Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hemija - pomoc oko zadataka

[es] :: Vodič za učenje :: Hemija - pomoc oko zadataka

[ Pregleda: 27633 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefanis
Stefan Ristovic
Nis

Član broj: 59149
Poruke: 12
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Hemija - pomoc oko zadataka26.03.2006. u 18:52 - pre 219 meseci
Molim malu pomoc za resavanje ovih zadatka iz hemije:
1. Koliko molekula fluora reaguje sa natrijumom u reakciji dobijanja 2 mol-a natrijum-fluora?
2. Koliko molova kallcijum-hlorida nastaje u reakciji kalcijuma sa 6 mol-a hlora?
3. Koliko atoma sumpora ce reagovati sa gvozdjem ako u reakciji nastaje sa 17,6 grama gvozdje (III)sufida?
4. Koliko grama bakra reaguje sa 160 grama broma ako se dobije bakar (I)bromid?
5. Koliko grama fosfor (III)oksida nastaje u reakciji 62 grama fosfora sa kiseonikom?

Hvala veliko!
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Hemija - pomoc oko zadataka26.03.2006. u 19:03 - pre 219 meseci
Predlazem da sebi pomognes puno u vezi zadatka, time sto ces poceti da citas biljeske sa nastave, i mozda okrenuti nekoliko stranica knjige. Ako to ne upali, pogledaj zbirku, i kako se rjesavaju zadaci u njoj. Moguce je da ce ti biti lakse da rijesis zadatke, ako predstavis sta si ti uopste napisao/pokusao u svakom ovom zadatku, i pitao korisnike da ti pomognu sa OSTATKOM zadatka, ili eventualno da ti daju ideju o stvarima o kojima nisi razmisljao u vezi zadatka.
Samim kacenjem zadatka na ES samo pokazujes da ocekujes automatsko rjesenje - tipa prepisivanje sa tvoje strane.

Sretno.
 
Odgovor na temu

stefanis
Stefan Ristovic
Nis

Član broj: 59149
Poruke: 12
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Hemija - pomoc oko zadataka26.03.2006. u 19:35 - pre 219 meseci
Meni je problem sto sam dva meseca bio odustan sa nastave, a lekcija iz stehiometrije (bar iz knjige) mi nije najjasnija... Jer, u knjizi je ta lekcija ocajno objasnjena, a beleske mojih drugova su mi takodje konfuzne... Ipak, neke druge zadatke sam resio sam, a kod ovih sam zapeo. A pomoc trazim ne da bih resenja olako prepisao i tako zavrsio domaci zadatak, vec da bih uvideo kako se ti zadaci POSTAVLJAJU I RESAVAJU!
Hvala!
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Hemija - pomoc oko zadataka26.03.2006. u 21:21 - pre 219 meseci
OK .. ako je stehiometrija problem, napisi sta ti tacno nije jasno :)

 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Hemija - pomoc oko zadataka27.03.2006. u 11:11 - pre 219 meseci
Citat:
stefanis: Meni je problem sto sam dva meseca bio odustan sa nastave, a lekcija iz stehiometrije (bar iz knjige) mi nije najjasnija.......A pomoc trazim ne da bih resenja olako prepisao i tako zavrsio domaci zadatak, vec da bih uvideo kako se ti zadaci POSTAVLJAJU I RESAVAJU!
Hvala!


Pa ok. To je druga stvar ako nisi bio toliko dugo na nastavi. Obicno ako je udzbenik kaka, i ako biljeske ne oslikavaju neki logiku, onda predlazem da provjeris biblioteku, jer cesto da desi da ista materija objasnjenja u drugom obliku moze da bude puno razumljivija, i samim tim jednostavnije za usvajanje i ucenje.

