Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a

[es] :: Advocacy :: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12667 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 14:30 - pre 246 meseci
Ajde daj mi molim te makar jedno od te gomile "savrseno funkcionalnih" X okruzenja koje rade na X-u i 486-ici (sx, dx, dx2, dx4). Nadam se da si pod "savrseno funkcionalnih" mislio i na nesto drugo osim otvaranja XTerma.

Dinke
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 14:39 - pre 246 meseci
Citat:
dinke:
Ajde daj mi molim te makar jedno od te gomile "savrseno funkcionalnih" X okruzenja koje rade na X-u i 486-ici (sx, dx, dx2, dx4). Nadam se da si pod "savrseno funkcionalnih" mislio i na nesto drugo osim otvaranja XTerma.

Dinke



Pa sta hoces......Xterm je savrseno funkcionalan, druga stvar je sto ti ne znas da radis sa njime....:)
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 16:19 - pre 246 meseci
Citat:
dinke:
Ajde daj mi molim te makar jedno od te gomile "savrseno funkcionalnih" X okruzenja koje rade na X-u i 486-ici (sx, dx, dx2, dx4). Nadam se da si pod "savrseno funkcionalnih" mislio i na nesto drugo osim otvaranja XTerma.


Ne nisam mislio na otvaranje xterma, mada naravno moze i to :). Evo na primer ono sto koristim svakodnevno. FluxBox. Bzipovan ima manje od 400KB. Podrzava i ikone (koje se ne nalaze na shotu jer ih ne koristim :) ako one nekome poboljsavaju ugodjaj u radu. Inace je vrlo vrlo prilagodljiv korisnicima, samo je potrebno malo volje namestiti. Koristim ga i na poslu i kuci, a pre njega sam koristio gotovo sve (ukljucujuci naravno i GNOME i KDE :) i nemam nameru da menjam.

Znaci izuzetno malo zahtevan a vrlo funkcionalan. :)

http://miljan.elogodesign.com/...?view=img&img=4&page=1
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 16:45 - pre 246 meseci
ok, ne bih ga bas menjao sa mojim KDE-om ali to je valjda stvar ukusa i navike :)

Uzgred, na kojoj makini ovo furas ? Ne bih bas rekao da je ovo 486-ica ;)

Pozdrav
Dinke




 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 17:47 - pre 246 meseci
Evo, sad sam proverio i XFree86 Howto zaista kaze da je minimum requirements 486:

http://www.tldp.org/HOWTO/XFree86-HOWTO/x68.html

E sad, koliko je rad na istom udoban, to znaju oni koji su probali (ja iskreno nisam :)

Pozdrav
Dinke







 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 19:21 - pre 246 meseci
Hehehe... pa naravno da nije 486, ali ne vidim zasto ne bi radilo odlicno i na njemu jer su zahtevi minimalni. :) Naravno. morale bi se koristiti dosta starije verzije ostalih programa ali okruzenje bi i dalje pruzalo sve sto pruza i meni na PIII.
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
80.65.94.*

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 20:37 - pre 246 meseci
Hm.. kad vec neki zagovarate windows.. zasto vam MS radi ovakve stvari ???

http://www.elitesecurity.org/tema/38466
http://www.elitesecurity.org/tema/39869

!???

i jos jedno licno iskustvo..

na PII Linux .. instaliran BIND,mail,FTP,MySQL baza podataka .. sa preko 50-ak stalnih korisnika..

Neznam da bi neka windows masina radila pod tolikim opterecenjem sa 2% opterecenjem procesora.. !
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 20:52 - pre 246 meseci
Citat:
Hm.. kad vec neki zagovarate windows.. zasto vam MS radi ovakve stvari ???


Rekoh već negde, a ti pogledaj film "Balkanski špijun" pa se možda prepoznaš: "Po ceo dan arlauču i pevaju - meni u inat pevaju. A on (Relja, ko drugi? :) im je doneo note."

[Ovu poruku je menjao degojs dana 22.01.2004. u 16:54 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 20:53 - pre 246 meseci
Citat:
valajbeg:
Hm.. kad vec neki zagovarate windows.. zasto vam MS radi ovakve stvari ???

http://www.elitesecurity.org/tema/38466
http://www.elitesecurity.org/tema/39869

!???


