Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja Masina za pranje vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1920898 | Odgovora: 3476 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PROFESIONALAC
Profesionalac

Član broj: 22804
Poruke: 53
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Najbolja Masina za pranje vesa21.05.2006. u 15:35 - pre 217 meseci
Molim vas za pomoc pri izboru masine za pranje vesa.
Sta mislite o Whirlpool masinama, posto jedino one imaju zvanicno predstavnistvo u SCG?
PROFESIONALAC
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.05.2006. u 20:35 - pre 217 meseci
Pa po meni je uvijek najbolja ona za koju imas servis i rezervne dijelove, nema onih koje se ne kvare, a ako imas neku egzoticnu koju nema niko onda imas problem. Za nasa podrucja mislim da su u prednosti Gorenje. Pozdrav.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.05.2006. u 23:24 - pre 217 meseci
Mi vec trecu generaciju koristimo Candy. Inace, u eri globalizacije i slicnih stvari, servis i rezervni delovi su sve pristupacniji. Koliko mi je poznato, Gorenje spada u vrlo skupu klasu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.05.2006. u 21:56 - pre 217 meseci
Samsung 1253, 1200 obrtaja, 5Kg, digitalna kontrola...oko 300€
 
Odgovor na temu

PROFESIONALAC
Profesionalac

Član broj: 22804
Poruke: 53
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.05.2006. u 22:24 - pre 217 meseci
Samsung je usao u moj uzi izbor. Sta mislite i Whirlpool AWM8125 i AWM8085? Prihvatam savete i u vezi izbora masine za pranje sudova.
PROFESIONALAC
 
Odgovor na temu

kobac66
Predrag Kraguljac
Elektronicar
Sremcica

Član broj: 20343
Poruke: 475
*.jprb-kolubara.co.yu.



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.05.2006. u 07:38 - pre 216 meseci
Nikada ne kupuj nesto za sta nemas dobru tehnicku podrsku odnosno za sta nema delova da se kupi.
Nemam nista protiv Samsunga ali probaj da pronadjes za njihove masine neki rezervni deo.

Pre 2-3 godine ortak je uzeo whirpool masinu (divna sjajna, digitalna....) i crkne ona u garanciji posle nekih 2 meseca.
Konstatacija - Programator.
Dela naravno nema u zemlji uopste pa je cekano 2 meseca da isti stigne iz inostranstva u ovlasteni servis.
Naravno to je sve bilo pod garancijom i ali sta ce da radi kada garancija prodje i koliko ce takva opravka da kosta (i novca i vremena)?
Kupuj nesto cega ima kod nas u vecim kolicinama (i te nemoj neke egzoticne modele) a to se svodi na Gorenje i Candy.

 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.05.2006. u 12:01 - pre 216 meseci
Ja imam Whirlpool mašinu (ne znam koji je model, radi na 800 obrtaja) već dve i kusur godine i, da kucnm u drvo, radi kao i prvog dana, nikakvih problema do sada...

Edit: model je FL5085-800

[Ovu poruku je menjao Sasa_NS dana 25.05.2006. u 21:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.05.2006. u 12:47 - pre 216 meseci
Pricali smo dosta o tome ovdje... http://www.elitesecurity.org/tema/96251/1#1034538
a nakon sto je bakara rijesio problem, i ovdje... http://www.elitesecurity.org/poruka/1008569

 
Odgovor na temu

Brkikrki

Član broj: 94375
Poruke: 60
*.poen.net.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa11.09.2006. u 11:31 - pre 213 meseci
Gorenje daje 5 godina garancije za svoje sve proizvode, pa i za ves masine. A ovdje imate vise o Gorenje ves masinama. Zanimljivo je procitati koliko je napredovala ta tehnologija i u ves masinama.

http://www.gorenje-beograd.co....e_za_pranje_i_susenje_vesa.pdf
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa11.09.2006. u 12:07 - pre 213 meseci
Citat:
JOJO847: Pricali smo dosta o tome ovdje... http://www.elitesecurity.org/tema/96251/1#1034538
a nakon sto je bakara rijesio problem, i ovdje... http://www.elitesecurity.org/poruka/1008569

