Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Word] Puno teksta, naša slova prikazana kao ' @ $ ~ itd... kako popraviti?

[es] :: Office :: Word :: [Word] Puno teksta, naša slova prikazana kao ' @ $ ~ itd... kako popraviti?

[ Pregleda: 4846 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.PPPoE-2809.sa.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon [Word] Puno teksta, naša slova prikazana kao ' @ $ ~ itd... kako popraviti?17.08.2006. u 15:14 - pre 214 meseci
Imam mnogo teksta gdje mi umjesto naših slova prikazuje tako te neke glupe simbole tipa ~, @, $ itd..
kako da to popravim ali da ne idem slovo po slovo...

imali neko da se susretao i riješio ovaj problem osim slovo po slovo...

Hvala!!!


P.S. fontove sam mjenjao ali bezuspješno :(
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: [Word] Puno teksta, naša slova prikazana kao ' @ $ ~ itd... kako popraviti?17.08.2006. u 15:19 - pre 214 meseci
Moraš da saznaš u kom encodingu je tekst. Posle toga ga treba otvoriti u nečemu što podržava taj encoding ili konvertovati u drugi. A možeš i da nam okačiš ovde fajl pa da mi pogledamo, ako ne znaš sam da prepoznaš.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: [Word] Puno teksta, naša slova prikazana kao ' @ $ ~ itd... kako popraviti?17.08.2006. u 17:28 - pre 214 meseci
Najlakše je da pošalješ par reči gde ima najviše problematičnih slova pa će lako da se vidi koji je standard ili "standard" korišćen. Postoje konvertori iz i u a ti možeš relativno jednostavno da ih menjaš i nekim globalnim search/replace, potrebno je da to uradiš najviše 10 puta.
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
*.dial.b92.net.



+5 Profil

icon Re: [Word] Puno teksta, naša slova prikazana kao ' @ $ ~ itd... kako popraviti?17.08.2006. u 19:35 - pre 214 meseci
idi na

www.praktikum.co.yu

i u download sekciji pronađi Konvertor kodnih rasporeda za Word. To bi trebalo da ti reši problem.

ovo naravno važi samo ukoliko koristiš Microsoft Word.

pozdrav

 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Word] Puno teksta, naša slova prikazana kao ' @ $ ~ itd... kako popraviti?

[ Pregleda: 4846 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.