Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

domace online radnje - iskustva

[es] :: E-Kupovina :: domace online radnje - iskustva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 39264 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.beg.sezampro.yu

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon domace online radnje - iskustva29.11.2002. u 12:57 - pre 259 meseci
Da li imate iskustva sa kupovinom u domacim online prodavnicama?

Kako ste platili, koliko ste cekali dostavu? itd

Ja sam jednom narucio neki cd pa kad su me ljudi pozvali da provere narudzbinu ispostavilo se da mi je lakse da prosetam do njih nego da cekam da mi stigne posiljka i da placam postarinu. :)

 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva29.11.2002. u 17:56 - pre 259 meseci
Hehe, pa šta si ti mislio? To ti je bre online trgovina na srpski način
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.32.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva30.11.2002. u 12:11 - pre 259 meseci
Od prilike da je velika vecina odavde kupovala na pcdesign.co.yu ;)

Mogo si da nadjes negde komentare, u glavnom ljudi su se zalili na sav glas dok ja nikad nisam imo problema ;)
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

srlexic
Srdjan Jankovic
Product & Marketing Manager
Zrenjanin

Član broj: 4798
Poruke: 446
*.dclient.hispeed.ch

Sajt: www.economy.rs


+1 Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva30.11.2002. u 15:20 - pre 259 meseci
Eh, voleo bih da ih je bar vise...
Economy.rs poslovni portal
*************************************************
http://www.economy.rs/

Biznis Centar
*************************************************
Web hosting - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-hosting/
Registracija domena - http://www.economy.rs/bizniscentar/registracija-domena/
Izrada web sajta - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-dizajn/
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de



+7169 Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva30.11.2002. u 17:15 - pre 259 meseci
Online shopping ponekad i nije tako "convinient" kako izgleda.. ja srecom uzivam u blagodetima neogranicenog (granicama) online shoppinga nekoliko meseci, i mogu da iznesem neke opservacije na temu nekih sluzbi u inostranstvu (EU)- posto je to nesto cemu YU internet i e-banking community tezi:

1. Amazon.com / .co.uk / .de - lepo je kupovati diskove i knjige online, ali ponekad im treba dosta da stignu, a takodje ponekad prolongiraju estimated delivery zato sto neki disk i sl. nije available, itd.. to su mane online shoppinga :)

2. Polovni diskovi preko amazona - ovo moze biti macka u dzaku, ja sam skoro kupio polovni DVD i nikad ga nisam video, a mrzelo me je za 10 funti da se j**vam sa amazonom i njihovim refund policy.

3. Online servisi (pretplate, PDF papiri, itd..) - odlicno ! ovo bas smanjuje vreme

4. Avionske karte, vozne karte - i ovo krati vreme a moze i da se pretrazuje vrlo lepo (www.travelocity.com, www.flug.de, www.bahn.de) - prosto je neverovatno koliko se vremena ustedi sa ovim :)

5. CE elektroniku preferiram da kupujem u radnjama , volim da stvar vidim pre nego sto je kupim :))

6. RealOne online pretplata nije losa ako neko ima broadband

Ono sto je najvaznije, i mislim da se malo zapostavlja - je direktni i e-banking, kada nase banke budu omogucile da se racuni placaju online to ce biti pun pogodak - redukcija redova za placanje telefonskih/EPS/komunalnih racuna, a takodje ce sve transakcije moci da se obavljaju od kuce. Meni je e-banking postao stvar koju vise i ne mogu da zamislim da ne postoji ... Dok sam ziveo u YU svaka 3-4 dana sam gubio bar sat-dva na odlazak u banku/postu i placanje svega i svacega.



Dakle, ja bih (da zivim u) YU prvo voleo da banke imaju online saltere, zatim da JAT/ZTP/... imaju online booking i kupovinu karata (sa pretragom), - a tek onda online prodavnice diskova, elektronike, itd..