Pozdrav Jojo847

Da ja sam veliki potrosac ves masina, gore pomenuta LG radi bukvalno svaki dan, po minimum 3 puta dnevno i svaki put krcata do maximuma sa svih 7kg vesa, a kod prijatelja imamo jos jednu istu takvu koja takodje radi pod punim opterecenjem bar 3 puta dnevno, u uzem krugu porodice imamo bar jos pet ovakvih ili jacih modela, ni jedna nikada nije stala, zapusila filter, prilmila prasak ili slicnu glupost pravila...
Calgon, sodu bikarbonu, sirce, i ciscenje filtera isto nisu videle nikada (mislim na one 2 prve) jednostavno nema se kada jer non_stop rade...
Sto se mene tice samo LG, ili mozda midea ako ima negde da se kupi...To odlicno radi posao za male pare...

I opet:
Dace bog za 5 godina da kupim novu!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Brkikrki

Član broj: 94375
Poruke: 60
*.poen.net.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa11.09.2006. u 12:26 - pre 213 meseci
Jedna od glavnih prednosti Gorenje proizvoda je ta, sto Gorenje pravi iste proizvode i za ex YU i za zapadnu Evropu. Pogledajte npr. proizvode LG, Philipsa, Boscha...Ono sto oni prodaju ovdje, toga nema na zapadu kupiti. Kad ukucate npr. na googleu, neku bosch ves masinu koja ovdje ima kupiti, samo vam otvaraju neke ruske, ukrajinske sajtove...i nemoguce je naci na nekom zapadnom sajtu taj proizvod, ili cak na boschovom sajtu nema nista o toj ves masini.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa11.09.2006. u 12:48 - pre 213 meseci
Citat:
Brkikrki: Gorenje daje 5 godina garancije za svoje sve proizvode, pa i za ves masine. A ovdje imate vise o Gorenje ves masinama. Zanimljivo je procitati koliko je napredovala ta tehnologija i u ves masinama.

Tehnologija napreduje dzinovskim koracima, a vi produzujete garatni rok - nije li to malo protivrecno? Sledeca zamerka - vase uzane masine su siroke 44 cm, a neki drugi proizvodjaci prave i takve od 33 cm (mislim da je to minimum). Kolicina vesa za pranje kod vasih uzanih je 4,5 kg, i to je previse, ima ih i od 3,5 kg. Cudno je kako vecina proizvodjaca u osnovnim katalozima "krije" tezinu masina. Sledeca zamerka - prevod uputstva na srpski je ocigledno radio Slovenac, koji dobro poznaje srpski jezik, ali je prevodio u duhu slovenackog jezika: "sredstvo za uklanjanje flekova" - sta su to "flekovi"? Izaberite "jednog" od programa - treba da stoji "jedan" od programa i slicno. Ovo odgovorno tvrdim, jer sam Srbin, koji dobro poznaje slovenacki jezik a bavio sam se i prevodjenjem, pa su mi poznate zamke koje tamo vrebaju.

Citat:
Jedna od glavnih prednosti Gorenje proizvoda je ta, sto Gorenje pravi iste proizvode i za ex YU i za zapadnu Evropu. Pogledajte npr. proizvode LG, Philipsa, Boscha...Ono sto oni prodaju ovdje, toga nema na zapadu kupiti. Kad ukucate npr. na googleu, neku bosch ves masinu koja ovdje ima kupiti, samo vam otvaraju neke ruske, ukrajinske sajtove...i nemoguce je naci na nekom zapadnom sajtu taj proizvod, ili cak na boschovom sajtu nema nista o toj ves masini.

