Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

[es] :: Advocacy :: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 32795 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 16:55 - pre 215 meseci
Jesi vi video screenshot? malo te demantuje, zar ne? Nemam MS fontove ovde.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
80.187.151.*



+7177 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 16:57 - pre 215 meseci
Citat:

Bas kao i Windows fontove... Nemoj da se pravis da u Microsoftu umeju na "nacrtaju" fontove.


Zamisli, ni Audi ne pravi sedista za kola, a njihov auto valja... ;-)

Microsoft je licencirao fontove od onih koji ih dobro prave. Kad kupis Windows, ti dobijes te fontove - zato je Windows proizvod, bas kao i Audi - a ne polufabrikat kao Linux ili Yugo.

Sta je, recimo, Ubuntu ucinio za svoje korisnike? Jesu li oni kupili neki font?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 17:08 - pre 215 meseci
Nisam primetio da je iko ikada savetovao da "problem" (koji vidi samo bojan i niko drugi) fontova na Windowsu resi tako sto ce da iskopira fontove sa Linuxa :)))) Sa druge strane bojane, bas na ovoj temi Linuxovac ima sledece resenje:

"..odes u Windows/Fonts i iskopiras fontove.."

:)))))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
80.187.151.*



+7177 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 17:14 - pre 215 meseci
hehehee

Linuxovci uvek imaju tu cuvenu dev-hdaWindows particiju sa koje uvek iskopiraju sta im treba, a ako zagusti, lepo se bootuju u windows i odrade posao ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 17:19 - pre 215 meseci
@degojs

Ja ovde ne vidim problem sa fontovima. Ko ga vidi neka ga resava. Ipak, kao fakt stoji da MS uz OS nije isporucio jedan valjan font za stampu 9sem Ariala i Timesa), da bi morao i Office da kupis.

@Ivan

Ubuntu svakako nista nije uradio, niti ce da uradi. Pricaj o onima koji zaista stoje iza toga npr. X.org. Distro makeri nista ne rade, i to je poznato, samo ocekuju pare od tudjeg truda.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 17:20 - pre 215 meseci
@Ivan:

Aj' bar da se krade nesto "veliko", nego - fontovi.. hehe Koja mizerija, sitni lopvluk, sibicarenje.. :)))

Sistem koji obicne ljude prakticno tera da budu kriminalci -- nesto mi to poznato :)

Tako se pocinje :))))

Ko laze ("nemam ja Windows na drugoj particiji"), taj krade ("fontove iskopirate iz Windows/Fonts").. A ko krade, zna se.. taj i ubija :)


@bojane:
nemas ti problem jer si "pozajmio" fontove, zar ne? :)))) Vidi gore sta sam napisao sta bude na kraju sa ljudima koji se bave takvim stvarima :)))) Nemoj samo da kazes da nisi znao, niko ti nije rekao.. :)))

Ovo je fakat jedna od smesnijih tema u poslednje vreme :D
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 17:32 - pre 215 meseci
Ne znam o kakvoj kradji pricas?
Ako nesto kupis i skupo platis onda imas pravo da ga koristis kako hoces?
Ili mozda ima neku klauzula na kraju stranice koju nisam primetio?



PS
jesi uspeo da namestis fontove kod sebe?
Sad je super?
Jel da?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 17:37 - pre 215 meseci
Hahahaha, kako se covek trudi.. Kasno ti je sada care, care, care kupusare :-)))






Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 17:47 - pre 215 meseci
Nemam ovde windows fontove degojs. I ne vidim problem.

Problem imas ti, i to dok ne platis i Office, jer uz silne fontove za "desktop experience" nemas jedan normalan za stampu. Mozes mi reci i da li, po tvom misljenju, to ima smisla, jer su makar jedan font pored Timesa i Ariala dobar za stampu mogli staviti, a da se ugroze svoj Office proizvod.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 17:52 - pre 215 meseci
bojane, ne znam sta da ti kazem - imam laserski printer kod kuce, nisam primetio probleme sa tekstom kad printam nesto. Da li moze da posluzi za pro upotrebu - nemam pojma. Ako ti kazes da ne moze, verovacu ti. Eto.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 17:56 - pre 215 meseci
Times je namenjen za novinsku stampu, gde sto vise valja nabiti na stranu i sniziti cenu stampe, bolje ce ti biti sa NC Schoolbokom, Bookmanom Book Antiquom ili necim vec sto uz Office ide a sto nije tako zbijeno. Arial je neserifni font.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 17:59 - pre 215 meseci
Strašno. Gde sam ja našao da diskutujem. Bolje da sam otišao u lokalnu osnovnu školu da ubeđujem klince da je Zvezda bolja od Partizana.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 18:08 - pre 215 meseci
Ne znam kome je bila namenjena ta opaska henrik? Meni? Ako je tako, pogledaj knjigu slaganu Timesom i istu slaganu Garamondom, razlika je velika. DTP-om se ne bavim, ali citam i knjige koje su slagane cuvaj boze ovde u Leskovcu, kao i one su profesionalnije slagane.
Ako cemo o problemu sa fontovima pod linuxom, ili unixom uopste, nije li to samo prividni problem za one koji su vise na Windows navikli? Ako ti zaista treba vise od onoga sto na bilo kom unixu imas po defaultu, podrazumeva se da ces kupiti font.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.dsl.pipex.com.



+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 18:33 - pre 215 meseci
Citat:
Cak i bolje, ako u Windowsu niste stavili ClearType koji ne dolazi po defaultu.


Naravno da ClearType "dolazi" po deafult-u, samo jedan checkbox u Display Properties, nema nikakvog instaliranja.

