Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako odabrati mašinu za pranje veša

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Kako odabrati mašinu za pranje veša

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 81560 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

dinke
Član broj: 933
Poruke: 1008
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša23.11.2005. u 20:08 - pre 223 meseci
Citat:
radoz: Kakvo ti je iskustvo, posto sam i ja nameracio da uzmem nesto slicno. Sto bi rekli trgovci, deluje mi kao najbolji odnos performanse/cena. Kakva je situacija sa servisima?

Izvini malo kasnim sa odgovorom, nisam bio na ES-u neko vreme, pa samim tim nisam ni video tvoje pitanje.

Iskustvo je veoma dobro. Masinu koristimo svakodnevno, radi odlicno osim da je malo bucnija prilikom centrifurianja (kao da polece mlazni avion, sto je koliko sam cuo slucaj kod svih Indesit masina koje rade na 800 i vise obrtaja).

Sto se servisa tice, do sada nam nije trebalo (cuk cuk u drvo :) tako da ti ne mogu nista reci :)
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša26.11.2005. u 19:52 - pre 222 meseci
evo koga zanima, jedan članak s vezi odabira vešmašine :
http://www.majstor.hr/teme/2005/09/Majstor09-05_Perilice.pdf

 
Odgovor na temu

Sumnjiv
Vojvodina

Sumnjiv
Član broj: 29523
Poruke: 36
*.vojvodina.sr.gov.yu.



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša04.01.2006. u 11:02 - pre 221 meseci
Razmisljam da kupim ves masinu ovih dana, i planirao sam da kupim neku sto moze i da sushi vesh. Razmisljam o Indesit WIDL 126. E sada mene zanima na kom principu rade te masine, posto se nista ne razumem u to. ova masina ima kapacitet 1200 obrtaja, 14 programa pranja i 2 programa susenja i nesto sto se zove "iskljucenje centrifuge". Mene iskreno mrzi da susim ves, i ovo mi deluje kao dobitna kombinacija.
E sad meni drugarica kaze da te masine istrgaju ves, iako se ona kao ni ja ne razume u masine, vec ona ide logikom da masina susi ves tako sto ga baci na 1200 obrtaja i tako ga susi, sto nije dobro za ves. Ja sam medjutim video kako rade masine za susenje vesa u Americi i one ga ne vrte brzo, cak ga vrte prilicno sporo samo sto ubacuju topao vazduh (valjda) koji ga susi kao sto fen susi kosu. ako i ove masine rade na tom principu to meni deluje ok.
Dakle ako neko zna ili ima ovu masinu molim da mi kaze na kojoj brzini one rade kada suse ves?
e da postoji i masina WIDL 86 istog proizvodjaca koja je skuplja nekih 2500 dinara i jedina razlikakoja se navodi jeste da radi na 800 obrtaja (dok WIDL 126 radi na 1200). Ja sam mislio da je vise obrtaja bolje, ali po ceni ne bih rekao, objasnjenje...

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Sumnjiv dana 04.01.2006. u 12:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

radoz

Član broj: 34327
Poruke: 65
213.137.106.*



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša04.01.2006. u 11:40 - pre 221 meseci
Nisam imao iskustva sa tim modelom, ali koliko znam za susenje se koristi topao vazduh koji se ubacuje u bubanj. Na zalost, ne moze se uvek osusiti citav kapacitet bubnja, tako da se obicno posle pranja mora izvaditi jedna kolicina vesa, osusiti ono sto ostane, pa onda vratiti ono prvo. Malo je dosadno, ali sta ces...
Isto tako treba imati u vidu da te masine trose i vise elektricne energije. Licno mislim da susenje neophodno samo ako nemas gde da susis ves.

Sto se tice centrifuge,Indesit masine imaju za svaki program odredjen maksimalni broj obrtaja obrataja, tako da iako izaberes veci broj ona smanji na dozvoljenu vrednost. Znaci, ako izaberes program za zavese cetrifugiranje ce biti na 400 ili koliko vec program odredi a ne 1200 koje ti stavis. Jedino sto mozes da smanjis broj obrtaja ako ti ne odgavara. Znaci pamuk mozes da centrifugiras od 0-1200 obr.

Indesit za oznacavanje masina koristi sistem da prvi broj oznacava broj obrtaja u stotinama a drugi zapreminu u kg. To otprilike znaci da WIL 85 ima 800 obr. i prima 5 kg vesa,dok na primer WIDL 126 ima max 1200 obr. i 6 kg vesa.

[Ovu poruku je menjao radoz dana 04.01.2006. u 12:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sumnjiv
Vojvodina

Sumnjiv
Član broj: 29523
Poruke: 36
*.vojvodina.sr.gov.yu.