Ovo sam i ja primetio i to nije u vezi sa mojim gore navedenim kritikama. Ipak, mislim da se radi o cistoj komercijali - nama se prodaju stariji modeli, verovatno jeftiniji, verovatno "Made in Istocna Evropa", kao sto sam ja kupio Bosch busilicu, Made in Hungary, a elitni modeli idu bogatijim i probirljivijim kupcima u Zapadnu Evropu i Ameriku. Prema ceni Gorenje proizvoda, rekao bih da da oni i nama prodaju elitne modele, pa ko voli, neka izvoli
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Brkikrki

Član broj: 94375
Poruke: 60
*.poen.net.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa11.09.2006. u 12:51 - pre 213 meseci
Kakve veze ja imam sa Slovencima ili Gorenjem? Ja sam Srbin iz Republike Srpske. Jedine moje veze sa Gorenjem su takve, sto mi je sva bijela tehnika u kuci Gorenje, i sto sam zadovoljan sa njihovim proizvodima.
Jel za tebe negativno sto Gorenje nudi 5 godina garancije za svoje proizvode? U BiH garancija za Gorenje proizvode je 3 godine, i samo u Sloveniji i Srbiji, Gorenje nudi 5 godina garancije za svoje proizvode.
A Srbija ima i koristi od Gorenja.

http://www.blic.co.yu/blic/arhiva/2006-08-21/strane/srbija.htm

„Gorenje“ završava fabriku u Valjevu
Proizvodnja od 15. septembra
VALJEVO - Izgradnja fabrike za proizvodnju bele tehnike slovenačkog „Gorenja“ u Valjevu napreduje iznad svih očekivanja. Već 15. septembra počeće proizvodnja prototipske partije rashladnih uređaja, kako bi 16. oktobra, za kada je zakazano svečano otvaranje, bila pokazana prva linija frižidera i zamrzivača proizvedenih u Valjevu.

Izgradnja je započeta 1. marta, ali zahvaljujući sjajnoj organizaciji i umešnim neimarima „Velgrada“ iz Velenja, fabrika će biti gotova već u septembru.

Gradiliše je tokom vikenda posetila delegacija slovenačkog grada Velenja.

- Ovo je tek početak budućeg partnerstva Velenja i Valjeva. „Gorenje“ otvara vrata i drugim slovenačkim firmama, a neka su, poput građevinara „Velgrada“, već prisutni - kaže podžupan opštine Velenje Bojan Kontič.

On je sa predstavnicima valjevskih lokalnih vlasti razgovarao i o mogućnosti školovanja budućih stručnih kadrova za „Gorenje“ u Tehničkoj školi u Valjevu.

Vredni neimari su završili i industrijski kolosek u dužini od dva kilometra, od železničke stanice do fabrike u industrijskoj zoni. Iz Slovenije se šleperima svakodnevno dovlače mašine i tehnika za buduće proizvodne linije. Na placu površine 5,5 hektara, nova fabrika „Gorenja“ prostire se 40.000 kvadratnih metara, a proizvodni pogon se prostire na 13.000 kavdrata. Tu će u prvoj fazi razvoja „Gorenja“, kako najavljuje menadžment fabrike, raditi 300 radnika koji će proizvoditi 840 frižidera i zamrzivača dnevno kapaciteta od 50 do 450 litara.

Do kraja godine treba da se proizvede 50.000 uređaja, za tržište Srbije i drugih zemalja u koje kompanija iz Velenja već izvozi svoje proizvode. Fabrika će imati i skladišni prostor od 1.000 kvadrata, kao i prodajni centar od 870 kvadrata. Četvorogodišnji plan „Gorenja“, čije je investiranje teško 30 miliona evra, predviđa da fabrika u Valjevu 2010. godine proizvodi milion rashladnih uređaja godišnje i da te godine bude uposleno 1.200 radnika.