Baš me briga šta kome MS "radi". Koristim njihove proizvode jer mi vrše posao, za razliku od Linuxa koji mi ne vrši posao. Tačka.


Citat:
valajbeg:
na PII Linux .. instaliran BIND,mail,FTP,MySQL baza podataka .. sa preko 50-ak stalnih korisnika..

Neznam da bi neka windows masina radila pod tolikim opterecenjem sa 2% opterecenjem procesora.. !


Lepo si rekao da ne znaš.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 20:56 - pre 246 meseci
Citat:
na PII Linux .. instaliran BIND,mail,FTP,MySQL baza podataka .. sa preko 50-ak stalnih korisnika..


Pffff... tolike pare si dao za to? Imali smo slučaj gde čovek tvrdi da su 386SX mašine odlični enterprise serveri samo ako koristiš Linux.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 21:32 - pre 246 meseci
Uzgred, evo kako izgledaju performanse jednog "Windblows" Web servera sa 40 procesa.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 21:55 - pre 246 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Uzgred, evo kako izgledaju performanse jednog "Windblows" Web servera sa 40 procesa.

Previse si optimizovao ovu sliku, nista se ne vidi :))

Salu na stranu, o kakvim procesima je rec ? Ja na taskbar-u samo vidim outlook i win explorer ... ?

Pozdrav
Dinke
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a22.01.2004. u 23:21 - pre 246 meseci
Citat:
dinke:
Previse si optimizovao ovu sliku, nista se ne vidi :))


Izvinjavam se. U prvoj verziji je slika bila 101k, a doyvoljeno je 100k, pa sam je malo osakatio. Uglavnom, vidi se (nekako) da je opterećenje CPU 1%, da ima 40 procesa sa čini mi se 300+ niti i da je on line 69 dana (tad smo ga prebacili na novi UPS, pa smo morali da ga ugasimo).

Citat:
dinke:
Salu na stranu, o kakvim procesima je rec ? Ja na taskbar-u samo vidim outlook i win explorer ... ?


Taskbar koji vidiš je sa jedne od mojih lokalnih mašina na kojoj radi Terminal Services, a ne sa samog servera. Inače, server je front-end za Web farmu za prevođenje teksta - verzija za razvoj i testiranje. U principu, najviše posla obavlja jedna ISAPI ekstenzija koja prima zahteve za prevođenje i prosleđuje ih back-end serverima.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a23.01.2004. u 00:22 - pre 246 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Uglavnom, vidi se (nekako) da je opterećenje CPU 1%, da ima 40 procesa sa čini mi se 300+ niti i da je on line 69 dana (tad smo ga prebacili na novi UPS, pa smo morali da ga ugasimo).

Izvini, stvarno se ne razumem mnogo oko IIS-a, ali cisto radi poredjenja evo ti web log jednog mog klijenta. Site se hostuje na dedicated serveru (RHL 9), jedna makina (p4 2.2GHz, 1G RAM) vrti apache(1.3.x) a druga samo mysql. Kao sto vidis, prosecan broj hitova u decembru je preko 1 600 000 daily, load average: 0.29, 0.41, 0.29. Trenutno npr. oko 600 procesa (mostly httpd) load oko 9%. Po logu vidim da decko koji to administrira svrati svakoga dana na 5 minuta, pogleda sta ima i to je to :) E sad, mozda ovo i nisu velike cifre, mozda IIS moze mnogo bolje od toga ?

Pozdrav
Dinke





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a23.01.2004. u 16:08 - pre 246 meseci
Citat:
dinke:
Trenutno npr. oko 600 procesa (mostly httpd) load oko 9%. Po logu vidim da decko koji to administrira svrati svakoga dana na 5 minuta, pogleda sta ima i to je to :) E sad, mozda ovo i nisu velike cifre, mozda IIS moze mnogo bolje od toga ?


Apache 1.3 je drugačija zverka nego IIS - to je višeprocesna aplikacija, dok je IIS višenitna - kao i Apache 2.0 na primer, pa ne možemo baš da ih upoređujemo prema broju procesa (IIS ima samo jedan).