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša04.01.2006. u 12:36 - pre 221 meseci
E hvala,
a kada sushi na kojoj brzini okrece bubanj, otprilike (brzo, sporo) i da li se ta brzina moze manuelno kontrolisati?
 
Odgovor na temu

radoz

Član broj: 34327
Poruke: 65
213.137.106.*



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša09.01.2006. u 07:33 - pre 221 meseci
Citat:
dinke: Izvini malo kasnim sa odgovorom, nisam bio na ES-u neko vreme, pa samim tim nisam ni video tvoje pitanje.

Iskustvo je veoma dobro. Masinu koristimo svakodnevno, radi odlicno osim da je malo bucnija prilikom centrifurianja (kao da polece mlazni avion, sto je koliko sam cuo slucaj kod svih Indesit masina koje rade na 800 i vise obrtaja).

Sto se servisa tice, do sada nam nije trebalo (cuk cuk u drvo :) tako da ti ne mogu nista reci :)


Problem:
Kada radi od programa 2, prvo ubaci vodu, saceka par sekundi (moze i duze, ali nije bitno) i onda izbaci jedan deo. Tek onda nastavi dalje. To je mala kolicina, tako da nije nista strasno, ali me zanima da li to treba da bude tako?
Na svim ostalom programima radi normalno.
E, jos jedna stvar. U uputstvu pise da lampica za centrifugu svetli i kad radi izbacivanje vode. Koliko sam video kod mene svetli samo kad je centrifuga na redu.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

dinke
Član broj: 933
Poruke: 1008
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša09.01.2006. u 10:07 - pre 221 meseci
Evo, konsultovao sam se sa ženom. I kod nas se mašina ponaša na potpuno isti način.
 
Odgovor na temu

radoz

Član broj: 34327
Poruke: 65
213.137.106.*



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša09.01.2006. u 10:30 - pre 221 meseci
Citat:
dinke: Evo, konsultovao sam se sa ženom. I kod nas se mašina ponaša na potpuno isti način.


Hvala, hvala.
Samo da proverim. U početku sam ratovao sa servisom, jer 2 meseca nisu mogli da srede bravu, pa rek'o da nije i ovo neka greška.
 
Odgovor na temu

dax key
bg

Član broj: 69037
Poruke: 7
212.200.120.*



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša02.02.2006. u 12:45 - pre 220 meseci
ja imam neku bosch masinu za pranje i susenje i vrlo sam zadovoljan. Ima 2 bosch modela neki vrlo fancy i obicni - ja imam obicni - oko 40 000 din

Pranje je odlicno i vrlo je tiha sem pri centrifugi 600/1200 obrtaja sta god to znacilo. Pre bih rekao da tih 1200 postigne u jednom periodu zavrsetka centrifuge kad bas podivlja.

Sto se tice susenja, ne moze da osusi ceo kapacitet bubnja u celosti vec samo pola ali ako pustis punu masinu da susi, mozes ponoviti program ili izbaciti ves na neku povrsinu da se dosusi sto traje kratko. Kosulje i slicno - ne dolazi u obzir za susenje. Taqkodje, tokom susenja ispari efekat omeksivaca za rublje. Za mene sve idealno jer nemam terasu za susenje vesa a ni prostora za kucno susenje.

Neko je pitao da li vrti brzo dok susi ali ne to su kratki obrtaji sa izbacivanjem viska vode. Struju trosi manijakalno (4kw/h)ali sve sto ima susilicu je svrstano u C potrosace.

Ah da, kako sam se odlucio. Drugarica ima istu vec 3 godine, pritom ima 4 macke i 2 psa sto znaci da 3 godine masina radi NEPRESTANO(uz duplo susenje sto izvlaci dlake) sa mozda pauzama od dan-dva vrlo retko. I to bez greske.
 
Odgovor na temu

KDADO

Član broj: 95120
Poruke: 1
*.suonline.net.



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša25.10.2006. u 18:14 - pre 211 meseci
Činjenica je,da su mašine za pranje veša sa plastičnom kadom daleko slabije kako za opterećenje, tako i kod vibrcija.Pri forsiranju mašine, je daleko kratkotrajnija.

DADO SERVIS
 
Odgovor na temu

radoz

Član broj: 34327
Poruke: 65
213.137.106.*



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša26.10.2006. u 06:10 - pre 211 meseci
Citat:
radoz: Hvala, hvala.
Samo da proverim. U početku sam ratovao sa servisom, jer 2 meseca nisu mogli da srede bravu, pa rek'o da nije i ovo neka greška.

Nakon par meseci se kvar opet ponovio i opet problemi sa servisom. Pre desetak dana sam ih prijavio inspekciji i juče su me zvali iz prodavnice da mi vrate novac.
Ako sve bude po planu, danas stiže Gorenje. Ne znam kakve su im mašine, ali servis je odličan i profesionalan. Pa još i 5 godina garancije. Taman koliki joj je i upotrebni vek.
 