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa11.09.2006. u 13:00 - pre 213 meseci
Citat:
Brkikrki: Kakve veze ja imam sa Slovencima ili Gorenjem? Ja sam Srbin iz Republike Srpske. Jedine moje veze sa Gorenjem su takve, sto mi je sva bijela tehnika u kuci Gorenje, i sto sam zadovoljan sa njihovim proizvodima.
Jel za tebe negativno sto Gorenje nudi 5 godina garancije za svoje proizvode? U BiH garancija za Gorenje proizvode je 3 godine, i samo u Sloveniji i Srbiji, Gorenje nudi 5 godina garancije za svoje proizvode.

Izvini, nekako sam stekao utisak da si sluzbenik Gorenja, valjda sto si citirao onaj tekst o napretku masina.

Sto se tice garancije, to je namenjeno pridobijanju kupaca - veca garancija, vise kupaca. Slovenci su skloni da kupuju zapadne proizvode, jer su im primanja veca, a u Srbiji je ponuda sve veca, pa je produzenje garantnog roka opet u funkciji pridobijanja neodlucnih kupaca.

Inace, nemam nista protiv Gorenja.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Brkikrki

Član broj: 94375
Poruke: 60
*.poen.net.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa11.09.2006. u 13:03 - pre 213 meseci
Nisu u pitanju samo stariji modeli, nego su to modeli specijalno napravljeni za istocno trziste...i gdje su stavljeni dosta nekvalitetniji materijali.
Isti je slucaj i sa ostalim proizvodima. Pogledaj do cega je dosla analiza 'Arijela' u hrvatskom zavodu....Pa pokazala da nije ni 'a' od onog Arijela koji se prodaje na zapadu.

http://www.iskon.hr/vijesti/page/2006/05/17/0491006.html

Hrvatski Ariel je lošiji od europskog



Em ne posjeduje supstance za dubinsko čišćenje, em deklaracija tog proizvoda krši hrvatske zakone, em nije ekološki prihvatljiv, zbog čega bi morao imati znak mrtve ribe.



Ilija Rkman iz 'Potrošača' nije oklevetao tvrtku 'Procter&Gamble', kada je medijima ukazivao da je deterdžent 'Ariel' namijenjen hrvatskom tržištu lošije kvalitete od onoga koji se može kupiti u zemljama zapadne Europe, presudio je u srijedu zagrebački Općinski sud.

"Europsko tržište jedinstveno je, ili bi barem takvo trebalo biti", ustvrdio je sudac Nenad Lukić obrazlažući oslobađajuću nepravomoćnu presudu za Rkmana. Dodao je da je P&G na svoj ugled trebao misliti kada je na tržište plasirao manjkav proizvod, a ne kasnije tužiti Rkmana za klevetu i nanošenje štete ugledu tvrtke.

Osim što je odbacio njihovu tužbu sudac je predstavništvo jedne od vodećih svjetskih tvrtki osudio i na plaćanje 10 tisuća kuna sudskih troškova te namirenje troškova Rkmanove obrane.

Tužbu protiv Rkmana P&G je podnio 2004., nakon što je predstavnik društva 'Potrošač' u javnosti ustvrdio da je hrvatski 'Ariel' lošiji od europskog, jer ne posjeduje supstance za dubinsko čišćenje te da deklaracija tog proizvoda krši hrvatske zakone i Ustav.

Sudac je prihvatio dokaze obrane, među kojima i mišljenje Državnog inspektorata te Kemijskog fakulteta da 'Ariel' nije ekološki prihvatljiv zbog čega bi na ambalaži morao imati znak mrtve ribe.

Kao najbitniji dokaz sud je izdvojio brojne pritužbe građana koje je zaprimila udruga 'Potrošač'. Zaključio je i da nije bilo klevete jer je osnovna djelatnost 'Potrošača' dobrobit kupaca.



IskonPortal
17.05.2006.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.rodicmb.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa11.09.2006. u 14:07 - pre 213 meseci
Pa te dvostruke standarde primenjuje vecina kompanija...
Ali da se vratim na temu, mogu samo da porucim coveku da izbegava Indesit zbog ocajne servisne podrske...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa11.09.2006. u 14:28 - pre 213 meseci
ARDO valjda italija na njoj pise 5 godina garancije !!! Imam je vec godinu i radi ali smrdi na zapaljenu gumu !!!
 