Da li znas engleski? Moje male rodjake su lako presle stehiometriju koristeci sljedece linkove, jer je i njima udzbenik bio kaka, a objasnjenja na nastavi - nikakva.

http://dbhs.wvusd.k12.ca.us/we...oichiometry/Stoichiometry.html
http://chemed.chem.purdue.edu/...bsolv/stoichiometry/index.html
(neki jednostavniji koncepti: http://chemed.chem.purdue.edu/...eview/bp/ch3/massmolframe.html )

Ne znam da li si cuo za web stranicu 'Mladi fizicar i astronom'? Tamo takodje ima dio o hemiji, i tema...stehiometrija.
http://www.mfa.edu.yu/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112

Pogledaj da li znas definiciju: atoma, mola, i sl., i da li znas kako da pises i da balansiras hemijske jednacine.
A onda pocni sa stehiometrijom.
Sa lijeve strane lista stavi stvari koje znas, sa desne pisi jednacine, i racunaj.

:)




 
Odgovor na temu

Boba90
BG

Član broj: 60259
Poruke: 111
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Hemija - pomoc oko zadataka01.06.2006. u 22:15 - pre 217 meseci
Moze pomoc oko zadatka>

1. pH rastvora NaOH je 10,40. koliko se grama NaOH nalazi u 500 cm na treci rastvora?

2.Koliko ima grama hidroksilnih jonova u kubnom dm rastvora natrijum-hidroksida ako je pH rastvora 12,18?

resenja

1. 4,3 puta 10 na minus treci

2. 0,2567 g/dm na treci



Boba, the one and only himself!
 
Odgovor na temu

sadamX

Član broj: 58825
Poruke: 42
91.150.76.*



Profil

icon Re: Hemija - pomoc oko zadataka19.10.2007. u 14:21 - pre 200 meseci
Evo naleteo sam na domaći sajt koji nudi pomoć u rešavanju zadataka iz hemije. Možda nekome od vas i pomogne.
http://www.svethemije.com
 
Odgovor na temu

sloncedambo
Jovana Krsmanovic
Gimnazija
Srbija

Član broj: 290981
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Hemija - pomoc oko zadataka24.09.2011. u 20:55 - pre 153 meseci
1. Izracunajte odnos izomera(u procentima)nastalih u reakciji monohlorovanja u gasnoj fazi a)butana b)izobutana v)2-metilbutana.Relativna reaktivnost primarnih C-H veza je1,sekundarnih C-H veza je 3.9, a atercijarnih C-H veza je 5.1


2. Izracunajte odnos izomera (u procentima)nastalih u reakciji monobromovanja izobutana.Relativna reaktivnost primarnih C-H veza je 1,sekundarnih C-H veza je 12,a tercijarnih C-H veza je 1600.

Je li zna neko ove zadatke?
 
Odgovor na temu

sashab2003

Član broj: 332100
Poruke: 7
193.30.248.*



Profil

icon Re: Hemija - pomoc oko zadataka25.01.2016. u 09:38 - pre 100 meseci
Molim za pomoc oko ovog zadatka:
U rastvor sa 2,25. 10-3 mol broma uvedene su jednake kolicine alkena i alkana sa cetiri atoma ugljenika u molekulu.Nakon toga je odredjeno da procentni sastav broma u 200 g nastalog rastvora iznosi 0,02%. Odredite mase ugljovodonika koje su uvedene u rastvor broma I napisite njihove molekulske formule.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Hemija - pomoc oko zadataka26.01.2016. u 13:07 - pre 100 meseci
Jedan mol svakog alkena sadrzi jedan mol dvostrukih veza, a sa njima moze da reaguje najvise jedan mol molekulskog broma (Br2). Posto je deo broma preostao, znaci da je sva kolicina uvedenih alkena reagovala, i ona je jednaka razlici pocetne i krajnje kolicine broma. Krajnju kolicinu dobices kada izracunas masu zaostalog broma (0.02/100*200 g) i podelis je molarnom masom Br2 izrazenom u g/mol. Iz uslova zadatka je n(C4H10)=n(C4H8) i sada ti samo ostaje da izracunas odgovarajuce mase na osnovu molarnih masa ovih jedinjenja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Hemija - pomoc oko zadataka

[ Pregleda: 27633 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.