Citat:
Nemoj da se pravis da u Microsoftu umeju na "nacrtaju" fontove. MS screen only fontovi su pravljeni za MS po porudzbini, MS ih nije pravio. Ostaje fakt da polufabrikatu treba Office da bi odstampao ista sto ljudski izgleda.


O da, josh kako umeju. Barem da nadju ljude da to odrade kako valja. Narochito ako umeshaju ClearType u samu definiciju fonta. Pogledaj kako izgleda pravi ClearType-only font iz MS-a ("Consolas") - najbolji font za kodiranje ikada. Naravno, ako iskljuchish ClearType font je sav nikakav.

Info: http://www.microsoft.com/resources/design/ClearType.html


Anyway, Bozhovicu, ja ti odajem priznanje, ne znam da li sam ikada video lika na forumu koji toliko odvlachi teme u offtopic, pritom iznoseci neke polu-chinjenice koje je iskopao na netu. Prvo si nas smlatio sa nekim mumlanjem na temu IBM-a, pa si preshao na fontove. Daj se koncentrirati...

... ili ti u pozadini i dalje pichi nmap pa ne mozhesh da se fokusirash na diskusiju... :P
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 18:36 - pre 215 meseci
Citat:
henrik: Strašno. Gde sam ja našao da diskutujem. Bolje da sam otišao u lokalnu osnovnu školu da ubeđujem klince da je Zvezda bolja od Partizana.


ma jok.. partizan je bolji! :)

inace nemam ni ja probleme nikakve sa fontovima.. koristim samo one sto su dosli sa slackom, i ne vidiim probleme ni u LaTeX-u ni u openoffice-uni u kwrite-u
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 18:37 - pre 215 meseci
@NastyBoy

Nego sta, a ja za stampanje nemam font. BTW govoris o necemu sto je jos beta ili RC1.

Ti odvlacis sada u offtopic, pricajuci o proizvodu koji jos nije zavrsen, kao da ga vec vecina Windows korisnika koristi. Uz to Consolas ce narocito pomoci onom jednom procentu Windows korisnika koji kodira.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 18:38 - pre 215 meseci
Nije on krivac

Prvi je degojs krenuo sa pricom o losim fontovima, ja sam krenuo da se prepucavam sa njim a B.Bozovic se samo prikljucio.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 18:52 - pre 215 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ne znam kome je bila namenjena ta opaska henrik? Meni? Ako je tako, pogledaj knjigu slaganu Timesom i istu slaganu Garamondom, razlika je velika. DTP-om se ne bavim, ali citam i knjige koje su slagane cuvaj boze ovde u Leskovcu, kao i one su profesionalnije slagane.
Ako cemo o problemu sa fontovima pod linuxom, ili unixom uopste, nije li to samo prividni problem za one koji su vise na Windows navikli? Ako ti zaista treba vise od onoga sto na bilo kom unixu imas po defaultu, podrazumeva se da ces kupiti font.


Nije tebi, post je slučajno pao posle tvog (inače, ja za leba zarađujem upravo DTP-om, i odlično se razumem u celu tu priču oko fontova). Opaska je bila namenjena celoj raspravi. Prijatno vam bilo.

Btw, nije mi jasno kako ljudi mogu da pričaju o stvarima koje ne poznaju. Ja ne bih imao obraza da diskutujem ni o Linuxu (probao sam nekoliko distribucija, ali pod njim jednostavno ne postoje adekvatni profesionalni alati za ono čime se bavim), kamoli o Irixu, FreeBSD-u ili nekim drugim, koje sam video samo par puta na desktopu ili nikad. Po meni, uslov za ozbiljno komentarisanje nečega je da si bar 4-5 ozbiljnih profesionalnih poslova uradio pod time, a i to je težak minimum.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...29.08.2006. u 19:24 - pre 215 meseci
A joj... ma ništa samo da se nasmijem ovoj gluposti, da se mora instalirati Cleartype podrška za Win XP... Ja je nisam instalirao jer nemam LCD monitor ali evo ipak sam našao nešto na ovu temu (naravno na Win XP-u) ...


I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...30.08.2006. u 03:31 - pre 215 meseci
Citat:
henrik: Nije tebi, post je slučajno pao posle tvog (inače, ja za leba zarađujem upravo DTP-om, i odlično se razumem u celu tu priču oko fontova). Opaska je bila namenjena celoj raspravi. Prijatno vam bilo.

Btw, nije mi jasno kako ljudi mogu da pričaju o stvarima koje ne poznaju. Ja ne bih imao obraza da diskutujem ni o Linuxu (probao sam nekoliko distribucija, ali pod njim jednostavno ne postoje adekvatni profesionalni alati za ono čime se bavim), kamoli o Irixu, FreeBSD-u ili nekim drugim, koje sam video samo par puta na desktopu ili nikad. Po meni, uslov za ozbiljno komentarisanje nečega je da si bar 4-5 ozbiljnih profesionalnih poslova uradio pod time, a i to je težak minimum.


Slazem se. Ovde neki toliko pljuju linux jer nisu znali da nadju Control Panel gde je sve lepo sortirano. I ona prica sa poceta texta, da ne podrzava wmv.. svi koji su instalirali kodeke znaju da radi. Isto tako je i USB podrska poboljsana, ja turim foto aparat i iz prve ga prepozna... a i nema onoga "Safely remove device". :P

Isto neko rece windows po defaultu namesti sam sve drajvere. Malo sutra. Za sve novije cipsetove mora da se rucno instalira.. posebno kada imas na ploci ethernet integrusu i zvucnu.

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 32795 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.