Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kylix, štampanje naših slova

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kylix, štampanje naših slova

[ Pregleda: 2628 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Kylix, štampanje naših slova16.10.2003. u 19:02 - pre 248 meseci
Kako da štampam naša slova (č, š... latinična) iz Kylixa? Kada pokušam sa printer.canvas.textout umesto naših slova dobijem po dva bez veze znaka, kao da ignoriše unicode. Verovatno nije do štampača, jer ako otštampam u fajl (postscript) pa pogledam fajl sa GGV programom, ista stvar.

Inače, iz Mozille se naša slova štampaju pravilno, a kada sam štampao u fajl primetio sam da u Mozillinom fajlu, delovi teksta u kojima ima unicode znakova budu konvertovani u otprilike:

( 140/000/155/000/166/001 itd. ) unicodeshow

dok delovi teksta koji nemaju unicode znakove ostaju neizmenjeni:

( neki tekst ) show

Dok u ps fajlu napravljenom iz mojeg programa, svi znakovi ostaju neizmenjeni i u GEDIT-u mogu lepo da ih vidim jer on prikazuje čćšđž

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

silverglider

Član broj: 651
Poruke: 218
*.batalpha.de

Sajt: www.benchmark.co.yu


Profil

icon Re: Kylix, štampanje naših slova17.10.2003. u 11:17 - pre 248 meseci
Kylix podrzava UTF-8; nisam radio sa nasim znakovima, ali jesam sa mesavnom od svedskog do spanskog.

Glupo pitanje - jesi li podesio Font property od Canvasa pre stampe? Prvo font koji _jeste_ radjen po unicodeu, a zatim script (fonta). Po defaultu je ISO-8859 ako se ne varam. Konkretnije receno, nece ti ponuditi opciju tipa "iso-8859" za script, nego svoje aliase. Imas tacno u sourcetu clx-a da vidis kako je borland formirao enum typove; pa je tako "iso-8859=Latin1" po Borlandu, na primer.

 
Odgovor na temu

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Kylix, štampanje naših slova18.10.2003. u 10:51 - pre 248 meseci
Da, zaboravio sam da kažem, ali jesam postavio printer.canvas.font.charset na fcsUnicode i probao sam sa nekoliko različitih fontova. Probao sam i sa drugim slovima, npr turskim i ista priča. Probao sam juče na RH9 i Samsung printerom (prvi pokušaj je bio na RH8 i Epson LQ100). Ista priča.
 
Odgovor na temu

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Kylix, štampanje naših slova19.10.2003. u 19:05 - pre 248 meseci
Dooobro. Umesto fcsUnicode (koji sam koristio zato sto Linux pretvori EASTEUROPE_CHARSET u fcsUnicode, EASTEUROPE_CHARSET koristim pod Windows-om, a osim toga fcsUnicode radi lepo za forme), treba da koristim fcsLatin2. Moze i fcsISO-8859-2, kao što reče silverglider, samo što sam ja bio glup pa pretpostavio da "je sve to unicode"...
 
Odgovor na temu

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Kylix, štampanje naših slova19.10.2003. u 19:07 - pre 248 meseci
Ostaje mi problem sa menijima - da li mogu da se prikažu naša slova u menijima? Ja ih dobijem samo u prvom nivou menija dok ih podmeniji ne prikazuju...
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kylix, štampanje naših slova

[ Pregleda: 2628 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.