Uglavnom, ne osećam se pozvanim da poredim Apache i IIS, jer sam o prvom samo čitao, a drugi sam koristio kao programer a ne administrator. Nama je IIS bio logično rešenje za našu "farmicu" ( http://itranslator.bowneglobal.com ) iz više razloga: već smo imali jedan uspešno odrađen projekat sa pravljenjem ISAPI ekstenzija, pa prema tome i neophodno iskustvo sa tom tehnologijom, Apache 2.0 je valjda tek izašao, ili možda još ne (kraj 2000-te) a Apache 1.3 na Windows serverima je no-no, imamo mogućnost da debagujemo ISAPI ekstenzije direktno iz Visual Studija, itd, itd... Ja sam čak zadirkivao čoveka koji je projektovao celu tu aplikaciju da je koristio sve MS tehnologije, iako je "registrovani MS-mrzac", pa mi je rekao kako bi jedina alternativa bio Linux + Apache + moduli, ali je smatrao da ne bismo stigli da dovršimo posao na vreme da smo krenuli tom stazom pre svega zbog nedostatka iskustva sa Apache modulima, a i zbog relativno primitivnih alata koji bi nam stajali na raspolaganju.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a04.02.2004. u 07:12 - pre 246 meseci
axez bre.. pa opet ti izašla nova verzija edukativnog softvera! I to komada dva:

Citat:
On February 3rd 2004, the KDE Project released KDE 3.2.

Linus Torvalds announced the release of the 2.6.2 Linux kernel



Opa bato, al' ćemo se edukovati ove nedelje.. šta ti je nauka, kako napreduje..

Ajd skidaj, pa reset.. :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a04.02.2004. u 07:24 - pre 246 meseci
Mislim stvarno, toliko dugo im je trabalo da napisu 2.6 kernel i odma' furaju neke ispravke. A ovamo kukaju na MS i njihove patcheve. Strašno.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a04.02.2004. u 09:23 - pre 246 meseci
Prve verzije "stabilne" grane se mogu posmatrati kao test verzije. Dok traje razvoj (neparne verzije) veoma mali broj ljudi ih koristi, te izostaje povratna informacija od korisnika o mogucim nedostacima. Nova "stabilna" verzija (u ovom primeru 2.6.0) privlaci korisnike koji znanja kako prevesti jezgro imaju, ali su u sustini neiskusni i po pravilu se radi o kucnim korisnicima. To u svakom slucaju rade na svoju ruku, jer ce distribucije ukljuciti novo jezgro tek posle 7-8 izdanja istog (mada ima izuzetaka u vidu distribucija koje zele da obuhvate sve najnovije verzije programa, ukljucujuci i jezgro). Debian se na primer istice opreznoscu u prihvatanju novih verzija kernela.

Stvarna potreba za novom verzijom jezgra (ako zanemarimo ispravke) moze nastati samo ukoliko postoji nov hardver, a novo jezgro sadrzi drajvere za isti. Samo ako ne postoji mogucnost da se drajveri prevedu kao modul za postojece jezgro, trebalo bi preuzeti novo. Treba imati u vidu da proizvodjaci poput Red Hat-a, SuSe-a i Mandrake-a ubacuju nove drajvere u podrzavane verzije jezgra i sve sto je potrebno uraditi je azurirati sistem i instalirati odgovarajuce RPM pakete. Krajnji korisnik nema potrebe za prevodjenjem jezgra, to moze raditi samo iz radoznalosti.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a04.02.2004. u 21:13 - pre 246 meseci
Citat:
Palma:
Mislim stvarno, toliko dugo im je trabalo da napisu 2.6 kernel i odma' furaju neke ispravke. A ovamo kukaju na MS i njihove patcheve. Strašno.


Strasno je koliko ti ne znas o cemu pricas!!!!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a04.02.2004. u 22:29 - pre 246 meseci
U, ***ote! Pa tek sad vidim da je Linux konačno dobio prave threadove umesto onih uštrojenih procesa. Lepo, lepo...

Mada kad su se već baktali time, mogli su da ih odrade po sistemu M:N (kao na Solarisu), ali su rešili da imitiraju Windows na svim poljima ;) pa su koristili 1:1
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Cak i Ameri stavljaju Linux u skole umesto Windows-a

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12667 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.