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de



+7169 Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva30.11.2002. u 17:20 - pre 259 meseci
Da, zaboravih da dodam da je ovde sve "e- " :)

Dakle, od planova grada, telefonskih imenika, informacijama o drzavnim sluzbama, e-saltera banaka, pa do online prodavnica, registracije za racune, kreditne kartice, itd..

Neophodno je kroz jaku kampanju "opismeniti" raju da je koriscenje Interneta za placanje racuna, trgovinu i snalazenje mnogo lakse, brze i jeftinije od klasicnih metoda. Naravno, pre toga treba formirati sve ove sisteme :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
*.ptt.yu

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva30.11.2002. u 17:41 - pre 259 meseci
evo nama od nove godine e-bankinga .
za gradjane neke banke vec rade .
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva07.12.2004. u 16:23 - pre 235 meseci
Primetio sam da online narudžbine mnogo više pristižu (procentualno posmatrano) iz sredina gde je veći problem naći da se kupi nešto što se već nudi preko Weba. Iznenadio sam se ih kojih sve mesta stižu narudžbine za moju knjigu, iz prostog razloga što tamo nema šanse da pronađu ono što im treba. To nije slučaj samo za knjige...
 
Odgovor na temu

AcidMaster

Član broj: 5858
Poruke: 137
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva05.03.2005. u 19:46 - pre 232 meseci
Kod domace online kupovine najbolje ti je, ako pise placanje pouzecem. Dodje ti postar kuci, das mu pare i to je to...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva06.03.2005. u 00:25 - pre 232 meseci
Kupovao sam na www.svezakucu.co.yu i dosta je fino funkcionisalo.

 
Odgovor na temu

ne_zbam

Član broj: 51488
Poruke: 5
*.yubc.net.



Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva13.03.2005. u 13:55 - pre 231 meseci
Ljudi ne zaludjujte se kod nas NEMA e-trgovine.

JER:
1. NEMA KARTICA KOJIMA MOZETE PAZARITI NA INTERNETU U DINARIMA
2. NE POSTOJI E-BANKA KOJA BI VRSILA NAPLATU I PROVERU KARTICA

Lepo je to pocelo davne 2001 ili 2002 nisam siguran. Otvorila se e-banka, otvorile se radnje na internetu ali nije bilo kartica. Pa polako evo danas ni jedna ne radi ili cisto stoji pa ko poruci pouzecem i zajebe se.

Mislim mozete vi da kupujete sa VISA electron i slicnim na eBay-u, Amazon-u ... ali ne mozete da kupite od malog Radojice iz Sirogojna kajmak jer kad bi mu platili u devizama mali Radojica bi platio ogromnu kaznu ili cak otisao u zatvor. Zato dok se ne otvori e-banka i DINA kartica postane aktivna na internetu nema nama e-komerca sa musterijama.
Trenutno su moguci neki B2B oblici.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva15.03.2005. u 12:04 - pre 231 meseci
Citat:
ne_zbam: Ljudi ne zaludjujte se kod nas NEMA e-trgovine.
1. NEMA KARTICA KOJIMA MOZETE PAZARITI NA INTERNETU U DINARIMA

Netacno. Na knjizara.com imas placanje sa 2 (DVE) domace kartice u dinarima (Akademik i Diners). To koliko su one zastupljene je druga prica, ali cisto da ilustrujem da se to ipak krece pomalo...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

ne_zbam

Član broj: 51488
Poruke: 5
*.yubc.net.



Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva16.03.2005. u 23:52 - pre 231 meseci
Pa dobro bre sta sam ja rekao.
NEMA ON-LINE PLACANJA KREDITNIM KARTICAMA ILITI ELEKTRONSKE TRGOVINE IZMEDJU FIRMI I KRAJNJIH POTROSACA (B2C) U CELOJ SRBIJI. NEMA I TACKA.

