf
startx i gotovo .. i svet o za manje od dva sata.. jedino jos uvecee pokrenem slackpkg upgrade-all i pustim da preko noci uradi upgrade celog sistema (sto i nije potrebno za normalann rad,a li kad vec imam flat dsl, ima se-moze se

da napomenim da za moj laptop na windowsima treba vise od 300mb drivera (sto i samo po sebi traje jedan sat da se skine), a da ne pricam o samoj instalaciji svih tih drajvera, i ne znam kliko reboota.. pa tek onda da se instalira antivirus i firewall i office, i winamp, i acrobat reader i ne znam jos koliko kodeka i sl. sranja
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 16:35 - pre 214 meseci
Citat:
staticInt: ... btw muljavi su fontovi dok ne sredis drajvere za graficku karticu, znaci moras opet da instaliras neki nvidia paket pa onda da menjax xorg.conf da tamo umesto "nv" ubacis "nvidia" i tako dalje, ...


degojs, prijatelju, izvini za sve do sada.
ti bar znas da se problem resava cp .../Windows/Fonts /home/degojs/.fonts

da uprostim, nvidia paket sluzi da bi se odmuljavili fontovi
A sta da radimo mi sa Atijem?


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 16:35 - pre 214 meseci
Ma super je sve to, mogu i ja tako da radim ali ti kazem koji obican korisnik ce da zna da to treba da se uradi dok negde ne procita ili dobije odgovor na forumu?
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 16:41 - pre 214 meseci
Citat:
alkion: degojs, prijatelju, izvini za sve do sada.
ti bar znas da se problem resava cp .../Windows/Fonts /home/degojs/.fonts

da uprostim, nvidia paket sluzi da bi se odmuljavili fontovi
A sta da radimo mi sa Atijem?


Ma samo:

sudo apt-get update
sudo apt-get install linux-restricted-modules-$(uname -r)
sudo apt-get install xorg-driver-fglrx
sudo depmod -a
sudo aticonfig --initial
sudo aticonfig --overlay-type=Xv

Ako slucajno ne radi na stranici: http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Dapper_Installation_Guide ima lepo 3 strane kako rucno menjati gomilu configa da ga naterate da radi :)
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 16:45 - pre 214 meseci
I onda ce fontovi da mi budu OK?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 16:47 - pre 214 meseci
Stvarno ne znam ali meni je sve bilo muljavo dok nisam sve to lepo instalirao, takodje je sve radilo usporeno sto se tice grafike.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 17:03 - pre 214 meseci
Pa naravno kad nisi imao driver i podrsku za 3d
Fontovi su muljavi po definiciji jer su unixovi i moras da ubacis true type

ovo spici u konzolu

wget http://www.getautomatix.com/files/automatix-installer
chmod 755 ~/automatix-installer
./automatix-installer

kad ga pokrenes imas da instaliras skoro sta pozelis, od kodeka, real playera ... do fontova
Isto kao add/remove

al da ne idemo u off
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 18:46 - pre 214 meseci
A to sve zna obican korisnik koji prvi put ubaci Ubuntu linux cd i instalira?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69720 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.