Odgovor na temu

Brkikrki

Član broj: 94375
Poruke: 60
*.poen.net.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa11.09.2006. u 14:45 - pre 213 meseci
Koju imas Ardo? Pogledaj joj energetski razred koji je? 'C.' A ove Gorenje, LG...su sve 'A', sto znaci, da ce ti tvoj Ardo trositi mnogo vise struje.

http://www.ardo.co.yu/lavatrici-lavat-frontale.htm
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa11.09.2006. u 14:50 - pre 213 meseci
Citat:
Brkikrki: Nisu u pitanju samo stariji modeli, nego su to modeli specijalno napravljeni za istocno trziste...i gdje su stavljeni dosta nekvalitetniji materijali.
Isti je slucaj i sa ostalim proizvodima. Pogledaj do cega je dosla analiza 'Arijela' u hrvatskom zavodu....Pa pokazala da nije ni 'a' od onog Arijela koji se prodaje na zapadu.

http://www.iskon.hr/vijesti/page/2006/05/17/0491006.html

Hrvatski Ariel je lošiji od europskog



Em ne posjeduje supstance za dubinsko čišćenje, em deklaracija tog proizvoda krši hrvatske zakone, em nije ekološki prihvatljiv, zbog čega bi morao imati znak mrtve ribe.



Ilija Rkman iz 'Potrošača' nije oklevetao tvrtku 'Procter&Gamble', kada je medijima ukazivao da je deterdžent 'Ariel' namijenjen hrvatskom tržištu lošije kvalitete od onoga koji se može kupiti u zemljama zapadne Europe, presudio je u srijedu zagrebački Općinski sud.

"Europsko tržište jedinstveno je, ili bi barem takvo trebalo biti", ustvrdio je sudac Nenad Lukić obrazlažući oslobađajuću nepravomoćnu presudu za Rkmana. Dodao je da je P&G na svoj ugled trebao misliti kada je na tržište plasirao manjkav proizvod, a ne kasnije tužiti Rkmana za klevetu i nanošenje štete ugledu tvrtke.

Osim što je odbacio njihovu tužbu sudac je predstavništvo jedne od vodećih svjetskih tvrtki osudio i na plaćanje 10 tisuća kuna sudskih troškova te namirenje troškova Rkmanove obrane.

Tužbu protiv Rkmana P&G je podnio 2004., nakon što je predstavnik društva 'Potrošač' u javnosti ustvrdio da je hrvatski 'Ariel' lošiji od europskog, jer ne posjeduje supstance za dubinsko čišćenje te da deklaracija tog proizvoda krši hrvatske zakone i Ustav.

Sudac je prihvatio dokaze obrane, među kojima i mišljenje Državnog inspektorata te Kemijskog fakulteta da 'Ariel' nije ekološki prihvatljiv zbog čega bi na ambalaži morao imati znak mrtve ribe.

Kao najbitniji dokaz sud je izdvojio brojne pritužbe građana koje je zaprimila udruga 'Potrošač'. Zaključio je i da nije bilo klevete jer je osnovna djelatnost 'Potrošača' dobrobit kupaca.



IskonPortal
17.05.2006.


Ovo sam i ja citao na .hr forumima i vest je proglasena za zescu glupost...Pokusacu da nadjem link

I sta je to dobro na gorenje masinama, ajde daj neki primer zasto bi ja kupio BAS gorenje?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Brkikrki

Član broj: 94375
Poruke: 60
*.poen.net.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa11.09.2006. u 14:58 - pre 213 meseci
Nije proglasena gluposcu, nego je dokazano u tom hrvatskom zavodu za ispitivanje, da Arijel nista nema ono za sta se reklamira, i da je Arijel, koji se prodaje u Hrvatskoj, mnogo losijeg kvaliteta od onog koji se prodaje u zapadnoj Evropi.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1920898 | Odgovora: 3476 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.