Da si malo bolje pogledao primetio bi da se po porudzbini opredeljujes za jedan nacin placanja od cetiri ponudjena.
Pa kad izaberes Diners karticom, dostavljac ti lepo posle 5-10 dana dodje na vrata sa citacem i naplatiti RUCNO. A pre toga moras da prodjes 3 prstena provere kako bi se oni uverili da nisi jedan od onih 100 koji su porucili cisto jer im je bilo interesantno. Tako da ovo je jos uvek samo PORUDZBENICA a ne ON-LINE NAPLATA.

OVOGA JE BILO I PRE 10-15 godina NISTA NOVO

Sledeci put se malo raspitaj pre nego sto nekom odbrusis da nije u pravu. I kad dajes objasnjenje molim te dva puta ga proveri.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.vdial.verat.net.



+257 Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva17.03.2005. u 08:48 - pre 231 meseci
Citat:
ne_zbam: Pa dobro bre sta sam ja rekao.
NEMA ON-LINE PLACANJA KREDITNIM KARTICAMA ILITI ELEKTRONSKE TRGOVINE IZMEDJU FIRMI I KRAJNJIH POTROSACA (B2C) U CELOJ SRBIJI. NEMA I TACKA.

Pa dobro BRE sta sam ja rekao ???? IMA ON-LINE placanja i AKADEMIK i DINERS karticom. Lepo odaberes diners karticu,prebaci te na sigurni server gde upises podatke o kartici i zavrsis kupovinu. NIKO TI NE DOLAZI NA VRATA SA CITACEM (barem ne iz knjizara.com, ako ti posalju nekoga iz DINERS-a, to mi vec nije poznato).
Citat:

Da si malo bolje pogledao primetio bi da se po porudzbini opredeljujes za jedan nacin placanja od cetiri ponudjena.
Pa kad izaberes Diners karticom, dostavljac ti lepo posle 5-10 dana dodje na vrata sa citacem i naplatiti RUCNO. A pre toga moras da prodjes 3 prstena provere kako bi se oni uverili da nisi jedan od onih 100 koji su porucili cisto jer im je bilo interesantno. Tako da ovo je jos uvek samo PORUDZBENICA a ne ON-LINE NAPLATA.
OVOGA JE BILO I PRE 10-15 godina NISTA NOVO
Sledeci put se malo raspitaj pre nego sto nekom odbrusis da nije u pravu. I kad dajes objasnjenje molim te dva puta ga proveri.

Pa nisam malo bolje pogledao jer NEMAM Diners karticu, ali su uplate prosle sto prodavac moze pogledati i licno i to izgleda nesto ovako (morao sam da cenzurisem):
Citat:

Rb Order id Broj kartice Ime i prezime Iznos Response_code Auth_code Vreme Status
2 70902323 3xxxxxxxxxxxxx8 prezime ime 104.80 000 Odobreno 22538 18/02/2005 11:42 5
9 74862323 6xxxxxxxxxxxxxx3 prezime ime 335.00 000 Odobreno 231231 06/10/2004 00:29 2

Dakle, ja ne znam sta DINERS radi kad dobije da je neko upisao broj kartice, ali pretpostavljam da NE IDE po kucama i trazi - "molim vas vasu karticu da je ocitam" (jer bi to bilo bas glupo).
Da li to pricas iz sopstvenog iskustva sa DINERS karticom i online kupovinom?


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva18.04.2005. u 18:07 - pre 230 meseci
A neka lista domacih online "radnji" ? ja sam ranije znao za jednu ali je ugasena..

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva18.12.2005. u 13:54 - pre 222 meseci
A ta DINA kartica je narocito sr... , nesto mi se ne cini da Englezi imaju posebnu karticu za funtu!!! A Ujedinjeno Kraljevstvo ima bar 60 miliona stanovnika, mnogo vece trziste... J... ti drzavu! Hoce DINA karticom da nas zatvore u e-geto!!!
 