Odgovor na temu

sirmium
Srbija

Član broj: 143476
Poruke: 16
*.nis-naftagas.co.yu.



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša08.04.2008. u 09:58 - pre 194 meseci
Sta kazete za ARISTONove masine AQUALTIST jel vrede cemu i jel ima za njih delova...
 
Odgovor na temu

gopop
rudar, kolubara
Lazarevac

Član broj: 230936
Poruke: 9
*.itsnet.info.



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša23.11.2009. u 14:06 - pre 174 meseci
Da osvežimo temu na čas...

Posle otprilke 3 godina korišćenja, gore pominjane veš mašine Indesit Will 85, crkao je, izgleda programator.
Koji god program da se odabe, recimo centrifuga ili samo izbacivanje vode, ona prima vodu i greje. I to je sve što radi.

Prošle godine zamenio sam grejač.


Dakle...švaba je ipak švaba.

[Ovu poruku je menjao gopop dana 23.11.2009. u 15:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gopop
rudar, kolubara
Lazarevac

Član broj: 230936
Poruke: 9
*.itsnet.info.



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša27.11.2009. u 02:25 - pre 174 meseci
@radoz

kako ti se manifestovao problem sa bravicom?
 
Odgovor na temu

radoz

Član broj: 34327
Poruke: 65
213.137.106.*



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša27.11.2009. u 07:27 - pre 174 meseci
Nakon završetka pranja bravica nije htela da se otvori po 20ak minuta i povremeno bi se čulo "čvaktanje" ventila kao da pokušavaju da puste vodu. Ake se prekine dovod struje (izvučem kabal iz zida) bravica se otvarala za minut-dva.To servis nije mogao da reši pola godine, pa sam na kraju vratio mašinu (uz pomoć inspekcije) , uzeo novac i kupio "Gorenje".
 
Odgovor na temu

gopop
rudar, kolubara
Lazarevac

Član broj: 230936
Poruke: 9
*.itsnet.info.



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša28.11.2009. u 00:13 - pre 174 meseci
hvala

 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+479 Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša29.07.2011. u 12:04 - pre 153 meseci
Jel ima neko iskustva sa elektrolux ves masinama ?
Kako su se pokazale , koiko su pouzdane i da li su bucne ?
Zanimaju me modeli sa punjenjem odozgo.
PozZz i hvala
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša30.07.2011. u 12:02 - pre 153 meseci
Mislim da se ne prodaju mnogo pa nemam neke informacije. I to što se prodalo, čujem od servisera, da ih nema mnogo na reklamacijama. Dakle, ocena je - pristojan aparat.

Da li si gledao, recimo Candy mašine? Cenim da je mnogo pouzdanija nego Ellux (ne tvrdim).
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša07.11.2012. u 13:13 - pre 138 meseci
Evo ponovo mene reanimatora tema.:D Posto sam misljenja da je sve novo sto se danas pravi tesko njesra(weg, vox, vivax, beko, quadro i ostala vesela druzina) a i nemam para za novo, razmisljam o kupovini neke polovne ves masine. Konkretno na jednom sajtu za kupoprodaju svega i svacega ima hrpa oglasa za polovne masine, i uglavnom u opisu stoji da su uvezene iz Austrije, Nemacke, Svice itd. Koliko vidim to se na veliko uvozi iz pomenutih zemalja, na nekoliko oglasa cak ima i slika punih garaza bele tehnike. I za sve pise da su u odlicnom stanju sto bi se vizuelno i moglo zakljuciti. Cene se krecu od 70 do 120 eura zavisno od modela i marke. Ja bi isao na neko malo zvucnije ime tipa philips, bosch, siemens, electrolux, hoover itd.
E mene sad zanima da li se neko susretao mozda sa ovakvom robom, bilo da je kupovao ili mozda ako je neko od majstora popravljao. Jel realno ocekivati da bi takva jedna masina mogla raditi recimo 5 godina najmanje bez ikakvih problema?
 
Odgovor na temu

Davor27
JHHHH
KOLIKO

Član broj: 308276
Poruke: 3
31.176.157.*



Profil

icon Re: Kako odabrati mašinu za pranje veša07.11.2012. u 14:38 - pre 138 meseci
E ovako, ja sam kupio tako ves masinu preko oglasa Electrolux marka...prezadovoljan sam vec 3g. radi bez problema.A posto sam bio u Austriji i vidjeo da je ova marka dosta kvalitetna zato sam i trazio bas nju....preporucujem Electrolux.
Prijatelje stvara sreca, a nesreca ih provjerava.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Kako odabrati mašinu za pranje veša

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 81560 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.