Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kopiranje cele tabele

[es] :: MySQL :: Kopiranje cele tabele

[ Pregleda: 1900 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frroggy
Novi Sad

Član broj: 26282
Poruke: 86
82.208.195.*



Profil

icon Kopiranje cele tabele24.08.2006. u 11:30 - pre 215 meseci
Pozdrav svima.

Imam problerm sledećeg tipa.Radi se o veoma velikoj bazi podataka sa tridesetak tabela i stotinama hiljada upisa!
Elem, problem je sledeći. Administrator svakodnevno treba da vrši tu i tamo neke izmene na svim tim silnim podacima. Taj proces naravno uključuje i proveru ispravnosti i slično, što može da potraje i po par sati. Stoga nije dopustivo da se sajt "zatvara" svaki dan na par sati radi ažuriranja, nego je to rešeno na sledeći način. Svaka tabela ima svoj duplikat sa prefiksom "temp_". Kada se administrator uveri u ispravnost unešenih izmena treba da preseli sadržaj svih "temp_" tabela u odgovarajuće prave tabele kako bi bili dostupni na sajtu.

Zapravo ja treba da uradim neko kopiranje cele tabele uz "owerwrite"...ali ne znam kako. Ako krenem record po record na ovoliku bazu to neće ići baš glatko. Naročito ne svakodnevno.

Pomagajte drugovi !!!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Kusur
Grafički dizajner
Beograd

Član broj: 2485
Poruke: 208
213.240.52.*



Profil

icon Re: Kopiranje cele tabele25.08.2006. u 10:44 - pre 215 meseci
Ako sam te dobro razumeno, i ako koristiš PHPMyadmin - ja bih POSLE PREGLEDA I DETALJNE KONTROLE TEMP tabele izbrisao originalnu tabelu a TEMP tabelu preimenovao (Rename table to:) u pravi naziv.

Tako da bi prekid na sajtu trajao kratko.

Ali ipak dobro promisli i probaj, za svaki slucaj.
Kusur
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Kopiranje cele tabele

[ Pregleda: 1900 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.