Odgovor na temu

eximag
Vladicin Han

Član broj: 58238
Poruke: 4
195.252.87.*



Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva15.01.2006. u 10:46 - pre 221 meseci
Postoje dva efikasna (po meni) nacina za e-kupovinu kod nas:

1. Karticama gore pobrojanim, koje se mogu verifikovati od procesora i naplatiti;

2. Klasicnim on-line placanjem sa tekuceg racuna u Banci. (Nema iole ozbiljne banke koja nema taj servis. Procedura: Odes u banku i otvoris namenski tekuci racun, uplatis potrebna sredstva na taj racun, od banke trazis da ti omoguci pristup e-banci, odes kuci i preko Interneta pristupis svom racunu, ukucas racun primaoca (svako mora da ga ima otvoren u poslovnoj banci) i iznos pa potom cekas postara da ti donese ono sto si platio.


Pozdrav



 
Odgovor na temu

zikaa
Zivorad Antonijevic
Beograd

Član broj: 10078
Poruke: 107
*.yubc.net.

Sajt: zantonijevic.com


+1 Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva18.03.2006. u 05:21 - pre 219 meseci
evo jedne domace radnje koja naplacuje i online
www.serbianaart.com
 
Odgovor na temu

extramedia
Nemanja Milenkovic
Padinska Skela

Član broj: 78055
Poruke: 95
80.93.248.*



Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva03.06.2006. u 17:38 - pre 216 meseci
Dobro,

Evo nekoliko domacih on-line prodavnica....

Mogli bi svi zajedno da napravimo listu pa da ih lepo kemontarisemo, ako (bar jedna od njih) ima nesto kao Customer Relations Sector..... hahaha, sumnjam.... mislim da ce im ovi podatci biti od koristi.
Zar ne zelimo svi mi isto: shto laksu i udobniju on-line kupovinu (udobnost direkto zavisi od fotelje ili stolice u kojoj sedite :)

Dakle...
1) http://www.serbianaart.com/
- nije lose, koriste 2CO kao payment processor... mada se vidi da je sajt namenjen dijaspori, kao da su oni jedini koji imaju pare.

2) http://www.svezakucu.co.yu
- zaista dobar sajt... lepo organizovano (sa malim zamerkama za navigaciju)... placanje je dostupno svima (bez potrebe za kreditnom karticom)... do duse NEMOGUCNOST placanja kreditnom karticom je veeeelika mana, ali u sustini dobar sajt za domacu populaciju.

3) www.knjizara.com
- hmmm... izgleda da ovim ljudima nije bas najjasnije na kojem su domenu, .com ili .co.yu
- takodje se sama aplikacija izvrsava vrlo sporo... kao da hosting radi verat.net >:)
- zavrsna stranica narudzbine je lepo osmisljena ali ne bas lepo dizajnirana.... ovo je za one bas neuke, znaci momci su se bas potrudili da vam lepo NACRTAJU uplatnicu.... lepo osmisljeno, mada malo vredja inteligenciju... ali dobro sad, sta je tu je.
- takodje nemoguce je naruciti kreditnom karticom

4) http://www.neckermann.co.yu
- Mislim sta reci.......
- Ok, relativno dobro dizajniran i funkcionalan site... ali..
- SHTA JE KOG DJAVOLA ADRESNI KOD !!??!?!!?!?!?!?!? Cak ni na sajtu posta.co.yu nisam mogao to da saznam (a tamo sam upucen od strane neckerman-a)
- Mislim da preterano puno informacija traze prilikom narucivanja.... mislim ako im bas treba uzorak mokrace, mogu lepo da zamole.

Dobro... znam da nisam naveo sve ali... eto nesto i vi da radite....

Interesuje me da li iko zna kako je on-line shop kod nas PRAVNO regulisan?

pozdrav svima.


 
Odgovor na temu

extramedia
Nemanja Milenkovic
Padinska Skela

Član broj: 78055
Poruke: 95
80.93.248.*



Profil

icon Re: domace online radnje - iskustva03.06.2006. u 17:42 - pre 216 meseci
Mala ispravka što se tiče adresnog koda....

Da biste pronašči odgovarajući kod.... logično, koristite NAŠA slova :)

Pozdarv
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: domace online radnje - iskustva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 39264 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.